pastor

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Przypominam starą prawdę chrześcijaństwa, która dziś została prawie całkowicie zapomniana. Hipisowska Ideologia "make love (peace) not war" (kochaj (czyń pokój), nie wojnę) owładnęła umysły chrześcijan. Dobrobyt i zdobycze cywilizacji technicznej pozwalają nam często zapominać o realiach świata, w którym żyjemy. Zderzenie z brutalna rzeczywistością jest dla wielu bardzo bolesne. Może warto...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Zwykle ukrzyżowanie Jezusa traktujemy jako przeszłość, jako wydarzenie historyczne. Możemy nawet je wspominać, może to mieć bogatą, religijna oprawę, ale może nie mieć praktycznego znaczenia dla naszego codziennego życia. Czy coś takiego nadal można nazywać chrześcijaństwem? Czy to miał na myśli Jezus konając na krzyżu dwa tysiąc lat temu?

[video:http://www.youtube.com/watch?v=SUAHs2r39wo]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Bóg dał nam odpowiedź na to pytanie...

[video:http://www.youtube.com/watch?v=d0z_T01l49g]

Nauczanie pastora Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - Pawła Chojeckiego dnia 18.03.2012r.
Rozważania wokół tekstu Księgi Izajasza 6,1-8.
Pozostałe teksty użyte w studium:
Iz.1,3-7; Iz.1,11-15; Iz.1,21-23; Iz.30,1-3; Obj.4,8-11; Hebr.10,10-14

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Świat

Wczoraj zamieściliśmy tekst Mariusza Postawnego chwalący obecnego prezydenta Niemiec: „Oni mają za prezydenta pastora Gaucka, a my?”. Dzisiaj czas na krytyczne spojrzenie.

Nie mam tak jasnych opinii na temat nowego prezydenta Niemiec, jak Postawny, ale jego wnioski na temat współpracy członków polskiego episkopatu wydają się zasadne.

Postawny stawia tezę, że większość polskich hierarchów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Świat

W niedzielę 18 marca br. pastor Joachim Gauck został prezydentem niemieckiego państwa. Warto dokonać z tej perspektywy porównania naszych losów po ’89 roku.

Gdzie zaszliśmy jako pokolenie JP2, czytelnicy „pierwszej opozycyjnej gazety w bloku sowieckim” i „dziejowego kompromisu” z komunistycznymi oprawcami?

 

Ludzie nie lubią gorzkiej prawdy. Wolą „prawdę” przyjemną, miłą i niewymagającą....

0
Brak głosów