Pan prezydent pójdzie, nie pójdzie?

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Pisałam już na temat Marszu Niepodległości. Jaki będzie, kto się dołączy?

Czy pan Prezydent pójdzie, nie pójdzie…. oto jest pytanie.

„Kancelaria Prezydenta nie potwierdza, ale również nie zaprzecza możliwości wzięcia udział Andrzeja Dudy w tegorocznym Marszu Niepodległości. Prezydencki minister Paweł Mucha podkreśla, że jest za wcześnie, aby komunikować ostateczną decyzję./…/

Błażej Spychalski. W rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że w tym roku Marsz Niepodległości nie będzie miał charakteru państwowego, dlatego nie wiadomo, czy prezydent weźmie w nim udział. „Prezydent szedł na czele marszu w zeszłym roku dlatego, że tamten marsz był absolutnie wyjątkowy; to był marsz zorganizowany na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości"

https://www.pch24.pl/prezydent-wezmie-udzial-w-marszu-niepodleglosci--wciaz-jest-na-to-szansa,71732,i.html

Pytanie czy marsz, jako „impreza cykliczna” nie mający charakteru państwowego jest zagrożony. Wszak wielu nazywa go marszem faszystów. Gdy w maju odbył się Marsz przeciw 447 w mediach było cicho ale po czasie poprawni zatytułowali go jako „Ekstremiści przeciwko roszczeniom” i to zostało zapamiętane.

 Parę dni temu GW ochoczo opublikowała wywiad z nowym ambasadorem Izraela w Polsce, cytuję z Salonu24:

„Nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi nie jest zadowolony z wyniku wyborów parlamentarnych w Polsce. Szczególnie nie podoba mu się, że do Sejmu dostała się Konfederacja, którą uważa za partię głoszącą antysemickie hasła.

Podczas wyborów dostrzegałem przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych, Konfederacji i innych. Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie. (...) Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić – powiedział Ben Zvi /.../

Jednym z haseł Konfederacji w wyborach było krytykowanie amerykańskiej ustawy 447, dotyczącej zwrotu mienia ofiar Holokaustu i majątku pożydowskiego ( (tzw. mienia bezspadkowego) ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, bądź przez międzynarodowe organizacje żydowskie.”

https://www.salon24.pl/newsroom/995858,ambasador-izraela-obawia-sie-konfederacji-w-sejmie-oni-maja-antysemickie-stanowisko#comment-17249728

Już we wrześniu, gdy mianowano nowego ambasadora w portalu Tysol.pl wyrażano nadzieję, że będzie on przychylny Polsce. Do wyborów zapadło w tej sprawie milczenie, nowo mianowany wypowiedział się dopiero po wyborach albo też  media odczekały z publikacją?

Gdyby, załóżmy, wywiad ten ukazał się przed 13 października może wpłynąłby na wynik wyborów – wystarczy poczytać komentarze na salon.24. Czytelnicy oburzeni…..

Tak więc atmosfera  zgęstniała, następca pani Azari zapamiętanej z antypolskich występów w Auschwitz, podczas swego entrée w kraju goszczącym go od razu dostrzegł „przejawy antysemityzmu” i zaniepokoił się. Teraz niechybnie do etykiety maszerujących „faszystów” może dołączyć groźna etykieta „antysemitów”.

Nie dziwota więc, że pan prezydent się waha. Jest jeszcze czas, wiele może się wydarzyć...np. w mediach Czy odważy się i pójdzie lub też rozważnie nie pójdzie (iście hamletowskie pytanie) jest tak naprawdę nie najważniejsze. Byleby Marsz Niepodległości mimo problemów odbył się; tegoroczne hasło „Miej w opiece Naród cały /Maryjo/” jest boże,mocne, piękne i patriotyczne.

Jest więc nadzieja… 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:24)

Komentarze

publikować. Nie wiem dlaczego ostatni fragment wpisu "wyboldował się"? Nie zamierzałam. Edytowałam.  Sprawdziłam, tekst edytowany jest normalny a wyszedł, jak widać.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1607698

Witaj Ciszo;

Że "wyboldowało się" to może nawet i lepiej, ważna treść. Wygląda na to, że "nasz" pan Prezydent ma poważny problem.

Obawiam się iż będą kombinować nie dopuścić do Marszu w tym roku, ponieważ wybory tuż, tuż. Kilka dni temu Policja pukała do drzwi domu szefa M N pana Roberta Bąkiewicza. Już coś kombinują.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Jerzy

#1607700

no właśnie, jednak zaznaczmy bo to ważne - obecnie to PiSowska POlicja i to trzeba pamiętać

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607702

Pozdrowienia odwzajemniam:)

Będą liczyć, ważyć, co się opłaca i kombinować, co by pretekst jakiś znaleźć. Mają sztaby, wielkich i silnych przyjaciół ....

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

CISZA

#1607714

Z jednej strony rozumiem rozterki Prezydenta, bo zaraz wybory a totalni zrobiąwszystko (jeśli Prezydent pójdzie) aby zrobić dym, aby zrobić jakąś prowokacje i potem w mediach maniPOlować, ze Prezydent uczestniczy w zadymach itp.

Dlatego uważam, ze najlepiej by było gdyby i tym razem Marsz był państwowy połączony z Narodowcami ze stowarzyszenia Marsz Niepodległosci (wtedy siły porżadkowe pewnie by tak wprost nie prowokowały.

Albo aby w ogóle Prezydent nie szedł ale aby Marsz się odbył.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607699

problem na miarę nie tylko krajową ale światową, rzekłabym. Być czy "bić"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

CISZA

#1607715

"Być czy "bić"?"

Podobno ZOMO już w naszym kraju nie ma, wię kto miał by bić?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Jerzy

#1607719

niestety ZOMO w dalszym ciągu jest...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607720

To pytanie przestało być aktualne, od kiedy zmienił się rozkaz, żeby nawet nie oddawać.
Ale przez trzy i pół roku ręce tak już świerzbią od słuchania się rozkazu, żeby huliganów traktować pobłażliwie, że jak zwykle dostanie się niewinnemu przechodniowi.

Tak więc aktualny może stać się stary, sanacyjny jeszcze dylemat:
Komu by tu najebać? - Oto jest pytanie!
No i padnie na bezbronnego.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1607725

Bo jak znów się wepcha na czoło nie swojej imprezy, to powtórzy się sytuacja z zeszłego roku: setki tysięcy ludzi czekających w bezruchu na zimnie, przetrzymywanych przez długie godziny w centrum Warszawy, żeby jaśnie pan duda ze świtą mógł się polansować na tle imprezy, na którą nie dał złotówki = i nie kiwnął palcem, żeby pomóc organizatorom. Lepiej niech siedzi w Belwederze. Tym bardziej, że Robert Bąkiewicz, główny organizator jest nachodzony w domu przez policję. Krasnoludki jej nie przysyłaja, tylko miłościwie panujący zwycięski pis.

Swoją drogą - fascynujący temat dla pisarzy/scenarzystów - i doskonały tytuł: Jak ukraść Marsz Niepodległości - AD 2018

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1607729

W 2018 - majstersztyk - kradzież zwana patronatem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

CISZA

#1607858

Duda się nie waha i decyzję o tym, że nie będzie uczestniczył w tegorocznym Marszu Niepodległości podjął zapewne jeszcze po marszu w ubiegłym roku, tylko jeszcze tej decyzji nie przekazał Polakom. Być może taką decyzję podjęli za niego jego zwierzchnicy. Takie jest moje zdanie. Ale to i lepiej, nie będzie musiał udawać patrioty, jemu łatwiej przechodzi przez usta słowo "polin" niż Polska.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1607731

Pan Andrzej, jak przypuszczam, nie tyle podjął decyzję, co został o niej poinformowany.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1608032

Dał już instrukcje, Izrael nie jest zadowolony że Konfederacja dostała się do sejmu i że święto Niepodległości Narodowcy będą organizowali.

I teraz pan Duda ma problem, czy podpaść żydom, czy łapać punkty na majowe wybory prezydenckie.

Pozdrawiam Ciebie Ciszo

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607738

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie."

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1607741

Dla mnie chrześcijanie nie pozwalają na zabijanie dzieci nienarodzonych, a dla czego PiS i Kaczyński tak walczą by nie uchwalić ustawy przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych.

I tu mamy odpowiedz, bo to obłudnicy, tylko o tym mówią, a nic nie działają, więc to tylko papierowi chrześcijanie.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1607743

Niebożątko nie jest i nie będzie panem. Tacy będą się bić by być.  Czy metodą na  Zomo, czy na podpalenie budki strażnika  lub tęczy.  "Szczytne policjanty"  ze Szczytna zawsze w gotowości.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

Verita

#1607748

Proszę Czaskoskiego zapytać czy Marsz Niepodległości będzie objęty patronatem Prezydenta Warszawy

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1607826

Pomysłodawca pytania - niech pyta!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

CISZA

#1607859

Prezydent Polski odmówił ratyfikacji mianowania profesora żydowskiego, który studiuje antysemityzm i krytykuje polskich nacjonalistów.

 

Polish president withholds signature on paper to name Jewish scholar a professor

WARSAW, Poland (JTA) — Polish President Andrzej Duda has withheld his signature on the paperwork needed to name Jewish scholar Michal Bilewicz a professor at the University of Warsaw.

Under Polish law, the president of the country must ultimately sign off on awarding professorships.

Bilewicz, who has been heavily involved in combating anti-Semitism, racism and hate speech and studies anti-Semitic attitudes in Polish society, is the head of the Center for Research on Prejudice at the University of Warsaw. In 2018, the Central Commission for Degrees and Titles approved Bilewicz to receive the title of professor. In November 2018, the documents were sent to the Chancellery of the Polish President. However, they have not yet been accepted or signed.

 

https://www.timesofisrael.com/polish-president-withholds-signature-on-paper-to-name-jewish-scholar-professor/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1607831

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

za pomocą pies spuszczony z łańcucha na linii mosiek s sadu - pajac namiestnikowski.
A polcenie typu pan wiesz a ja rozumiem przekłada się z jidysz na nasze następująco:
Masz pan tydzień na odzyskać pamięć - stop - podpisz - stop - bo jak nie to Gowinowi już dawno z pióra kapie - stop - atrament.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1607835

Kiedy rzeczywiście byli potrzebni by wykazać się patriotyzmem z premedytacją uciekli do Krakowa to konsekwentnie powinni i teraz tam iść w swoim marszu. Tyle Marszów odbyło się bez nich to i ten przejdzie, a ich udział lub nie nie ma żadnego znaczenia dla nas, zwykłych uczestników od lat maszerujących.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

antyleming

#1607845

jakby udawali że nie wiedzą, jak postąpił Adam kardynał Sapiecha!

Niech tam jadą i niech uszanują swoją wieloletnią tradycję!

Niech też np.łaskawie dadzą szwadrony policyjne - np. 80 000 chłopa - do ochrony MN ( marsz ma swoją nieuzbrojoną ochronę), by skutecznie przeganiali lewactwo. Pamiętam, jak do ochrony marszu przebierańców homo-lobby użyto więcej policjantów niż było demonstrujących - za pieniądze nas wszystkich.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

CISZA

#1607861

Co prawda po Krakowie "chodzi się z księżycem w butonierce", ale władcy nie mieszczą się w Warszawie ze swoim łże-patriotyzmem - i są zmuszeni na jeden dzień przenieść stolycę do Krakowa, a jak i tam się nie pomieszczą, to może na Księżyc?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1607863

robi wyłącznie to, na co zezwoli mu "rada starszych" skupiona wokół jego kancelarii!...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1607883

Wilk z Konfederacji przekonywał na Facebooku, że jego ugrupowanie jest ostatnią nadzieją lewicy, bo jeśli dostanie się do parlamentu, to zablokuje "dyktatorskie zapędy władzy i pozwoli na przywrócenie wolności i rządów prawa".

Wilk wpis usunął...

 

https://www.dorzeczy.pl/kraj/116980/wilk-konfederacja-nadzieja-lewicy-razem-przywrocimy-praworzadnosc.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1607958