Słyszałem "płacz" Putina.

Obrazek użytkownika jjr
Blog

Ten "płacz" to słyszałem i widziałem na rosyjskim, czy ukraińskim you tube. Na przełomie starego i nowego roku Rosja poniosła dotkliwe straty w Syrii. Na You Tube słychać było wprost płacz Putina. Przeciwnicy zniszczyli w Syrii rosyjskich  samolotów za pomad miliard dolarów. Nadleciało kilka dronów nad rosyjską bazę i po sprawie. Putin żalił się, że nie ma po co budować kosztowne samoloty, kiedy zamiast jednego kosztującego 100 000 000 dolarów można zrobić 100 000 dronów po 1000 dolarów, które w dodatku potrafią, się między sobą komunikować i współdziałać, a potem wysłać takie stado do ataku na wroga.

Świat się zmienia. Zdaje się też, że nadchodzi powoli koniec rosyjskiego przemysłu kosmicznego, wyelminował go z gry Elon Musk  Twórca PayPala, Tesli, SpaceX Geniusz, który wcześniej produkował ogniwa słoneczne, którymi pokrył dachy w Kaliforni  Ta SpaceX to rakieta wielokrotnego użycia. Dzięki niej satelity można można teraz wynosić 10 razy taniej niż dotychczas. Ma korzystać z niej NASA. Mało tego kolej powietrzna to też jego pomysł. Oprócz linii z Los Angeles do San Francisco ma być budowana blisko nas - w Słowacji i połączyć Bratysławę z Pragą i Wiedniem, podróż ma trwać 20 minut. W amerykańskich uczelniach studenci projektują i budują modele takich kolejek. Słyszałem jak na spotkaniu ze studentami odpowiadał na pytanie jednego z nich o ile musi być mniejsza średnica poruszającej się tuby od średnicy tunelu, odpowiedział, że przynajmniej o połowę średnicy tunelu. Ostatnim jego projektem jest wysłanie ludzi na Marsa, na rakiecie Space X, która wróciła by potem z nimi na ziemię.

http://Na koniec podam link do Wikipedii, gdzie znajdziecie hasło Elon Musk.

Pozdrawiam

My też nie tracimy czasu, już ponad dwa lata na spotkaniu w klubie ronina z wtedy wicepremierem  Morawieckim widziałem kilku producentów dronów kręcących się w okół niego i chyba nie stracili czasu na próżno, bo był tym projektem wyraźnie zainteresowany.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)