Dlaczego nie PO

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Jest jeden zasadniczy powód, dla którego oddawanie głosów na kandydatów wystawionych bądź opieranych przez partię Donalda Tuska, nie tyle jest kwestią wyboru politycznego co mija się z celem i istotą samorządności jako takiej. Idea ta (samorządności) leży u podstaw społeczeństwa demokratycznego. Zakłada ona wspólnotę interesów i działań osób zamieszkujących określony teren i realizuje funkcje i cele analogiczne do tych, jakie w szerszej skali ujęte są w ramy struktur państwa. Platforma Obywatelska, jak deklarowała wielokrotnie i co potwierdziła w działaniu, nie jest formacją zainteresowaną sprawnym funkcjonowaniem i rozwijaniem tego narzędzia (państwa), a jak pokazuje przykład sławetnego jednego okienka, nie jest nawet zdolna do efektywnego administrowania ww. Oczywiście, w interesie PO leży sprawowanie zarządu nad tym co z państwa polskiego pozostało (konfitury), jednak nie jest to w żaden sposób tożsame z ideą państwa, wręcz przeciwnie, istnieje tu zasadnicza sprzeczność. PO jest bowiem w swej istocie partią anty państwową i to nie w jakiejś wydumanej formie, rozumienia ideologii liberalnej, lecz konkretnej, tu i teraz. Wrogiem PO nie jest twór teoretyczny, jakiś konstrukt wymyślony w czeluściach uniwersyteckich, lecz konkretne byt, istniejące organizm - Państwo Polskie.
Kwestie: Sawickiej, Mira, Zbycha, rosnącego długu publicznego, Smoleńska, rugów w mediach i instytucjach publicznych, nepotyzmu, braku reform, demontażu armii, rezygnowania z suwerenności, upadających stoczni, nie są przypadkowe. Wszystko to jest wynikiem założenia, jakie legło u podstaw formacji Donalda Tuska, w myśl którego państwo nie jest dobrem wspólnym ludzi nazywających siebie Polakami, tylko łupem ekipy trzymającej władzę. Czy idący do wyborów w gminach, miastach, powiatach i województwach ludzie PO myślą inaczej? Nie.
Czego dali nam, zresztą, wielokrotnie dowody.
Oczywiście, zawsze może zdarzyć się osoba przyzwoita, działająca z pobudek szlachetnych, wbrew interesowi własnej partii, lecz podobno czasy Wallenrodów mamy już za sobą.
Rekomendacja z PO, jest dla w dniu dzisiejszym, dowodem na anty społeczne, anty samorządowe i anty państwowe cele i motywy działania. Oddanie w wyborach głosu na kandydata z tej partii jest, de facto, działaniem na własną szkodę. Kolejną oczywistością jest to, że pełnoletni obywatel może sam decydować czy chce sobie zrobić kuku, czy co innego. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać, piszę żebyście nie mówili, ja nie wiedziałem/am.

PS

Witam Nieoporawnych.

Jest to mój pierwszy, lecz nie ostatni (mam nadzieję ;), tekst, który, dzięki Waszej uprzejmości, "wrzucam" na portalu Niepoprawnych.
:)

Brak głosów

Komentarze

Miło będzie poczytać nowego członka wspólnoty. Jak nas będzie w końcu większość to w końcu my będziemy poprawni:)

Tutaj akurat trudno znaleźć kogoś, kto by Platformę popierał, więc nie trzeba nas do "ekipy rządzącej" zniechęcać.

Ale dobrze jest widzieć w naszych szeregach kolejnego wroga reżimu PO.

Ukłony:)

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#106514

Serdecznie witamy.
Im nas więcej, tym lepiej :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#106524

[quote]Wrogiem PO nie jest twór teoretyczny, jakiś konstrukt wymyślony w czeluściach uniwersyteckich, lecz konkretne byt, istniejące organizm - Państwo Polskie.[/quote]

To zdanie powinno być rozpowszechniane wszędzie do ostatniego dnia władzy Tuska i jego szajki.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#106526

pewnik
Błędna jest teza tego wpisu że w Polsce mamy do czynienia z jednym państwem i grupą złoczyńców, którzy się temu jednemu państwu sprzeniewierzyli.
Dokąd tak patrioci Polski będą myśleć, tak długo nic w sprawie państwa, narodu, ojczyzny, organizmu - Polski nic nie wskórają.
Polska jest krajem dwu narodowym, "dwojga narodów": polskiego i polskojęzycznego - żydowskiego. I w interesie, tego drugiego w Polsce, powodowany jego patriotycznym interesem, działa w Polsce PO, na czele z Komorowskim i Tuskiem.
To nie są ani głupcy, ani bandyci. To patrioci, tyle, że nie Polski.
Przy jednej Polsce, jednym "kąsku" uwijają się dwa patriotyzmy, o sprzecznych, a obecnie wręcz wrogich, celach.
Niestety. To nie Polacy "żrą" dzisiaj w Polsce "pełną gębą", tylko oni, PO. Dlaczego nie My?
Ponieważ to są lepsi patrioci swego, polskojęzycznego (i nie tylko) narodu żydowskiego, niż Polacy, patrioci narodu polskiego w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

pewnik

#106552

Bardzo hmmm... konsumpcyjne podejście.
Pisałam coś o tym w ""Bóg, Honor, Ojczyzna" contra "kasa, fura i komóra"".
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#106559

Jan Bogatko

...ten antysemityzm to jakaś fobia. Znam Polaków świnie i uczciwych Żydów. Nie tędy droga. Sprowadzając PO do żydowskiej piątej kolumny, robimy sobie sami kuku.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#106566

Jan Bogatko

...witam serdecznie i gratuluję udanego debiutu, na "10",

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#106565

Witaj. :)

Widziałam dzisiaj na jakimś słupie nalepkę o treści:

Platforma Obywatelska:
1. Prywatyzuje szpitale
2. Podwyższa podatek VAT
3. Rozkrada nasze składki emerytalne

U góry logo platformy, całość w niebieskim, "logowym" kolorze.
Miła niespodzianka. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#106602

I właśnie na takie kacjie powinna iść kasa, raczej niż na baloniki (sorry, ale taka ultotka ma szansę przebić się do świadomości ludzi dotychczas "letnich").

Vote up!
0
Vote down!
0
#106604

Zawsze boxa chętnie czytałem i polecałem. Myślę, że znacznie lepiej będzie robić to tutaj niż na s24.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#106710