Szmaty

Obrazek użytkownika Nicpon
Kraj

Dziś będzie kilka słów o szmatach.
Nie o ludziach, którzy posiadają i rozpowszechniają szmatławe poglądy. Ale o ludziach, którzy są szmatami.

Doskonałym testem na to, czy ktoś jest szmatą czy nie, może być całkiem świeża sprawa, czyli stosunek do tzw. sprawy Pileckiego, która się rozchodzi po necie zataczając coraz szersze kręgi.
W skrócie- o co chodzi?
Ano chodzi o to, że w czasie tej okrutnej II wojny światowej, wywołanej przez dwa lewackie totalitaryzmy- ruski komunizm i niemiecki socjalizm, na terenach okupowanej Polski, niemieccy socjaliści wybudowali sieć obozów koncentracyjnych, w których z powodów ideologicznych mordowali Polaków, Żydów, Cyganów, Rosjan- słowem wszystkich tych, których socjalistyczna władza uznała za elementy niepożądane. W obozach tych puszczano przez komin, dokonywano bestialskich experymentów medycznych, głodzono, bito, zabijano- exterminowano na wszelkie barbarzyńskie sposoby miliony ludzi.
Do tego piekła na Ziemi, z własnej i nieprzymuszonej woli poszedł polski oficer, żarliwy patriota, rotmistrz Witold Pilecki. Poszedł tam i z tego piekielnego miejsca wyniósł na świat tzw. „Raport Witolda”- czyli szczegółowy opis tego, co się tam w ogóle dzieje. Do tego udało mu się uciec z obozu tak, że w wyniku tej akcji nie ponieśli żadnych konsekwencji inni więźniowie. Niemieccy socjaliści mieli bowiem taki zwyczaj, że za każdego uciekiniera zabijali wielokrotność spośród tych, którzy nie uciekli.
Rotmistrz Pilecki dostarczył ten wyjątkowy raport aliantom, dzięki czemu w ogóle dowiedzieli się oni o tym, jakich bestialstw dopuszczają się Niemcy.
Do tego raport ów dotyczył obozu w Auschwitz, czyli samego jądra ciemności, współczesnej „Mekki” Żydów, do której pielgrzymują rok w rok opłakując swoich zmarłych i czcząc ich pamięć.
Ten niezwykły człowiek, po wojnie, był brutalnie przesłuchiwany, bity, lżony i tortuowany, a następnie zamordowany- przez komunistyczne władze Polski. Słowem- przez zdrajców na usługach Kremla. Torturowany i zamordowany z powodów ideologicznych.
Jeśli ze Stauffenberga próbuje się strugać bohatera walki z totalitaryzmem, to warto sobie zadać pytanie, kim jest Stauffenberg przy Pileckim i dlaczego karłem?
Od kilku lat, olbrzymim nakładem czasu, wysiłku, pieniędzy i nerwów, Michał Tyrpa, nasz blogowy kolega, pracuje nad tym, by rotmistrz Pilecki, niewątpliwy bohater, znalazł swoje miejsce we wdzięcznej pamięci ludzi z całej Europy. Jako przykład niespotykanej odwagi, poświęcenia dla drugiego człowieka, niezłomności- słowem, wzór do naśladowania.
Bo chyba nie ma nikt wątpliwości, że świat, w którym ludzie hołdują takim wartościom, jakie swoją postawą pokazał Pilecki- taki świat byłby niewątpliwie miejscem do życia znacznie lepszym niż świat ludzi słabych, tchórzliwych, kapusiów i kolaborantów. To oczywiste.
Michałowi udało się doprowadzić sprawę do takiego poziomu, że Pilecki mógł być ujęty, jako bohater walki z totalitaryzmem w oficjalnych dokumentach Unii. To zrozumiałe, że jeśli chce się dotrzeć do świadomości narodów Europy, takie osadzenie Pileckiego byłoby pomocne. Zwłaszcza, że trwają prace nad europejskimi podręcznikami wspólnej historii i byłby wskazane, by historia ta pokazywała postawy tak uniwersalnie dobre, jak postawa rotmistrza Pileckiego.
Bardzo możliwe, że i w innych narodach byli ludzie, którzy w obliczu tej potwornej wojny i niesionych przez nią totalitaryzmów, zajęli postawę równie niezłomną i równie godna naśladowania co postawa rotmistrza Pileckiego. Ba, być może są i tacy, którzy polskiego bohatera biją na głowę. Nie mam nic przeciwko, by Węgrzy, Ukraińcy, Francuzi czy Anglicy zgłosili swoich kandydatów by dopisać ich do panteonu reprezentantów wartości europejskich.
Bowiem wartości prezentowane przez rotmistrza Pileckiego za wartości uniwersalne uznali np. Brytyjczycy, którzy za przyjęciem rezolucji głosowali. W odróżnieniu od europosłów z Polski:
Czarnecki Marek,
Onyszkiewicz,
Piskorski,
Staniszewska,
Wielowieyski,
Buzek,
Chmielewski,
Gacek,
Jałowiecki,
Lewandowski,
Olbrycht,
Protasiewicz,
Saryusz-Wolski,
Siekierski,
Zaleski,
Zwiefka,
Geringer de Oedenberg,
Grabowska,
Liberadzki,
Masiel,
Sonik,
Gierek,

którzy zagłosowali przeciw tym wartościom. Przeciw niezłomności, poświęceniu, odwadze. Zagłosowali też przeciwko temu, by powyższe cnoty, w Europie, choć trochę zaczęły być kojarzone ze słowem- Polak.
Ja tych ludzi w pewien sposób rozumiem. Powyższe wartości najwyraźniej są im nie tylko obce, ale i wrogie. Nie da się bowiem rządzić jak bydłem społeczeństwem, które te cnoty pielęgnuje.
Jestem zaszokowany zaś tymi, którzy w necie, na forach, usprawiedliwiają wyżej wymienione kanalie.
Nie mogę zwyczajnie pojąć, jak można być taką szmatą?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17849

to sa kanalie, szmaciarzem jest Chevalier liżacy im tyłki z powodu ich kanaliowatości.

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17850

Chevalier to jeszcze swoim dyplomem tyłek sobie podciera, pisząc takie rzeczy. Po prostu galopujący heglizm, że jeżeli fakty nie zgadzają się z jego tezą, to tym gorzej dla faktów.

Ale czego mamy się spodziewać po serwiliście, którego największe autorytety nie umiały chodzić prosto, a jedynie pełzać?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#17875

...ciekawe, jakich argumentów oni używali, aby tak głosować? Czy można do owych "racji" dotrzeć? Czy ktoś je zna?

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17853

http://wiadomosci.onet.pl/1952737,11,item.html

a ja pytam czy te szmaty maja nas za kompletnych idiotów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17859

Trzeci od lewej, górny rząd. Mylące zdjęcie, a może to tylko moja fobia...
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17857

< Trzeci od lewej, górny rząd.>

To Piskorski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17858

Czy widoczna na zdjęciu Staniszewska ma na imię Grażyna i jest z Bielska-Białej? Bo Jeżeli tak, to nie należy się dziwić jej zachowaniom czy głosowaniom. Jest ona zwykłym kapusiem SB. Jest na wszystkich listach, począwszy od Listy Maciarewicza, jako TW. W 1983 pomogła Bielsko-Bialskiej SB wysłać do więzienia cały RKW Solidarniść Region Podbeskidzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17861

... o Staniszewskiej. Grażyna Staniszewska była prezentowana na początku lat 90-tych jako niezłomna bojowniczka Solidarności i za taką też przeze mnie była uważana. Psiakostka, to ja tkwiłem w autentycznym Ciemnogrodzie. Czemu wtedy nikt mi tego nie powiedział - inaczej bym rozumował.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17865

... w jaki sposób odbywało się przejmowanie niepopkornych Regionów przez ludzi Wałęsy i Michnika. Region Podbeskidzie był tego kalsycznym, wręcz modelowym przykładem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17878

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#18144

Ja nie pojmuje dlaczego ci poslowie tak glosowali.Przez polakow wybrani polakami sie nie czuja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#18669

Art godzien pochwały ci "panowie" po wsze czasy będą na samą o nich myśl wywoływać u mnie odruch wymiotny.
Ciekawe czy istnieje kara jaką można by wobec nich stosować na co dzień tak by do śmierci pamiętali co zrobili.

Nie oni jedni zresztą jest lista znacznie dłuższa tych co zagłosowali w "polskim" (czy aby na pewno????) sejmie "za" w sprawie ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Cóż o ile przemilczanie Bohaterów jest świństwem i podłością (można takim ludziom po prostu napluć w twarz) to za zdradę stanu jedyną karą jest śmierć i prędzej czy później ich dosięgnie.

---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#18677