Pakt Scholz-Putin?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Nie wiem czy ten pakt Berlin zawarł z Rosją. Jeśli zawarł, to ciekaw jestem, co znajduje się w protokole dodatkowym. Śledząc niemieckie media, mogę się jedynie domyślać: granice Rzeszy z 1914 roku (o te, w przypadku upadku Hitlera, zabiegali spiskowcy z Krzyżowej), przywrócenie Generalnego Gubernatorstwa (mniejsza o nazwę, chodzi o

system

w nowo przywiślańskim kraju), z premierem Tuskiem na czele. Jeżeli Scholz odmawia nawet prośbom Amerykanów o leopardy, to musiał Putinowi obiecać coś konkretnego, a nie tylko restaurację rur bałtyckich. Scholza wspiera w prokremlowskiej polityce nowy minister obrony, Boris (nomen omen) Pistorius, przyjaciel Każdej Rosji, a Putina zwłaszcza –

rodzinne powiązania

następcy Christine Lambrecht mówią same za siebie – to on posiadał w sypialni byłą żonę kanclerza Schrödera, swego partyjnego towarzysza („Putin to demokrata czysty jak diament”), Doris Schröder-Köpf. Pani wprawdzie ustąpiła miejsca innej, ale co mu naszeptała do uszka, to jego. Teraz doradza Scholzowi, jak zagrać amerykańskim przyjaciołom na nosie.

Jan Bogatko

PS.: stoimy w obliczu WIELKICH przemian w Europie i na świecie. Jakieś mocarstwo niebawem opuści NATO i granice sojuszu obronnego z jednej i agresywnego z drugiej mogą się zmienić.

]]>https://www.bunte.de/panorama/politik/boris-pistorius-seine-liebe-mit-do...]]>

]]>https://wpolityce.pl/swiat/630955-bild-po-szczycie-nato-zamiast-leoparda...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Wątpię w jakiś pakt, raczej putin dał im jeszcze więcej torb z biedronki niż hyżemu.

Vote up!
2
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649679

od 22 czerwca 1941 do 8 maja 1945, gdy doszło między nimi do drobnego nieporozumienia.
pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

antysalon

#1649684

Jasne, chodzi o edycję

pozdr.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1649689

Nie mam żadnego twardego dowodu, ale w moim odczuciu istnieje tajny aneks do porozumienia o budowie Nord Stream. Numer 1, numer 2 był kontynuacją. Ceremonia podpisania była swego rodzaju kopią paktu Ribbentrop-Mołotow. Rosja miała dostać ziemie aż po Wisłę. Stąd likwidacja jednostek wojskowych i koncepcja "obrony" na linii Wisły. O granicy między Polską a Rosją na Wiśle wspominał (ponoć się przejęzyczył) w latach 1990-tych brytyjski minister spraw zagranicznych Douglas Hurd. Być może podnoszono pomysł takiej linii granicznej przy okazji przetargów poprzedzających zjednoczenie Niemiec. 

Czy na zachód od Wisły miały być już Niemcy, czy też nowa wersja Generalnego Gubernatorstwa zarządzana przez Treuhändera Tuska tego nie wiem. Być może najpierw powiernictwo w nagrodę za wykonanie sabotażu, a dopiero potem wchłonięcie. Jedno jest pewne nasze Ziemie Zachodnie mają być "odzyskane" i przekształcone w landy z marszu. Zwłaszcza, że tak zwane polsko-niemieckie układy graniczne są nic nie warte. (patrz: "Na dwa fronty" z sierpnia 2022 r.)  

Vote up!
3
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1649688

Coś o tym pakcie Niemcy Rosja jest tu:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/1318819/Germany-in-secret-talks-with-Russia-to-take-back-Konigsberg.html

A konsekwenją tych układów było powołanie Trókąta Kalinigradzkiego 21 lutego 2011 roku, oraz w 2012 roku strefy małego bezwizowego ruchu granicznego pomiędzy  Obwodem Kaliningradzkim a Polską o takim zasięgu(do mpowiatu puckiego, który graniczył z III Rzeszą w II RP, który nie był mozliwy do ustanowienia zgodnie z unijna dyrektywą i trzeba było ją zmienić dla tego przypadku.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1649691

Dziękuje za link! Mam tekst z DT nie miałem linku :-) Status Obwodu Królewieckiego nie został po II wojnie światowej uregulowany i nie jest uregulowany do dzisiaj. Rosjanie tam są bo byli i już. Gorbaczow nie był ponoć od tego, by się ewentualnie zgodzić na odsprzedanie Obwodu, ale wojskowi postawili veto. Ponoć z dwóch powodów: a/ strategicznego (kontrola nad wschodnim Bałtykiem i nad Polską oraz b/ nie byłoby gdzie przenieść wojskowych. Obwód Królewiecki i tak wówczas pękał w szwach, gdyż przenoszono do niego jednostki wycofywane z NRD.     

Rafał Brzeski

Vote up!
1
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1649702