11 lipca - rocznica Ludobójstwa.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Historia

11 lipca - pamiętna data, ataku na ponad 100 miejscowości band UPA. Zginęło tego dnia kilka tys osób. Głównie Polaków. Ale też i Ukraińców - mężów i żon Polaków... Tak, nacjonaliści mordowali też swoich pobratymców. Poniżej kilka fotek z działań Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego.

Temat dnia:

(screen z programu) Do obejrzenia w całości: poznan.tvp.pl Także wydanie wiadomości TVP-Poznań.

 

Do obejrzenia w całości (szósta minuta dwudziesta piąta sekunda): poznan.tvp.pl i na: FB Franciszek Bąkowski ocalały z Huty Pieniackiej:

Inne materiały:

11.07.2019. 8.00 - Dziennik

Bezprzesady.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Serwus Piotr Szelągowski. Dzięki za piękną fotorelację z obchodów 11 lipca Narodowego Dnia Pamięci Pomordowanych na Wołyniu i Kresach w Poznaniu. Dziś walczymy o pamięć ale i o godność naszego narodu bowiem tego domaga się miłosierdzie i sprawiedliwość dla Tych wszystkich, którzy zostali tam za graniczną rzeką Bug, już na wieczną wartę.

Ks. Isakowicz-Zaleski podczas przemówienia z okazji upamiętnienia 76. rocznicy „Krwawej Niedzieli” wygłoszonego 11 lipca 2019 r. na Skwerze Wołyńskim w Warszawie powiedział o tym tak: „Dzisiaj wsparcie dla Ukrainy jest bezkrytyczne. Nic praktycznie od tego państwa się nie wymaga. Ani pochowania ofiar, ani przerwania kultu ludobójców. Czyli wszystko dajemy i nic w zamian za to nie otrzymujemy.” I jeszcze dodał: „W ciągu ostatnich lat słyszeliśmy bardzo wiele obietnic. Ustawicznie odmienia się przez wszystkie przypadki słowo pojednanie, przebaczenie i dialog. Natomiast ze smutkiem trzeba stwierdzić, że pomimo ewidentnych sukcesów, (…) czyli uchwale sejmu i senatu z 2016 r., ciągle zasadnicza sprawa, czyli pochówek ofiar, nie jest w żaden sposób zrealizowany.”

Raz jeszcze wielkie dzięki Piotr za miłość i czas dla Męczenników Wołynia i Kresów, dla naszych rodzin kresowych.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ks--isakowicz-zaleski--przykro--ze-ofiar-wolynia-nie-upamietniaja-duchowni-greckokatoliccy,69483,i.html#ixzz5tXT2UBFX

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1596788

Szkoda, że powoli już wymiera tamto pokolenie musimy zachować pamięć o naszych rodakach.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1596797

całkowicie sie zgadzam z wypowiedzią Ks. Isakowicza-Zaleskiego, jestem już starszym człowiekiem , na szczęście nie takim który by żył w tamtych okrutnych czasach , wiele czytałem na temat bestialstwa , barbarzyństwa na narodzie Polskim jakie uprawiali ukraińskie bandy zwyrodnialców, widziałem także zdjęcia ludzi , dzieci pomordowanych w okrutny sposób , obrazy te przesladowaly mnie dość długo .
Nie zrozumie obecnego rządu i jego postępowania wobec ukraińskiego narodu , uległości , tolerancji , wręcz słabości i uległości , nie zgadzam sie z takim postępowanie obecnego rządu , dlaczego nie zadaja stanowczo udostępnienia dokumentów i wskazania miejsc kaźni i pochowku Polaków , ekshumacji pomordowanych aby ich pochować z należytym szacunkiem i zwyczajem polskim .
zniesienia embarga na towary z Polski . uważam ze ta uległość i tolerancja obecnego rządu wobec wrogich kroków ukraińców nie służy Polsce , wrogość ukraińców jest jawna i nie można jej tolerować.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1596815

ze komus sie nie podoba mój wpis i dal mi minusa to mnie nie martwi , mam takie zdanie o ukraińcach i nic nie zmieni złego mniemania o nich , wielu ukraińskich osobników brało udział w uprzykrzaniu , wręcz
pomaganiu w bandyckim wywłaszczaniu mieszkań w Warszawie .
Martwi mnie tylko ze z biegiem czasu ludzie nie chcą pamiętać i potępiać barbarzyństwa z tamtych czasów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1596926

Pojednanie w Prawdzie a manipulacja kłamstwem

://niepoprawni.pl/blog/zimny/nie-o-zemste-chodzi-lecz-o-pamiec

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1596823

- wtedy pewnie mieli nadzieję że te zbrodnie ludobójstwa i niespotykane w historii ludzkości okrucieństwo nigdy nie wyjdą na jaw.

Stanie się inaczej i świat nigdy o tym już nie zapomni. Ta rzeź niewiniątek będzie im towarzyszyć do końca istnienia ludzkości. Czytam w niektórych opracowaniach że to sowieckie NKWD napuściło banderę i upa na Polaków ale to nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Tu link do opisu jednej z wielu tragedi:

https://niezlomni.com/dziewczynka-przezyla-wolyn-wstrzasajace-wspomnienia-latach-upadlam-jeden-banderowcow-chwycil-skore-plecach-sie-lapie-kota/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1596895