Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie proceduje w sejmie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”? – Odpowiedź dla naszego blogera „Jestem jakim jestem”.

Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Partia PiS Jarosława Kaczyńskiego zbyt mocno poczuła się „na pęcinach”. O ile zaślepia oczy Polakom sukcesami gospodarczymi, to nie zaślepi tym, co ma sprzyjać budowaniu państwa Polin! A co ma temu sprzyjać? Ano… obniżenie populacji Polaków.

Nasz bloger i komentator o nicku „Jestem jakim jestem” opublikował (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jestem-jakim-jestem/dlaczego-mordowanie-nienarodzonych-dzieci-nie-budzi-w-polakach-takiego#new) krótką notkę, której treść nie może ujść uwadze tym, którym leży na sercu dobro teraźniejsze i przyszłe Rzeczpospolitej.

Muszę przyznać, że jestem zbulwersowany faktem, że sejm,… a właściwie PiS-owcy nadal pozostawiają projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” w ”zamrażarce sejmowej”! I co ciekawe, – każde pytanie o ten projekt wywołuje u PiS-owców frustrację i wymijające i niejasne odpowiedzi. Społeczeństwo ma bowiem prawo wiedzieć, dlaczego sprawa tego projektu ustawy „stoi w miejscu”. Co w tej kwestii zrobiono?

Otóż,… 2 lipca 2018 roku powołano nadzwyczajną podkomisję przy Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W skład tego gremium weszło dziewięciu posłów:

– Grzegorz Matusiak –przewodniczący (PiS),
– Urszula Rusecka (PiS),
– Anita Czerwińska (PiS),
– Teresa Wargocka (PiS),
– Ewa Kozanecka (PiS),
– Joanna Frydrych (PO),
– Joanna Augustynowska (PO),
– Monika Rosa (Nowoczesna),
– Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15).

Co powiedział po naciskach społeczeństwa Przewodniczący tej podkomisji Grzegorz Matusiak?
„Na dzień dzisiejszy nie mogę nic w tym temacie powiedzieć. Pracujemy nad niektórymi rozwiązaniami. Zapoznajemy się z opiniami”.
Jakimi opiniami i przez kogo przesyłanymi? – pytam.
„Są to opinie, które przychodzą od lekarzy i od osób prywatnych. Musimy cierpliwie poczekać” – skonkludował.

Muszę tu zasygnalizować powściągliwość w procedowaniu tego projektu obywatelskiego. Trybunał Konstytucyjny ma obowiązek zbadania wniosku, czy eugeniczna przesłanka aborcyjna jest zgodna z Konstytucją RP.  
Otóż,… powstrzymywanie się od publicznych wypowiedzi na temat aborcji zalecał na partyjnym spotkaniu nie tak dawno w Jachrance nie kto inny, jak… prezes PiS Jarosław Kaczyński! Oj, Jarosławie, Jarosławie,... przegiąłeś!!!

Zatem, – jak widzę podkomisja nie robi nic i nie przedstawia żadnych efektów swoich działań, a pan Matusiak prowadzi działania pozorne i kreuje się na osobę zaangażowaną i stojącą po stronie zatrzymania aborcji.

„Każdy dzień zwłoki, to kilka wyroków śmierci na najbardziej bezbronnych. Czas najwyższy to zmienić” – przypomniała poseł Anna Sobecka (PiS). Jak więc widzimy, także w PiS-ie zdania są podzielone w kwestii uchwalenia tej ustawy.

Zastanawia także fakt, że Trybunał Konstytucyjny do dzisiaj nie zajął się rozpatrzeniem wniosku złożonego w dniu 27 października 2017 roku przez posła Bartłomieja Wróblewskiego (PiS), a podpisanego przez 107 posłów. We wniosku tym zaskarżono obecnie obowiązujące prawo legalizujące aborcję eugeniczną, bowiem w dalszym ciągu każdego dnia w polskich szpitalach giną dzieci. W roku 2017 z powodów eugenicznych w polskich szpitalach zamordowano 1039 dzieci!!! Wystarczy opinia lekarska, że dziecko jest prawdopodobnie chore lub niepełnosprawne, by w majestacie prawa dokonać jego zabójstwa!
Te tzw. zabiegi (czyt. morderstwa!) są wykonywane dość późno, bo zwykle w 5. i 6. miesiącu ciąży. Dzieci są już wtedy duże i dobrze rozwinięte. Ze względu na niewykształcone dostatecznie płuca, – umierają wskutek uduszenia, o ile w czasie wydobywania dziecka z łona matki nie zostaną… rozczłonkowane kleszczami,… brrrr!

Gdyby Trybunałowi Konstytucyjnemu przewodziła sędzia z kręgów feministycznych i proaborcyjnych, – opieszałość TK w tej materii miałaby uzasadnienie. Ale przecież od 21 grudnia 2016 roku prezesem TK jest prof. Julia Przyłębska, której trudno przypisać przyjaźnienie się z Barbarą Nowacką – feministką i zajadłą zwolenniczką aborcji, eutanazji i LGBT.

Czy my, – przeciętni obywatele Rzeczpospolitej możemy przeciwstawić się barbarzyńskim praktykom aborcyjnym i zmusić TK do wydania postanowienia o niezgodności ustawy aborcyjnej z zapisem Konstytucji RP gwarantującym każdemu obywatelowi prawo do życia? – Tak, możemy.

Jak poinformował Pan Mariusz Dzierżawski z Rady Fundacji „PRO – Prawo do Życia”, fundacja ta zorganizowała akcję „Wyślij Jasia do Trybunału”, która ma przypomnieć i zmotywować prezes TK Julię Przyłębską do pochylenia się nad losem zagrożonych aborcją dzieci.

Na stronie internetowej ]]>www.wyslijjasia.pl]]> dostępna jest petycja z prośbą o niezwłoczne rozpatrzenie wniosku dotyczącego obrony życia. Formularz zawierający treść petycji może wypełnić każdy z nas, do czego zachęcam naszych Niepoprawnych Blogerów, Komentatorów i Czytelników.

 

____________
1. ]]>https://naszdziennik.pl/polska-kraj/205069,ustawa-uwieziona-w-sejmie.html]]>
2. http://niepoprawni.pl/blog/satyr/barbara-nowacka-wyslannikiem-szatana-w-sprawie-aborcji
3. ]]>www.wyslijjasia.pl]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (21 głosów)

Komentarze

"Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach. Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać. Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu".

O to wypowiedź celebrytki Przybysz, dlaczego zdecydowała się zamordować własne nienarodzone dziecko.

I tak tysiące mordów nienarodzonych dzieci, bez kary, bo nie ma ustawy aborcyjnej. Którą PiS przez trzy lata nie chce uchwalić. Bo słupki sondażowe ważniejsze przed wyborami.

Widać i to coraz bardziej wyraźniej że PiS nie jest partią chrześcijańską, na jaką się kieruje i jaką chcą wciskać swoim wyborcom. Ani partiom propolską, bo też widać że interes żydowski mają na pierwszym miejscu.

Nie będzie naprawy państwa Polskiego, gdy się nie chce wprowadzić ustaw o sądach, ustawy degradacyjnej, ustawy o IPN, czy ustawy aborcyjnej. A PiS nie chciał tego wprowadzać i wraz z Dudą zagrali farsę i obłudę pt "Naprawa Państwa Polskiego". Więc mamy co mamy.

Mordowanie dzieci nienarodzonych, stało się codziennością Polaków w życiu codziennym i mało już Polaków to obchodzi. A gdy wychodzimy protestować to nazywają nas oszołomami i sektą Rydzyka.

A gdy zamordowano prezydenta Gdańska, który miał zarzuty prokuratorskie i chciał oderwać Gdańsk od Polski, to jaki szum powstał i jakie ogólnopolskie potępianie morderstwa. A dzieci nienarodzone, cisza i udawanie że nic się nie dzieje.

Jedne mordy są wyciszane i zapomniane, a drugie nagłaśniane, jak w przypadku prezydenta Adamowicza.

I czym się różni mord na dzieciach nienarodzonych, a w przypadku Adamowicza??? 

Pozdrawiam Satyrze

 

 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1578973

https://demotywatory.pl/4896701/Droga-do-szpitala-w-Katarze-robi-wrazenie

https://www.blasty.pl/tag/emeryci

PS

80-letni dziadek przyszedł do kardiologa. Po skończonym badaniu:
- Cóż - powiedział lekarz. - Ma pan poważne szmery w sercu. Pali pan?
- Nie.
- Pije pan alkohol? 
- Nie. 
- Prowadzi pan życie seksualne?
- Tak!
- Myślę, że przez te szmery w sercu będzie pan musiał zrezygnować z jego połowy.
Zdumiony dziadek pyta:
- Ale z której połowy... Patrzenia czy myślenia?

Pozdrawiam z +

Vote up!
11
Vote down!
0

casium

#1578978

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1578982

.

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1578998

wilku - to co lepsi, są PiSowcy, co wiedzą, że PiS robi źl ale gadaja, że wszelkie negatywne komentarze na temat PiS to zdrada, bo totalni wtedy zyskują?

Satyr mógł się mylić, jak każdy ale chwała takiemu jeśli widzi to i nie trwa w tym dalej. Ja też kiedyś popierałem PiS, powiem więcej, że kiedyś głosowałem na bolka na Prezydenta. I co jak teraz mówie o bolku to jestem hipokrytą? Ochłoń chłopie!

Vote up!
12
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579022

... nie trafią do tego ludka z Kanady. Ja się z nim "użeram" na Niepoprawnych od około 4 lat! Jest to typ niereformowalny, do którego żadne argumenty nie trafiają. W dodatku drugiego - tak wtórnego analfabety jak on - nie znajdziesz w całej sieci. Jego "bronią" na NP są oszczerstwa i pomówienia, czym popadł w niełaskę Administracji naszego serwisu. Zerknij na jego punktację i czerwono-czarną ramkę, którą otrzymał jako karany za notoryczne łamanie Regulaminu NP. Ja z nim nie dyskutuję, tylko... pałuję. 

Tak dla Twojej informacji: - nigdy nie byłem członkiem PiS-u, ani żadnej innej partii. Owszem, współpracowałem z Radą Programową PiS, nawet przed laty opracowałem fragment programu dot. energii odnawialnej. Ale jeśli widzę podejście władz PiS-u do ochrony życia poczętego, to choć mam wśród tego środowiska wielu znajomych - będę publicznie piętnował ich decyzje.

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
10
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1579024

Sprawowanie władzy, to nie jest wciskanie jakiegoś przycisku, który sprawia, że realizuje się automatycznie program wyborczy. Nie polega też sprawowanie władzy na machaniu różdżką czarodziejską, która też w magiczny sposób przekształca rzeczywistość. Sprawowanie władzy  wymaga wielopiętrowego systemu interakcji i zależnośći, który pracowałby w miarę niezawodnie i opierałby się na współpracy i skłonności do współpracy, a nie na stsowaniu przemocy.

Warunkiem wstępnym aby taki system działał jest  spokój społeczny, który umożliwia spokojne zajęcie się programem i wdrażaniem jego elementów na rozmaitych piętrach struktury społecznej. Nie da się tego robić, gdy panują niepokoje i zamiast pilnować wdrażania programu, rządzący musieliby zajmować się gaszeniem rozmaitych pożarów.

Rządzących jest garstka, problemów jest mnóstwo, wrogowie usiłują uniemożliwiać wdrazaie programu i wzniecają niepokoje, a premier, zamiast zajmować się nadzorowaniem pracy administracji państwowej, musi  np uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych czy prowadzić kampanię do europarlamentu. Nie dziwię się, że rząd nie ma ochoty poszerzać frontu i wdawać się w kolejne nieuchronne utarczki z przeciwnikami.

W tej sytuacji, środowiska prolife powinny przeprowadzić serię demonsracji i pokazać siłę ruchu, nie po to żeby rząd się przestraszył, lecz by pokazać właściwe miejsce zwolennikom aborcji.

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1579029

Łatwo jest zarzucać rządzącym nie procedowania zmian w ustawie aborcyjnej. Ale czy nie jest czasem tak, że zdecydowana większość społeczenstwa jest przeciwna zmianom? Próba - zwłaszcza teraz - wprowadzenia procedowania zmian spowoduje tak ogromny negatywny oddziwęk, że faktycznie jak Pan pisze zaburzony zostanie i tak kruchy spokój społeczny, marsze czarnych parasolek, KODu czy kto tam jeszcze. Nawet dotychczasowi  wyborcy PiS moga sie odwrócić od tej partii, a przeciwnicy jeszcze mocniej się ziintegrują. Rządzący zdaja sobie z tego sprawę, muszaa w imię wyższych racji CZASOWO od zmian tak ostatecznych odstąpić.Do wyboru jest - albo druga kadencja, i stopniowa naprawa życia politycznego WBREW całej zmasowanej opozycji w tym i zagranicznej, albo przeforsowanie zmian do ustawy po to tylko, by po przegranych NA PEWNO wyborach obserwować natychmiastową zmianę tych przepisów i wprowadzenie powszechnej wolności w zakresie przerywania ciąży.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1579121

zetjot,

mówisz, że to skomplikowane, bo to masa zależności?

a co trudnego w kampanii informacyjnej oraz przygotowaniu i przegłosowaniu ustawy? dziecko można oddać, pozostaje więc kwestia dyskomfortu w ciąży przez parę miesięcy. starczy jednak mieć urlop płatny i byczyć się w domu zamiast zasuwać w pracy. na to Polskę stać, kto nie zechce, tego sie i tak nie przymusi.

mówisz, że warunkiem takiego programu jest spokój społeczny?

no popatrz- a inne ustawy i kampanie jakoś są wdrażane a nieraz też były dymy. z gorącą kwestią aborcji zawsze są kontrowersje a pokój jest burzony. odkąd to warunkiem forsowania ustaw jest spokój społeczny? liczy się wola i kalkulacja władzy, zw. z jego elektoratem i lobbystami. najróżniejsze sondaże pokazują tak rozstrzelone wyniki,że aż stają się niewiarygodne, stąd pozornie rozstrzygnęłoby demokratyczne referendum. wydaje się jednak, że staus quo zadowala większośc a rząd zwyczajnie nie chce ryzykować.

tłumaczysz rząd tym, że ma opozycję i zajmuje się innymi rzeczami? to rząd ma władzę i przejął państwo poza sądami i mediami. ma wszelkie narzędzia i nie jest sam, bo to nie sam rząd wprowadzi zakaz dekretem

piszesz, że demonstracje maja pokazać proaborcyjnym ich miejsce? zamiast przestraszyc rząd? no genialne. gdyby to antyaborcyjni byli tak zdeterminowani jak ich oponenci, to własnie byłaby szansa na sukces. przeciwników zas tym nie przekonają ani nie ma to najmniejszego wpływu na ustawodastwo. no chyba, że wzywasz do powszechnego bicia. zagranicy też? tak czy owak ma to oznaczać, że to ludzie mają wywierac wpływ, dlaczego więc nie na rząd, który tak tłumaczysz?

to wszystko to tylko wymówki. rządowi się nie chce więc nawet nie próbuje a ma w tym poparcie episkopatu. to chora wygoda a nie żadna walka o Polskę i wartości.

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1579205

... z treścią, którą zaadresowałeś do Zetjot-a, to absolutnie nie zgadzam się z Twoją pisownią!

Nie wiesz czasem, do czego służy klawisz CapsLock??? 
Ponieważ go notorycznie nie używasz, - każdy Twój tekst czyta się bardzo... "chusteczkowo" :-( 
Nie pomijam tu faktu, że uznajesz się za Polaka, a nie przestrzegasz zasad polskiej pisowni.

To może będziesz pisał... po chińsku lub cyrylicą???

Satyr

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1579210

Chociaż zgadzam się z tym co napisaliście w 100%-ch, nie sądzę, aby to przekonało Autora felietonu i jego adherentów o ciągotkach inkwizytatorskich. Podobnie argumentowałem pod artykułem blogera Jestem jaki jestem na ten sam temat, za co spotkała mnie sroga krytyka i inwektywy. Niestety podejrzewam, że w gruncie rzeczy nie chodzi tu o takie czy inne uregulowanie prawne, ale o to, że Pan Bóg tylko ich namaścił i uprawnił do sądzenia bliźnich, a wszyscy inni, którzy są ostrożniejsi w ocenach i ufają w Bożą sprawiedliwość i Boże miłosierdzie, niechbnie ściągną na siebie gniew Boży i będą smarzyć się w piekle.

Z ludźmi w ten sposób rozumującymi nie da się chyba rozsądnie dyskutować.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1579133

Pełna zgoda, ale czy oni naprawdę nie widzą, że może być gorzej niz lepiej? Łatwa zamina ustawy to droga do jej ponownej zmiany już w nastepnym Sejmie.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1579138

Tak piszą ateiści i o w dużym stopniu odczłowieczenia. CZŁOWIEK wie, że aborcja jest morderstwem, katolik wie, że jest grzechem i na to nie może się godzić i nic tu mają polityczne rachunki.

file:///C:/Users/Stanis%C5%82aw/Downloads/03_04_Cieslik.pdf

Vote up!
5
Vote down!
0

Stasiek

#1579190

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Eucharystii - wiec ten odsetek moze byc uznawany za praktykujacych i w pelni uznajacych prawo koscielne.

Niestety - juz dzisiaj katolicy w Polsce - to mniejszosc - i jako mniejszosc - nie maja prawa moralnego narzucac innym swojej doktryny.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mikolaj

#1579283

...mówi nie prawo kościelne - jak napisałeś, a Prawo Boskie (5 Przykazanie Dekalogu). To po pierwsze.

A po drugie: - ponieważ napisałeś, że katolicy "jako mniejszość - nie mają prawa moralnego narzucać innym swojej doktryny", więc ja na to: - g*wno prawda!!!

Przykazania Boskie nie są doktryną katolików, a prawem zapodanym przez Boga do ścisłego przestrzegania nie tylko przez katolików. Także do przestrzegania przez tych, którzy twierdzą... że Boga nie ma!!!

Nawet prawo stanowione przez człowieka (Art. 148 Kodeksu Karnego) wyraźnie mówi, że zabijanie człowieka jest wielkim złem i podlega surowej karze! A skoro życie człowieka rozpoczyna się z chwilą poczęcia, to nie ma żadnego tłumaczenia indolentów, że poczęty człowiek będący w łonie matki jest tylko... zlepkiem komórek.

Satyr

P.S.
Artykuł 148 Kodeksu Karnego
(także dla zabójców nazywających siebie ateistami)

§ 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstwa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.
§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Vote up!
3
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1579313

... pochylenie się nad bardzo ważnym tematem, który zasygnalizował nasz bloger i komentator o nicku "Jestem jaki jestem", a mój artykuł stanowił odpowiedź i uzupełnienie tego, o czym napisał Jjj.

Jak widzę, - zdania Komentatorów są z lekka podzielone. Jedni tłumaczą PiS za opieszałość w uchwaleniu tak ważnej dla człowieczeństwa ustawy, a inni są zgodni z moją opinią na przedmiotowy temat.

Ale,... jak mawiają krytycy naszego Narodu, wystarczy trzech Polaków, by utworzyli... cztery partie.

Przypominam Komentatorom, że nie ma ważniejszych rzeczy od życia człowieka. Więc żadne względy partyjne, żadne "słupki poparcia" nie mogą być stawiane ponad życie poczętych dzieci.

Chciałoby się rzec: - chcesz, by twoje życie było szanowane - szanuj życie innych, którzy jeszcze nie potrafią się sami bronić.

Pozdrawiam i dziękuję Wam, że zechcieliście zaglądnąć na mój blog.

Satyr

 

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1579194

Popieram, ale dodam:

-  szanuj życie innych, którzy jeszcze nie potrafią się sami bronić oraz tych, którzy już nie potrafią się sami bronić.

Pamiętajmy o wiekowych matkach i ojcach, pamiętajmy o babciach i dziadkach - pamiętajmy o ludziach chorych, niedołężnych i samotnych!!!

PS

Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych.

Autor: Franciszek (papież), adhortacja apostolska Amoris laetitia

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1579201