Przekop Mierzei Wiślanej

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Czuje się w obowiązku zaprotestować przeciw podejrzeniom że przeciwnicy przekopu mierzei to ruscy agenci. Oni jak bohater dowcipu z czasów komuny gdy przedstawił się księdzu chodzącemu po kolędzie że jest ateistą i ksiądz mu nie potrzebny po przepytaniu przez duchownego odnośnie statusu materialnego, wykształceniu, karier zawodowych dzieci - wszystko to przedstawiało się bardzo mizernie,otrzymał od księdza odpowiedź synu jaki z ciebie ateista?. Ty jesteś po prostu bezbożnik a nie ateista!!!

Wracając do naszych baranów, (to jednocześnie taka przenośnia). Zamiast biegać robić plany, ściągać inwestorów, płacze i żali się jakie to nieszczęścia na jego miasto ten kanał sprowadzi,

Ruski agent powinien potrafić mądrze gadać nawet po dużej wódce. A ten głupoty na trzeźwo opowiada.

 W Grecji na każdej zaludnionej posiadającej przystań wysepce jest sklep Kauflandu z którego zakupy można zawieźć wózkiem sklepowym do cumującego w pobliżu jachtu. Wysepek jest mnóstwo a miejsc do cumowania brakuje, (dlatego warto nawet mimo posiadanych uprawnień brać Skipera który powie - jutro wypływamy o 4 rano, bo tam później nie znajdziemy miejsca przy pomoście, będziemy musieli stać na boi. Przed Krynicą i całym zalewem otworzyła się szansa aby stanąć się "Polskim Hongkongiem" a ten protestuje przeciw temu. Wystarczy tylko zainwestować w toalety i ciągnąć "kasę".

Pozdrawiam

P.S. Podejrzewam że w tej Krynicy to działki po budowie kanału podobnie jak w Hongkongu strasznie zdrożeją. Moja rada kto ma pieniądze niech nie płacze a kupuje.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Żeby jeszcze bardziej podniecić cumującego (jak sądzę żeglarza) dopowiem,, że z materiału wydobytego z tworzonego toru wodnego na zalewie będzie usypana śliczna wyspa, w założeniu turystyczny raj z wieloma marinami i innymi atrakcjami.

Tylko pewnie będzie bój z zielonymi idiotami, którzy będą wyspę chcieli dla papużek, palm i tych małych robaczków.

Vote up!
10
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1583182

Wartość prawdopodobnych złóż bursztynu oceniono wstępnie na 900 mln zł., a koszt inwestycji na 890, więc jeszcze się nieco zarobi :-). Oby!

Vote up!
9
Vote down!
0

parodystka

#1583203

Korzystne dla Polski a Elbląga szczególnie rozwiązanie jest atakowane przez PO-szustów właśnie z tego powodu...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1583282

Nie mam zielonego pojecia skad biora sie te polityczne pajace ale jak mozna cos zbudowac inwestujac nie zbyt wiele a przewidywane korzysci moga siegac prawie zenitu to zawsze znajda sie jakies polityczne gnidy ktorym to przeszkadza i zwalaja wine na Rosjan ze oni za tym stoja.Wedlug mnie to slala tej nagonki przeciw typowo Polskim imwestycjom osiagnela w tym momencie wszystkie mozliwe i dopuszczalne granice i najwyzszy czas tych wszystkich praciwnikow zaczac rozliczac z posiadanego kapitalu przez urzedy skarbowe.Wtedy takie szumowiny bedzie mozna na dlugie lata odstawic od prawa glosu publicznie w jakiej kolwiek sprawie wzorem Stanow Zjednoczonych ktore udupily Al Capone.Zawsze na gnidy jest jakies lekarstwo tylko trzeba dobrego doktora.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1583285

To nie są żadni "zieloni", „ekolodzy” tylko zakamuflowani żydzi. Dlatego tak się z nimi cackają i się słuchają. Niech ktoś z Państwa się spróbuje do czegoś przypiąć jak "zielony". Przyjedzie policja odetnie i pod sąd a „ekologów” to nie dotyczy. Do ekologów jadą z kamerami wszystkie telewizje.
„Zieloni/ekolodzy” to są żydzi którzy są ponad prawem, bo są zadaniowani przez kahał do walki politycznej.

Tak działa Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Od Minusów ;-)

Można by rzec - kahał czuwa.

Żenada

Vote up!
8
Vote down!
-8

panMarek

#1583296

Gra pozorów:

"Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja polityczna, która ekologicznie zniszczy Bałtyk – twierdzą Rosjanie w obwodzie kaliningradzkim. Jednocześnie zapowiadają interpelację do rządu Federacji Rosyjskiej, która ma zdyscyplinować Polaków – informuje „Dziennik Elbląski”.

https://www.tvp.info/30102556/przekop-zniszczy-mierzeje-wislana-rosjanie-protestuja

 

A tymczasem Rosjanom chodzi o coś innego:

"Предполагается, что после дноуглубительных работ через прорытый канал в порт Эльблонга смогут проходить морские суда длиной    до 100 м и осадкой в 4 метра. Этот путь будет открыт также и боевым кораблям США. Однако в Вислинский залив через прорытый канал смогут пройти лишь небольшие корабли американских ВМС, не имеющие серьезного ударного вооружения. Среди них – корабли литоральной, то есть прибрежной, зоны класса USS Freedom (длина 115,3 м, осадка 3,9 м), патрульные корабли класса Cyclone USS Tornado (55; 2,3) и тральщики класса Avenger USS Sentry (12, 4). При этом все они смогут проходить только по фарватеру до порта в Эльблонг и обратно, так как Вислинский залив весьма мелководен.

Таким образом, никакой серьезной военной угрозы для России и ее Балтийского флота проход в польский порт Эльблонг небольших американских боевых кораблей не несет. Если строительство канала и осуществится, в чем пока полной уверенности нет, то появление американских боевых кораблей вблизи российских границ будет нести характер всего лишь демонстрации флага.

https://www.ritmeurasia.org/news--2019-03-13--baltijskaja-kosa-voinstvennye-plany-polshi-suljat-neprijatnosti-ej-samoj-41543

Pod pretekstem ochrony przyrody Rosjanie starają się nie dopuścić aby  kiedyś w przyszłości  zacumowały w pobliżu obwodu kaliningradzkiego amerykańskie okręty wojenne. 

Vote up!
9
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1583336

Szanowna Pani Agnieszko Rosjanom zawsze chodzi o to aby gdzieś kij w szprychy włożyć. Największe szkody ponoszą od tych wkładanych przez siebie "kijów" oni sami. N.P. Białoruś doszło już do tego że Łukaszenko zagroził że przestanie brać od nich ropę bo chcą jakiś dodatkowy podatek na nią nałożyć.

Jak gdziekolwiek komukolwiek  będą mieli okazje narobić kłopotu to zawsze z tej możliwości skorzystają.

Białoruś podobnie jak wcześniej Polska zaczęła być im solą w oku bo tam czysto, porządek mniej złodziejstwa. Baćka stara się jak potrafi.

Jeśli chodzi o mnie to trzymałbym się tak od Rosji jak i UE, czy Stanów jak najdalej. Mniej czułości więcej normalności. To takie moje prywatne zalecenie. Mniej gadać a więcej robić. Ten przekop to baaardzo baaaardzo dobry pomysł co raz bardziej mi się podoba.

Widać boską opiekę nad nami gdy rząd chce nawet coś (przepraszam za kolokwializm) "zepsuć" to dobry Bóg nie pozwala zaraz jakiś Katz się pojawi i walnie co trzeba. Pani Ambasador jedna czy druga coś nieszczęśliwie powie, itp. itd..  Naród zaczyna zgrzytać zębami tak nas naprowadzają  na właściwy kurs.

Jak to nie jest opieka boska to nie wiem jak to nazwać.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1583357

A to ciekawostkę Pani przytoczyła.

Kompletnie o tym nie myślałem, że można by wody Zalewu wykorzystać do celów wojennych. Mimo przytoczonych okrętów zdolnych operować na Zalewie, to kompletny idiotyzm taktyczny, by stamtąd planować desant, czy choćby umieścić ofensywne kutry rakietowe. Zgoda natomiast na flotę defensywną, co jest bardzo rozwścieczające dla ruskich, bo wyłącza boczny atak z Bałtijska.

I tak należy ich rozumieć w ich knowaniach na Przesmyk Suwalski.

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1583388

Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planami to nie tylko Mierzeja Wiślana ale również projekt Korytarza Bałtyckiego (Baltic Pipe), czyli gazociągu łączącego Polskę i Danię ze złożami gazu norweskiego, zostanie ukończony w 2022 roku. W tym roku nasze umowy z Gazpromem się skończą i powiemy Rosjanom dziękujemy i do widzenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Baltic_Pipe

 

Pozdrawiam,

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1583457

Rosjanie myślą, że nie mówimy prawdy i będziemy kopać o wiele głębiej. W każdym razie, bardzo ich to martwi.

Vote up!
9
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1583459

W ciągu nocy podejmuje się decyzję o kolejnym przekazniu 20 miliardów ma 13-tki, na pierwsze dziecko. Jutro doda się jeszcze więcej nauczycielom. Ludzie - przy takim rozdawnictwie, te 0,8 mld to niezauważalny pryszcz. Pryszczek. Na dodatek z szansą na to że coś dobrego z tego wyniknie a może nawet sie zwróci?

Dlatego gdyby nawet nie miało to przynieść zapowiadanych korzyści - w skali kraju jest to niezauważalna kwota. 

Po prostu kopać i koniec. Dlaczego mamy prosić co chwilę Rosjan o pozwolenia pływania po Zalewie jakby to był ich?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1583453

Zalewem i przekopem ma ogromne znaczenie. Ten Burmistrz Krynicy to jakiś przypadek medyczny pierwszy raz w życiu widzę burmistrza protestującego przeciw zainwestowaniu w okolicy jego miasta miliarda złotych i to w tego typu inwestycje, przecież ten kanał to nie żadne składowisko śmieci rafineria czy inna szkodząca środowisku inwestycja, Im dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej podejrzany robi się dla mnie jego sprzeciw.

Aż się prosi na tym kawałku mierzei od strony Rosji zrobić jakąś strefę bezcłową postawić kasyno czy coś podobnego. Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1583455

Oczywiście, że tak. Całą Mierzeję należy zrobić dużą konkurencją dla Helu.

Ale zdradzę, że jest szwedzki poważny projekt wybudowania wspaniałego centrum turystycznego na którymś z przesmyków między Bałtykiem a jeziorem Jamno lub Gardno. Łebsko odpada ze względu na Park Narodowy.

Vote up!
7
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1583463

Tego nigdy za mało. Te przesmyki aż się proszą o zagospodarowanie. Gdzie park tam park a gdzie można należy budować,  Oprócz turystów "wyczynowców są mamy z małymi dziećmi i im też się coś należy.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1583466

nie tylko to. okazuje się, że "można" i rząd może wziąć się również za szlaki wodne.

przemknęło mi też, że port w Elblągu może mieć znaczenie i dla Białorusi, jesli coś w tym jest, to ruskich to nie uszczęśliwia. było tylko kwestią czasu, by Kaczyński zrealizował dawny plan. pewnie i ruskim przeszkadza, że moze tam pływac cokolwiek poza polskimi cywilnymi z ich łaski

 

Vote up!
5
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1583640

"przemknęło mi też, że port w Elblągu może mieć znaczenie i dla Białorusi..."

----------------------------

 

To jest doskonały pomysł, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że stosunki pomiędzy Rosją a Białorusią nie układają się

ostatnio najlepiej, o czym wspomina w swoim komentarzu Pan "jjr".

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1583648

Zdaje się, że Białoruś udrożniła do Niemna swoją część Kanału Augustowskiego. Nie jestem pewny, ale obiło mi się że jest tam przejście graniczne bez wiz dla turystów. Jak na Białoruś to włożyli oni dużo energii w rozwinięcie turystyki z Polski. Przez naszą ślamazarność  na rzazie niewiele korzyści z tych wysiłków mają.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1583653

Miałem wątpliwą przyjemność poznać tego burmistrza - to kompletny zaKODowany psychol, więc nie dziwcie się jego decyzjom. Robi z Krynicy Morskiej coraz bardziej podrzędne miasteczko, które zwija sie turystycznie a nie rozwija, wiec za swoją głupotę prubuje zwalić winę na innych.

Ps. już znaleziono co najmniej dwa złoża bursztynów na trasie przekopu i istnieje prawdopodobieństwo, ze cała inwestycja moze się nawet zwrócić (nie mówiac o innych profitach z tego tytułu).

Vote up!
3
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1583660

N.p. bursztyn tam gdzie jest bursztyn tam jest wydobywająca go nielegalnie mafia. Tak jest na Wołyniu na Ukrainie, czy u nas na wybrzeżu. Być może w tej Krynicy po cichu jakieś lody kręcą i boją się że jak ruch się zacznie się "interes" skończy.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1583721