Grzyb!, mamy problem?

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Polemika, jak najbardziej uprawniona. Uważam, a nawet mogę udowodnić, że jestem prekursorem w dziedzinie wklejania. Stworzyłem znane hasło - A teraz z innej beczki. Oczywiście naruszając prawa autorskie Monty Pythona

I nie zawsze, a nigdy pod poważnymi sprawami nie wklejałem pierdół.

Alfabet blogosfery - link do tekstu Gadającego Grzyba.

Fragment z którym polemizuję.

"...Y – YouTubki, albo jutubki. Wklejane przez Jutubisie. Nie mylić z Teletubisiami, choć skojarzenie ze względu na infantylizację przekazu może być uprawnione. Zmora portalu próbującego utrzymać jako-taki poziom. Zawsze znajdą się egzaltowane Jutubisie gotowe wklejać gdzie popadnie jutubki z pioseneczkami i innymi takimi, uzewnętrzniając w ten sposób drzemiące w nich pokłady Wrażliwości, Dobra i Piękna. Oprócz tych jutubków nie mają, poza kilkoma zdaniami patriotycznych i bogoojczyźnianych banałów, literalnie nic do powiedzenia, za to burzą się, gdy nie są odpowiednio dopieszczane. I za nic nie pojmują, że od wzajemnego obsypywania, tudzież nakręcania się jutubkami jest Nasza Klasa, czy fejsbuk. Za to uwielbiają wpadać w histerię i demonstrować rany – ponieważ są Wrażliwi, Piękni i Dobrzy. Takie już są, te Jutubisie...".

Sieć, a mam z nią do czynienia od zarania obecności w Polsce, jest narzędziem do komunikacji. Zatem jeżeli ludziom, szczególnie młodym przybliżam Grechutę, Niemena, Zauchę, Demarczyk i inne postaci. a czasem dzielę się swoimi upodobaniami muzycznymi, czy też ślę komentatorowi muzyczne pozdrowienia, to nie widzę bym coś złego czynił, a raczej staram się czynić pracę organiczną. Czasem jest to wyraz sympatii, żart, polemika lub wsparcie w trudnych chwilach ( kto wie, ten zrozumie ), to wypraszam sobie taką pseudonaukową lub równie pseudosatyryczną analizę.

To nie temat na akademickie dyskusje, tylko poważne zjawisko i skuteczne narzędzie. Czasem, jak chleb od piersi krojony, czasem swojskie, jak potańcówka, innym razem mocne patriotycznym przekazem z górnej półki. Gwoli odkłamania komunikatu trolli, wklejenie z youtube nie obciąża serwera, tylko wydajność komputera oglądacza.

Jaka infantylizacja, komunikat ogólny dajesz, jak Radio Erewań i uogólniasz deprecjonując z założenia wartościowe załączniki. Czuć na kilometr założeniem tekstu i propagandą dyskredytującą. Co w tym złego, że ludzie jednoczą się nie tylko przy polityce. To nawet lepiej, że najpierw przy muzyce, literaturze, a nawet na działce odnajdują wspólne podmioty.

Zmora portalu, mówicie. A zmorą nie były i nie są dalej marne trolizny, bo zawodowe byłyby chwalbą. Oraz do dzisiaj wiszące mega chamskie komentarze i ataki. I co przyznam bez bicia, adekwatne do nich, choć też nie na miejscu odpowiedzi. Egzaltowane, a skąd tu uprawnienie, niejako boskie do oceny emocji ludzi. Zaraz dowiemy się, że Bogurodzica, czy też pieśni i piosnki pewne też są tylko dla pensjonarek.

Dzielisz ludzi na wyższych i niższych. A to już najkrótsza droga do..., dobrze wiesz. Ten portal, jak każdy inny ma właścicieli, redakcję i adminów. Jednak bez blogerów i komentatorów, a nawet trolli nie przetrwałby nawet sekundy. Końcowe wywody na literę "Y", to czysta żenada. Może i mnie się, to zdarza. Jednak bym sobie to przemyślał i bynajmniej nie rakiem się wycofał, ale z odwagą skorygował.

Nie broni się to ni merytorycznie, ni też faktograficznie. Odrzucenie inności, to czysta forma wzgardy i pychy z założonej pozycji, która żadną inną i silniejszą jest niż prawo wspólne. Byle obśmiać i wyszydzić, a może pozycje obronić i linię redakcji. Bez szacunku i ku uciesze gawiedzi, która się pcha drzwiami i oknami. Wiesz, moi Dziadowie i Ojcowie ( w tym też płeć piękna ) egzaltowali się Polską nie tylko czynem zbrojnym, ale i pracą na roli, przy biesiadnym stole, nie tylko śpiewając pieśni patriotyczne, ale i jak pensjonarki wąchając w zadziwieniu malwy pod oknem. A i fałszując na skrzypcach. Ja do dzisiaj trwam w zachwycie nad prostotą i siłą przekazu kultury tych co Żywią i Bronią.

Ty, nie wiem z jakiego powodu, zacietrzewienia, błędu poznawczego, a może z dobrej woli strażnika dałeś ciała. Jednak zasłaniając się mityczną pensjonarką. A tu się polska literatura kłania.

Co do Alfabetu, pomijając literę "Y", jest to niezłe wprowadzenie dla nowicjuszy i godne podsumowanie ( choć nie bez błędu emocji, a to nic złego ) nie tylko naszego portalu.

A argument typu Nasza Klasa, to żenada, jak nie ma argumentów do polemiki, to wskakujemy na taki poziom. Jakoś mi to przypomina pewną dialektykę. Tak, tak, mamy zasłaniać rany. Jak nimi nigdy nie epatowałem, ani własnymi, ani też przodków. Więcej tego widziałem w deklaracjach w profilu, tam to były historie, a potem nad cytatem z Jana Pawła II istny chlew i szambo. Przepraszam świnki i gó..o płynące potokiem, nie z własnej winy.

To nie youtubki, to często wartościowe, a czasem zwykle, jak codzienność Polski emocje, nawet na poziomie wiejskiej stodoły. Komuś wadzi taki spichlerz ? To źle być inaczej Wrażliwym, Pięknym i Dobrym niż ogólne założenia i jedyna słuszna linia Naszej Kochanej Partii ?

Takie są już Jutubisie ?, a może nie tylko "une". Więcej pokory. Nie było nas, a był las i tak zapewne niedługo będzie.

Jednak kłania się takaż trawestacja, i do mnie i do Ciebie i do wszystkich - Nie dumaj, nie dumaj, Kisielem nie budiesz.

I tak, by rozluźnić atmosferę, stwierdzam, iż mój tekst powstał na zamówienie Resortu.

Z tą różnicą, że jak podkreślił słusznie Max, Redakcja odbiera wynagrodzenie w szeklach, a ja, pomimo, że mi menora Homo Polacusa dedykowana z d..y wystaje, trzymam się rubli transwerowych i daczy w Batumi.

Szanujmy zatem nawet gołąbki i purchawki, a nawet psie grzyby, tymi żywili się w trudnych chwilach nasi przodkowie.

Tylko na Boga nie gotujmy zbyt krótko muchomora, tym razem sromotnego we własnym sosie, a nie w mleku, które jad neutralizuje.

Komentarz jest jak najbardziej na temat. Jak ktoś uważa inaczej, proszę o prosty dowód, tym razem jednak dowód, a nie fantasmagorie i dyrdymały.

Klipa nie wklejam, gdyż widzę problemy w komunikacji, nie tylko werbalnej, ale i mentalnej.

Takie czasy, że tylko ikony przemawiają do młodego pokolenia, takie różne tam gadżety. A zatem jeżeli cofamy się do epoki bloga łupanego, to róbmy to z mądrością na miarę wyboru czasem oszczędnych, a jednak pełnych treści przekazów.

"'...P – Przykazania blogera. 1) Piłeś – nie pisz! 2) Wypiłeś i napisałeś – nie publikuj! 3) Wypiłeś, napisałeś i opublikowałeś – na drugi dzień zrób raban, że hakerzy ze spec-służb włamali się na twoje konto!..."

Równie ohydna część notki, wpisuję się w ogólny komunikat, na temat i w kontekście. Odpowiadam jako widelec ze stołu.

Podkreślając jednak, nie tylko z własnego doświadczenia, bynajmniej nie na tym portalu, a bardziej z życia, iż pod wpływem więcej powstało, niż bez.

jwp - Ja też potrafię bzdety pisać.

A teraz z właściwej beczki...

Dla Ciebie, czasem mądrze Gadający Grzybie...

Miłosz Czesław

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się kłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świat zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.


Gasną mi powieki i szarzeją ręce ...
długo tego jeszcze?
- "Nie kręć się"
-nie kręcę...

Uśmiech mi już więdnie, nie będę się zmuszać

Dość tego, nie mogę!
-"Nie ruszaj"
- nie ruszam...

Ach, gdyby był taki aparat co zrobi w mig
wspaniały obraz mego ciała, spowitego w te marne szaty...
Taki PSTRYK , co w jednej chwili zrobi z tego coś pięknego...

Dłonie mi grabieją , zamarzły mi stopy,
maluj sobie kwiatki, albo antylopy!
Palce mam jak sople, a oczy jak szparki
... słuchaj , ja naprawdę wolę już te garnki...

Ach , gdyby był taki aparat co pstryk zrobi
i już masz obraz mojej duszy ulubiony.
Kupiłabym, słuchaj Modi, ale to chyba kosztowałoby miliony...

A tak co mi z tego, że płótno smarujesz,
czasami ktoś powie ,że pięknie malujesz i pójdzie;
A z tobą ja zaś muszę gnić ... Słuchaj, dosyć tego!
-"no , dosyć na dziś".

Ach , gdyby był taki aparat co zrobi w mig
wspaniały obraz twego ciała , spowitego w te marne szaty...
Taki PSTRYK, co w jednej chwili zrobi z tego coś pięknego...

Pokaż ...to ja?! To chyba twoje przywidzenie...
-"to powleczony światłem oczu snu aksamit".
-Ty ciągle śnisz...
-"to nie jest śnienie ... to jesteś ty...
Ja się nazywam Modigliani".

A tą kruszyną jest każdy z Nas.

Bo cóż pozostanie, jak tylko Poezja i Dobroć...

[...]
   "Co piszę?" -- mnie pytałeś -- oto list ten piszę do Ciebie --
   Zaś nie powiedz, iż drobną szlę Ci dań -- tylko poezję!
   Tę, która bez złota uboga jest -- lecz złoto bez niej,
   Powiadam Ci, zaprawdę, jest nędzą-nędz...
   Zniknie i przepełźnie obfitość rozmaita,
   Skarby i siły przewieją -- ogóły całe zadrżą,
   Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
   Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...
   Umiejętność nawet bez dwóch onych zblednieje w papier,
   Tak niebłahą są dwójcą te siostry dwie!...

Do Bronisława Z.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przyznaję, że dopiero Twój wpis zmobilizował mnie do zabrania głosu w sprawie 'Alfabetu'. Powinniśmy mówić, co myślimy, co nas boli. Chyba że nie chcemy.

Pozdrawiam

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#271926

Ależ mówcie :)

Trochę dyskusja się robiła pomiędzy dwie notki, więc wkleję swą odpowiedź spod "Alfabetu":

(...) co do jutubków zdania nie zmienię. Raz na jakiś czas - ok, ale gdy zaczynają dominować, wówczas blog zmienia się w infantylny, ckliwy i pretensjonalny pamiętniczek pensjonarki - Jutubisia. I uważam, że moje dobre prawo, by o tym napisać. Howgh!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#271981

Aha...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#271990

... popatrz Anno, już któryś raz spotykamy się u *JWP*.
Też wpadłem do niego, aby zechciał mnie wpisać na listę
"pensjonarek", a co mi tam :-))
Autor "Alfabetu", wspomniał,że często siostry podają mu tlen,?
Coś mi się wydaje,że aplikują ,raczej acetylen .
-Mam nadzieję i ufam,że *JWP* - to mocna psychicznie konstrukcja .
Miłego Dnia
Marek
ps.
..... gdyby ktoś spotkał Rospina , to proszę pozdrowić .
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271933

i jest mi bardzo miło Cię słyszeć.
Tak, spotykaliśmy się już u JWP - i u innych także...
Nie wątpię, że znowu tak będzie - że nadal będziemy się spotykać
i u JWP, i u innych. U wielu. Że nie będzie na NP żadnych podziałów,
bo różnorodność to przecież bogactwo, a nie problem.
Ważny jest cel - wolna Polska. Mam nadzieję, że na NP nie brzmi to "zbyt patriotycznie".

Pozdrawiam Cię serdecznie

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#271943

...napisałaś :
Ważny jest cel - wolna Polska //
....................
-Tak Anno, ja też tutj trafiłem, bo właśnie słyszałem tu jakoś dziwnie wyrażnie, słyszałem jakieś dawno zapomniane słowa :
Polska, Przyjaciel , Brat , Druh..
To Gospodarz tego bloga, Zacny Krakowianin, miał odwagę ,przywrócić te piękne , polskie pozdrowienia.
-To nam ktoś chce na powrót wepchnąć te słowa do gardeł...
-Nie , już nic nie zrobią .
Aniu , ja wiem ,że Anna , to nie Hanna :-)))
ale przyjmij tego "jutubusia" , ode mnie .
pozdrawiam,
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271949

Dziękuję za "jutubusia", Marku.
Nie znałam tego utworu - bardzo przypadł mi do gustu.

Serdeczności :))

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#271960

A może nie tak śmiertelnie poważnie? Tekst GG odebrałam zazdrośnie, bo o mnie ani słowem. :-((( Jak On mógł! ;-)))
trochulko dystansu i uśmiechu. :-)

Pozdrawiam :-)
Katarzyna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#271955

Ja prowokuję - inni dają się prowokować. Tak to lata :)

Jeszcze będzie okazja, by o Tobie wspomnieć. Alfabet ma ograniczoną liczbę literek ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#271974

trudno posądzić. Zwłaszcza w stosunku do samej siebie. Poza tym, jeśli się czasem dworuje z innych, to z siebie też trzeba.
Dystans i uśmiech jak najbardziej wskazane, tylko fajnie by było, abyśmy się wszyscy mogli tak samo pośmiać.
Mogę Cię tylko zapewnić (jeśli nie śledziłaś pewnych wątków, których temat porusza tutaj Jwp), że akapit o YouTubkach u GG pojawia się w kontekście konkretnego blogera.
I nie ma tu nic do śmiechu.
Jwp ma rację i zdania w tej sprawie nie zmienię: nie YouTubki są zmorą tego portalu.
Jest mi wstyd, autentycznie wstyd, że goszczę w miejscu, gdzie chamskie i rynsztokowe epitety skierowane pod adresem jednego z nas, dalej spokojnie wiszą na stronie i gdyby się zaplątał nagle ktoś całkiem niewtajemniczony (mój Boże, a ja noszę na spotkania Polaków niektóre tutejsze wpisy i adres niepoprawni.pl wciskam komu się da), to świetny miałby obraz poziomu niektórych "rozmów".

I uwaga już całkiem na marginesie: leżącego się nie kopie.
P.S. Pisząc o "leżącym" nie mam na myśli zwyzywanego blogera tylko siebie, która bym leżała na pewno po takim ataku chamstwa.

Bez dystansu i bez śmiechu, ale z pozdrowieniami
ossala

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272001

Jako że odpowiedziałem już na ten tekst (który pierwotnie ukazał się w charakterze komentarza pod Alfabetem), więc przeklejam odpowiedź również tutaj:

Jak zapewne zauważyłeś, w tekście zapowiedziałem że "Alfabet" jest skrajnie subiektywny i niesprawiedliwy. Nie pisałem go po to, by ostrożnie dobierać słowa, czy wyważać racje.

Tekst nie powstał na zamówienie żadnego resortu.

Co do jutubków - nieco wyżej w komentach napisałem, że od czasu do czasu nie są niczym złym. Problem się zaczyna, gdy dominują treść bloga na zasadzie - kilka banalnych zdanek plus dłuuga lista jutubków - tak w notce, jak i w komentarzach. To jest infantylne i zdania nie zmienię.

Też mam sentyment do porywów pensjonarskich serduszek i duszyczek, ale skoro już jesteśmy przy przedwojennej analogii - takie pensjonarki pisywały sobie gdzieś w cichości pamiętniczki i raczej nie kazały się nimi nikomu zachwycać. Czasami wyrastały z nich pisarki, poetki czy dziennikarki, częściej jednak nie.

Mówiąc brutalnie, taką pensjonarkę mógł zwyobracać jakiś Tuwim, czy inny Boy-Żeleński (jak taką uwieść opisał Boy w "Nowoczesnej sztuce chędożenia"), ale za nic nie wydrukowałby jej w "Wiadomościach Literackich", bo ośmieszyłby i siebie i gazetę.

Teraz mamy wprawdzie o wiele bardziej egalitarny internet, który niby wszystko zniesie, ale naprawdę - nie wszystko musi się wszędzie ukazywać.

 

pozdrowienia

Gadający Grzyb

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#271973

wszysko byłoby dobrze, gdyby J to nie janke lecz JWP prekursor i wielki bloger na niepoprawnych oraz jego Towarzystwo Wspomagania które ostatnio się wykruszyło.(czerwony link do GG pojawił się po namyśle blogera, to zwykłe manipulacje)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272043

Nie wykruszyło się wcale. Po prostu obserwuje.

Jeszcze jakiś czas temu było tu tak :

Dziś rzuca się tu kamieniami. Bo youtubki, płytkie teksty itd. Napisałam kiedyś bajkę o sonacie księżycowej... pewnie też obniża poziom NP.pl. Muszę się zastanowić czy jej nie usunąć by nie kompromitować poważnego portalu. Bajkami...
Swiatełko Pamięci w każdą miesięcznicę smoleńską pewnie też jest infantylne i co tam jeszcze było w alfabecie...

...Nie każdy potrafi nadstawiać głowę pod kamienie
A poza tym - czy warto wiedząc, że niektórzy rzucają je nie na oślep, a po to by trafić ? Boleśnie...

Pozdrawiam.
JWP !
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#272048

Witaj,
nic dodać, nic ująć.
Król jest nagi, a nam zgrzebne szaty wypomina.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272060

rzucają kamieniami , by udowodnić swą rację. Inni natomiast nie podstawieją się bezmyślnie pod grad kamieni nienawici. Jeśli tylko mogą to unikają bezowocnych spięć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272080

Za śledczego robisz synku, tylko się nie spoć, bo już widać przegrzanie materii.

TW - takiż skrót się wyłania, to chyba wasze oznakowanie.

To ja decyduję, póki co, o tym co jest w mojej notce. A Ty sobie dalej śledź chronologię i podgryzaj połamane krzesełka, bo to Twój poziom.

I pisz na temat notki, za spam Red Flag.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272063

puki masz szansę, nie wszystkich wykluczysz wielu dzięki tobie zoztało zbanowanych lecz wiedz że twój resort też zgnije. Coraz więcej użytkowników się na tobie poznaje , klakierzy zostaną lecz kiedyś będą przykryci (odkryci)..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272087

pracowałam w szkole, sprawdzałam dyktanda i po trzydziestym ósmym "bochaterze" przez "ch" nerwowo wertowałam słownik ortograficzny...
Wg mojej najlepszej wiedzy (jak się mylę, to proszę, aby mnie ktoś poprawił), dopóki, dopóty, póty - piszemy przez "ó".
Nie sprawdzałam, ale to chyba rusycyzm, więc jak po rosyjsku jest "paka" (z "a"), to u nas musi być "ó".
Pokrewne języki, niestety...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272141

Niektórzy nie są w stanie pojąć bardziej podstawowych spraw, a co dopiero ortografię. Mają problem z jutupkamy, rozciągniętymi zdjęciami choć te obrazki szybciej do nich trafiają niż słowo pisane...
Byłam kiedyś na pewnym czacie świadkiem pewnego wydarzenia - wszedł starszy Polak (po 60-ce), przywitał się i przeprosił z góry, że nie umie pisać poprawnie po polsku, podał przyczyny i zaczęła się rozmowa. Cieszył się jak dziecko, że może porozmawiać z Polakami... Jak mnie było wstyd za niektórych czatusiów, że wyśmiewali się z jego nieporadnego polskiego. Przeprosiłam go za nich... Zaprosił mnie na prywatną rozmowę, okazał się misjonarzem z pustoszy Pd.Ameryki, który szmat czasu spędził z dala od środowiska polskiego, z dala od języka polskiego. Doskonale go rozumiałam bo sama kiedyś przeżyłam szok, gdy nagle odkryłam, że nie mówię poprawnie po polsku i... zaczęłam się go uczyć jakby na nowo by dziś mówić i pisać jak widać na załączonym obrazku. Często z dala od języka zapomina się wielu słów, operuje składnią języka, którym posługuje się na codzień i takie tam, czytanie po polsku nie wystarcza, trzeba słuchać rozmów. Moje problemy stopniowo ustały gdy fundnęłam sobie zestaw satelitarny i polski leciał mi z tv na okrągło.
Z tym księdzem korespondowałam chyba 2 lata, przysyłał mi swe wiersze do korekty, cudne, stęsknione za Polską. Potem kontakt się urwał, być może zmarł...

By coś zrozumieć, trzeba to po prostu samemu przeżyć i "przechorować"... A co mogą przeżyć tacy, których głównym zajęciem jest wyszukiwanie niedostatków w innych. Oni nigdy nie pojmą, że ktoś może być inny niż oni, a dlaczego jest inny - ech, to już zupełnie wyższa szkoła jazdy...
Pozdrawiam serdecznie.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#272272

dobra komunikacja... To inna prawda. Mało znasz ludzi, którzy posługują się poprawną polszczyzną a dogadać się nie potrafią?
Tylko się rozejrzeć :-)))
Z pozdrowieniami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272277

Też prawda....
Niemniej.... wszystko to i boli, i trwoży bo zamiast jednoczyć, dzieli...
Miej dobry dzień.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#272279

A co do tematu, to od kilku dni chodzi mi po głowie takie pytanie (z grupy retorycznych): Polskę chcemy zmieniać i godzić zwaśnionych przez michnikowszyznę Rodaków, a tu, u siebie, na takim małym podwórku...
Zasady są, a jakoby ich nie było, regulaminy też są, ale stosowane w sposób wielce tajemny, wyzwiska i ataki ad personam zabronione, ale trwają na portalu jak skały, TouTubki nie zabronione, ale wyśmiewane i szykanowane...
Oj...
Z pozdrowieniami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272280

uwielbia pierdołami zawracać dupę Administracji.

Zachciało Ci się zmieniać Polskę na lepsze to masz za swoje...;););)
Dużo słoneczka życzę.
contessa

PS1. Ja stawiam na obie opcje.
PS2. Ciekawam tzw.motywacji" zgłoszenia. Może nauczyłaby mnie czegoś ciekawego, oryginalnego...
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#272285

czerwieni...
Ani bluzgów, ani ataków ad personam, nie wiem, pewnie się adminom naraziłam.
Cholera, ręce mi się trzęsą jak stukam w klawiaturę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272334

Widzę, że dzięcioł już puka...
Na gorące wieczory najlepszy zimny tusz.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272148

Z całym szacunkiem, ale zastrzeżenia tego typu od niczego nie zwalniają.

Ja o swoim komentarzu napisałem, że na zamówienie Resortu. Boże broń, nie o twoim tekście.

Nie tylko przedwojenna socjeta znana była z chędożenia od pokojówek, przez pensjonarki, do cyrkówek. Co nie oznacza, iż byli od nich w czymś lepsi. Dzisiaj nie wytrzymaliby konkurencji z gwiazdami choćby popu.

Artystom wszkaże wolno więcej ?

Nie lekceważyłbym "pensjonarek", to tylko pejoratywny zwrot, nijak nie mający się do realiów, również współczesnych.
Z owych panien pobywających na pensji wyrastały nasze babcie i matki, nie tylko karmicielki, ale i pisarki, artystki i naukowcy.
A z rewiowych tancerek i pieśniarek, tak "lansowanych" przez artystyczną brać niewiele zostało.

Gdyby uznać, że ten portal jest zakreślony ustalonymi ramami, to więcej niż połowa tekstów i komentarzy, by się nie ostała.

Skalniaki może i ładne, ale bez reszty ogrodu, to tylko martwa natura.

Satyra nie jest spuszczonym ze smyczy młodym szczeniaczkiem, winna być wytrawnym psem myśliwskim.

Zatem ważmy słowa, gdyż nie wiemy kiedy do nas kamieniem powrócą.

Nie trwajmy też w zachwycie nad swoją wyższością, jak fircyki młodopolskie.

Pozdrawiam

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272058

Zarekwirują mi z palety jakąś farbkie... :) Pozdrawiam...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272292

Witaj,
a nawet jak, to i tak sobie poradzimy.
Kolory jeszcze potrafimy mieszać.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272351

mnie osobiście nie przeszkadzają. Nigdy nie zastanawiam się skąd pochodzą wklejanki i w sumie mało mnie to obchodzi. Ważne, że charakteryzują myśl, którą jwp zamieszcza na swoim blogu. I chyba o to chodzi.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#272070

Witaj,
ujęłaś to trafnie i najkrócej, jak można.
Co nie znaczy, że do wszystkich to trafi.
Bo im myśli przeszkadzają i odradzanie wspólnoty.

Pozdrawiam

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272075

"od czasu do czasu" i "wg wyczucia".
"Siedzę i siedzę, myślę i myślę"...kto tam co wyczuł, żeby się tam przypiąć?
Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że mamy do czynienia z polowaniem na czarownice, i, jak na polowanie przystało, zwierzyna nie ma świadomości reguł gry.

I/lub niektórzy blogerzy przeszkadzają i trzeba ich wymieść, bo - generalnie - mamy do czynienia z materią dość ambitną.
Trochę w myśl zasady: "Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272143

Nie przejmuj się. Upały niebawem się skończą.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#272228

Oby niebawem, natomiast udary cieplne już dawno dają znać o sobie. Nawet w ziemie się zdarzają.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272355

"Dzielisz ludzi na wyższych i niższych. A to już najkrótsza droga do..., dobrze wiesz. Ten portal, jak każdy inny ma właścicieli, redakcję i adminów. Jednak bez blogerów i komentatorów, a nawet trolli nie przetrwałby nawet sekundy."

"To nie youtubki, to często wartościowe, a czasem zwykle, jak codzienność Polski emocje, nawet na poziomie wiejskiej stodoły. Komuś wadzi taki spichlerz ? To źle być inaczej Wrażliwym, Pięknym i Dobrym niż ogólne założenia i jedyna słuszna linia Naszej Kochanej Partii ?"

"Skalniaki może i ładne, ale bez reszty ogrodu, to tylko martwa natura.

Satyra nie jest spuszczonym ze smyczy młodym szczeniaczkiem, winna być wytrawnym psem myśliwskim.

Zatem ważmy słowa, gdyż nie wiemy kiedy do nas kamieniem powrócą.

Nie trwajmy też w zachwycie nad swoją wyższością, jak fircyki młodopolskie."

Nic dodac, nic ujac. Duza guba dziesiatka.

"I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your right to say it."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#272238

Dziękuję za ocenę i zawsze coś warto dodać.
Nic to przecież nie ujmie.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272354

a moze "pensjonarką liryczną" juz nie jednej notki, ale dwóch, to pozwolilam sobie w koncu zabrać glos. na swoim blogu oczywiscie. jak wiadomo tutaj juz nie mam  bloga, bo mi go odebrano.

http://amelia007blog.wordpress.com/category/przygody-i-wstrzasy-mikolajka/

 

pozdrawiam

 

ps.

wstawilabym jakiego jutiubisia czy jakos tak, ale kiedy odbierano mi blog, odebrano mi tez i te funkcje w okienku komentarza:)

ps2.

ale nadal mogę wstawiać obrazki:

i polecam piosenkę, kapitalna:

www.youtube.com/watch

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272322

Ja raczej nie personifikuję problemu, a piszę w szerszym kontekście.

Żwirek i Muchomorek, jak zwykle w wysokiej formie.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#272352

gadający grzyb to wlaśnie mnie obral sobie jako obiekt prowokacji, (do ktorych sam sie wyzej przyznal), a ktore w duzej czesci odniosly  i tak"sukces". jak mniemam. wypadalo jakos wiec sie odnieść, a przy okazji conieco wyjasnic. moze sie okazać np., ze GG zareagowal zbyt impulsywnie, albo dal sie wkręcić. ale to sie jeszcze kiedys okaże. tylko szkoda, ze nawet w najlepszym ukladzie, nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki, i chocbysmy sie tutaj obsmiali  i o wszystkim zapomnieli, to i tak konkretne szkody i konkretne krzywdy zostaly ludziom wyrządzone.(i w najmniejszym stopniu mam tutaj na mysli siebie).

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272402

... no nie będę ukrywał -mam jakieś tam, minimalne koneksję,
z Gospodarzem tego bloga..... :-))))
- Może to mnie ośmiela , aby napisać dwa słowa ,do Amelii.
Pani , napisałaś :
.......................
gadający grzyb to wlaśnie mnie obral sobie jako obiekt prowokacji, // .....
..........................
Amelio, proszę uwierz.... gdybym to ja był *GG*, też wybrał bym Ciebie..... Jeśli już przyjmować tlen ....to przy Takiej Siostrze :-)))
............................
A teraz , cholernie poważnie :
kładę na szalę nasze niepoprawne kontakty...
Naprawdę proszę ,.... już czas nacisnąć "guziczek " .
RESET.
To prawdziwe DAMY, wyciągają pierwsze swoją dłoń .
Pozdrawiam bardzo serdecznie,
Marek
ps.
..... nie wklejam "jutiubeczków", bo mnie Gospodarz -zbanuje.
pps.
..... jeśli ktoś z pp, Niepoprawnych, spotka Rospina, to proszę- niech już wraca...
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272436

przepraszam, ale nie rozumiem. jaki "RESET"? mam do kogoś wyciagnac dlon? do kogo?

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#272442