Zachód zmiażdży, zniszczy i ośmieszy Putina!

Obrazek użytkownika triarius
Blog

Nie może być ławiejszego przeciwnika dla kogoś naprawdę zdeterminowanego, niż cyniczny tchórz, a więc porzućcie wszelkie nadzieje, że to niby "Putin właśnie przegrał", "teraz Zachód da Putinowi popalić", albo "będzie zimna wojna, którą Rosja musi przegrać (bo ilość różowch golarek do damskich części intymnych na głowię jest tam stanowczo zbyt niska)". To nie ta metoda!

Uwzględniając to, że psychopata, kiedy już ruszy do ataku, jest wprost niesamowicie zdeterminowany; Putina można uznać z psychopatę, ale to nie jest żaden głupek, ani niewiedzący co czyni szaleniec; a nawet Rosję jako całość można uznać, od wieków, za państwo w pewnym sensie psychopatyczne... Z drugiej zaś strony wystarczy rzucić okiem na tych, którzy dzisiaj rządzą Zachodem - wynik tego starcia jest z góry oczywisty. (Nie żeby mnie to cieszyło, absolutnie nie!)

Putin mógł się być może lekko naciąć atakując w jednym konkretnym kierunku - wykonując jeden konkretny ruch. Mianowicie tak, że jego najemnicy, wysłani na wschodnią Ukrainę i udający jakichś mitycznych "separatystów" - zaczęli, jak się wydaje, brać w dupę od przegrupowanych i jakoś tam doprowadzonych do porządku sił ukraińskich.

A co do "separatystów", to całkiem niedawno jakieś dziwne zielone ludziki w bardzo profesjonalnie wyglądających mundurach, rosłe chłop w chłopa i ewidentnie w formie, w dodatku z naprawdę super sprzętem zakupionym w sklepach survivalowych, ale jakichś chyba elitarnych, robiły w naszych zachodnich przekaziorach za "krymskich nacjonalistów".

Świat zaś, z tymi cynicznymi tchórzami, o których myśmy tu sobie na początku, na czele, pilnie udawał, że nie potrafi do tego zjawiska przypasować żadnej adekwatnej etykietki. No bo co jak co. ale przecież żadni terroryści toto być nie mogą! Choć po prawdzie wszystkie terrorystów cechy posiadali z nawiązką, i niczym innym po prostu być nie mogli.

Teraz jest jeszcze fajniej, bo już przed chwilą na francuskim kanale (tym pro-"europejskim") usłyszałem, jak to "naukowcy Republiki Donieckiej" zajęli się dochodzeniem przyczyn rozbicia się samolotu". Mogą fundamentalistycznie sunnici w Iraku (niedługo "byłym Iraku") - mogą i chłopcy Putina, czemu nie? "Polityka faktów dokonanych" to się nazywa. Zachód, owładnięty cynicznym tchórzostwem i kierowany przez absolutnych mistrzów w tym fachu, z całą pewnością łyknie to bez popitki.

No dobra - ktoś się może domyślił, jak miała się kończyć ta myśl, że Putinowi być może jego jeden ruch się nie całkiem udał... Inni się pewnie nie domyślili, więc dokończę explicite. No więc Putin zagrał teraz tym samolotem, atakując na kolejnym froncie, waląc przeciwnika (czyli w sumie nas, "Zachód") w bardziej czułe miejsce...

I nieźle mu to oczywiście wyszło. Już teraz. I już teraz różne Merkele łączą się z nim w przecudnie harmonijnym chórze, wołając o zawieszenie broni - żeby tam bez krwi rozlewu, oczywiście, jak zawsze, no i żeby dojść kto ten samolot tak brzydko - no bo przecie tyle różnych hipotez i człowiek nie ma pojęcia, nie tylko co właściwie się stało, ale także KTO winien. I tak to się kręci już teraz, a poczekajcie ludzie jeszcze trochę i zobaczycie, że będzie o wiele jeszcze weselej!

Putin nie ma już problemu z tymi tam najemnikami, którzy giną, a on im w sumie niezbyt pomaga, na co lud, rosyjski znaczy, może nieprzychylnie patrzeć, skoro nieco wcześniej mu pracowicie rozkręcono histerię, jak to nasi dzielni chłopcy z tym koszmarnym faszyzmem i ludobójstwem biednych Rosjan na tej Ukrainie walczą, a cała Rosja stoi uzbrojona po zęby na granicy, żeby tym zbrodniom w odpowiedniej chwili przywalić. A potem ci "nasi" dostają w dupę, a Putin z Rosją nic.

Jednak na głupotę, a przede wszystkim to wyrafinowane połączenie tchórzliwości z cynizmem, dzisiejszego Zachodu, z jego przywódcami na czele... Wspartymi oczywiście na grzbietach niemal równie tchóżliwie-cynicznych lemingów - tacy jak Putin zawsze będą mogli liczyć. To znaczy tak długo, aż ktoś tego Zachodu kopniakami w końcu nie rozwali, co nie będzie aż tak trudne - mimo zaiste ogromnej, wciąż, mimo kryzysu, ilości różowych golarek na głowę (i nie tylko głowę), w czym żadna Rosja nie może się nawet z Zachodem równać.

No ale gdyby zrobiono Mistrzostwa Świata w Cynicznym Tchórzostwie (najleiej oczywiście Podlanym Głupotą), to na pewno Zachód wziąłby wszystkie medale, a Rosja dostałaby okrutne baty. (W gołym cyniźmie byłoby inaczej, oczywiście, ale kto by chciał robić TAKIE mistrzostwa?!) W dodatku nie byloby trudności z wyłonieniem zwycięskiej ekipy - nikt inny, niż dzisiejsi przywódcy Zachodu nie dałby tak znakomitych gwarancji sukcesu.

Niniejszym domagam się, żeby takie Mistrzostwa zostały zorganizowane! A co najmnej, na razie, żeby Cyniczne Tchórzostwo zostało uznane za dyscyplinę olimpijską. Nie żartuję! W kategoriach "pań" i "panów" oczywiście - żeby było równouprawnienie, no i żeby Angela Merkel też swój złoty medal zasłużenie dostała. Z łezką w oku wpradzie, bo jej ukochany Putek sromotnie przegra, ale Radek ją zaraz pocieszy, oddając jej Polskę, albo coś takiego.

No, tośmy sobie chyba wyjaśnili sprawy bieżące, a nawet poniekąd sporo spraw przyszłych. Dzięki za uwagę. Pieprzcie realny liberalizm i korzystajcie z życia, dopóki jeszcze jakieś wam zostało.

triarius

P.S. Wychodzimy pojedynczo, albo po dwóch. Uważać na ogony.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Witaj

 

Wrzuciłem twój felieton w promowane na fejsie, bo jak najbardziej na to zasługuje.

.............

W ostatnim tygodnu w Rosji pochowano 22 oficerów Spetznazu. Wszyscy biedacy byli na urlopach. Tragiczne i niebezpieczne to ruskie urlopowanie. A na "zachodzie", czyli także u nas, tchórze będą rozsiewac wątpliwości. Jak by człowiek nie miał rozumu i nie potrafił powiązać koniec z końcem. Ale to zwyczajna taktyka tchórzy - relatywizować, rozdrabniać, siać wątpliwości.

.................

 

Jakiś czas temu pisałem, że zachód, przeżywa zmierzch i upadek cesarstwa rzymskiego. Degeneracja i degrengolada osiągneła taki poziom, że chyba nic już nich nie uratuje. Co istotne, poważni futurolodzy dopatrują się ratunku własnie w Polsce, Ukrainie i państwach bałtyckich. Czyli powtórka z idei jagiellońskiej śp. Lecha Kaczyńskiego.

Musimy tylko u siebie pozamiatać.

 

Serdeczności

Vote up!
4
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432159

... za wszystko, ale co do LK, to przyznam, że mi włosy postawiło (na plecach), kiedy parę dni temu przeczytałem, że on planowal wskrzesić Polskę w oparciu o Izrael i to specyficzne plemię.

I tak, kiedy chodzę sobie po Przymorzu na przykład i widzę wszystkie te nowowybudowane, z założenia kosztowne, domy, i te wszystkie, pustawe na razie, strzeżone osiedla, to mi się robi jakoś tak dziwnie.

Swoją drogą - czytał?ś moje śliczniutkie opowiadanko na ten temat? Oto ono, polecam:

bez-owijania.blogspot.com/2013/09/nike-nobel-oscar-zote-klamki-wszystko.html

Vote up!
3
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1432163

Przeczytałem ze smakiem! Ambitne.

 

Mimo, ze chyba jestem zaliczony do tubylców. No, ale może ja też jestem podrzutek?

 

Serdecznosci

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432166

;-)

 

I dzięks!

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1432198

Kilka dni temu w WSI 24 jej promotor Dukaczewski zapodal ze zginelo tam juz 45 "urlopowanych" bojarow sowieckich

Vote up!
3
Vote down!
0
#1432170

Ruskie zawsze lubiły ekstremalne sporty.

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432178

- Putin jest silny niezdecydowaniem Zachodu. W czym palmę pierwszeństwa dzierżą Niemcy. Gdyby nie Merkelowa i ten ich minister spraw zagranicznych Steinmeier, którzy de facto wspierają Putina, to nie był by on tak śmiały. Albo Putin ma coś na nich albo jest gorzej i knują razem z nim jakieś nowe podziały w Europie. Niemcy cały czas próbują budować swoją hegemonię w UE i chcą stać się mocarstwem na skalę światową. Dlatego chcą wypchnąć Amerykanów z Europy. I w tym interesy Rosji i Niemiec są zbieżne. I dlatego dla Polski jest to śmiertelnie niebezpieczne. Niemcy to de facto piąta kolumna Putina. I warto o tym pamiętać. I w żaden sposób nie ulegać ich naciskom i pomysłom co do rozwiązań "pokojowych" na Ukrainie. Zaprzestanie ofensywy antyterrorystycznej przez wojska ukraińskie posłuży nie tylko do przegrupowania i umocnienia ich sił, ale może także na trwałe zamrozić obecny status quo gdzie cały region zacznie od protektoratu rosyjskiego ewoluować do wchłonięcia go przez Rosję (oczywiście po "demokratycznych wyborach", które zresztą już się odbyły pod lufami karabinów jak na Krymie). Warto pamiętać o co gra Putin. Bez Ukrainy odbudowa imperialna Rosji z czasów ZSRR nie jest możliwa. Ale bez wschodniej Ukrainy, gdzie są zakłady przemysłowe i zbrojeniowe produkujace w kooperacji uzbrojenie dla rosyjskiej armii Rosja znajduje się w tragicznym położeniu. W razie wejścia wojsk NATO na Ukrainę do Moskwy jest już tylko rzut beretem i rzeczywiście z punktu widzenia Kremla tej sytuacji należy natychmiast zaradzić. Takie myślenie stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla Ukrainy ale i dla nas wszystkich. Przewiduję, że Putin nie ma wyjście i wejście jego regularnych wojsk na wschodnią Ukrainę (tym razem już bez kamuflarzu), a może i do Kijowa jest tylko kwestią czasu. Wiemy doskonale, że rosyjskie pojazdy są już od dawna przemalowane na niebiesko i czekają w pogotowiu przy granicy. Ocenia się jednak, że zgrupowania wojsk rosyjskich przy granicy ukraińskiej są teraz dużo mniej liczne niż było to jeszcze miesiąc temu. Ale Rosja ogłosiła mobilizację i za kilka tygodni będzie dysponowała odpowiednią siłą do dokonania inwazji na Ukrainę. Czy Putin na to się zdecyduje? Taka operacja jest i tak ryzykowna i w dłuższej perspektywie czasu nie dająca Putinowi szans na zwycięstwo w tej konfrontacji, ale co chodzi po głowie tego psychopaty, gdy w grę wchodzą urażone ambicje i zawiedziony elektorat? Tak czy owak Ukraina teraz ma swoje pięć minut aby ostatecznie się rozprawić z rosyjskimi dywersantami i terrorystami przysłanymi im przez Putina na wschodnią Ukrainę. Jeżeli nie zdążą przed rosyjską inwazją, albo przed zimą, sytuacja będzie nieciekawa. I tak jest nieciekawa, bo Jaceniuk oświadczył właśnie, że Ukraina sama sobie nie poradzi z agresją Rosji na jego kraj i zaapelował o dostawy uzbrojenia dla ukraińskiego wojska. Jeżeli teraz Zachód nie skorzysta z tej szansy i nie wesprze militarnie Ukrainy poprzez dostawy sprzetu, logistycznie i poprzez jednostki specjalne do likwidacji terrorystów, to zaprzepaści kolejną szansę po Krymie, aby powstrzymać faszystowskie zapędy Putlera. Wiemy jakie są motywy działania poszczególnych państw UE i USA i do czego będą dążyć, więc dziwić tylko może bierność Poski w tym względzie i oddawanie inicjatywy Niemcom.  

Mind Service, zapraszam na mój blog 1do10.blogspot.com , gdzie zamieściłem dużo artykułów poświęconych tej tematyce

Vote up!
7
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1432179

W pełni się z tobą zgadzam.

 

Dlaczego jest nas tak mało? Albo dlaczego milczymy?

Vote up!
4
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432180

Ja nie milczę. Prowadzę bloga, piszę artykuły, komentarze, aktywnie działam na forach polsko-ukraińskich i buduję przyjaźn PL-UKR. Na moim FB mam wielu znajomych Ukraińców bardzo zaangażowanych w demokratyczne przemiany w ich kraju i pro-europejski kurs. I postrzegających Polaków jako strategicznych partnerów, niekiedy braci. Na moim blogu 1do10.blogspot.com mam blisko tysiąc wejść dziennie. Z czego 20 procent z Rosji... Prawie tyle samo z Ukrainy... Więc wiem, że jestem czytany przez zainteresowane strony...

Może to niewiele, ale robię co mogę :)

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1432182

No to ja też zapraszam:

 

https://www.facebook.com/niepoprawnipl?ref_type=bookmark

 

Wspierajmy się nawzajem. Twórzmy sieć.

Tym bardziej, ze mamy tych samych putinowskich wrogów.

 

Serdecznosci

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432201

Pozdrowienia!

Vote up!
1
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1432233

... formatuj człowiek!

;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1432199

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1432319

przegapione przez towarzysza Miedwiediewa, w wyperfumowanej kloace Putina. Niemcy i Francja zachowują się identycznie, jak w latach 1937-1939. Wazelina, lizantus i poklepywanie po grzbietach. Anglia krzykliwa uległość!. Ameryka podzieliła strefy wpływów i dopóki Rosja nie napluje im publicznie do porannej kawy, będą mamić świat nieistniejącą, ostrą linią polityki!. Putin wzoruje się na Stalinie i zamiast potępienia, dostaje owacje na stojąco. Bandyta, sadysta i mściwe bydle, awansowane do rangi męża stanu!. Paranoja!...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1432262

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1432318