Panom już dziękujemy

Obrazek użytkownika kataryna

<p> Elżbieta Jakubiak:   PiS ma być wehikułem do wyniesienia Zbyszka Ziobry do prezydentury. Mnie nie wyrzucił Jarosław Kaczyński, a właśnie on. Zaraz po wyborach prezydenckich rozpoczął nakręcanie złej atmosfery i podjął starania o przejęcie partii, bo przegrane wybory były Ziobrze i Kurskiemu na rękę, żeby mogli zacząć przejmować PiS i to się teraz dzieje. Zadziwiające było to, że Ziobro nie włączał się w kampanię wyborczą Jarosława Kaczyńskiego. Zbigniew Ziobro nigdy nie bierze odpowiedzialności, woli rozliczać.</p>
<p>To wypowiedź sprzed ledwie roku, kiedy to PiS, także głosem Ziobry, wyrzucał z partii Elżbietę Jakubiak. Sam Ziobro wtedy tę decyzję partii, podjętą z inicjatywy samego Kaczyńskiego usprawiedliwiał w mediach. Z dużym prawdopodobieństwem można chyba przyjąć, że dzisiaj Ziobro ma duże szanse podzielić los Jakubiak - za to samo, w taki sam sposób. I na pewno też znajdą się "koledzy", którzy będą chcieli i potrafili przekonywać opinię publiczną, że tak było trzeba a Ziobro sam sobie winien. Wystarczył rok aby historia zatoczyła koło i Ziobro oberwał z tej samej broni, której podobno sam chętnie używał. Podobno, bo przecież nikt nie wie co się tam naprawdę dzieje, a kolejne walki buldogów, czy też bulterierów, pod dywanem są kompletnie nie zrozumiałe. I właśnie niewytłumaczalność tego co się od blisko półtora roku dzieje w PiSie uderza mnie najbardziej. Bo dzisiaj ci sami ludzie, którzy poświęcili ubiegły rok przekonywaniu, że PiSem rządzi Ziobro a Kaczyński jest właściwie marionetką w jego rękach, najgłośniej lamentują nad losem tegoż samego Ziobry, ostatniego reformatora, ideowca brutalnie wyrzucanego z partii, którą nie wiedzieć kiedy przestał rządzić, bo teraz znowu tym złym jest Kaczyński.</p>
<p>Może jestem mało bystra, ale naprawdę nic z tego nie rozumiem i chciałabym, żeby ktoś mi przystępnie wytłumaczył, może któryś z polityków i komentatorów przekonujących mnie przez ostatni rok o wszechwładzy Ziobry stojącego za każdą złą decyzją Kaczyńskiego, co się właściwie stało. Kiedy, w którym momencie ostatnich 12 miesięcy, a przede wszystkim dlaczego, PiS przestał być "wehikułem do wyniesienia Zbyszka Ziobry do prezydentury", a sam Ziobro stracił kontrolę nad PiSem i Kaczyńskim, którym jeszcze rok temu sterował. Nie oczekuję już nawet jakiegoś przekonującego wyjaśnienia, ale niech będzie jakiekolwiek. </p>
<p>Niewytłumaczalność tego co się dzieje w PiSie, i z PiSem, brak jakiejkolwiek logiki, począwszy od wyrzucenia Jakubiak i łatwego pogodzenia się ze stratą "muzealników", każe się zastanowić czy ten coraz bardziej dziwny byt można jeszcze traktować jak partię dążącą w jakiejś realnej perspektywie do władzy, czy jest to już tylko grupa facetów nie aspirująca do żadnego wpływu na rzeczywistość, w całości pochłonięta walką o to kto będzie dowodził Titanikiem. Nie wiem jak Wy, ale ja w tej walce nie kibicuję nikomu, bo niezależnie od tego kto ją wygra, dla mnie nic z tego zwycięstwa nie wyniknie. Czas najwyższy pożegnać się ze złudzeniami, że mamy poważną partię opozycyjną, że jest komu władzę rozliczać, bo jedyne rozliczenia na jakie PiS ma ochotę i siły to wewnętrzne przepychanki kto komu większe świństwo zrobił - Ziobro pisząc list, czy Kaczyński zawieszając go za to. Kogo to obchodzi?</p>
<p>Jedyny plus tego co się teraz dzieje z opozycją jest chyba taki, że jak już PiS się całkiem pożre, jak się chłopaki wespół w zespół sprowadzą na pozycje jeszcze mniej znaczące niż SLD (a siły partii nie mierzy się liczbą mandatów, tylko możliwością wpływania na rzeczywistość - dzisiaj to Palikot jest silniejszy niż Kaczyński), media przestaną się tak bardzo bać - moim zdaniem już od dawna nierealnego - powrotu PiSu do władzy i wezmą się wreszcie za solidne rozliczanie tych, którzy u władzy są, i dzięki PiSowi jeszcze długo pozostaną. A o to w końcu chodzi - żeby miał kto władzy patrzeć na ręce. PiS tego nie robi już od dawna, w każdym razie nie umie tego robić skutecznie. Z mojej perspektywy szarego wyborcy jest więc opozycją bezużyteczną. I najwyraźniej taką chce pozostać.</p>
<p>Szykuję więc popcorn i czekam na dzisiejszy spektakl z wyrzucania Ziobry. Wybranie do rozprawy z nim dnia, kiedy jego żona jest jeszcze w szpitalu z dwudniowym noworodkiem najlepiej świadczy o samobójczych skłonnościach w tej partii. </p>

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oraz Jakubiak.
Oni znakomicie Ci to wszystko wytłumaczą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196189

wcale nie oczekujesz odpowiedzi.Swoją wypowiedzią włączyłaś się raczej w mainstreamowy nurt.
A zwłaszcza końcowe zdanie sugerujące , że PIS i Kaczyński "specjalnie " wyznaczyli posiedzenie komitetu partii ma dzisiaj , aby utrudnić życie Ziobry - jest naprawdę "nie fair".
I pomyśleć ,że jeszcze nie tak dawno z niecierpliwością oczekiwałam na każdy Twój felieton.
A może już ze mna jest coś nie halo, jak mawia moja wnuczka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196190

Ziobro, jako minister sprawiedliwości też nie robił konferencji prasowych przy okazji postawienia zarzutów (nawet nie skazania) jakiemukolwiek złodziejaszkowi lub łapowniczkowi "specjalnie", aby PiS-owi zaszkodzić. Ale zaszkodził - zrażeni tym ludzie pamiętają to do dziś, a pamięć ta zaślepia ich na tyle, że nie widzą wszystkich zbrodni Tuska, lub nawet jeśli je widzą, to je łatwo usprawiedliwiają.

"Obrońcy krzyża" też specjalnie nie szkodzili, ale niechcący oddali bezcenną przysługę tuskistowskiej PrOpagandzie.

Halo czy nie halo? Od kilku tygodni wszystko jest tak pogmatwane, że ja sam nie wiem kto jest lepszy, a kto gorszy.

Jednak z przykrością przyznaję rację Katarynie - Tusk ma niebywały komfort mając za jedyną realną opozycję partię, której członkowie działają tak bez głębszego zastanowienia i przemyślenia konsekwencji swoich czynów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196214

.... nie mógł spokojnie świętować przyjścia na świat Infanta - Jasia . Jak będzie miał na drugie? Maria? :):):) Chyba powinien, bo Ziobro nie najwyraźniej nie wyciągnął wniosków historii i losu Rokity (o PJN nie wspomnę).-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#196219

To nie ta sama Kataryna. jej tez PiS przeszkadza.

Pozdrawiam

A to koncowe zdanie jest tego dowodem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196270

  "Może jestem mało bystra, ale naprawdę nic z tego nie rozumiem i chciałabym, żeby ktoś mi przystępnie wytłumaczył"
To powinno być na oczątku tego załosnego wywodu a dalej logicznym wydaje się zadanie pytań. Jeśli chcesz natomiast na siłę wcisnąć swoje teoryjki komuś do głowy to takiego zdania nie uzywaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196194

Nie od dziś wiadomo, że zarówno media, jak i politycy PO, PJN itp (nie mówiąc o Palikocie) traktuja wyborców, jak idiotów, co kupią najbardziej prymitywne i nie trzymające się kupy bajeczki.

Wychwalany w tej chwili jako "dobry" Zbigniew Ziobro rzeczywiście rok temu był gnojony jako ten "zły". I sarkazm - zwłaszcza w odniesieniu do p. Elżbiety Jakubiak, która rok temu obrabiała mu d..ę jest tutaj jak najbardziej usprawiedliwiony.

Zasada w mediach jest prosta: trzeba zawsze przyjmować jako jedynie słuszną tę interpretację, która jest najbardziej szkodliwa dla PiS, Kaczyńskiego itp.

A że PiS z tym sobie nie radzi i zamiast patrzeć na ręce władzy, skupia się na wewnętrznych przepychankach - to niestety prawda. Napisałem o tym kilka postów dalej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196218

Tak naprawdę to wszystko co teraz się dzieje w PiSie jest banalne. Młody spragniony władzy , ambitny ,znudzony "pierdzeniem w stołek" w UE postanowił powrócić do gry.
Za plecami ma koleżkę o podobnych ambicjach. Nic nowego , nuda Panie i tyle.
Żeby choć powiedział o co mu chodzi jakie zmiany ma w planie , jakie pomysły? Nic z tych rzeczy plan Ziobry jest prosty : dorwać się do stołka prezesa nawet kanapowej partyjki a potem się zobaczy.
Los PJN niczego go nie nauczył.
Dziś odbędzie się polityczny pogrzeb Zbigniewa Ziobry. Prosimy o nie składanie konolencji.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196197

Jedni przychodzą, inni odchodzą, żadna to egzotyka a dużo plotkarstwa.
Bardziej mnie interesuje, mimo wszystko, nie to co w PiS a to co NAOKOŁO niego!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196207

Z bólem serca daję 10, choć wolałbym, aby było inaczej.

PiS przez ostatnie lata zajmuje się głównie sobą, a media zajmują się głównie PiS-em. Tuskowi i jego totalitarnej juncie nikt nie patrzy na ręce.

Zarówno Ziobro ze swoimi zwolennikami mają rację, że PiS potrzebuje odmłodzenia i wewnętrznych reform jak i jego przeciwnicy, że wyciąganie tego do mediów to prezent dla Tuska. I co z tego, skoro i jedni i drudzy są tak nieskorzy do kompromisu, że nic dobrego to nie zapowiada.

Piszę te słowa przy całym moim poparciu dla PiS i wolno gasnącej nadziei, że ktoś wreszcie w tym kraju (a zwłaszcza w tym ugrupowaniu) pójdzie po rozum do głowy i coś się wreszcie do jasnej ch...ry zmieni na lepsze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196210

  "coś się wreszcie do jasnej ch...ry zmieni na lepsze"
Nie chodzi w zyciu o to zeby coś się tylko zmieniało. Trzeba mieć wizję do czego zmiany mają prowadzić. Jeśli stukniesz się mocno młotkiem w głowę, to zajdą zmiany. Lepiej przedtem jednak chyba pomyśleć o skutkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196230

Nie polemizuję z Kataryną. Po pierwsze dlatego, ze ona jest u nas t y l k o agregowana, więc nie czyta komentarzy ani na nie, tym bardziej, nie odpowiada. PO drugie dlatego, że zawsze miała UD-cką mentalność i w zanadrzu antypisizm. Tyle, że jakoś jej się PO nie do końca podobało. Nie dziwi mnie, że teraz ze źle ukrywaną satysfakcją grzebie PiS i wygłasza mowę nad grobem tej partii.
Kolejny, większy rozłam w PiS, a do niego chyba jednak dojdzie, nie powinien cieszyć nikogo, kt nie chce rządów postkomuny. No, ale zdaniem Kataryny PiS i tak był chu.ową partia, więc nie ma sprawy, choć zawsze pozostaje drobna satysfakcja.
P.S.
Uważam, że "ziobryści" właśnie popełniają samobójstwo. Cóż z tego, że spektakularne? Mogą nawet pociągnąć na dno cały PiS. No i co z tego. Przecież w opozycji zostanie jeszcze PSL, SLD i Palikot.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#196215

A ja nic nie dam - w sensie ocen.
Nie podoba mi się brukowy styl pisania Kataryny, zwłaszcza passus o "dwudniowym dziecku" i wyrzucaniu z partii powinien znaleźć się gdzieś w annałach polskiej publicystyki - dla potomności, jako przykład, jak pisać się NIE powinno.
Przepraszam, ale nie mogę się oprzeć i tego nie napisać - ubawił mnie do łez ;))

Z tekstu przebijają emocje - to naturalne - tylko czy to "poważnej publicystce" przystoi? ba, that's the question ;)
Ta satysfakcja, to rzeczywiście baaardzo źle ukrywana :)

Też same emocje powodują, że treści tam mało - summa summarum. Ponieważ zazwyczaj daję 10 (okazyjnie) lub nic: wybieram nic ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196223

 Ha ha ha, juz widzę jak dotychczas zaprzyjaźnione media natychmiast po ostatecznym zlikwidowaniu realnej opozycji w postaci PiS natychmast rzucaja się do szyi rządzącej partii w imię wyższych racji. Tylko właśnie, czyich racji, chyba jedynie pani Kataryny. Inni juz dawno wiedzą, także dziennikarze, gdzie jest miód i gdzie kręcic można lody. A tyle nadal będzie pasjonujących tematów, budowa przyjaźni Polsko-Rosyjskiej, w tym kolejne festiwale w ZG i reaktywacja TPPR, walka z kościołem. krzyżem, antysemityzmem, nacjonalizmem i faszyzmem w postaci marszu Niepodległości, propoagowanie Różowej Rewolucji, wybielanie dawnych kapusiów, zdrajców, zombi z szafy jak Uszatek czy Wolski. Kto by tam miał głowę do analizy błędów rządzącej partii, któa z założenia żadnych błędów nie czyni.

Pamietam niedawne czasy, kiedy Kataryna faktycznie coś reprezentowała, wystarczyło ją postarszyc jakąś odpowiedzialnością w Sądzie, i nagrodzic zaproszeniem na salony w postaci imprezy w Pałacu Prezydenckim i cóż za zmiana. Tylko dotychczas jej pole było na Salon24, skłąd jej tutaj wizyta? Zdaje się, że udziela się w GW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196226

Trzeba jednak dodać, że kariera w Sieci nie zaczęła się dla Kataryny od Salonu24. Wcześniej miała własnego bloga, jednego z najbardziej "prominentnych" w Blogosferze. Prawdę mówiąc to od niej i rybicki.blog zaczynałem swoja przygodę blogową. Blogi dopiero startowały, a jej miał setki "komentów". Niestety dała się skusić nowemu interesikowi Jankego, prawdopodobnie dlatego, że ten obiecywał jeszcze większe "pole rażenia" i miłą świadomość przebywania w jednym salonie z "profesjonalistami". Pamiętam, jak nastąpiło swoiste przesilenie, kiedy blogerzy nie wiedzieli już, gdzie komentować - na "amarantowym" blogu, czy na salonie24. Pamiętam, jak ruszyła akcja "ujawnij się, bo nie będziesz wiarygodna". Pamiętam, jak radziłem Katarynie trzymać się własnego bloga, który był wielkim kapitałem. Pamiętam, jak napisała: "Masz rację, Dixi" i.... zrobiła inaczej... Potem było już z górki - "dekonspiracja" (całkiem łatwa, bo Katarynie zdarzało się już udzielać wywiadów dla prasy face-tu-face), zjazd po poręczy...
Szkoda, bo miałem do Kataryny sentyment. Tym bardziej mi przykro, kiedy widzę w co zjechała.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#196227

Odpowiedź na ogłoszenie na słupie, jest bezsensem.
piszę więc dla porządku -ocena jeden.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196239

[quote]Czas najwyższy pożegnać się ze złudzeniami, że mamy poważną partię opozycyjną, że jest komu władzę rozliczać, bo jedyne rozliczenia na jakie PiS ma ochotę i siły to wewnętrzne przepychanki[/quote]

cos jednak w tym jest ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196240

 Jeśli partie powstałe po rozpadzie będą miały razem z PIS w sondażach mniej niz stary PIS, wniosek będzie jeden - to była faktycznie jedna banda nieudaczników i nalezy głosować na .. PO. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196243

czym się wyróżniła tvn i polsat że tylko do tych stacji ciągnęła pani i reszta zgrai pjn ?

Kasa , kasa i jeszcze raz kasa i szkło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196253

a jak ich teraz media kochaja, Kempa powróciła do łask botoksowej, RMFtoki i inne gadziny

szkoda gadać
czekam teraz az się przytulą do piersi Lisa

kupa śmiechu z przewaga KUPY, bo istotnej rzeczy nie podaja, sposobu jak zdobyć centrum

a gadki, ze trzeba to można włożyć do szuflady Kopaczowej pełnej ustaw

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196258

niepoprawni blogerzy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#196274

Po lekturze artykułu wydaje się, że byłoby co najmniej stosowne gdyby Autorka zaopatrzyła swój tekst dopiskiem w tytule: „Ostrzeżenie: tekst z negatywnym nastawieniem.”

kassandra

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#196283

Lecą dwie muchy przez pustynie i zobaczyły gówno.
Podleciały do niego i zaczęły jeść.
Jadły, jadły, aż jedna z nich pierdnęła, a druga do niej:
- Wiesz co, tak przy jedzeniu.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#196294

Gdy już dojdzie Pani (w kierunku , w którym od czasu sq..wienia się "pożytecznego/ch idioty/ów" z PJN a Pani osobistego/ych idola/i systematycznie Pani zmierza) do jedynie słusznego przekonania, że gdy nie świeci "słońce Peru" bo akurat trwa gradobicie to jest to wina PIS-u a przede wszystkim osobista wina wrednego kaczora, zasłuży Pani solennie na miano najgenialniejszej blogerki - ikony świątyni antypisa na Czerskiej i całej III RP.
Pozdrawiam, i już dzisiaj życzę powodzenia na wybranej drodze i gratuluję dołączenia na niej do wspaniałego towarzystwa w rodzaju niejakich: rudeckiej-ubeckiej (czy jak jej tam), janki parado-papranianki, MO_nisi, jacusia gnojno-żakusia, wojtusia grubokreski-synusia, liza, cioła-woła i pozostałej menażerii spod wezwania donka matoła.

P.S.
Z mojej strony miano "pożytecznego idioty" w odniesieniu do np. Pani idola, (ach te nieokiełznane niewieście emocje)euronieroba, niejakiego Pawła K.(tego przysłowiowego, który zawinił a cygana powiesili) to nic osobistego - ot po prostu polityczna ocena efektów jego lizodupstwa i zasługiwania się, jak mawiał klasyk: "waadzy".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pis_matyk

#196324

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196352

"przecież nikt nie wie co się tam naprawdę dzieje, a kolejne walki buldogów, czy też bulterierów, pod dywanem są kompletnie nie zrozumiałe"

Więc kataryna, która "kompletnie nie rozumie", musi swoje kły wbijać od góry, na oślep, przez dywan! Jak suczka rasy foxterier.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196438