Projekt Platforma Obywatelska zawiódł i właśnie kona

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

 

O GTW – Grupie Trzymającej Władzę – oficjalnie społeczeństwo dowiedziało się w trakcie tzw. Afery Rywina, w roku 2002, gdy udostępniono zapis rozmowy Rywina z Michnikiem, gdzie ten pierwszy stwierdził"

 

"Jest grupa, która zawołała mnie: [...]. I ta grupa po prostu znaczy z jednej strony gwarantuje ci ustawę i gwarantuje ci akceptacje zakupu [Polsatu]. [...] Ponieważ ta grupa trzyma w ręku władzę [...] " [1]

 

Wielu z nas podejrzewało, a kilku nawet dokładnie wiedziało już w czasach Okrągłego Stołu i Magdalenki, że uformowano taki nieformalny zespół, który miał dbać o płynną realizację transformacji, zabezpieczać nietykalność komunistycznych towarzyszy i realizować plan uwłaszczenia "swoich" na narodowym majątku.

 

To GTW miała,pozostając w cieniu i mając do dyspozycji praktycznie cały aparat komunistycznych tajnych służb, wywiad, kontrwywiad, zarówno wojskowy, jak i cywilny, oraz potężną agenturę tajnych współpracowników; jak to dzisiaj wiemy – wielu na najważniejszych, eksponowanych stanowiskach państwowych.

 

 

 

Niemalże natychmiast, gdy ta informacja zaczęła budzić duże zainteresowanie opinii publicznej, zaczęto deprecjonować i ośmieszać fakt istnienia GTW. Podano, że tworzyli ją m.in Leszek Miller, Aleksandra Jakubowska, czy Włodzimierz Czarzasty.Wolne żarty...

 

 

 

Natomiast siedem lat później, w 2009 roku, gdy trwały w pełnym rozkwicie rządy Platformy Obywatelskiej z Ferajną Tuska na na czele, dowiedzieliśmy się z telewizji POLSAT, w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez Dorotę Gawryluk z generałem Gromosławem Czempińskim, wieloletnim pracownikiem Wywiadu PRL, a potem szefem UOPu, z ust samego generała, którego ujęty w USA szpieg Marian Zacharski określił jako człowieka głupiego i próżnego, usłyszeliśmy:

 

"To ja zakładałem PO"

 

"Gawryluk: Pan sobie świetnie zdaje sprawę co znaczy team Olechowski i pan Piskorski dlatego, że z tego co ja słyszałam, to pan namawiał tych ludzi by założyli Platformę Obywatelską. Czy to są plotki czy to jest prawda?

Czempiński: No, dość duży miałem w tym udział, w tym że powstała Platforma… Mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali.

[...]

Z Tuskiem także rozmawiałem, to był ten jeden z trzech, jeszcze Płażyński, też trzeba pamiętać… " [2]

 

Czy to tylko bajdurzenia śmiesznego mitomana? Absolutnie nie.

Czempiński był oficerem prowadzącym kontakt operacyjny "Must", czyli Andrzeja Olechowskiego. Czyli nadawał się do pertraktacji, wiedział co robi i jakie dano mu polecenia.

A jego współpracownicy, czy nawet przełożeni w GTW, mieli również twarde dossier zarówno Piskorskiego,jak i na Tuska.

 

I tak oto PRLowscy komuniści i ciągle związane z nimi służby, widząc, że dalsza egzystencja komuny w polityce, pod szyldem SLD, jest bardzo niepewna, zdecydowały się stworzyć nową partię, już neo-liberalną i częściowo chadecką (kościelny ślub Tuska po latach małżeństwa). A w praktyce, starannie ukrytą partię kryptokomunistyczną.

Przesunięto tylko pewne akcenty ideologiczne, działając głównie w sferze grabienia mienia państwowego i powolnym tworzeniu struktury oligarchicznej (wszyscy najbogatsi Polacy byli i są powiązani z komunistycznymi służbami specjalnymi), choć bardziej dokładnie – budowaniem burżuazji kompradorskiej, gdzie metropoliami były: Moskwa, Berlin i Bruksela w sensie "stolicy" Unii Europejskiej.

 

Osiem lat rządów tej, na nasze szczęście, efemerydy, spowodowały kolosalne straty państwa – około 3 milionów Polaków, którzy wyemigrowali za pracą na zachód i jakby skrupulatnie policzyć, niemalże bilion złotych strat wpływów państwa.

 

 

*****

 

Jak to kedyś za czasów mej młodości mówili niezbyt grzeczni młodzieńcy, "czacha mi zajarała", lub naukowo -doznałem olśnienia, gdy nagle na poczatku maja tzw. Koalicja Europejska przedstawiła listy kandydatów i kolejne miejsca na listach.

Już pytanie po co wyciągnięto niemalże z grobów starych komunistów, towar zdecydowanie przeterminowany i lekko śmierdzący (nawet mocniej śmierdzący, gdy Cimoszewicz zniszczył kanalizację w leśniczówce, w której za darmo mieszkał, w podarunku od Lasów Państwowych), samo się nasuwało.

Przecież bez przerwy przez trzy lata rządów PISu, dzień w dzień każdego posiedzenia Sejmu pluli jadem na prokuratora Piotrowicza – symbolu znienawidzonej komuny. A tu masz – z list PO, dla kamuflażu KE, na synekury w Unii wystawiono towarzyszy posła Piotrowicza. Nawet więcej – jego przełożonych za PRLu.

Schizofrenia paranoidalna Platformy?

 

W żadnym wypadku. To ponownie GTW, nasza bolszewicka Grupa Trzymająca Władzę, która nieszczęśliwie, jak sami to określają, przez głupi naród, którego nie udało się do końca w pełni, umysłowo spacyfikować, utraciła sporą część władzy – Sejm i Senat, rząd i urząd prezydenta, a potem jeszcze wojsko, policję i prokuraturę, zdecydowała, że Platforma Obywatelska z przystawkami, poprzez głupotę i pazerność, stała się bezużyteczna i wręcz szkodliwa, więc trzeba sięgnąć ponownie po starych wypróbowanych towarzyszy fachowców, jak Leszek Miller, Marek Belka, czy Włodzimierz Cimoszewicz.

W rezultacie, komuniści, których już od kilkunastu lat nie ma na głównej scenie politycznej RP, wprowadzili do europarlamentu pięciu posłów, czyli niemalże 10% wszystkich miejsc przyznanych Polsce, a odliczając zwycięski PIS, dokładnie 20%.

Komuniści to najwięksi wygrani eurowyborów.

To nie żadne gapiostwo, czy głupota Schetyny. To wykonanie konkretnej instrukcji panów nie dość, że siedzących w cieniu, to jeszcze w ciemnych okularach.

 

Czy można spodziewać się wkrótce renesansu otwartego komunizmu? Tak, tylko będzie się to dla niepoznaki inaczej nazywać.

Do tej pory dobrze wiedzieliśmy, że Angela Merkel, wychowana w DDR jest w głębi duszy komunistką. Podobnie "przyjaciel Polski" (bez Kaczyńskiego) Frans Timmermans jest nawet zagorzałym komunistą. I wielu, wielu innych europejskich polityków. Tych neo-liberalnych, tych zielonych, oczywiście LGBT, oraz multi-kulti, które święci triumfy w Szwecji powoli przechodzącej na szariat.

 

Zaczyna się już fazą ostrą realizować projekt naszej internacjonalistycznej rodaczki, Róży Luksemburg, o zjednoczonej Europie wspólnot i regionów z wygaszeniem niepodległych państw i nacjonalizmu.

 

 

Czy przez te cztery miesiące,które pozostały do październikowych wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska zniknie ze sceny? Nie sądzę, bo jest to ciągle sprawny wehikuł, albo taki wielbłąd, na którego grzbiecie komuniści mogą wygodnie wędrować do wyznaczonego celu. To im się bardziej opłaca (i taniej wychodzi) niż samodzielne kandydowanie do sejmu.

Schetyna i Tusk, jak słyszeliśmy, już bez owijania w bawełnę kłócą się, który ma zejść ze sceny. Jako, że opiekunka Tuska, ciotka Makrela też musi odejść, to Tusk dostanie nową unijną synekurę, 10 000 euro za nicnierobienie, a Schetyna, jak Petru, zostanie wygryziony przez swoich.

 

A nasza GTW, czujnym okiem nadal będzie nadzorować, czy wszystko idzie w dobrym kierunku.

A najpilniejsze zadanie, gdy już wiadomo, że PIS wygra najbliższe wybory, to nie dopuścić, by zyskał tyle, ze będzie zdolny zmienić konstytucję. Którą,przypominam, nazywa się Konstytucją Kwaśniewskiego.

 

 

 

 

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_trzymaj%C4%85ca_w%C5%82adz%C4%99

 

[2] https://wzzw.wordpress.com/2009/07/07/czempinski-to-ja-zakladalem-po/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:19)

Komentarze

Zawsze, gdy autokratyczna władza traci kawałek swojej przestrzeni, pojawia się reakcja, która agresywnie zabiera się za obronę traconego monopolu. Takimi reakcjonistami są współcześni "demokratyczni liberałowie", którzy wszelkimi dostępnymi środkami bronią swojej autorytarnej domeny przed realnym rozwojem cywilizacji. Widzieliśmy wszyscy, oni niosą depozyt pamięci komunistycznej przemocy, zbrodniczej grabieży i antypolskiej zniewagi. Ich sposobem działania, ich modus operandi jest powstrzymanie globalnego postępu cywilizacji człowieka myślącego poprzez skierowanie ludzkiej energii w fałszywy postęp, pchając cywilizację w pułapkę oszukańczego mitu rewolucji obyczajowej.
Prawdziwy postęp otwiera nowe możliwości, a nie nowe sposoby kopulacji.

Jest to cytat z małej wzmianki zatytułowanej "Sto dziesiąta miesięcznica smoleńskiej zbrodni" [link]

Cytowana wzmianka poświęcona jest pamięci o smoleńskiej zbrodni w sposób naturalny nie zawiera zbyt szczegółowo do komunistycznych korzeni oplatających świat. Może zamiast rozpisywania się o politycznej zmianie komunistycznej strategii, która nastąpiła jesienią 1967 roku, po rosyjskiej klęsce w wojnie sześciodniowej, po raz setny zaproponuję zmodernizowaną definicję komunizmu. Funkcja trafnej definicji jest nie do przecenienia. Oto ta definicja:

ZMODERNIZOWANA DEFINICJA KOMUNIZMU
Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

Zmodernizowana wersja została zredagowana w sierpniu 2018 roku.[link]

Komunizm jest zorganizowana grupą przestępczą napadającą na państwa, które są ofiarami komunistycznej napaści. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1594287

Świetna definicja. Non plus ultra.

A ja do Twoich miesięcznic dodam moją deklarację, że moje przekonanie odnośnie przyczyn jest od lat niezmienne i oparte na silnej logice - Smoleńsk to była ohydna, barbarzyńska zbrodnia, klasyczne zbiorowe morderstwo w bolszewicko - mongolskim stylu. Zresztą przetrenowali to już w Afryce, a 10 kwietnia tylko powtórzyli.

Co do zleceniodawców też chyba nie ma wątpliwości.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1594299

W związku z atakiem kryminalisty na ojca Tarczynskiego należy przypomnieć, że pensjonariusze Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych, to najwierniejszy elektorat Platformy Obywatelskiej. W niektórych tego typu placówkach poparcie dla tej przestępczej formacji przekracza 90%.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1594309

"Większość konstytucyjna" to ładnie brzmi, ale co w tej Konstytucji chcemy wpisać?
Bo dotychczasowe propozycje padające ze strony najwyższych dostojników, z Prezydentem włącznie, zbyt zachęcająco to raczej nie wyglądają. No chyba że komuś faktycznie się marzy wpisanie tam np. wiecznej miłości i przynależności do UE...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1594325

PO założyły służby - do ustalenia pozostaje czy tylko rodzime czy również obce...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1594338

nieprzypadkowo nie ma zdekomunizowanych i zdrowych sądów, mediów oraz uniwersytetów- co przecież powinno się kojarzyć z bastionami komuny. są więc istotne obszary i instytucje, coś więcej niz przetrwalnik bo o silnym wpływie, drugie państwo w państwie. już dawno nie muszą to byc komunisci, ideologia jest przykrywką dla interesów, w komunizmie zresztą dowolnie sobie interpretowano ideolo w mądrościach etapu (w nazizmie jednak ideolo i idea nieomylnego wodza bywała trudna do przeskoczenia choć nadal twa dyskusja, czy nadrzędna była ideologia czy też maskowala wyznaczone cele).

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594349

Od dłuższego czasu piszesz dobrze i bardzo rozsądnie. Tak trzymaj.

Wg. mnie pierwszym najsilniejszym bastionem umacniającym system III RP, była przeprowadzona natychmiast w 1992 rewolucja samorządów terytorialnych.

A reszta tak, jak piszesz. Z braku lustracji i dekomunizacji to sądownictwo, uniwersytety, teatry, sprzedane media ciągle są głównymi antypaństwowymi narzędziami.

I temu trzeba zaradzić nową konstytucją.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1594440

W samorządach sporo ludzi dawnego reżimu było. Świetnie to widać w małych miasteczkach, gdzie i z tego powodu komuna trwała z dekade dłużej, ot trochę więcej kolorowych reklam przyszło a paru cudem pozałatwialo kredyty, lokalne firmy są związane z samorządem ścisłymi układami. A taka jest większość Polski. Jak ktoś się nachapał czy ma stolek, to odruchowo będzie bronił starego. I znów, to nie musieli być komuniści, tylko beneficjenci dawnego a następnie ich kumple i rodzina z układu. Dopiero od niedawna ci ze starych układów wymierają.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594444