KONSEKWENCJE "POJEDNANIA" BISKUPÓW Z PUTINEM

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Chyba jako pierwszy publicznie potępiłem obłudny plan polskich biskupów, by z Bogiem na ustach stręczyć nam 17 sierpnia „pojednanie” z Rosją. Tu na Niezależnej napisałem, że ”takich słów w obliczu tego, co stało się nad Smoleńskim i co do dziś dzieje się w kwestii śledztwa, nie można traktować inaczej jak wasalny akt poddaństwa i policzek wymierzony polskim patriotom”. Niestety z niewielkimi wyjątkami polscy patrioci zareagowali na tę zniewagę „jakby deszcz padał”.

Aleksander Śicos tłumaczy brak reakcji środowisk patriotycznych dwojako. Z jednej strony bierze je w obronę usprawiedliwiając słabością umysłu:

„Powinno nas natomiast martwić, że wagi owego Orędzia zdają się nie dostrzegać środowiska opozycyjne. Oznacza to, że nie rozumieją (…), że hańba tego dokumentu trwale naznaczy polski Kościół i nigdy już nie będziemy potrafili dostrzegać w nim obrońcy polskości.
Podpisanie obecnego orędzia przez agenta KGB - działającego w interesie oficera KGB - prowadzi w istocie do sytuacji, gdy cały ten akt nabiera charakteru umowy łączącej polskich hierarchów ze służbami rosyjskimi.”
Bezdekretu.blogspot.com

W innych miejscach wskazuje bardziej prawdopodobne motywacje zmowy milczenia na prawicy:

Głos Anny Fotygi jest chlubnym wyjątkiem i pani minister należą się za to wyrazy uznania. Tym większe, że cisza wokół sprawy orędzia obowiązuje w niemal wszystkich środowiskach opozycyjnych, a to świadczy o wyjątkowej zgodności w tchórzostwie i koniunkturalizmie.
Oczywiście, że inni również dostrzegli zagrożenia związane z tym orędziem, ale własne kalkulacje i obawy przed posądzeniem o wrogość wobec Kościoła szybko ukoiły obawy.”
Bezdekretu.blogspot.com

„Dziś już wiem, że tego procesu nikt nie powstrzyma. Nie ma do tego woli, odwagi, zrozumienia. Myślę, że powinniśmy pamiętać o tych środowiskach, które tchórzliwie lub głupio milczą, bo to one ponoszą największą odpowiedzialność za hańbę fałszywego "pojednania". Nie mam wątpliwości, że kiedyś tak zostaną ocenione. (…)
Proszę patrzeć, słuchać i pamiętać - kto i w jaki sposób ocenia dziś orędzie Cerkwi i Episkopatu. Jest to najpełniejszy test intencji i troski o sprawy polskie. Choćby ktoś stroił się dziesiątkami przymiotników i pysznił swoim patriotyzmem, a w tej kwestii milczał - będzie tylko sługusem własnych lęków i próżnych ambicji.” (podkreślenia moje)
Bezdekretu.blogspot.com

Wielokrotnie ostrzegałem, że wśród polskich patriotów nie dokona się żaden znaczący przełom dopóki nie nauczymy się myśleć w sposób racjonalny o roli katolicyzmu w naszej historii i współczesności. Idealizowanie tego tematu i bezkrytyczna czy tchórzliwa postawa wobec działań hierarchów, zamykają drogę do autentycznej odnowy narodu i wykształcenia samodzielnej myśli narodowej zdolnej wyrwać nas ze stanu permanentnej klęski.

W konkretnym przypadku obecnej zdrady polskich biskupów, kto jeszcze na prawicy gotowy jest wyrazić taką prostą i jasną ocenę:

„… motywacje towarzyszące podpisaniu wspólnego Orędzie mogą być bardziej prozaiczne niż wynikałyby z relacji agenturalnych. Tym aktem hierarcha Kościoła staje po stronie władzy i udziela jej wsparcia w sprawie decydującej o losach Polski.
W zamian otrzymuje gwarancje zachowania dotychczasowego status quo w zakresie finansowania Kościoła, a być może również obietnicę dalszych przywilejów. Nie znajduję dziś innych przesłanek.
Te okoliczności sprawiają, że Orędzie staje się fałszywą monetą w haniebnej transakcji, której przedmiotem jest przyszłość Polaków i polskiego Kościoła.”
  Bezdekretu.blogspot.com

Czy jednak bez takich odważnych i prawdziwych słów da się Polaków wyprowadzić z obecnej duchowej i politycznej zapaści? Wobec ich braku, zdrada i zaprzaństwo będą się dalej bezkarnie pleniły!

Jeszcze nie doczekaliśmy dnia hańby polskiego kościoła  – 17 sierpnia 2012 – a już główny hierarcha dyscyplinuje patriotów oskarżających Rosjan w sprawie Smoleńska:

"Smoleńsk" jest tragedią samą w sobie. Tragedią niezwykle bolesną w wielu wymiarach i dla licznych osób, środowisk i całego narodu. Wydarzenie takiej miary powinno się traktować w kategoriach symbolu a nie w kategoriach politycznego interesu. (…) Dlatego ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! I to trzeba im powiedzieć: robią krzywdę tragedii smoleńskiej, bo na tym etapie trzeba ograniczyć się do poszukiwań i badań. Można mieć postulaty, żądać powołania takich czy innych międzynarodowych komisji i dochodzeń, ale dopóki nie przyniosą one efektów, nie wolno używać zbyt mocnych słów, bo w ten sposób robi się krzywdę prawdzie i w niewłaściwą stronę ukierunkowuje się ból osób oraz myślenie całego społeczeństwa.” abp Józef Michalik dla KAI

Nic też dziwnego, że w i naszej dotychczasowej nadziei – największej partii opozycyjnej – planowane są zmiany w zamierzonym przez Putina kierunku:

„Partia Kaczyńskiego zaczyna marsz do centrum. Macierewicz odejdzie w cień, a błyszczeć ma program gospodarczy” Rzeczpospolita

Jeśli PiS rzeczywiście pójdzie tą drogą, to z opozycji antysystemowej, za jaką się podawał, zajmie pozycję niegroźnej opozycji koncesjonowanej. W ten sposób Układ domknie się na długie lata. Taka jest cena głupoty i tchórzostwa polskich elit patriotycznych.

PS
Być może jest to mój ostatni tekst na Niezależnej. Byłaby to i tak bardzo niewielka cena za pisanie prawdy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Państwa, którzy z uwagą czytali moje teksty i dzielili się merytorycznymi uwagami w komentarzach.

Paweł Chojecki

Brak głosów

Komentarze

 Napisałeś bardzo prosto-Jeśli PiS rzeczywiście pójdzie tą drogą, to z opozycji antysystemowej, za jaką się podawał, zajmie pozycję niegroźnej opozycji koncesjonowanej

Przeciez dla obserwatora to było widoczne od dawna.Zawsze swoje miejsca mandatowe JK i przez niego wyznaczeni dostaną,kilka marszów z rozstawionymi w kształcie V palcami poprowadzą i będzie dobrze. I bajędy o drugim Budapeszcie - jak długo jeszcze?

Vote up!
0
Vote down!
0
#281049

Jeden J.Kaczyński ma nam, Polakom zastąpić i matkę, i ojca ma za nas myśleć, działać a może jeszcze wybrać sam siebie na Prezydenta RP?

Zaczyna to trochę przypominać moje środowisko. Jeden pracuje jak lokomotywa, bo zawsze jest coś do zrobienia. To nowe przedsięwzięcia w pracy, a jeszcze stare nie rozwiązane sprawy z tym naszym leniwym, acz pazernym państwem,  to w rodzinie przy dzieciach, jedno kończy liceum, drugie gimnazjum, trzecie uczy się grać na klawiszach, czwarte do lekarza, potem przy domu i dla wszystkich znajduje ciupinkę czasu, zadba o ich potrzeby ... a wkoło? Marazm... "Koń, krowa". W TV kabarety, wciasy: w przenośni i te prawdziwe, na kredyt, najlepiej za kasę pożyczoną ... od tego pracowitego. Ale każdy wie od niego wszystko lepiej... i nikt go nie szanuje, bo do sandałów ubiera skarpetki...

Dokładnie jak w III Rzędzie. 

Pozdrawiam

Chrust

Vote up!
0
Vote down!
0

Chrust

#281395

Siedem lat od śmierci Jana Pawła II a cały ten episkopat to zaledwie popłuczyny po Papieżu Polaku.
Na takich hierarchów musieliśmy w ocenie Przedwiecznego chyba zasłużyć.
Szczególnie ostatnimi laty!

Vote up!
0
Vote down!
0
#281053

... niestety nie przebiła się do ogółu.
Skutecznie marginalizowana i blokowana, nie miała szans zaistnienia.
I to w mediach tzw. "prawicowych", kościelnych i katolickich. O mainstreamowych nawet nie wspominając!
Jakakolwiek uwaga na temat politycznego aspektu pojednania z cerkwią Putina była natychmiast kasowana lub, jak było na ogół, w ogóle nie umożliwiano jej publikacji.

Sam protest został jednak zauważony przez hierarchów.
Dowodzi to pośrednio rangi i trafności przytaczanych przez A. Ściosa argumentów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#281061

SERCE PĘKA Z ROZPACZY, POLSKA  W SZPONACH DIABŁA  -  EPISKOPAT POLSKI TAK JAK RZĄD STADO JUDASZY, ZDRAJCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#281090

Nie oceniam Pana tekstu, ani - tym bardziej - motywów, wierzę że są szlachetne. Chciałbym jednak żeby rozważył Pan taką - hipotetyczną - ewentualność, że Ks. Abp Michalik również kieruje się szlachetnymi intencjami, i nie wszyscy członkowie Episkopatu Polski są zdrajcami (może nawet żaden ?).
Część owiec już się rozproszyła, spod niejednej owczej skóry
wyskakują wilki, więc może nie czas uderzać w pasterzy ?
Jak przyjdzie na to czas, i będzie za co, to się ich powiesi, nie ma pośpiechu; chętnych nie braknie.
A poza tym - jest jeszcze piekło (ufam, że Pan w nie wierzy).

Pozdrawiam - AT

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Tatkowski

#281074

do  Rosji z przebaczamy i prosimy o przebaczenie  ?

Czy urządza Pan podchody pod autora notki?

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#281086

Mogę dopuścić, że arcybiskup Michalik jest szlachetnym głupcem. Pasuje Panu taki kompromis?

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#281326

Kto był w wojsku wie o czym piszę. Ktoś, kto miał cojones nie dawał się zamknąć w tej szafie, a nawet jak go zwyrodniali "starzy" zamknęli, to nie śpiewał tak jak tego chcieli...

Czy jest jeszcze jakiś naród, który nas najechał, którego my Polacy nie przeprosiliśmy? Może Szwedów też trzeba będzie przepraszać? Turków raczej nie, bo jako jedyny naród mają do nas respekt. Nie uznali żadnego rozbioru Polski. To jest dyplomacja.

Szlachetny głupiec już jest. Ale czy jest głupia szlachetność?

Pozdrawiam

Chrust

Vote up!
0
Vote down!
0

Chrust

#281397

Szanowny Panie Pawle!
Calkowiciw się z Panem zgadzam w sprawie haniebnego pomysłu
episkopatu podlizania się lewakom i renegatom.
Hańba, hańba , hańba !
No cóż będzie kogo rozliczać bez litości.
Sursum corda!
Firley

Vote up!
0
Vote down!
0

Firley

#281093

Athina

prowadzą owce do rzeżni..... w głupotę episkopatu nie wierzę zatem....

Jedynie pocieszające jest to ,że takie pojednanie na gruncie kłamstwa jest zgniłe z zarodku , owoców nie bedzie

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#281096

Biskupi zatracili poczucie rzeczywistości, życie w luksusie kosztuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#281107

Zebyż to było tylko to, co piszesz. Obawiam się jednak, ze jest dużo gorzej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#281110

Czy możecie podać nazwiska hierarchów Naszedo Kościoła,którzy firmuja to

pojednanie? Bardzo proszę. Jestem zasmucona i zmartwiona.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#281114

Czy możecie podać nazwiska hierarchów Naszedo Kościoła,którzy firmuja to

pojednanie? Bardzo proszę. Jestem zasmucona i zmartwiona.

Vote up!
0
Vote down!
0
#281115

Athina

głosowanie , było tajne, ale widać w Episkopacie więcej pastuchów niż Pasterzy , inaczej nie przeszedłby tak nikczemny pomysł jednania się z Putinem, to ma związek z brakiem ogólnonarorodowej dekomunizacji i lustracji , takze w KK , Władimir przypomnial skąd komu nogi wyrastają . Kolejny akt zdrady , szkoda że ta farsa będzie miala miejsce 17 sierpnia, mogli już pójść na całość i "pojednać " nas 17 września :-oP

Vote up!
1
Vote down!
0

Athina

#281122

wielkie DZIĘKI !... nie znalam szczegółow.Zmroziło mnie to "pojednanie".

I co teraz? Komu ufać ? Bogu...tak, ale On chyba bardzo zapracowany ?

CO SIĘ DZIEJE Z NASZĄ POLSKĄ ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#281127

gdzie sie nie odwrocisz z lewej zdrajca z prawej ubek z przodu tw z tylu voksdojcz

Vote up!
0
Vote down!
0
#281121

teraz te kanaliew sukienkach wypasione wieprze  beda tulic sie do tajnego współpracownika kgb cyryla co za zgnilizna

Vote up!
0
Vote down!
0
#281123

Athina

jak wyżej brak dekomunizacji i lustracji, papiery w Moskwie  i warunkiem spokojnego dostatniego życia (także hierarchów) jest posłuszeństwo i dbałoość o interesy Rosji

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#281124

E tam,z tylu czai sie Biedron
albo inny Elton Dzon pedryl
z przodu stoi "A.Grodzka" z Palikotem
i częstują "Małpkami".

Zeby podwladny Cara Rosji, w sumie z cerkwi,
niepodlegajacy Papiezowi
rozgrywal sobie naszych biskupow?
- w XIX w. jeszcze bylo zrozumiale takie proby,
zreszta zwykle nieudane
ale w XXI, rzekomo po "obaleniu komuny" ?

Jednak potomkowie mordercow niemieckich mieli wiecej SZACUNKU DO pomordowanych Polakow i na niemieckich sumieniach ale Niemiecki Kanclerz przyjechal do Polski i

UPADL, NA KOLANA PO OGROMIE ZBRODNI BY PRZEPROSIC !

A tu prosze przyjezdzja Cyryl
bez Metodego
i dyktuje jakies warunki
bez pokajania sie ....

Cos na zasadzie - no pomodlmy sie nad ofiarami -
"Jozek nie tylko was natlukl bezlitosnie,
swoja babe tez czesto bil."

Oczywiscie jak wczesniej rosjanie zaciemniali sprawe Katynia tak teraz postawia tam WIELKA CERKIEW
by ta Bolszaja strojka przyslonila ogromem
cmantarz Polskich Zolnierzy a pokazala ogrom cierpienia rosjan.....

No Pan Jezus na krzyzu
TYLKO JEDNEMU ZLOCZYNCY POWIEDZIAL
"Jeszcze dzis bedziesz ze mna w Krolestwie mojego Ojca".
Przeciez jakie odpuszczenie win bez pokuty?
Bez pokajania sie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#281143

Jan Bogatko

Bezsensowna i szkodliwa dla Polski jest akcja Episkopatu.Czy ktoś z Państwa zna tekst dokumentu? Nie mogę go nigdzie znaleźć.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#281125

W calości i całkowicie nie przyjmuję do wiadomości,tzn.skreślam Pańskie PS

pod tekstem ! Teraz czekam na następny Pana tekst,bo jest nam potrzebny.

Może,tak coś dla pokrzepienia serc Polaków,skoro zewsząd zawodzą nas ci,

ktorzy nie powinni? Pozdrawiam serdecznie i czekam !

Vote up!
0
Vote down!
0
#281135

Jeśli ktoś z Państwa ma jeszcze jakieś wątpliwości …

 http://www.youtube.com/watch?v=epwznxJ8zaE

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#281170

Sa i inne, szersze wersje tej gospodarskiej wizyty Putina.

Jak znajde ten zenujacy film, to podrzuce link.

pozdro.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#281175

Co ciekawe. W żadnym przekaźniku (dawniej kołchoźniku) zwanym obecnie mediami, nie słyszałem apelu, by Kościół nie wtrącał się do polityki. A przecież taki apel to nic innego jak właśnie polityka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#281181

"„Partia Kaczyńskiego zaczyna marsz do centrum. Macierewicz odejdzie w cień, a błyszczeć ma program gospodarczy” Rzeczpospolita"

To wnioskowanie jest nieprawidłowe. Nie jest to dowód na zdradę PiS-u. Natomiast zgadzam się, że wygrać Polskę można tylko wtedy, jesli się będzie bez ustanku walić w smoleński bęben. To w nim skupiają się wszystkie nasze kłopoty.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#281328