Strategia PiS przynosi efekty

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Nie oglądam telewizji, kabel kurzy się od lat, jednak dla wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim uczyniłem wyjątek, wiadomo, chcę posłuchać co ma do powiedzenia szef partii, którą zamierzam poprzeć w najbliższych wyborach.

W samej rozmowie, za wyjątkami dotyczącymi spraw najbardziej bieżących, nie usłyszałem nic zaskakującego, co potwierdza tylko trafność diagnozy podstawowych problemów naszego kraju, znanej powszechnie od czasów afery Rywina i wyborów z 2005 r..

Rzeczowo, na ile pozwalał czas oraz wpadający w słowo dziennikarze, Jarosław Kaczyński prezentował stanowisko swoje i swojej partii, w kwestiach o które był pytany. Podejrzewam że niektórych zdziwiło, iż nie dymił przy tym siarką ani nie stukał kopytem, to właśnie dla nich, przede wszystkim, był ten wywiad.

Nie będę ukrywał satysfakcji jaką daje, przy okazji, zagranie na nosie jednej ze stacji znanej ze szczególnie nachalnej agitacji po stronie Platformy Obywatelskiej. Jednak to tylko wartość dodana do bardzo dobrej strategii jaką PiS przyjęło, dotychczas.

Otwarte postawienie przez Zbigniewa Ziobrę kwestii politycznego zaangażowania TVN-u w kampanię wyborczą, po stronie PO, jest, obok odmowy zasiadania przy jednym stole z Donaldem Tuskiem, jasnym i czytelnym sygnałem dla wyborców: „różnimy się od tych ludzi zasadniczo i nie będziemy grać w ich szopce.”

Taki przekaz ma aż cztery zasadnicze plusy:

utwierdza elektorat macierzysty, który znajduje w postawie JK potwierdzenie formułowanych pod adresem rządzących oskarżeń, choć te nie muszą być wcale werbalizowane (wartość dodana :),
otwiera PiS na ogromną, decydującą, grupę wyborców, którzy jeżeli nie odczuli jeszcze „dobrodziejstw” płynących z realizacji hasła „by żyło się lepiej (kolesiom)” to za jakiś czas doświadczą tego pełniej,
ogranicza pole manewru przeciwnikom, w tym również tym z mediów,
no i przede wszystkim, PiS pokazuje się jako partia silna i skuteczna.

Nie mam pojęcia kto opracował ten plan, jednak gratuluję pomysłu i realizacji. Że przynosi efekty, widać było w nerwowości pań Olejnik i Pochanke oraz, co dzięki odkurzeniu kabla mogłem widzieć po wywiadzie z JK, w zachowaniu posła Halickiego (program Forum z ubiegłego piątku).

Pamiętajmy, PiS musi grać o stawkę najwyższą, jak Orban na Węgrzech, żadne inne rozwiązanie nie daje realnej szansy na wyjście z post-PRL-u. Strategia jaką przyjęła partia JK daje tę nadzieję, wybory to tylko jeden z jej elementów.

Bądźmy szczerzy, Donald Tusk jest w sytuacji bez wyjścia, czy pozostanie przy władzy czy podda się woli wyborców, i tak będzie musiał ponieść konsekwencje swoich rządów. Jedynym dla niego ratunkiem, jest dogadać się z opozycją, która to ma dać pozór praworządności i legalizmu jego działań. Dlatego tak histerycznie napiera, środowisko PO i przyległe elity władzy, na debatę z JK. Wcale nie chodzi o wygraną, choć tej przyjemności nie odmówią Tuskowi zaprzyjaźnieni i „bezstronni” dziennikarze, lecz o uwiarygodnienie reżymu rządzącego w Polsce.

PS

Zanim Jarosław Kaczyński usiądzie naprzeciw Igora Janke i Donalda Tuska w tzw. debacie , wydaje się całkiem zasadne aby, ten ostatni, pokazał, że jest do takiej debaty gotów. Najlepiej w wywiadzie dla dziennikarzy Rzeczypospolitej i TW Trwam, co było by gestem adekwatnym do zachowania Jarosława Kaczyńskiego, które mogliśmy zobaczyć na antenie Polsatu i TV3.

Niech premier III RP zdobędzie się na odwagę i uzna, tę część społeczeństwa, którą nazwał „moherami”.
PPS

Nie zapominajmy: niezależnie od tego jaką strategię obierze PiS, media i tak będą pluły i manipulowały, taka ich rola w programie PO.

Brak głosów

Komentarze

Płemieł matołów nie może odnieść się do moherów.
Przecież tym samym niszczyłby własny plan wykluczenia i zapomnienia o 30% Polaków.
I teraz nagle szechterowalterownia miałaby głośno przyznać, że tacy ludzie istnieją?
I cały misterny plan eugeniczny na marne?
Dla olśnionych jewropą niewykonalne.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180636

A pies trącał szechterowe sny.

Widok Tuska przepytywanego przez dziennikarzy, a nie salonowe pudelki, mógł by otworzyć oczy niejednego leminga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180640

Dziennikarzy?
Znasz może jakichś jeszcze nie wyrzuconych z publicznych mediów?
P.Pospieszalski może wyraził wolę powrotu?
No bo chyba nie mylisz cyngli z dziennikarstwem?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180643

Nie miałem na myśli reżymowych pudelków, tylko prawdziwych dziennikarzy. Z GaPolu, TV Trwam, mediów katolickich czy blogosfery.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180664

Tak własnie sie spodziewałem.
Ale jak sam wiesz, Ci Dziennikarze zaproszeń nie dostają.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180679

Tak jak ty oglądałem wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Mimo ataków prowadzących i przerywania wypowiedzi nie tracił wątku i nie dał się zagnać w kozi róg. Wypadł rzeczywiście świetnie, a sam zazdrościłem mu spokoju. Po wywiadzie podobnie jak ty oglądałem Forum. Mina Halickiego rzeczywiście pokazywała wściekliznę połączoną z własną niemożnością, sam chyba nie wie co pokrzykiwał, bo tak go zatkało. I to właśnie był miód na moje serce. Co zaś do samej strategii to śledząc fora internetowe, widać wyraźnie że nawet zajadłe lemingi nie oglądały w tym czasie TVN-u i debaty "trzy po trzy".

Vote up!
0
Vote down!
0

czarek

#180637

"Mina Halickiego rzeczywiście pokazywała wściekliznę połączoną z własną niemożnością"

:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#180641

Ten ich powszechny odór tchórzy poprzedza wszelkie działa-
nia PO-PSL(ZSL) i z bekiem radości, poddają, co się tylko
da(pakiet kilimatyczny,Sawicki 17 marca-dopłaty itp.),
wszem i wobec głosząc, jak dobrze zrobili.
Prezezes, dr Jarosław Kaczyński mówił delikatnie o białej
fladze. To nie flaga, to chorągiew biała łopocze nad rządem
i "zaprzyjaźnionymi mediami".
Chcą debaty? To niech odpiowiadaja, co dobrego zrobili dla naszego kraju, dla naszych obywateli i kto, co na tym skorzystał(stocznie-Niemcy,Francja,Panda-Włosi,itp.).
P.s. Uwaga,dla celów sztuczki socjologicznej, platformusy chcą ogłaszać "swój" program 10 września! - W kolejną
miesięcnicę Zrodni Smoleńskiej !

Vote up!
0
Vote down!
0
#180680

Strategia PIS  przynosi efekty dlatego że J.Kaczyński mimo tak brutalnego ataku od kilku lat na niego i śp.Prezydenta L.Kaczyńskiego ,mimo tragedii związanej z katastrofą w Smoleńsku,stoi dumny i nie pokonany na czele armii ludzi prostych i uczciwych ale miłujących swoją Ojczyznę .!Może wysoko nośic głowę  bo nie zdradził Polski,jak to zrobili inni i może teraz stawiac warunki bo nie ma niczego na sumieniu.Mam nadzieje że Dawid pokona Goliata i Polska podniesie się z kolan !BÓG-HONOR-OJCZYZNA.!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#180699

 w złoto się zmieniły

Vote up!
0
Vote down!
0
#180714

Im bliżej dnia wyborów do polskiego parlamentu w dniu 09.10.2011, tym więcej propagandowego zgiełku, pustych obietnic i pogróżek kierowanych do nas, Polaków. Rozpętana została nagonka na wszelkie wartości narodowe i chrześcijańskie.

Ataki te - w moim przekonaniu - świadomie i celowo zorganizowane mają na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od najistotniejszych problemów w kraju. Zjawiskiem, które szczególnie niepokoi, jest katastrofalny stan naszej wolności.

Nadal nikt nie jest wstanie zorganizować obywatelskiej ochrony rzetelności w komisjach wyborczych a jest szczególnie bardzo ważne i niezbędne w kontekście braku rzetelności które można zobaczyć na stronie www.pkw.gov.pl.

Dlaczego są takie rozbieżności w obwodowych komisja wyborczych województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW.

Anomalie które istnieją wśród danych po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania, dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze i PKW to znaczy:

 • uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo: do sejmiku, do rad powiatu, na prezydenta, burmistrza, wójta.
 • Dlaczego w obwodowych komisjach wyborczych popełniono tyle błędów polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, (dane zaznaczone żółtym tłem).
 • Dlaczego w tak dużej liczbie obwodowych komisji wyborczych województwa mazowieckiego w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej.
 • Czy to oznacza że województwie mazowieckim 303 351 wyborców poszło głosować i samo źle zagłosowało do sejmiku mazowieckiego.
 • Wykaz danych z poszczególnych okręgów z informacją z obwodowych komisji wyborczych, rozbieżności zostały zaznaczone kolorowym tłem i innym kolorem cyfr dołączony linkach:
  • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaxw.png
  • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaana.png
  • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaex.png
  • http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Zaobserwowane manipulacje wykonane podczas wyborów samorządowych w 2010 r. już nie cofniemy ale zdobytą wiedzę można wykorzystać w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu 09.10.2010r.

Nieliczne inicjatywy obywatelski które poszukują wolontariuszy w celu zapewnienia uczciwych wyborów jeżeli nie uwzględni się poniższych uwag może doprowadzić do takich efektów jakie PIS uzyskał w Wałbrzychu.

Przy przyjęciu jednej osoby w każdym obwodzie wyborczym to i tak potrzebne będzie zaangażowanie 25 000 osób jako mężowie zaufanie którzy powinni być od otwarcia do zakończenia i odebrania kopi protokołu głosowania.

Ale najważniejsze miejsca do kontroli to:

 • udział w 100 okręgowych obwodach wyborczych,
 • zapanowanie nad ochroną transportu protokołów z obwodowej komisji wyborczej do okręgowych komisji wyborczych złapanie czasu wyjazdu z obwodowej komisji wyborczej do okręgowej komisji wyborczej dokumentowanie robiąc zdjęcia i filmy (w celu wyeliminowania syndromu komendanta z Białołęki czyli w czasie przewożenia nie zapodziewania się ważnych kart do głosowania) (transport odbywa się na sygnale przez umundurowanych policjantów),
 • spotkanie społeczeństwa pod lokalami okręgowymi (żeby byli świadomi że patrzymy im na ręce),
 • rozliczanie ilościowe otrzymanych kart do głosowania w każdym obwodzie komisji wyborczej (docelowo druki ścisłego zarachowania drukowane w Mennicy),
 • w czasie pracy komisji nie ma prywatnych rozmów telefonicznych przez komórki członków komisji (były informacje że przewodniczący po wysłaniu danych do obwodowych komisji wyborczych otrzymywali informacje zwrotne że są nie prawidłowe liczby i komisje poprawiały protokoły),
 • rejestrowanie robiąc zdjęcia (filmy) z ustawionym datownikiem i czasem zrobionego zdjęcia (nagrania) wejść i wyjść z lokali obwodowej i okręgowej komisji wyborczej,
 • złożenie wniosku do komisji obwodowych i okręgowych o informację czyli wynik z głosowania w każdym obwodowej i okręgowej komisji wyborczej to wtedy będzie można samemu przeliczyć wyniki głosowania,
 • w każdym okręgu można lokalnie sprawdzić i zabezpieczyć dane dowodowe przez wysłanie skanów i zdjęć protokołów obwodowych komisji na konta założone dla każdej okręgowej komisji wyborczej (100) na Gmail ( usługa poczty e-mail,
 • która umożliwia stosowanie rozwiązań systemowych Google w ich systemach pocztowych. Usługa ta umożliwia uzyskiwanie dostępu do skrzynki odbiorczej użytkownika końcowego z obsługiwanej przeglądarki internetowej i przekazywanie ich dalej to znaczy że każdy okręg może być przeliczny przez kilka osób co umożliwia wyeliminowanie wyników stworzonych przez osoby nie mających szczerych intencji (kretów), dodatkowym efektem jest szybki spływ wyników z obwodowych komisji i reagowanie na rozbieżności wyników składając protesty. Zastosowanie tej metody na pewno spowoduje niepokój wśród pracowników obwodowych i okręgowych komisji wyborczych,
 • Publikacja artykułów i audycji na temat odpowiedzialności karnej członków obwodowych i okręgowych komisji wyborczych może być dodatkowym czynnikiem motywującym do rzetelnej pracy w komisjach z obawy przed odpowiedzialnością.
 • Że w przypadku wygrania wyborów przez PIS mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. (Na chwilę obecną Gmail oferuje 25 GB przestrzeni dyskowej dla każdego użytkownika ),
 • w przypadku rozbieżności danych złożyć protest, takie działanie obroni nas przed takimi osobami jak komendant z Białołęki i puste karty do głosowania,
 • znać USTAWA Z DNIA 5 STYCZNIA 2011 R. - KODEKS WYBORCZY (wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę),
 • Brak pełnego zaangażowania społeczeństwa we wszystkich obwodach spowoduje że aktualna władza zrobi to co zostało zrobione podczas wyborów samorządowych (pomoże szczęściu i sama się wybierze manipulując głosami nieważnymi), więcej na ten temat można zobaczyć w przykładowych danych z województwa mazowieckiego.
Vote up!
0
Vote down!
0
#180733

Mam dosc lewactwa mentalnego, naprawdę.

http://circ.nowyekran.pl/post/25883,jestescie-mentalnymi-lewakami-a-ja-nie

Vote up!
0
Vote down!
0
#181217