To i owo wiosną 2011

Obrazek użytkownika triarius
Blog

Zastanawiam się, czy Reagan nie zrobił w sumie dla Polski więcej złego, niż dobrego - a konkretnie przez to, że uczynił liberalizm "prawicą", którym on nigdy, jako żywo, nie był. (A że jego rzekomy wielki sukces, czyli to nasze osławione "wyzwolenie spod komunizmu" jest do kitu, to już chyba nikomu rozsądnemu nawet nie trzeba tu tłumaczyć.)

Można by rzec, co i ja zresztą także wielokrotnie mówiłem, że na tle ruskiego komunizmu, to amerykański liberalizm był hiper-prawicą. Coś w tym jest, ale to chyba jednak nie tak. Przynajmniej, kiedy odejdziemy od praktycznych uproszczeń i zanuszymy na chwilę w głębszych analizach, czy nawet spengleryzmach.

Ja to widzę tak, że Sowiety to nie jest takie coś, gdzie by można jednoznacznie mówić o prawicowości-lewicowości. Jasne - bolszewicy do władzy doszli jako lewizna, no i sowiecka propaganda i agenturalna działalność też oczywiście przede wszystkim na lewiznę była nakierowana. (Dzisiaj też oczywiście jest. Neo-sowiecka, jeśli ktoś chce się bawić w rozszczepianie włosa.)

Ale co jest takiego lewicowego w sowieckim zamordyźmie - czy Stalina, czy Breżniewa, czy Putina, że spytam? Jeśli już bym musiał wybierać, to raczej prawica. Czy każda prawica musi być słodka, słuszna i sympatyczna? Co to za naiwne przekonanie! Niemiecka, na przykład, prawica będzie z reguły dla Polski o wiele niebezpieczniejsza od jakiejkolwiek ich lewizny.

Przynajmniej do czasu - fakt, że już chyba bliskiego - gdy poziom zlewaczenia mieszkańców tych naszych (do czasu i nie do końca nawet teraz) ziem osiągnie "odpowiedni" poziom. Do tego czasu nas ichnie lewaczenie się stosunkowo słabo ima - co innego zachodu Europy, więc pośrednio to oczywiście, ich lewizna TAKŻE jest dla nas b. niebezpieczna.

Z kolei czy USA to taki prawicowy kraj? Na tle dzisiejszej Europy może tak, ale dzisiejsza Europa jest zaledwie wypoliturowanym trupem, więc co to za porównanie? USA to jednak ukochane dziecię Oświecenia, kraj przeżarty tym Oświeceniem do szpiku kości... A Oświecenie to absolutnie nie żadna prawica, tylko co? Tylko liberalizm!

Ergo - USA to też żadna wielka prawica, albo nawet wcale. Zresztą wystarczy się chwilę zastanowić, skąd do nas dotarła Polityczna Poprawność i gdzie to pokraczne coś wynaleziono. Wraz z "Równouprawnieniem Płci" (co za PEDALSKA idea!) i masą innych lewackich pierdołów.

Reagan był fajny i o tyle miał rację, że walka z Sowietami na terenie Stanów, i ogólnie Zachodu, polegała głównie na walce z lewizną, która Sowiety wspierała, a Zachód, w tym USA, rozkładała jak tylko mogła. Tyle, że jednak senator McCarthy do dziś jest opluwany przez prawktycznie wszystkich - na "prawicy" wcale nie mniej, a do władzy do chodzi taki ktoś, jak Obama. (I nie chodzi mi o jego dość w sumie nieokreślony kolor!)

W Polsce jednak sytuacja jest inna - a przynajmniej inną była do stosunkowo niedawna - i zwalczanie Putinów tego świata, których mamy nie tylko całkiem niedaleko na wchodzie, ale nawet w samym środku naszego nieszczęsnego państwia ("państwa"?) nie polega, czy w każdym razie do niewadna nie polegała, na zwalczaniu lewizny jak takiej, tylko obcych agentur, komuchów ("post", ha ha!), ubeków (j.w.) i LIBERALIZMU właśnie! I tutaj to, co być może zrobił nam Reagan służy nam jak, powiedzmy, ratlerkowi krokodyli ogon. Albo i gorzej.

* * *

Przyszła mi (też) do głowy taka myśl, że ta nowa inicjatywa niezniszczalnego Korwina tym razem może mieć jako zasadniczy cel SPALENIE NAZWY "NOWA PRAWICA" w języku polskim i w naszym kraju. Wiadomo, że sensie wyborczym i, nazwijmy to tak, "realno-politycznym", ci ludzie, jak zawsze, nic nie osiągną. I normalnie to zdaje się być celem - zamieszać, ośmieszyć samą ideę prawicowości, odebrać parę procent...

Ale tutaj jednak z tą nazwą - powtórzę, chodzi o nazwę NOWA PRAWICA - sprawa wydaje mi się poważniejsza. W końcu ta nazwa jest "słuszna" i - potencjalnie - cenna. (Aż trochę pluję sobie teraz w brodę, że już dawno nie kupiłem domeny nowaprawica.pl, no ale w sumie po co ona komu w jakimś realu?) Zakładając oczywiście, że coś się w tym nieszczęsnym kraju zacznie w końcu dziać. Na co nie ma, oczywiście, najmniejszej gwarancji, ale też jeśli nie zacznie, to...

Człek chciałby jednak wierzyć, że nie wszystko stracone i że portrety Putina nie zawisną niedługo w zarządzanych przez tow. Hall tzw. szkołach. Wraz całą resztą podobnie fajnych atrakcji.

Widzę to tak, że "normalna" prawica była w tym naszym nieszczęsnym kraju od pół wieku obsadzona przez zaufanych agentów, którzy lewiźnie, Sowietom, III RP, światowemu leberalizmowi, i całej słodkiej reszcie nigdy by nie podskoczyli i w niczym im nie zagrażali. (Inaczej, to byłby "faszyzm" - z defiicji!)

Teraz jednak sytuacja zaczyna się niektórym wydawać nieco napięta und nabrzmiała nieprzewidywalnością, więc, kiedy tamta "prawdziwa" prawica, nieco już się zgrała, trzeba by się zabezpieczyć zajmując miejsce, gdzie by ew. powstać mogła jakaś inna i mniej, jak to mówią (choć tego słowa nie znoszę) "spolegliwa".

Z kimś w końcu to jednak robić trzeba, bo z ulicy się ideologów nie weźmie, ani z konkursu, a Pan Tygrys na to nie pójdzie, więc bierze się takich mniej skoordynowanych, którzy za żadne swe wcześniejsze słowa odpowiedzialności nie ponoszą, bo w sumie sami sobie przeczą co trzy zdania, no i robi się co... Nową Prawicę of course! Są już twarze, jest super nazwa, na "program" wprost dziatwa pod trzepakami się skłonna nabierać, nawet ta, która zęby w szklance przy łóżku w nocy trzyma...

Jakieś dwa procent naszej "prawicy" znowu się nabierze, można już się było przyzwyczaić. Trochę jednak szkoda tej nazwy...

* * *

Powiedzieć, że o prawie mogą (i "mają prawo") dyskutować jedynie prawnicy, to dokładnie tak, jak by twierdzić, że o żarciu mogą mówić tylko kucharze, o złodziejstwie tylko złodzieje, a o karaluchach karaluchy.

No a jeśli ktoś mi wmawia, że o Unii Europejskiej nie mam prawa mówić, bo nie znam na pamięć jej struktury (tej oficjalnej, ma się rozumieć) i jej niezliczonych przepisów, to dla mnie całkiem tak tak, jakby mi ktoś wmawiał, że mafię ma prawo krytykować tylko ten, kto co najmnijej raz w tygodniu pije wódkę z jej ogólnokrajowym bossem

triarius
---------------------------------------------------
Czy odstawiłeś już leminga od piersi?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://grobelny.blog.onet.pl/Klub-Malinczanskich-Dzentelmen,2,ID425146872,n

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154328

Nazwy szkoda!
Istotnie!
Co do rzeczy zasadniczej!
Czyli, to co jest co!?
Prawica teraz to chyba tylko Wołek i Kamiński skoro wręczali ryngraf Pinochetowi?!
To ja już mam problem, bo nie jestem tą prawicą!
Czy Spengler tu może cokolwiek pomóc?!
Pytam poważnie!
Cat Mackiewicz, Fukuyama?
Co zaś do inicjatywy JKM, to myślę, że on sam rychło tę prawicę, nową! ośmieszy! jak to ma we zwyczaju!
Wyczerpany postem jakoś nie mogę nic bardziej sensownego Ci odpisać!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#154330

... odpisałem tj. (To jest ksywa faceta.) Linek jest pod spodem.

Nazwy zaiste szkoda. Post doceniam, podziwiam... Ma sporo zdrowotnych (także) zalet - serio - to najnowsze badania. Więc nie rozpaczaj. A poza tym, ach, zwyciężasz ciało wolą, to też nie byle co.

Ile ten post trwał? Bo ja czasem poszczę po jakieś 24 h, nie ze wzgl. religijnych, bo ze mnie znany bezbożnik (trydencki), ino ze względu na hormon wzrostu, któren wtedy szaleje, i na pozbycie się nieco sadła. A hormon wzrostu, trza wiedzieć, to i "hormon młodości". Łał!

Cat Mackiewicz, którego kiedyś bardzo lubiłem, był jednak dość obrzydliwym komuszym agentem, więc odpada. (W dodatku jego książka o średniowieczu jest w połowie zerżnięta z Chłędowskiego.)

Fukayama to chyba liberalny nudziarz i w sumie świr - ja nawet nie potrafię go przeczytać, tak nudzi. A, zważ, Toyaha to czasem czytam z przyjemnością, choć wielu zarzuca mu potworne nudzenie!

Spengler? NA PEWNO! Ale wiesz - elita musi poznać, przetrawić, twórczo rozwijać... A do ludu to musi ciurkać pomalutku, w odpowiednich dawkach i odpowiednio ułatwione.

Ale nazwy, ach nazwy szkoda! W końcu "Młodzi Spengleryści" to nazwa dla elity i żartobliwa, a "Nowa Prawica" to jest coś całkiem innego. Jasne, że to ma konkretne znaczenie, człek był głupi, że nie zaczął używać tej nazwy, nie przejmując się całkiem tym, co ona oznacza na powiedzmy francuskim rynku politycznych idei.

Tak się, cholera, płaci za uczenie sie dzieckiem francuskiego! Cholerne żabojady! ;-)

Trza było od początku gadać o "Nowej Prawicy", nie oglądając się na Francuzów, a teraz Młody Spengleryzm byłby już może znaczącym ruchem - co najmniej w sensie intelektualnym!

Cóż, człek omylny jest, a razwiedka, Putin i Merkela widać nie...

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#154335

została jeszcze Prawdziwa Prawica, Prawicowa Prawica, Najnowsza Prawica, Młoda Prawica itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154369

... jestem już nieco jakby mało młody. Zresztą to brzmi o wiele zbyt marszowo, krzykowo, machająco flagami i, w sumie, lewacko. Kult młodości mnie brzydzi.

Mam wprawdzie Młodych Spenglerystów, ale ta nazwa jest w dużej mierze żartobliwa.

Nie, Nowa Prawica jest bezcenna, rzuć okiem na tę moję argumentację, jeśli chcesz: http://blogmedia24.pl/node/47731#comment-173670

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#154416

szkoda, na nich szkoda - fakt (patrz link wyżej).
najlepiej to dać sobie spokój z "Prawicą". to za bardzo podejrzane słowo, podobnie jak "Lewica".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154446

... potrzebne - jak ładnie nazwiesz brak orgazmu na temat Postępu i globalizacji, nieufność wobec ideologii, niechęć do utopii, antytotalitaryzm przy jednoczesnym uznaniu, że człek to ze swej natury istota społeczna, więc wszelkie libralnie pieprzenie o "wolności" to ściema, a państwa są sprawą oczywistą i służą głównie do obrony przed innymi państwami?

Że spytam. Ale chodzi mi o krótką, jędrną i efektowną nazwę.

Jasne, że wszystkie takie nazwy wiążą się z jakimś tam ryzykiem tego typu, o jakim zapewne myślisz, ale ja za cholerę z "Prawicy" nie myślę zrezygnować.

Prędzej zatrudnię kogoś do czyszczenia tego szamba po Korwinie i odzyskam "Nową Prawicę"! ;-)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#154455

krótka, jędrna i efektowna? to trudna sprawa. ja uważam, że "Konserwatyzm" jest 'lepszym' słowem niż "Prawica", bo przynajmniej ci ciut zorientowani wiedzą o co chodzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154459

... od razu widzi jakiegoś Kirkera.

Zgoda, że "konserwatyzm" jest dobry w intelektualnych gadkach, ale gdyby miało chodzić o realny polityczny ruch (który by się nie zmieścił na kanapie i miał zęby), to PRAWICA jest bez porównania lepsza.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#154473

"Nowa Prawica" to pomysł wykorzystywany na różne prawice
m.in. http://niniwa2.cba.pl/nowaprawica.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154553