41 lat temu kard. Karol Wojtyła został papieżem!

Obrazek użytkownika Husky
Historia

 

 

 

Dzisiaj przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Kard. Wojtyła został wybrany na papieża 16.10.1978 r. około godz. 17.15 w siódmym głosowaniu. Przyjął imię Jana Pawła II. Był 264. papieżem.

 

16 października, w ósmym głosowaniu trwające od 14 października konklawe wybrało na papieża arcybiskupa i metropolitę Krakowa, 58-letniego kard. Karola Wojtyłę - 264. zwierzchnika Kościoła katolickiego. Po raz pierwszy od 455 lat wspólnocie katolickiej przewodził papież, który nie był Włochem. Jan Paweł II był też pierwszym od 1903 r. papieżem, który nigdy nie był urzędnikiem Kurii Rzymskiej.

 

W trakcie 27-letniego pontyfikatu odwiedził 132 kraje świata w ramach 104 pielgrzymek pokonując 1,7 miliona kilometrów i odwiedzając 900 miast. Jako pierwszy papież w historii odwiedził kościół luterański, synagogę i meczet. Nie bez powodu pontyfikat Jana Pawła II jest uważany za przełomowy dla Kościoła, a także Polski i Europy.

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Wszak mamy tu arcykatolickie blagierki, co rusz powołujące się a to na ojców Kościoła, a to na JPII. I nic. Zapamiętajmy na przyszłość, jakie to "katoliki"....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1606456

JP II był najwybitniejszym z Polaków i Papieży. Niech pamięć o nim łączy nas wszystkich, nie dzieli.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

...

#1606504

- jak sama powiada, zakaz lżenia Katolików w Polsce bo ona Kościoła Katolickiego wręcz chorobliwie nienawidzi. Nawąchała sie dużo spalin z menory razem z byłym ministrem Sienkiewiczem vel.garbaty nos (ten od Polska istnieje już tylko teoretycznie) - i napletkojadem szczerbatym Szczerbą.

Amerykę poprzez Kongres zniewolili to myśleli że i z Polską pójdzie gładko aby na nich Polacy ciężko zapie...li w fabrykach.

Do wyborców Polaków zakładają maski ne te dzikie i zbrodnicze ryje bo żydo-bolszewia mordowała Polaków po wojnie z lubością współracując z sowieckim okupantem.

Dziś w Polskim Sejmie trzeba ustawą zakazywać lżenia Katolików - zobaczcie sami do czego to doszło ? !!!

Po raz kolejny apeluję do Rządu Polskiego o ustawowy dostęp do broni palnej. Zdaje sie że Korwin był jednym z inicjatorów takiej utawy i tu musi go poprzeć 100% polskich Posłów.

Tu link:

https://telewizjarepublika.pl/kidawa-blonska-omylkowo-poparlam-uchwale-potepiajaca-akty-nienawisci-a-przeciez-mowili-ze-z-nienawiscia-walcza,86316.html

PS.- Mam apel do wojsk OTK - w przypadku zmiany władzy i próby Was rozzbrojenia nie zdawajcie tylko ukryjcie broń maszynową i dużo amunicji bo będzie nam znowu bardzo potrzebna w walce o Polskę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1606523

Bardzo  to     nowoczesne    podejście    rozliczać   papieża   z  liczby   kilometrów.  To   przykładowo  Pan  Jezus   w  tej  swojej   Palestynie   nawet   posiłkując  się  osiołkiem    jakże   blado   wypada!!!

A  już   nawiedzenie   sali   synagogalnej    to   przeca    epokowe    do  potęgi    wydarzenie.  Szkoda   tylko,       że  nie  załatwił   np.     korekty     tekstu   talmudowego   opowiadającym  o    pewnym   Nazarejczyku  zanurzonym  w  gotujących    się  ekskrementach    żydo- piekielnych.      Taki   ekumeniczny , że   ho   ho    papież   a   nie   pofatygował  się   by  choć  raz      odprawić    Mszę  św   w  tradycyjnym  rycie  rzymskim.        Obcałowywać koran...   aaa   to  zupełnie  inna   para   (zdjętych)  kaloszy.   

Jeremiasza   by  trzeba   by     opłakiwać   ten   pontyfikat...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

cover

#1606607

      Podwójnie się cieszyłem z Jego wyboru na Papieża, bo jako Arcybiskup Krakowski mnie bierzmował.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1606649