Kto tu rządzi?!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj


Już nie pierwszy raz w ostatnich miesiącach jestem wściekły i nie do końca jestem w stanie zrozumieć systemu politycznego, który zaprowadzono w moim kraju.

Oto kreatura, która w moich oczach jest bezczelnym, aroganckim bucem, niezbyt lotnym na dodatek, prezydent Gdańska Adamowicz, uzurpuje sobie prawo do odgrywania w rządzeniu krajem roli, jakiej nikt mu nie dał i jaka nie przynależy do pełnionego stanowiska.
Kim jest prezydent miasta? Albo też wójt, burmistrz, czy sołtys?
Niepodzielnym księciem? Samowładnym satrapą? A może inaczej – prezydent miasta jest równy prezydentowi państwa, tylko, że na znacznie mniejszym terenie. I może robić wszystko, dokładnie to samo w Gdańsku, co obecny prezydent Duda robi w Polsce. Tak jest? Tak rozumiemy samorządność? Czy to znaczy, że Polska właściwie jest federacją miast, gmin i czego tam jeszcze sobie będą uzurpować?
A każdy osobny element takiego systemu, w tym konkretnym wypadku miasto Gdańsk, posiada tak mocną autonomię, że może polskiemu, konstytucyjnemu ministrowi obrony powiedzieć - wal się? I nie próbuj przyjeżdżać z tym swoim wojskiem 1 września na Westerplatte, bo ja ciebie nie chcę.

Oto jakie są skutki, gdy ważnych systemowych ustaw, w tym wypadku tej o samorządzie terytorialnym nie przemyśli się do końca i dalekowzrocznie.

To kimżeż jest ten Adamowicz, tfu, prezydent Gdańska? Jest urzędnikiem państwowym i od razu zgłaszam wniosek, by wszystkim tym lokalnym kacykom, te memento przed zaprzysiężeniem tatuować na czole.
Tu już nie ma tego, co nielotnym zamąciło w szkole w głowach, że w pięknej Rzeczypospolitej szlacheckiej obowiązuje: Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Niezależnie, jak to się interpretuje, to tuman tylko zapamięta: na moim folwarku mogę robić co zechcę.
Prezydent miasta i mniejsi szefowie gmin, miasteczek itp. są tylko, wprawdzie wybranymi w demokratycznych, lokalnych wyborach, zarządcami, administratorami podległego im skrawka Polski i nadrzędność państwa nad nimi jest bezdyskusyjna.
Co z tego, że właśnie taki jest obecnie ustrój państwa, że hierarchia władzy jest jednoznaczna, gdy te niedouki Tuska z negatywnej selekcji i komunistyczni kombinatorzy na urzędach, myślą akurat odwrotnie. Uznali, że wybór na te prezydenckie stanowiska, to prawie oddanie im władzy absolutnej. Pełnej autonomii gminy.

Nie chce wojska w Gdańsku na ogólnopolskich uroczystościach, gdy mamy stan pokoju. A gdy napadną, załóżmy desantem z Bałtyku i zaczną atakować, zabijać i niszczyć miasto, to też zadeklaruje: - Dziękuje, nie chcę; nie potrzebuję Wojska Polskiego?

A Westerplatte to wojsko. Więź jest nierozerwalna. W 1939 mieli teoretycznie bronić wojskowej, polskiej placówki 6 godzin, a bronili 7 dni!
A potem...

Kiedy się wypełniły dni
i przyszło zginąć latem,
prosto do nieba czwórkami szli
żołnierze z Westerplatte.

[...]
W Gdańsku staliśmy tak jak mur,
gwiżdżąc na szwabską armatę,
teraz wznosimy się wśród chmur,
żołnierze z Westerplatte...Tragicznym i niosącym fatalne konsekwencje jest zwyczaj, nie wiem, czy powodowany niedostatkami umysłowymi prawodawców, czy może złą wolą, nieuwzględniania w aktach normatywnych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych.
Tak, jak w każdym urządzeniu technicznym, każdej robocie inżynierskiej, już na samym wstępie projektuje się zabezpieczenia – różnego rodzaju bezpieczniki i sprzężenia zwrotne.
Nikt nie postawi domu na wzgórzu, czy na skarpie, jeśli nie zabezpieczy budowli przed osunięciem, zabezpieczając teren np. ściankami Larsena.
Nikt nie podłączy swego domu, czy mieszkania do sieci elektrycznej, jeżeli nie zainstaluje szeregu bezpieczników prądowych. Bez tego można chałupę spalić, albo zginąć od porażenia prądem.

Tu się nagle okazuje, że nie można natychmiast odwołać takiego niesubordynowanego, bądź, co bądź, pracownika państwowego, który na każdym kroku wypowiada przełożonym posłuszeństwo, a jeszcze na dodatek prokuratura stawia mu kryminalne zarzuty.

Jak to jest? Ja czegoś tu nie rozumiem. Nie ma odpowiedniego paragrafu?

Z dużym prawdopodobieństwem gotów jestem się zgodzić, że poprzednie władze III RP, czyli komuchy i liberały (którzy właśnie zdejmują maski i zlewają się w jedność) tworzyły prawo – ustawy, a nawet Konstytucję, świadomie w złej wierze, po to, by łatwiej było im egzystować w swoim przestępczym systemie. Można było zawsze wówczas stosować ukochaną INTERPRETACJĘ.
Lecz prawie już trzy lata mamy =dobrą zmianę= i nadal jest tak samo. Tak duża inercja? Wszystko musi się toczyć siłą rozpędu?
Wiem, wiem, jest tyle szamba i gnoju po poprzednikach, że nawet Herkules by się szybko nie wyrobił.
Tylko Erdoganowi w Turcji w identycznej sytuacji wszystko poszło bardzo szybko. Także Orban na Węgrzech działał żwawiej.
Optymistycznie zakładam, że obecna ekipa w całości jest szczera, uczciwa i nie ma złej woli. A tempo przemian spowodowane jest brakiem profesjonalizmu, inteligencji i mądrości wielu osób pośród rządzących.


Ustawa o samorządzie terytorialnym, dla mnie dziwnym trafem już na samym początku przemian, w 1990 roku uchwalona, jako akt prawny była skopana dokumentnie. Potem wielokrotnie nowelizowana. Lecz tak, że nie naprawiono ewidentnych błędów.
Ja mam jeszcze swoją prywatną teorię, w której uważam, że młoda republika, a konkretnie niedoświadczone w demokracji społeczeństwo musi dojrzeć do współdzielenia władzy, czyli do samorządów terytorialnych.
Dziś widzimy, ogarniając skalę korupcji, nepotyzmu, układów zamkniętych i tego balona Adamowicza, że stworzono samorządy pochopnie i bezmyślnie. Jedynym argumentem było tylko to: - bo tak jest na zachodzie. Nie biorąc pod uwagę, że mamy zdruzgotane elity, rządzą komuchy i złodzieje, a społeczeństwo jest zdemoralizowane półwieczną okupacją komuchów.

Bezczelność i arogancja Adamowicza w sprawie Westerplatte, to nie izolowany, sporadyczny przypadek. Jest ich dużo, dużo więcej. Władza centralna napotyka opór i niechęć we wszystkich tych miastach, które mają korzenie w PO, SLD, PSL, czy starsze UD i UW (Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Inowrocław, itp).
Lecz wczorajsza chamska i kłamliwa awantura faceta, który już powinien siedzieć, jest ogniwem w łańcuchu działań prowadzących do obalenia legalnej władzy, by poprzez głośną awanturę, dać podstawy do ostatecznego puczu.

Analogiczna bezczelność i arogancja "nadzwyczajnej kasty" sędziów i Sądu Najwyższego, nieco już się znudziła, nie ma mocy emocjonalnej, a naród jest w zdecydowanej większości wrogi, więc trzeba było szybko uruchomić kolejny element antypisu, "Gdańskiego władcę Budynia", by kontynuował nękanie i awanturę.
Drobna uwaga – oni wiedzą, że większość Polaków ich nie cierpi, l nic to ich nie wzrusza. Oni pracują na rozkaz i dla uzurpatorów z Unii Europejskiej, oraz ich instrumentom – polskojęzycznym, zachodnim mediom.

Na koniec jeszcze raz się zapytam – czy legalna władza nie ma żadnych narzędzi, lub może siły woli, by sobie skutecznie poradzić z podległymi sobie urzędnikami?
Czy ktoś tutaj usiłuje być świętszy od papieża i kolejno nadstawia drugi... trzeci... czwarty policzek?
I brzydzimy sie takimi barbarzyństwami, jak Oko za oko, ząb za ząb, oraz krwiożerczym Hammurabim .

Tylko Polska cierpi. I naród cierpi.
A ja się wściekam


.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (27 głosów)

Komentarze

Powiem Ci, że od wczoraj odkąd usłyszałam o tym co wyprawia Prezydent Adamowicz nie dowierzam.. Czy na niego nie ma mocnych? Czy on przepraszam nie ma nad sobą jakiegoś zwierzchnika? Kim on jest, żeby tak postępować? Wiele pytań, a żadnych odpowiedzi..Jestem zniesmaczona tą całą sytuacją, ale przede wszystkim w moim odczuciu bierną postawą naszej "władzy".

Vote up!
22
Vote down!
0
#1570628

Witaj

 

Zostaliśmy wpędzeni w kozi róg. Taką pułapkę zastawioną przy transformacji przez okrągłostołową żydokomunę. Natychmiast wytworzyli mnóstwo paskudnych praw, ustaw i reguł, jak "sąd się sam wyczyści", czy ustawa o samorządzie terytorialnym, budując dla siebie potężne bastiony na wypadek odzyskiwania władzy przez naród.

Potem stworzono i umocniono paradygmat, że jedynym sposobem rozwiązywania wszystkich ważnych dla narodu spraw i problemów, jest droga sądowa i ścisłe trzymanie się litery prawa.

Nie było najmniejszego oporu ze strony solidarnościowej okrągłego stołu. Wprost przeciwnie.

W tym samym czasie sąsiedzi się nie patyczkowali. Czesi zrobili dekomunizację z zakazem aktywności politycznej komuchów na 10 lat. W Niemczech instytut Gaucka zdobył i przeczesywał akta Stasi i komunistów. Rumuni najmniej zwracali uwagę na litery prawa i błyskawicznie osądzili i rozstrzelali swoich tyranów.

Jeżeli PIS będzie kontynuował wymyśloną przez komuchów technologię działania i nie zdobędzie się na odwagę, by zastosować metody adekwatne do sytuacji krytycznej, to mamy przej***ne. Bezsensowne przepychanki będą się wlokły latami.

 

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
9
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570666

A kto wetował ustawy o sądach, Duda, a może Komorowski???

A kto poparł weta Dudy, PiS, a może Marsjanie???

Duda i PiS nie pozwolili usunąć starą gwardie żydo-komuny z sądów, więc teraz nie narzekaj że ta patologia w togach, ochrania takich zdrajców.  

A teraz folksdojcz i pachołek szwabski z Gdańska, więcej ma do powiedzenia jak prezydent i rząd razem wzięci

I to jest pokłosie wet Judy i przyklepania przez PiS, że nie pozwolili wywalić starą gwardie żydo-komuchów, która teraz w podziękowaniu, będzie chroniła zdrajców, sprzedawczyków i folksdojczy, knujących i działających przeciwko Polsce.

Brawo PiS, brawo Juda za dobrą zmianę dla żydo-komuny, by żyło im się lepiej.

Za taką dobrą zmianą jesteś, bo ja nie.

Więc się teraz nie użalaj co robi prezydent Gdańska.

 

Vote up!
16
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1570631

mojzeszowego i ich przydupasy zwne szabesgojami powiazni z postPRLowska sitwa sluzb roznej masci i swiatem przstepczym.

Trojmiasto jest przesycone elementem ktory dorobil sie kosztem innych przemytem zlodziejstwem, i ten element wybral Adamowicza i go wciaz popiera.

W trojmiescie tez mieszka duzo swoloczy antypolskiej powiazanej to z Ukraincami czy Niemcami.

Przeciez Budyniowi sni sie Wolne Miasto Gdansk ,a sam on sie widzi jako naczelnik z niemieckim popraciem zreszta.

PIS mial dobre intencje na ktorych zaprzestal po 2 latach ,wajchowy zmienil tor i pociag  ku zmianom sie wykoleil.

Kto jest tym wajchowym napewno nie Duda czy Kaczynski bo to cienkie jak widac Bolki na uslugach wlasnie wajchowego.

Za komuny blokowano patryjotyzm i zwiazane z nim wszelkie uroczytosci teraz to samo wspomne tu o marszu Powstania Warszawskiego,odwolanego bezprawnie.przez bande Bufetowej.Polska dalej jest pod okupacja i Sakiewicz i reta podobnych lemingow niech zamknie propagandowe mordy na temat wolnej Polski.

Juda jedzie do Australi podpisac list intencyjny zeby zakupic jakis plywajacy stary zlom dla armi ,tym samym hamuje rozwoj stoczni polskich i zbrojeniowki.Minister Grobarczyk krytykuje ten zamiar pewnie niedlugo wyleci z rzadu jak Macierewicz czy Szyszko,Oczywiscie Judzie bedzie towarzyszyl przyboczny kundel minister MONu od niczego Plaszczak Nie kto inny jak Kaczynski doprowadil do tego ze teraz BBNowcy o komuszej moskalkiej przeszlosci rzadza woejkiem tak aby bylo jak bylo i przemysl wojenny sie nie odrodzil nie mowiac juz o stoczniach.

Noz sie w kieszeni sam otwiera.

Vote up!
13
Vote down!
-2
#1570646

A najgorsza swołocz, która musiała sp***alać z podkulonym ogonem, mieszka w Kanadzie, Kolumbii, czy Chile.

Vote up!
3
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570677

tengdyni da glos jak Gazeta Wyborcza, ktorej patryjotyczna Polonia zawsze stala oscia w gardle.

Zachowanie tegozgdyni to typowe dla zlodzieja ktory krzyczy lapaj zlodzieja kiedy sam sie dorobil na zlodziejstwie.

Jazgdyni to wyjatkowe scierwo ,ktore swoje zlodziejstwo na ktorym sie dorobil szmuglujac co sie dalo do Polski uwaza sie za WEWNETRZNEGO IMPORTERA ,aby wybielic sie z dzialalnosci przemytniczej jako cos lepszego.

W Trojmiescie istniala mafia marynarskocelniczSBecka  do ktorj en z gdyni nalezal gdyz inaczej by nie mogl krasc ,a wygladalo to na tym ze musial nalezec do PZPRu i dawac dole zarowno celnikom jak i nad nimi sparwujacymi wladze SBekom.

Ten swiatek nie zaginol i tenzgdyni dalej w tym swiadku sie obraca dali mu nawet Glocka, normalny Polak nie dostanie pozwolenia tylko swoi.Z takiej mafi sie nigdy nie wychodzi i tenzgdyni to wie i dalej dla nich dziala.

Niech opisze jak w stanie wojennym stal na burcie z TTetka i pilnowal zeby marynarze jak to on okreslil nie spierd...li ze statku.

Tak zetyzgdyni od kanadyjskiego wilka to dwa chu.e w bok bo ci skoczy do gradla zaczym wyciagniesz swoja 9tke.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1570771

No widać.

Znów jesteś tak zachlany tym domowym samogonem z płynu hamulcowego, że w klawisze nie trafiasz, zdania ci nie wychodzą i bełkoczesz.

Vote up!
3
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570775

Tak Marku.

Gdyby tylko pozbyć się Judy, Kaczyńskiego i Morawieckich, to mielibyśmy już w Polsce raj na ziemi.

Vote up!
3
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570667

Dla Polin, jak najbardziej.

Ale powstanie taki rząd, gdzie Polska będzie priorytetem, a Bóg Honor Ojczyzna będzie prawem, a nie tak jak teraz, gdzie priorytetem jest żydowski interes i złoty cielec.

Co teraz wyprawia się w Polsce, to tylko dowód, jak PiS daleko odszedł od reform naprawy państwa i doprowadzili do anarchizacji i bezprawia w państwie Polskim, a to tylko dzięki że wsparli  weta Judy i nie pozwalając tej patologi w togach usunąć.

I teraz mamy co mamy, że taki pachołek szwabski z V kolumny z Gdańska ma więcej dopowiedzenia jak rząd i on będzie ustalał co i jak 1 września, czy ma być wojsko czy nie.

Pokaż mi inne państwo, gdzie prezydent miasta jest ważniejszy jak rząd czy prezydent państwa???

To tylko jest tak za rządów PiS i Judy.

Jaki rząd takie prawa.

A twój sarkazm i kpiny, nie robią na mnie żadnego wrażenia

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1570673

Gdyby wrażenia nie robiły te moje sarkazmy i kpiny, to byś nie zaglądał na mój blog co chwilę, z przymusem wypowiedzenia swego zdania.

Vote up!
3
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570679

Zgłębiam nie tylko twoje przemyślenia z twoich blogów czy komentarzy, ale też i innych klubowiczów z NP.

Więc sobie daruj samochwalstwo, byś czasem nie pękł jak mydlana bańka z zachwytu nad sobą.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1570682

To tobie coś szwankuje i nie potrafisz logicznie myśleć. To nie moje samochwalstwo. To twoja wewnętrzna potrzeba podsycania stałej wściekłości. Więc szukasz sobie miejsc, by do usrania powtarzać swoje bzdury, Ja ciebie na moim bligu nie chcę. Nic mądrego nie wnosisz. Sam bełkot. Więc nieważne, że czytasz wszystkie teksty; wolałbym żebyś u mnie się nie produkował. Została ci się krztyna godności, to mnie posłuchaj.

Vote up!
3
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570685

Bo jestem człowiekiem honoru, w przeciwieństwie do ciebie, który nie umie znieść krytyki i prawdy, na moje i innych argumenty.

Zatem będziesz się kisił w absurdach swojego matriksu i płyną z falami własnej fantasmagorii i wymysłów wszelakich, oraz pomówień innych. I nikt ci nie będzie mógł prawdy powiedzieć że jesteś nagi.

Bo zostaną tylko ci, co będą mówić jakie piękne masz szaty, a ty jesteś nagi.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1570689

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powiedziałeś swoje mądrości, a teraz zmykaj,

 

I nie wracaj za szybko.

 

,

Vote up!
2
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570697

Po 1989 roku mieliśmy z sytuacją, kiedy nienawidząca polskości i Polaków mafijna komunistyczno-sowiecka "elita" rabowała i Polskę i Polaków. Załgana postbolszewicka i mafijna swołocz z PO czy jej akolitów np. z (post)nowoczesnej jest tego znakomitym przykładem. Tak samo jak mafia rządząca w Gdańsku, gdzie prezydent z wieloma zarzutami o oszustwa podatkowe ciągle sprawuje urząd i chce znowu kandydować...

Banalizacja zła przez mafijne elity III RP

W pisanej trzykrotnie książce "Ponerologia Polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych" — psycholog Andrzej Łobaczewski pisze:

„W każdym kraju świata osobnicy psychopatyczni i część innych dewiantów tworzą ponerogennie aktywną siatkę porozumień, po części wyobcowaną z więzi społecznej normalnych ludzi. Wydaje się także, że pewna inspiracyjna rola psychopatii właściwej w tej siatce jest zjawiskiem powszechnym. W poczuciu swojej odmienności zdobywają oni specyficzne doświadczenie życiowe i odkrywają swoje odmienne sposoby działania i walki o byt. Ich świat pozostaje zawsze podzielony na ‘my i oni’, na ich światek o swoistych prawach i obyczajach i tamten świat im obcy, który ma swoje przemądrzałe idee i obyczaje, wedle których oni bywają moralnie potępiani.

Ich poczucie honoru, szczególnie tych inspiratorów, nakazuje im oszukiwać i wyszydzać tamten świat ludzki, obiecać, zapewnić, podpisać, a niczego nie dotrzymać, jest postępowaniem właściwym. Przecież ‘tamci’ są komicznie naiwni. Uczą się także i tego, jak ich osobowości mogą wpływać traumatyzująco na ludzi normalnych i wyzyskiwania tego jako środka terroru użytecznego dla osiągania swoich celów. Ten podział na dwa światy jest trwały i nie znika nawet wtedy, kiedy udało się im zrealizować ich marzenie młodości i zdobyć władzę nad ‘masami’ ludzi normalnych. (…)

Marzą o takim świecie, w którym dominowałby ich sposób przeżywania i pojmowania rzeczywistości - prosty i radykalny. Oczywiście, w takim ustroju mieliby zabezpieczony dobrobyt bezpieczeństwo, bo oni stworzą nową władzę. Tamci odmienni, ale bardziej sprawni w różnych zawodach, powinni pracować, aby im to zapewnić. (…)

Całość: Banalizacja zła przez mafijne elity III RP

Vote up!
9
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1570632

Witaj

To się pokrywa z moim tokiem rozumowania. Już parę lat temu zastanawiałem się nad psychicznymi dewiantami w polityce i ich przemożnym parciem do władzy. Był tam felieton, gdzie usiłowałem dociec, czy Tusk jest psychopatą, czy tylko socjopatą.

Do dzisiaj nie wiem, jak zniknął w Brukseli.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570668

Witaj

To się pokrywa z moim tokiem rozumowania. Już parę lat temu zastanawiałem się nad psychicznymi dewiantami w polityce i ich przemożnym parciem do władzy. Był tam felieton, gdzie usiłowałem dociec, czy Tusk jest psychopatą, czy tylko socjopatą.

Do dzisiaj nie wiem, jak zniknął w Brukseli.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570669

Zgodnie z zarządzeniem Gauleitera Adamowicza wszyscy jadący do Gdańska na wysokości Hohenstein dawniej Pszczółki będą sprawdzani przez służbę celną .

Pierwszeństwo mają znający niemiecki i konstytucje

Vote up!
12
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1570634

pieniacze PO, dostaną w nagrodę miejsce na liście w wyborach do UE! Adamowicz ma tak nagrabione w Polsce, że jedynym wyjściem jest "fucha" w Brukseli. Tam będzie mógł pluć dalej, jak jego koleżanki i koledzy! 

Vote up!
9
Vote down!
-1

viki

#1570645

On zapewne by chciał tego.

Bo tutaj, prędzej, czy później, wyląduje w więzieniu.

Sądzę, że w końcu program cela+ ruszy, jak tylko uporamy się z tymi świńskimi rządami.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570670

Trzeba w końcu tupnąć nogą choćby tą z bolącym kolanem i jaśniepana z Gdańska rzucić na kolana! Niech uklęknie przed Wojskiem Polskim!

PS

Myślenie niektórych ludzi przypomina mi bardzo „logiczny” podział zwierząt z chińskiej encyklopedii (z XIV w.), a rozmowy z takimi ludźmi przypominają mi właśnie „chińską logikę”.
„Zwierzęta dzielą się na:

1. należące do imperatora,

2. zabalsamowane,

3. oswojone,

4. mleczne świnie,

5. syreny,

6. wolne psy,

7. zawarte w tej klasyfikacji,

8. takie, które zachowują się jak oszalałe,

9. niezliczone,

10. rysowane cienkim pędzelkiem z wielbłądziego włosia,

11. etc.,

12. takie które właśnie rozbiły dzbanek,

13. takie które z daleka przypominają muchy.”

Podział jest rozłączny, jasny i klarowny, prawdziwie logiczny jak myślenie niektórych ludzi. Jeśli ktoś posługuje się właśnie taką lub podobną „logiką”, to lepiej nie wdawać się z nim w dyskusję, bo można dostać zawału serca.

~ ks. Kazimierz Kubat SDS

Nie dyskutować - na kolana...  jaśniepana!

 

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1570654

Cytat: obecna ekipa rzadzaca jest szczera, uczciwa I nie ma zlych zamiarow.

Komentarz: Oczywiscie! - powiedzial druch Maruch wieszajac swoje oczy na drzewie

Vote up!
6
Vote down!
-4

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1570659

Ty czujesz i rozróżniasz mówienie na poważne od sarkazmu, kpiny, czy satyry?

Nie czytaj wyłącznie słowo po słowie, czy nawet zdanie po zdaniu, bo dopiero cały paragraf tworzy sens.

Vote up!
5
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570671

Znów antypolonizm. Tym razem, że Polacy nie potrafią się rządzić. Musisz bardzo nienawidzić naszego Narodu, że przy każdej okazji go poniewierasz. Ale czego oczekiwać od niedocenianego geniusza z elity, musi za to winić innych

Vote up!
3
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570706

Jako, że już chyba wszyscy wypowiedzieli się nt. haniebnej postawy prezydenta Gdańska, a ja nie, to wypowiem się specjalnie przygotowanym wierszykiem:

„Adamowicz, Adamowicz, ty chuju!”.

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1570759

sny o paradach

 

polskie wojsko ma Westerplatte

nieznośnie go uwiera

bo śnią mu się na jawie w Danzig

parady Adolfa Hitlera

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1570762

niedoświadczone w demokracji społeczeństwo musi dojrzeć do współdzielenia władzy, czyli do samorządów terytorialnych.

jazgdyni, sierpień 2018.

 

sprawę Adamowicza wykorzystałeś do ataku na samorządność, rozwiązaniem ma być silna władza centralna, ingerująca we wszystko a władza ta ma mieć rację, bo wygrała i jest legalna.

dostaje się również ustawie o samorządzie (a kto teraz rządzi?) ale i federacji małych ojczyzn, co historycznie było ustrojową emanacją polskości.

prezydent miasta nie jest żadnym urzędnikiem z łaski państwa, wybierany w wyborach bezpośrednich ma większą legitymizację władzy niż bonzowie z list partyjnych. to mieszkańcy, jako wspólnota, najlepiej znają własne potrzebny i mają prawo decydowania, póki to nie wkracza w inne kompetencje. "nadrzędność państwa" nie jest absolutna, pełna centralizacja i narzucani namiestnicy to faszyzacja, ludzie mogą dbać o własne podwórko i to wykonując powierzone im obowiązki administracji państwowej. nie można tak sobie zwyczajnie odwoływać bo nie jest ślepo posłuszny "przełożonym", to bardzo paskudna wizja państwa a jeszcze gorzej, że ma oznaczać pełnię władzy jednej opcji politycznej. zarzucasz Polakom, że nie dojrzeli a jakoś dajesz dowód, że sam nie dojrzałeś do demokracji i polskich tradycji. na tytułowe "kto tu rządzi" odpowiedzią musi być że suweren- naród a nie, jak sam chcesz, przydzielony urzędas z władzą absolutną, realizujący bezwględnie wolę wierchuszki.

znaczy chcesz faszyzacji, represji a do tego widzisz spisek, jak to uruchomiono specjalne budynia na rozkaz UE, by doprowadzić do puczu. znów pucze ale erdogany to wspaniałe. też nieciekawie. wygląda na to, że zarzuca sie innym to, czego sie samemu chce, coś jak z endecją wobec sanacji czy komunistom wobec Kościoła. żadnym faszyzmem nie naprawisz takich sytuacji, to tam, gdzie wtrynia się państwo, szczególnie dochodzi do patologii. A dlaczego to rząd warszawski sam nie zorganizuje takich uroczystości? od spraw spornych między samorządem a państwem jest sąd, sęk w tym że tu organizator dziala legalnie. w propagandzie państwowej pomija się zresztą jego stanowisko. takie zjawiska pokazują też, że wbrew propagandzie cała Polska nie stoi za PiSem. szkoda też, że nie zastanowisz się, komu służy konflikt, choćby ten PO-PiS, czy aby na pewno Polsce. Ty będziesz wyszukiwal spiski i pucze a pomijał, że naprawa państwa leży mimo pełni władzy. To opozycja wymysliła, że PiS przeprowadza pełzający zamach stanu, w zamian opozycję nazywa sie puczystami ale takimi tekstami jak ten pokazuje się puczystowskie rojenia naszysty.

Vote up!
2
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1570779

Coraz bardziej irytują mnie zachowania internautów, przede wszystkim te wynkające z choroby cybersfery czyli bieżączki politycznej, która jest zupełnie bez sensu. Po drugie, ludzie piszą co im ślina na język przyniesie, motywowani wyłącznie emocjami porzucając logikę i naukowe, metodyczne  podejście do tematu.

Odpowiedź na pytanie "Kto tu rządzi" wymaga najpierw określenia co to znaczy "rządzi".

Społeczeństwo jest tworem bardzo złożonym i najpierw trzeba poznać jego strukturę zanim powie się cokolwiek na temat tego kto rządzi. Tak na marginesie, to pytanie kojarzy się z opracowaniem amerykańskiego badacza mózgu, Michaela Gazzanigi, który tak zatytułował swoje refleksje nad mechanizmami mózgowymi/umysłowymi: "Kto tu rządzi - ja czy mój mózg". Tak naprawdę nie do końca wiemy, wróć, niewiele wiemy o tym co się dzieje w mózgu i jak działa umysł

W społeczeństwie polskim rządzi, w efekcie umowy w Magdalence, uklad postkomunistyczny. Na szczeblu centralnym władzę układowi odebrał PIS, ale na szczeblu samorządowym rządzi uklad. A ponieważ jesteśmy w UE, to rząd ma ręce związane, bo należałoby po prostu V kolumnę zapakować do pudła za dywersję i działalność antypaństwową. Rząd może podejmować rozmaite decyzje, ale to nie rząd przecież je na różnych szczeblach realizuje.

A blogosfera, jak widać, wcale rządowi nie pomaga, bo kieruje się bieżączką polityczno-emocjonalną zamiast logiką i wiedzą i dodatkowo mąci sytuację.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1570818

Przepraszam?! Jakieś kłopoty komunikacyjne?

Nie gotujemy bigosu, ani niemieckiego Eintopfu. Czyli nie mieszamy różnych kategorii. Więc w publicystyce, w zależności od założonego celu m.in. można:

- komentować bieżące wydarzenia;

- prezentować własną opinię do konkretnego zjawiska;

- spełniać rolę edukacyjno - systematyzującą;

- bawić czytelników:

- prowokować

Więc totalną pomyłką i bezsensem są rozważania w emocjonalnym tekście odnoszącym się do faktu medialnego, na temat precyzyjnego znaczenia słowa rządzenie. Intuicyjnie wyczuwamy wszyscy o czym jest mowa i zgadzamy się.

Nie ma potrzeby zawsze i wszędzie pakować do tekstu obiaśnienia naukowe, lub filozoficzne. To by było karykaturalne i nudne. Unikam tego i mam 5000 wejść, a wymądrzający się koledzy mają kilkaset.

Czystośc gatunku i rasy, jest nie tylko ważna przy hodowli koni i psów, albo jabłek i śliwek, ale także w naszej skromnej działalności publicystycznej. Gdyby zastosować się do tej gniewnej uwagi, to tekst stałby się kontrproduktywny.

A "bieżączka" była i będzie Nr.1 na pierwszej stronie wszystkich mediów. (za wyjątkiem tych specjalistycznych). Nic nie poradzimy.

 

Ps. Mogę się pochwalić wymiernymi efektami w moim "pomaganiu rządowi".

Vote up!
0
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1570825

Z przykroscią muszę stwierdzić, że  zgoda na forum jest tylko wtedy, gdy jakieś zjawisko pochwalimy albo skrytykujemy. Wtedy pojawiają się oznaki aprobaty. I na tym, na takim intuicyjnym rozumieniu tekstu się kończy, a to dopiero powinien być początek.Natomiast brak jest w wypowiedziach jakiegokolwiek szacunku dla metodologii, przyjmowania i stawiania bądź odrzucania założeń, prób stworzenia modelu czy algorytmu. Z takiego komentowania czy blogowania nic pożytecznego nie wynika, wręcz można uznać,że to przynosi same szkody.

A jeżeli chce się komentować rzeczwistość polityczną, to trzeba dysponować jakimś sformalizowanym modelem społeczeństwa i natury ludzkiej. Bez tego ani rusz.

 

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1570838