Reduta Dobrego Imienia organizuje zgromadzenie publiczne 15.10.2013 g. 18

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Ogłoszenie

Reduta Dobrego Imienia organizuje w dn. 15.10.2013 o g. 18 zgromadzenie publiczne u zbiegu Alej Jerozolimskich i Marszalkowskiej pod tablicą ku czci rozstrzelanych przez Niemców 28.01.1944 w egzekucji ulicznej.

Celem zgromadzenia jest przypomnienie, że 70 lat temu, w dn. 15.10.1943, Niemcy rozpoczęli w okupowanej Warszawie serię egzekucji ulicznych. Zaprzestali ich po wykonaniu w dn. 1.02.1944 przez Oddział Dywersji Agat Szarych Szeregów AK wyroku śmierci na rozkazodawcy masakr SS-Brigadeführerze Franzu Kutscherze.

Podczas zgromadzenia publicznego przypomniane zostaną te wydarzenia w kontekście przeinaczania przez niemieckie media historii II wojny światowej i przerzucania na Polaków odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez Niemców w latach 1939-1945.

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom rozpocznie zbieranie podpisów pod petycją do Sejmu w sprawie penalizacji użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” odnośnie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, to znaczy uznania tego sformułowania za „kłamstwo oświęcimskie”.

Do udziału w zgromadzeniu publicznym zostali zaproszeni przewodniczący wszystkich klubów i kół parlamentarnych oraz posłowie i senatorowie.

Zapraszam członków Reduty do licznego udziału w zgromadzeniu a także do zbierania podpisów pod petycją, którego treść zostanie opublikowana 15.10.2013, a formularze będzie można pobrać ze stron www Reduty

Maciej Świrski

Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation
Założyciel i Dyrektor Wykonawczy/Founder and Executive Director

m: maciej.swirski@reduta-dobrego-imienia-pl


t: +48 502 733 189


w: http://reduta-dobrego-imienia.pl

 
Ocena wpisu: 
Brak głosów