Duet dwóch prezydentów

Obrazek użytkownika bambi441
Blog

 W Poznaniu na placu Wolności odbyły się obchody święta Niepodległości. Prezydent Poznania na obchody zaprosił Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsę i Donalda Tuska. Ostatecznie w obchodach wziął udział tylko Bronisław Komorowski. Donald Tusk oświadczył, że pojawi się na oficjalnych obchodach w Warszawie.

W Poznaniu 11 Listopada Prezydenci: - miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i Bronisław Komorowski przeszli samych siebie!

Z wypowiedzi B. Komorowskiego:

"Fakt, że władze przejęły marsz radykalnych grup nacjonalistycznych musi budzić wątpliwości natury nie tylko politycznej" Pytany, dlaczego nie uczestniczy w centralnych obchodach z okazji stulecia odzyskania niepodległości w Warszawie, Komorowski powiedział, że jest tak między innymi dlatego, że w sposobie świętowania rocznicy nie podoba mu się nagromadzenie emocji czysto politycznych oraz chęć uskrajnienia tych obchodów w wymiarze politycznym. Tłumaczył, że niewątpliwie fakt, że władze państwa polskiego przejęły marsz radykalnych grup nacjonalistycznych musi budzić wątpliwości natury nie tylko politycznej. - Przecież nawet wtedy, jeżeli nie będzie żadnych sztandarów czy żadnych haseł bardzo ostrych politycznie, te same myśli będą schowane w głębi serc ludzkich i umysłów - powiedział. - Ja nie bardzo sobie wyobrażam, aby władze państwa polskiego mogły i chciały tak naprawdę świętować z ludźmi o skrajnych poglądach, którzy zapraszają środowiska neofaszystowskie. Banerów może nie będzie, ale to są ci sami ludzie, te same uskrajnione środowiska polityczne – dodał. 

 ...I z wypowiedzi Jacka Jaśkowiaka:

– Dla mnie osobiście jest to policzek wymierzony wobec tych wszystkich, którzy ginęli w walce z faszystami. Jest to upokarzające, że takie grupy, w taki dzień, przyjeżdżają do Warszawy – podkreślał podczas uroczystości w Poznaniu Jaśkowiak. – Mam nadzieję, że kolejne rocznice odbędą się w duchu obchodów w Poznaniu, bez zaciśniętych pięści, rac i bez zapraszania neofaszystowskiej hołoty z całej Europy – dodał. Czyżby miał na myśli D. Tuska?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (7 głosów)

Komentarze

trzeba przypominać jak najczęściej.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1575203

 ...to antypatriotyczna kanalia, co podciera się zakrwawioną historią walki Wielkopolan o wolność rozumiejąc ją jako wolność seksualną (poznańskie coroczne parady równości odbywają się pod jego patronatem) i łóżkowe zdjęcia robione sobie przez niego w czasie gdy prawdziwi patrioci świętowali rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI po pomnikiem Powstania Wielkopolskiego! 

Vote up!
3
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1575223

Mistrz kwiecistej wymowy z tego Jaśkowiaka !  Wymierzyć policzek osobie, która zginęła w walce z faszystami - poezja.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1575204

Ja tego Jaśkowiaka nie znam. Wiem tylko, że bardzo mi się nie podoba. A taka wypowiedź jest haniebna.

Mam tutaj Adamowicza. Prawdziwą gnidę. I śliskiego węgorza Szczurka.

Wielokrotnie oznajmiałem, że idea samorządności została wprowadzona za szybko. Te niedojrzałe prymitywy, co w miastach (i nie tylko) dorwały się do władzy, są destrukcyjni wobec Polski. Jadą na konsumeryźmie mieszkańców, czyli najniższych potrzebach ludzi.

Więc kompletnie nie pojmuję ruchu PIS z tą ustawą o kadencyjności.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1575282