Pałac Putina

Obrazek użytkownika AS
Kultura

 

Photo: Nation World News

 

Informacje na temat przepychu tajemniczego pałacu Putina zaczęły się pojawiać w prasie już w roku 2012 i to nie za sprawą Nawalnego ale Sergeja Kolesnikowa. Kolesnikow jest rosyjskim biznesmenem, który w roku 2010 opuścił Rosję i zamieszkał w stolicy Estonii, Tallinie. W liście do Dmitrija Miedwiediewa, z grudnia 2010, Kolesnikow ujawnił plan budowy „pałacu Putina” i wezwał prezydenta Rosji do walki z korupcją.

Według Kolesnikowa finansowanie projektu odbyło się za pomocą funduszy ulokowanych offshore przez grupę rosyjskich oligarchów, w tym Romana Abramowicza. Były to „oszczędności” uzyskane na zaopatrzeniu rosyjskich szpitali w sprzęt medyczny sprowadzany zza granicy. Pieniądze miały wspomóc kulejące gałęzie przemysłu, w tym przemysł stoczniowy. Jednak coraz większe sumy z tych funduszy pochłaniał tzw. „Projekt Południe”, czyli pałac Putina.

Umowę na budowę pałacu na terenach państwowych w pobliżu miasta Gelendżyk, w Kraju Krasnodarskim, podpisał Szef Departamentu d/s Prezydenckich Władimir Kożin, który następnie twierdził, że nic o tym nie wie. Jak podało BBC News, z dokumentów wynikało, że pałac był przeznaczony dla samego Putina. W pałacu znajdowały się oficjalne straże Kremla. Drogę prowadzącą bezpośrednio do pałacu wybudowano za rządowe pieniądze, podobnie jak dużej mocy sieć elektryczną. Na terenie pałacu znajdują się trzy lądowiska dla helikopterów. Koszty tych udoskonaleń są szacowane są na dziesiątki milionów dolarów.

Teren pałacu jest włączony do strefy zakazu lotów, ze względu, jak podano, na wzmożoną ciekawość państw należących do NATO. Natomiast ochroniarze na łodziach motorowych pozbywają się rybaków z wód terytorialnych, twierdząc, że to prywatne miejsca do łowienia dla „wielkich ludzi”.

Teksty źródłowe:

https://www.bbc.com/news/world-europe-55799143

https://www.bbc.com/news/magazine-17730959

https://www.thesun.co.uk/news/13869364/putins-1bn-palace-removed-from-maps-spying-fears/

https://en.wikipedia.org/wiki/Putin%27s_Palace

 

Poniżej bijący rekordy popularności film Nawalnego:

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Na Neon24 wszelka krytyka towarzysza Putina jest surowa zabroniona. Każdy jednak może wycierać sobie gębę Trumpem.

https://agnieszkas.neon24.pl/post/160240,palac-putina

https://alfax-2020.neon24.pl/post/160223,nawalny-jawne-falszerstwo-i-obluda

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660570

Co chcesz oczekiwać od Sowieckiego portalu o treści antypolskiej NEon24.pl zwanego Scierwoneonem  prosto z WSI. To skupisko lewactwa i komunistów pro Rosyjskich. mało tego przykładu mieliśmy na Niepoprawnych np. @ Zawisza Niebieski. odmiany @ Szperaczek i wielu innych wywalonych.

https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/dlaczego-neon24-jest-anty-polski

https://niepoprawni.pl/blog/mind-service/neon24ru-czyli-legendowanie-przekazu

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1660610

To już jest pewne, że Trump wróci do mediów społecznościowych, mówi jego najbliższy doradca. Obecnie jest uzgadniane w jaki sposób. Albo otworzy własną platformę, albo przyłączy się do Parler jako udziałowiec, co zresztą jest mu proponowane

 

https://www.theepochtimes.com/trump-mulling-whether-to-launch-own-social-media-platform-says-jason-miller_3687925.html?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-02-07-1

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1660684

Pałac posiada ogromny kompleks podziemny:

Na poziomie 14 i 15 piętra pod ziemią znajduje się górny blok pomieszczeń technicznych. Na ósmym - winiarnia. 
Z ósmego piętra podziemnego kompleksu jest wycięte okno, albo loggia wisząca nad morzem.

W razie zagrożenia, ewakuacja mieszkańców pałacu miałaby się odbywać poprzez podziemne korytarze.

https://meduza.io/feature/2021/01/29/esli-chelovek-prezident-emu-vse-mozhno

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660580

Widok na ogród przed pałacem, pod którym mieści się szesnastopiętrowy bunkier

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660582

Strona Art News poświęciła długi artykuł omawiający styl, wnętrza i umeblowanie pałacu Putina, w artykule zatytułowanym:

"Rewelacje o „Pałacu Putina”pomogły w wywołaniu powszechnych protestów w Rosji. Oto co znajduje się wewnątrz jego tajemniczego „Nowego Wersalu.” 

Ben Davis, krytyk sztuki i autor wspomnianego artykułu, rozpoczyna  swoje refleksje słowami: "W czasie weekendu miastami w całej Rosji wstrząsnęły fale protestów, które doprowadziły do tysięcy aresztowań. Bezpośrednia przyczyna? Ujawnienie imponującego stylu życia (Putina)."

Artykuł jest bogato ilustrowany fotografiami i cenami. Mamy nowego Króla-Słońce, tym razem na Wschodzie.

https://news.artnet.com/art-world/putins-palace-luxury-1939501

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660590

Witaj Agnieszko!

Cieszę się, że po dosyć długim czasie znowu tu jesteś. Każdy mądry człowiek jest dzisiaj na wagę złota.

Cóż... każdemu, któremu łatwo przyszło, odbija. Jest tylko element skali. Więc nie dziwię się Putinowi.

Zamek w kaszubskich Łapalicach, zamrożony na dziesięciolecia, bo to była nielegalka, budował wzbogacony stolarz spod Gdańska, na swoje nieszczęście zakręcony wokół około-wałęsowego towarzystwa. A jest to jedna z wielu takich nowych budowli w kraju. Im durniejszy egocentryk z nizin, jak Sikorski - Appelbaum, tym durniejsze okazywanie statutu.

Zdrowie w porządku?

 

Serdeczności

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1660597

Dziękuję Ci za miłe powitanie.

Tak, w rzeczy samej, byłam ostatnio zajęta, przepracowana i nie czułam się zbyt zdrowo. Nie miałam nawet zamiaru żadnych notek pisać, jednak krew we mnie zawrzała, kiedy zobaczyłam wywody na Neon24, snute przez pewną Tiamat(ową).

Ta oto liberalna Australijka, wielka zwolenniczka niemiecko-rosyjskiej supremacji nad Polską, w imię ratowania skorumpowanego Putina zmieszała z błotem Trumpa. Jeden z komentatorów, piszący pod pseudonimem "Stara Baba", to zauważył i wytknął liberałce chwyty poniżej pasa. Jak by nie było, Trump na swojej prezydenturze się nie dorobił, pensji żadnej nie przyjął, a majątek już wcześniej posiadał. Zatem w swojej kampanii prezydenckiej wystąpił raczej jako kandydat niezależny. A jak zdobył pieniądze i pałace Putin? Ano, będąc w "służbie"  rosyjskiego narodu.

Niestety, "międzynarodówka liberalna" na Neon, gotowa jest podgryźć gardła wszystkim swoim przeciwnikom, choćby za jedno słowo sprzeciwu.

Mam nadzieję, że wszystko dobrze u Ciebie. 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660605

Z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbędzie się w poniedziałek wideokonferencja ze współpracownikami uwięzionego w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego

 

PAP

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1660640

Stobnica się kłania. Tylko to trzeba mieć te.....jaja

Potentat rynku nieruchomości Patrick Diter postawił na południu Francji rezydencję, która kosztowała go 53 mln €. Inwestycja została jednak zrealizowana bez potrzebnych zezwoleń. Francuski sąd najwyższy nakazał Brytyjczykowi rozebrać budynek

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660885

"Stobnica się kłania."

Tutaj jest potrzebna podobna decyzja, taka jaką podjął francuski sąd najwyższy. Mam wrażenie jednak, że nasz rząd jest momentami bezsilny i nie daje sobie rady z objawami gminnych patologii. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660937

Indeks percepcji korupcji na świecie na rok 2019:

https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/analizy-i-raporty/rankingi-korupcji/13083,Indeks-Percepcji-Korupcji-2019.html

W Polsce nie jest najlepiej (kolor pomarańczowy), ale ogólnie nie jest tak źle. Wystarczy spojrzeć jak ciemnieje kolory w niektórych miejscach, kiedy podążamy po mapie na wschód i południe. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1660938