DZIEŃ HAŃBY POLSKIEGO KOŚCIOŁA

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Jak zaświadcza GW słowami swojej przodowniczki Katarzyny Wiśniewskiej, „Zaczęło się od apelu abp. Józefa Życińskiego: - Byłoby pięknym znakiem szacunku wobec Rosjan, gdyby na rocznicę zakończenia II wojny światowej młodzież zatroszczyła się o te groby żołnierzy rosyjskich, które znajdują się na naszych terenach - powiedział w kwietniu, osiem dni po smoleńskiej tragedii, lubelski metropolita. To był pierwszy impuls do idei, by 9 maja zapalić znicz na grobach żołnierzy radzieckich.” Abp Życiński ma już jasność w temacie swoich niecnych postępków, ale dziwi mnie brak bojaźni Bożej u pozostałych jego braci w biskupstwie. Czy polscy biskupi nie wyciągnęli żadnych wniosków z jego nagłej śmierci? A może strach przed zdeponowanymi na Kremlu teczkami i obietnice materialnej prosperity są dla nich mocniejszym argumentem niż konieczność zdania sprawy przed Bogiem? Stąd tylko krok do wniosku, że ludzie ci są praktykującymi ateistami w biskupich sakrach…

O ile w maju 2010 patrioci łudzili się jeszcze, że to tylko zgniłe jaja w episkopacie stręczą do putinowskiego „pojednania”, tak obecnie nie ma już takiej opcji. Zdrada episkopatu jest solidarna i dotyczy wszystkich bez wyjątku biskupów. Już nie chodzi nawet o skądinąd oczywisty dla porządnego człowieka gest sprzeciwu wobec niegodziwości. Okazuje się, że biskupi dokonali tej zdrady skwapliwie – „Ponieważ od samego początku jestem świadkiem przygotowań wizyty patriarchy Cyryla i spotkań zespołu redakcyjnego, mogę powiedzieć z ogromną satysfakcją, że proces ten cieszył się ogromnym poparciem całego Episkopatu. Wśród biskupów panowała całkowita jednomyślność.” Abp Budzik, następca abpa Życińskiego, dla KAI

Trzeba więc jasno sobie uświadomić, że nie ma „naszych” biskupów, a pozory konserwatyzmu czy patriotyzmu niektórych z nich służyły jedynie mamieniu prostaczków.

Rozmiaru zagubienia, w jakim znalazł się naród, dopełnia osobiste zaangażowanie Benedykta XVI w nasze upodlenie:

„Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji współprzewodniczących Polsko-Rosyjskiej Grupy do spraw Trudnych – profesorów Adama Rotfelda i Anatolija Torkunowa. Jak wynika z oficjalnego komunikatu Ambasady RP przy Watykanie, papież udzielił błogosławieństwa dla dialogu i dzieła porozumienia Polski i Rosji. Wyraził wolę zbliżenia Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. (…) Jak podkreślają dyplomaci, w Watykanie, w tym w Sekretariacie Stanu, stosunki polsko-rosyjskie śledzone są z wielką uwagą. Także w kontekście stosunków katolicko-prawosławnych. (…) Co do Smoleńska – obie strony się zgodziły, że wina leży głównie po stronie polskiej.” Rz

Jako protestantowi jest mi łatwiej właściwie oceniać postawę katolickich hierarchów. Większość Polaków zmaga się jednak z konfliktem sumienia i emocji - Czy piętnowanie zła u pasterzy Kościoła nie jest czasem atakiem na Kościół Chrystusowy?      A jeśli mam rację, i biskupi zdradzili naród, to co nam pozostało? Przecież bez Kościoła nie ma polskości!?

Jeśli nie poradzimy sobie z powyższymi fundamentalnymi dylematami, jakże będziemy w stanie budować cokolwiek trwałego na niwie patriotycznej? Oddaję niniejszy numer w Państwa ręce z nadzieją, że będzie pomocny w odzyskaniu właściwej równowagi i kierunku po ciosie zadanym przez biskupów.

***
Miło mi poinformować Państwa, że zwiększyliśmy nakład do prawie 4 tys. egzemplarzy i znaleźć nas można w sieci „RUCH”, „EMPiK” oraz „GARMOND"

Brak głosów

Komentarze

Nie bardzo rozumiem, co ma tutaj do rzeczy akurat Wiśniewska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#283467

1. Nie należąc do Kościoła Rzymskokatolickiego pisać o nim krytycznie "my" To manipulacja.Nie sadzę by był Pan zachwycony, gdyby biskup miejsca krytykował pańska trzódkę i Pana radząc jak i co ma Pan robić?
2. Tak jak napisałem: Kościół Polski to instytucja inna niż Kościół Rzymskokatolicki.
3. Uprzejmie proszę pamietać, że pojęcie Kościół oznacza ogół wiernych, nie zaś herarchę. A jeśli podstawimy "ogół wiernych" pod słowo "kościół" w tytule niniejszej notki, to wyjdzie bzdura, nieprawdaż?
Za walkę z III RP cenię, za walkę z Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce wręcz przeciwnie.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#283473

Też tak odebrałam ten wpis.

Vote up!
0
Vote down!
0
#283475

 przekonany, ze zapominamy o jednej, podstawowej rzeczy. Stosunki państwo- kościół reguluje umowa MIĘDZYPAŃSTWOWA zwana konkordatem.Patriotyzm polskich księzy wynikał i wynika z przynalezności narodowej, o ile nie był sprzeczny z interesem głównego mocodawcy, czyli kościoła, którego to są oni, czy komuś podoba się, czy nie- funkcjonariuszami. Dla kościoła o wiele wazniejsza jest mozliwość połozenia "łapki" nad prawosławnymi duszyczkami niz zajmowanie się przyczynami Smoleńska. Biorąc pod uwagę polityczny klimat w Rosji, protektorat Putina nad cerkwią, powinniśmy zrozumieć wredność tej politycznej zagrywki-po pojednaniu kościołów ewentualny powrót do smoleńskiego tematu nie będzie po prostu mozliwy, choćby z politycznych względów. Szach i mat wobec Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#283490

Zmanipulował pan artykuł Rzeczypospolitej (http://www.rp.pl/artykul/728245.html?print=tak&p=0) paskudnie.

Zobaczmy jak to się robi ...

Preparuje pan niezwiązane fragmenty tekstu Rzepy i podaje czytelnikom „cytat”:

„Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji współprzewodniczących Polsko-Rosyjskiej Grupy do spraw Trudnych – profesorów Adama Rotfelda i Anatolija Torkunowa. Jak wynika z oficjalnego komunikatu Ambasady RP przy Watykanie, papież udzielił błogosławieństwa dla dialogu i dzieła porozumienia Polski i Rosji. Wyraził wolę zbliżenia Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. (…) Jak podkreślają dyplomaci, w Watykanie, w tym w Sekretariacie Stanu, stosunki polsko-rosyjskie śledzone są z wielką uwagą. Także w kontekście stosunków katolicko-prawosławnych. (…) Co do Smoleńska – obie strony się zgodziły, że wina leży głównie po stronie polskiej.” Rz

Niestety, cytat nie ma nic wspólnego z treścią artykułu. Pański pseudocytat sugeruje przecież wprost, że obie strony: Watykan, w osobie Ojca Św. Benedykta XVI oraz Polsko-Rosyjska Grupa do Spraw Trudnych zgodziły się, że w sprawie Smoleńska „wina leży głównie po stronie polskiej.”

Tymczasem to zupełnie kto inny i gdzie indziej - bo w czasie dyskusji publicznej zorganizowanej przez ambasadę RP przy Stolicy Apostolskiej, w której uczestniczyli profesorowie Adam Rotfeld i Anatolij Turkanow - jest odpowiedzialny za pogląd (jak podaje Rzeczpospolita) , że „wina leży głównie po stronie polskiej.”

Przekłamanie to daje panu, jak widać z dalszej części pana notki, okazję do wylania jadu i ferowania wyroku o zdradzie biskupów polskich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#283501

i ty Brutusie przeciwko mnie?

Skaranie Boskie z tym papieżem.

Trzeba założyć nowy patriotyczny kościół , może żyją jeszcze księża patrioci???

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#283542

Kazku ciekaw jestem czy Kolega IPP to kalwin, anglikanin, anglikanin reformowany, adwentysta czy babtysta?

Z księżmi patriotami dobry pomysł, choć juz kiedyś nie udał się. Proponowałbym raczej wywiesić na drzwiach zboru pismo zawierające tezy o oprotestowaniu próby porozumienia katolików i prawosławia bez udziału 40% innych chrześcijan świata czyli protestantów (800 mln). ;))))

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#283588

"Jako protestantowi jest mi łatwiej właściwie oceniać postawę katolickich hierarchów". Jedno jest pewne: cała ta impreza nie ma charakteru religijnego i stoją za nią cele stricte polityczne.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#283692

którty własnie realizuje m.in pastor, dostatecznie już w swoim przekonaniu uwiarygodniony jako patriota. Ładnie o tym  napisal Macierewicz :

"Dla polskiej formacji patriotycznej wiara katolicka i wartości chrześcijańskie zawsze stanowiły fundament tożsamości, źródło siły osobistej i narodowej. Trwanie przy tych wartościach było i jest nadal ważniejsze od jakiejkolwiek kalkulacji politycznej czy indywidualnej"  

Celem Moskwy jest oderwanie patriotow od Kościola. Divide et impera, ich stałe hasło.

 

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#283703

lub Prymas Tysiąclecia zdarzenia takiego, o takim charakterze, nie byłoby. Nie w takiej chwili. Nie wtedy kiedy władcy Kremla, za zgodą jaśnie nam panujących, uczynili z Polski swój podnóżek. Co Rosja może wybaczać Polsce? Powstania?! Jakich krzywd doznała od Polski? Brak tu jakiejkolwiek symetrii!!! Porozumienie/pojednanie w cieniu niewyjaśnionego Smoleńska, kolejnego aktu pojednania?!
Porozumienia, współpraca w sprawie obrony pryncypiów chrześcijaństwa w Europie/świecie? Pełna zgoda. Ale wtedy bez fanfar i kompani reprezentacyjnej (może przesadzam). Ale ta sprawa w tuskowej propagandzie schodzi na drugi plan. Liczy się tylko akt polityczny i w to dał się wciągnąć polski Episkopat. Dlaczego? Dalekowzroczność wynikająca z wiedzy nam maluczkim nieznanej? Przewidywanie najgorszego? Zachowanie możliwości działania/istnienia gdyby miał powtórzyć się wiek XVIII w państwowości polskiej? Bo jeśli nie to, to...A że przy okazji można spuścić psy łańcuchowe (Giertych we "Wprost"), żeby zagotować w tym polskim kociołku to się je spuszcza. Jest znów o czym dyskutować Gdzie tam finanse, bezrobocie, Michałek...Jest Cyryl II albo Madzia I.

Vote up!
0
Vote down!
0
#283710

marcopolo

Mysle ,ze ani JPII ,ani Prymas Tysiaclecia nie mieliby wplywu na takie zdarzenie. To zdarzenie ma cicha akceptacje obecnych wladz RP-REZYDNTA i PREMIERA!!bo taki bp.Pieronek sam by sie urwal ze srebnego lancuszka KK i on by podpisal te "papierki",ktore nic nie znacza dla Narodu Polskiego,ale swiadcza ,ze ponownie usiluje sie Polske oddac we wladanie WSZECH RUSI!! Ale ,gdyby zyl PREZYDENT RP sp.LECH KACZYNSKI,to pewne ,zeby do tego nie dopuscil !!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#283724