Wygrałeś talon – na Qrwę i Balon !

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Z cyklu młodzi i zdolni - czerwone kariery III RP.

Balon już odebrałem, nie wiem tylko gdzie jest pierwsza część nagrody.

Nie wiem od czego zacząć, od złotego jaja, czy też od kury nioski. Tekst nie jest recenzją filmu.

To był długi weekend i nie wiem co mnie podkusiło by go zakończyć projekcją najnowszego dzieła Cezarego Pazury, w roli reżysera i producenta pod tytułem Weekend.

]]>]]>Weekend” - śmierć frajerom !

Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiosów, cwanych policjantów i zabójczo przystojnych gangsterów. Błyskotliwy Max (Paweł Małaszyński), jego nieco narwany brat Gula (Michał Lewandowski), zabójcza Majka (Małgorzata Socha) i do tego dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi. Małaszyński i Socha jak w „Matrixie”, sceny akcji jak w „Kill Bill” i humor rodem z „Pulp Fiction”

Od kilkudziesięciu lat zajmuję się tzw. X Muzą mniej lub bardziej zawodowo, doświadczenie pozwala mi prawie w 100 % ocenić na podstawie zwiastuna, okładki, opisu – recenzji producenta i wydawcy oraz paru drobnych szczegółów czy film jest tzw. Qpą, czy też warto go oglądnąć, nawet jak nie jest arcydziełem, lecz przynajmniej interesującą pozycją w swoim gatunku. W przypadku filmu Weekend nie miałem wątpliwość od początku, iż jest to klasyczna Qpa, nie przypuszczałem jednak, aż tak śmierdzi. O tym jednak później.

W trakcie film 2 lub 3 razy się uśmiechnąłem, zapewne w monetach niezamierzonych przez reżysera. Przypomina mi się sytuacja z PRL-u gdy w konsulacie amerykańskim gościłem na pokazie film bodajże pt. The Russian Are Coming - głupawej komedii politycznej, ale jednak. Równocześnie w konsulacie oczekiwały na spotkanie z konsulem amerykańskim osoby starające się o wizę do US-Raju. I tak się złożyło, iż jedna Pani - Kobiecina w chuście wyglądająca na góralkę postanowiła sobie umilić czas oczekiwania projekcją filmu. Jak sądzę, nie była zbyt biegła w języku angielskim, co powodowało następujący efekt. Gdy większość sali ryczała ze śmiechu owa kobiecina rozglądała się po sali, jakby szukając odpowiedzi na pytanie - z czego rżycie ?. Natomiast gdy na sali panowało napięcie i cisza nagle wybuchała śmiechem perlistym wskazując palcem na ekran i rozglądając się dookoła, tym razem chciała nam wskazać powód swego rozbawienia. I tego mi właśnie zabrakło na seansie Weekendu, być może gdyby Czaruś, że tak powiem trwał przy moim widzowskim boku wiedziałbym wiedziony jego palcem, kiedy jest śmieszne, kiedy Kill-Billowato ( to akurat zauważyłem ), a kiedy mam spijać słowa z ust bohaterów filmu niczym na seansie Pulp Fiction. Tak niestety się nie stało i zapamiętałem jedynie ważny przekaz -

...Wygrałeś talon - na kurwę i balon...”.

]]>]]>Balon już mam, jest to film Weekend oraz dęta instytucja, będąca przykrywką dla karmienia salonu i kolesi jakim jest ]]>Polski Instytut Sztuki Filmowej]]> pod dyrekcją ]]>Agnieszki Odorowicz]]>, istna Shaza Polskiej Kinematografii, Shazę przepraszam za porównanie, nie chodziło o urodę.

Jak się dobrze przyjrzeć karierze niejakiej Odorowicz to konsekwentnie pięła się po jej szczebelkach w jasno wyznaczonym kierunku. Miałem wątpliwą przyjemność ją poznać przy okazji pewnych działań związanych z Krakowskim Klubem Studenckim Pod Jaszczurami i nie mam najlepszych wspomnień. Tu jednak nie chodzi o sprawy osobiste, takowych na szczęście nie było. Pani te sprawując z nadania Dyrektoriat Instytucji Państwowej finansowanej z budżetu Państwa. Mamy zatem prawo patrzeć jej na ręce i zaglądać do kasy.

Na stronie PISF możemy znaleźć listę -

]]>Lista producentów - beneficjentów PISF]]>

Kwoty łączne na podstawie zawartych umów (stan na 26 kwietnia 2011)
(Filmy fabularne).
]]>
]]>

A na liście pozycję - Cezar 10 Sp. z o.o. - 3.500.000 zł (2 film).

]]>]]>Wróćmy do Pani Odorowicz. Na studiach w AE w Krakowie poznała niejakiego Sławomira Gaca, który to stworzył ]]>Stowarzyszenie Kultury Akademickiej, ]]>]]>Instytut Sztuki w Krakowie]]>. Dość szybko instytucja ta przejęła Klub Pod Jaszczurami oraz Studencki Festiwal Piosenki. Był to skok na kasę. Nie podważam samej idei SFP, jednak jak zwykle przy okazji świetnych i wartościowych imprez kręcą się „nomenklaturowe sępy”.

A do takich należy Sławomir Gac, kumpel Marka Siwca. I tak czerwona młodzież w postaci panny Odorowicz robi błyskotliwą karierę przy wsparciu A. Kwaśniewskiego, W. Dąbrowskiego, L. Millera, M. Belki. Po raz pierwszy docenił ją na starcie Prezydent Aleksander Kwaśniewski Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność w sferze kultury, a w 2011 roku nasz Czerwony Nie Tylko Na Twarzy Bronek, oznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla polskiej sztuki filmowej. Dobrze się czuje Pani Odorowicz na salonach i chyba to jej prawdziwa rola, rola słupa, jak się jej wydaje "Pięknego Słupa".

I o co tyle hałasu ?, jak pisał Szekspir.

Kasa Misiu, kasa. Pani Odorowicz jest jak większość osób zarządzających specyficznymi instytucjami tylko wykonawcą woli politycznej i ekonomicznej dobrze mającej się agentury i kacyków partyjnych.

W filmie Weekend, finansowanym prze podatników, ale też przez POLSAT i ITI na liście płac znaleźli się zarówno modny ostatnio superman Paweł Małaszyński, jak i średnio chyba zdolny Antoni Królikowski najstarszy syn pary polskich aktorów Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Z wybitnym dorobkiem filmowym, np. w Och, Karol 2 jako chłopak palący marihuanę, znaczy się aktorsko rozwija.

Jest też w roli epizodycznej Olaf Lubaszenko, dwie ważne sceny. W jednej w trakcie rozmowy telefonicznej panienka robi mu w basenie pod wodą loda idąc na rekord i możemy napawać się przecudnej urody piersiami i brzuchem Pana Olafa, a swoją drogą tak gdzie Hollywood tam i Mafia, a w drugiej finalizuje transakcję i tak po prostu dostaje kulkę w łeb, lub gdzieś w jego okolicę.

Mamy Jana Frycza grającego skorumpowanego policjanta, wiem, rozumiem, teatry słabo płacą, Czarek, a raczej Bogdan Bankowy da zarobić. Jest i modna Socha, Paweł Wilczak, a jakże, nie mogło go zabraknąć. Pytanie, gdzie jest Brodzik, a raczej kaczka lub basen.

Reżyser poświęca dużo uwagi „pedałom” ( cytat z filmu ), niby do śmiejąc się z nich. Szef gangu ma syna pedała i ubolewa nad tym mówiąc - "Gdyby to nie był mój syn, osobiście rozerwałbym mu dupę". Może chodzi o trafienie w gusta moherów, których to Biedronki są odwiecznymi wrogami. Nie sadzę, przecież w TV Trwam ten Weekend nie pójdzie.

W gejowskim klubie jest fajna loteria, za dychę można wygrać nagrodę z listy, jeden z gangsterów - hetero, wygrywa „loda” i narzeka czemu takie Bambino jest takie drogie. Ten „lodzik” jest bardzo tani, ma go zrobić młody bywalec klubu, który jak twierdzi barman bardzo się stara, jest bowiem nowy.

Są sceny rodem z Matrixa i Kill Billa, krew, flaki, kula w zwolnionym tempie. Jest ruska mafia z samojezdnym karabinem maszynowym rodem z Rewolucji Październikowej i Małaszyński gibający się jak Reeves w Matrixie, co pomaga mu uniknąć kul.

Jest banda nieudaczników - Cyganów, też nie wiem czy to ma być śmieszne, czy też nawoływać do pogardy i nienawiści na tle rasowym. Możę to film o złych emocjach Ciemnogrodu, tej prawackiej, faszystkowskiej Polski. Jeżeli tak jest, to przepraszam artystów, reżysera i producenta w jednej Cezarego osobie oraz PISF, czyli PiS Film.

Jeżeli nie zrozumiałem wysublimowanych metafor, odniesień do kontekstu, nie dotarło do mnie głębokie humanistyczne przesłanie, wręcz europejskie, to mam szczery zamiar się poprawić. Niestety jestem „Jadowitym PiSiorem” i wszędzie wietrzę spisek. Tak już mam i dobrze mi z tym.

W filmie mowa jest o Big Deal-u, czyżby zbytnia szczerość producenta.

Wszakże bańka czy dwie to nie majątek, ale jak dodać kasę ITI, POLSATU i kilku jeszcze sponsorów, to ten tak naprawdę nisko budżetowy film, ma całkiem duży budżet i nawet wiem jaka jest jego największa pozycja – gaże i wynagrodzenia. Tak jak pisałem - Tam gdzie Hollywood, tam Mafia, a i dla kolegów i polityków też coś skapnie ze stołu. Tylko ja się na tę składkę nie pisałem.

Balon już mam, gdzie jest tylko obiecana przez Komisarza ( Jan Frycz ) Kurwa, to dociekanie pozostawiam już Państwu.

A tak na marginesie, Klub Pod Jaszczurami pod zarządem w/w nie jest już miejscem, które znaliśmy sprzed wielu lat, właściwie w ogóle już nie jest miejscem, pomimo tego, że coś czasem się zdarzy. I jak dobrze pójdzie to Pani Odorowicz wychowana i natchniona przez swoich Ojców Duchowych zagospodaruje nam jeszcze niejeden „Weekend”

„W przypadku Programu Operacyjnego ]]>Produkcja filmowa]]> należy pamiętać, że o dofinansowanie nie może ubiegać się sam reżyser. Aby otrzymać dotację, trzeba być producentem filmowym, a więc prowadzić firmę zajmującą się produkcją filmów.”

W przyszłym roku koronna produkcja PISF i CEZAR 10 - tytuł wymowny.

]]>CHWILA NIEUWAGI, CZYLI DRUGI SZTOS]]>

Uważajcie na portfele, Drodzy Rodacy.

]]>List otwarty do dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.]]>

]]>Czy min. K.M.Ujazdowski też kąpał się w wannie v-min. Agnieszki Odorowicz???]]>

]]>Agnieszka Odorowicz zaprzecza]]>

A teraz z innej beczki.

Brak głosów

Komentarze

oglądać, ale zawsze warto wiedzieć, co się dzieje z publiczną kasą.
Odorowicz pamiętam jeszcze z awantur z Penderecką w Krakowie.
I ze sprawy Westerplatte.
Pozdrawiam za 10!

Vote up!
0
Vote down!
0
#156315

:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#156316

Ale śmieszne to nie jest, niestety ... Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#156318

Śmieszne jest to, że nikt nie zwraca uwagi na rozbój w biały dzień.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156323

Ja niestety za zawodowego obowiązku muszę nie takie dzieła oglądać. To mnie nie rozbawiło, a powinno skoro za moją kasę.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156317

,,dzięki komunie''zaliczyłem kiedyś ASP w Krakowie, Maluje se ch...wo, albo i nie i nie chodze na wernisaże. Nie chcę oglądać... nie tyle obrazki co towarzystwo....

Vote up!
0
Vote down!
0
#156322

Krakowska ASP i hardcorowy Wydział Rzeźby, trzeba było mieć zdrowie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156325

Swój swojego znajdzie....:) Ja malarstwo w 81... HIHI.... Ale moi kumple to rzeżbiarze.....:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#156328

Ja nie ASP, ale miałem trudną przyjemność obracania się wśród artystów wszelakiej maści. Od aktorów, poprzez malarzy, pisarzy do muzyków. To ciężka szkoła życia, ale jest co wspominać. A może nawet mamy wspólnych znajomych.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156330

jak tylko zaczęła się w tym towarzystwie "obracać", to a/ zaczęła pić bez umiaru, b/ natentychmiast zaszła w ciąże z jakimś początkującym aktorem.

Dobrze, że to dziecko wyszło sensowne, choć lekko pieprznięte jak mamusia i tatuś.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#156432

[quote=jwp]Ja niestety za zawodowego obowiązku muszę nie takie dzieła oglądać. To mnie nie rozbawiło, a powinno skoro za moją kasę.[/quote]

To musi być przykre - patrzyć przymusowo na ten zestaw. Zwłaszcza "młody" Lubaszenko jakoś mi estetycznie nie podchodzi. Albo te dialogi a la Saramonowicz.
Właśnie jestem po filmie z przeciwnego do Pazury bieguna, po "Ludziach Boga", w ramach odrabiania zaległości. Fantastyczna obsada.
Michael Lonsdale versus Olaf Lubaszenko...
Zatem, naprawdę szczere wyrazy współczucia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156338

Polecam film Baaria - Giuseppe Tornatore z muzyką Ennio Morricone. Podobnie jak jego film, 1900 - Człowiek Legenda z Timem Rothem. Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156345

Zwłaszcza Tim Roth jest bardzo zachęcający w obsadzie. Chociaż on zwykle zimnych wujów grywa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156367

Tym razem gra postać dramatyczną i pianistę zarazem.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156400

Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiosów, cwanych policjantów i zabójczo przystojnych gangsterów. Błyskotliwy Max (Paweł Małaszyński), jego nieco narwany brat Gula (Michał Lewandowski), zabójcza Majka (Małgorzata Socha) i do tego dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi. Małaszyński i Socha jak w „Matrixie”, sceny akcji jak w „Kill Bill” i humor rodem z „Pulp Fiction ........
dzięki *jwp*, za drugą część ! stara, dobra Muza .
Jeśli chodzi o Pierwszą ... jak Ty to zniosłeś ? To wyświtlali w tym Królewskim Grodzie czy w Pcimiu ??

pozdowienia z 10.... !

Vote up!
0
Vote down!
0
#156326

Witaj,
tzw. Kino Domowe.
A chyba nie zniosłem, stąd ta notka.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156327

Ale wiecie co....... ja już zobojętniałem.... Ale cieszę sie że jesteście

Vote up!
0
Vote down!
0
#156331

Bibloteka Polskiej Piosenki
Pieśń powstańców 1863 r.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156333

]]>Pieśń powstańców 1863 r. ]]>

]]>Biblioteka Polskiej Piosenki]]>

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156339

słowa *jwp* :
Ja nie ASP, ale miałem trudną przyjemność obracania się wśród artystów .....
No tak , najpierw Bohemians, następnie polityka :-))
Wiesz *jwp*, , ja od początku wiedziałe ,że masz Duszę Artysty >>> no kto mógł skomponować coś takiego?? : ..... nasz-Czerwony Nie Tylko Na Twarzy BRONEK,....
No za to stwierdzenie ..powinna być 100 :-))

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#156334

Ty też masz....
A jwp napisał co myśli. A kogo dziś na to stać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#156335

Marku... Już jesteś moim Przyjacielem... O ile sie zgodzisz, oczywiście...Pod moim oknem przemaszerował oddział wstrętnych tulipanów...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156337

Coś mi tam jeszcze w duszy gra i bynajmniej nie... Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156336

przecirz roztańczy sie koń.............

Vote up!
0
Vote down!
0
#156341

Cholera......... Baby lubie, a wyszło głupio......

Vote up!
0
Vote down!
0
#156347

A kturen kuń ?, un że...

A jak okuleje, albo jaki ochwat go dopadnie.

No co z kulawym czynić, toż samo co z hrabiną, jak okulała.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156348

...*waldekbb&jwp, już
dawno jesteście moimi Przyjaciółmi !!
A jak będzie taka konieczność ?? to pogramy Brunkowi, zbójeckie pieśniczki, oczywiście w stojach Nadleśnictwa- Myślenice :-))
Pozdrawiam
Marek
ps.
..... ostrogi zdobywałem w Waszym Mieście na ul.Św. Marka,w Najsłynniejszym Jazz Club....

Vote up!
0
Vote down!
0
#156346

W naszym mieście, w naszym...

Vote up!
0
Vote down!
0
#156349

Wiele wakacji spędziłem w pewnej pięknej willi przy Zakopiance od strony Zarabia w Myślenicach.
A wieczorem wypiję Zdrowie Waszeci, Miłych Druhów i Kompanów.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156351

Na pewno mamy wspólnych znajomych.... :) Waldek Bylak

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#156354

Ja zdrowie Waszeci już napocząłem... :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#156355

Ja jako "mąż stanu" muszę jeszcze zagrać w piłeczkę, a potem już piwko.
Dziękuję za zdrowie, owszem napoczęte.

I do wieczora.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156356

10  " po całości"
ps I
czy obejrzałeś filmidło do końca ? bo napisy końcowe trwajace przeszło 5 minut to dopiero  mistrzostwo świata, 240 nazwisk i trudne do zapamietania profesje.
ps II
rozczuliłam się przy lekturze wpisów pod Twoją  notką, pamiętam te same miejsca tylko pokolenie a moze dwa wcześniejsze,  ekskluzywne Jaszczury,  Jazz Club, Zaduszki Jazzowe z Kurylewiczem i Ostaszewskim w Krzysztoforach, Grechutę w piwnicy  Hotelu pod Różą, itede , itepe .....

Vote up!
0
Vote down!
0
#156369

Witam, miło mi. Po całości - ponad 110 min.

Może nie aż taka różnica.

Ja pijałem choćby z Szanownym Andrzejem Zauchą w Jaszczurach pod Żyrafą. Co do reszty to różne miejsca, różni ludzie, ale wspaniale klimaty, blues, jazz, rock...

Pozdrawiam Serdecznie

Polecam notki w krakowskim klimacie.

Moja Polska - Zwierzyniec.

Moje Okno

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156399

etopiryna,jwp,waldekbb.... tak, jesteśmy Krakusami !Jeśli chociaż raz całowałeś Dziewczynę pod Adasiem ? - jest to Twoje Miasto, już na zawsze.
Ściskam Was bardzo mocno !! Marek Kwiatek
ps.
*jwp*. po raz drugi muszę Cię przeprosić... nieopatrznie,"rozjechałem" główny wątek -sorry.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156390

Oj tam od razu pod Adasiem.
Nie rozjechałeś wątku, to piękne, iż nawet tu możemy tworzyć Wspólnotę.

Pozdrawia, Ściskam i idę wychylić kufel piwa za Wasze Zdrowie.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156396

Dzięki za pozdrowienia, do Okna na Zwierzyńcu zajrzę na pewno , tez wypiję Wasze Zdrowie  kieliszeczkiem naleweczki  z aronii  /dobra na ciśnienie/.Kiedyś poszłoby sie do Probierni Win na Sławkowskiej albo do Żywca na Floriańskiej albo Pod Aniołki na Szewskiej, żeby wypić zakąsić i pogadać z ludem,  albo powspominać Andrzeja Zauchę i Jego tragiczną śmierć, ale miejsc tych już nie ma i to sie nie wrati.
Pozdrawiam i oby nam prawym prawicowcom  się spełniło!

etopiryna

Vote up!
0
Vote down!
0
#156450

.... może dlatego muszę brać :etopirynę >>>
Jest mi trochę żal... bo pisałaś do Krakusów ... a ja "kundelik".. tylko 1/2 :-)) Mama z tego, Królewskiego... Ojciec z Warszawy.... i w d..pie jest stereotyp ,że Te "z koralami", nie kochają Warszawiaków >>>
Och *etopiryno*, wspomniałaś Andrzeja .... a Jurek Horwatt, Wiesiek Wilczkiewicz, Benek Radecki a Maryś Pawlik / my super Friend/, Hotel Francuski, Hotel Cracowia, ..To tylko w Waszym Mieście, zapominało się ,że istnieje Pieprzona Komuna !!

Wczoraj w nocy czytałem starsze wpisy *jwp* , Boże Mój ... to co napisał : " Moje Okno".. ?? dlatego przypomniałem sobie o ETOPIRYNIE >!!!.... musiałem !

Vote up!
0
Vote down!
0
#156547

Benek Radecki, Jurek Horwatt. Widzę że mamy i mieliśmy wspólnych znajomych. Blues Pub Klinika na Tomasza, lista dłuższa od ulicy Długiej.
Czas dojrzewa by jakieś piwko w Krakowie zmontować. Oprócz Was jest jeszcze kilka osób na niepoprawnych z Krakowa i okolic.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156561

Count me in... :)
Zazwyczaj siedzę w pracy w okolicach krakowskiego Rynku :).
Do Adasia tak z 300 metrów, może mniej :).

Vote up!
0
Vote down!
0
#156564

To trzeba zacząć akcję skrzykiwania się na piwko.
Przemyślę jak.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156566

Bardzo i chętnie, za jakieś 2,3 dni powinienem się ostatecznie wygrzebać z grypy i być dostępny w terminie do ustalenia :).

Vote up!
0
Vote down!
0
#156573

Ten tydzień mam wyjęty, może w przyszłym.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156575

sorry Maruś, dla mnie żeby byc Krakusem, nie musi się być Krakowianinem , wystarczy kochać to miasto i  widzieć to co tak cudnie wypunktowałeś tu mozna bylo zapomniec o  Pieprzonej Komunie , niestety Pieprzona Neokomuna  niszczy tamte klimaty.
ps
oczywiście też przeczytałam nostalgiczne wpisy jwp i bedę wyglądać kolejnych.
Pozdrawiam  , Goździkowa

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#156707

Wielu miejsc już nie ma. Może uda się w tym roku odrodzić Bal na Stawach 18 czerwca. Skaldowie, Makino z Andrusami i Krakowska Grupa Bluesowa zagrają przy Palcu na Stawach.Będzie okazja by zasiąść i powspominać. Wkrótce umieszczę kolejne rozdziały książki Jacka Chruścińskiego o Magicznym Krakowie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156562

Dzięki za wiadomość,  bedę czekać na kolejne rozdziały ksiązki o Magicznym Krakowie, tym bardziej, że w naszym mieście Magii coraz mniej, wydaje mi się.
Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#156712

Obiecuję ciąg dalszy. Magia jest w nas, tylko jest tłamszona pseudo-postępem. A w Krakowie rzeczywiście coraz trudniej o nią. Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#156874