O co chodziło? Czym była afera Amber Gold?

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Jej trwanie zbiega się z okresem polityki resetu USA-Rosja.

Amber Gold założona 27.01.2009 roku czyli w tydzień po objęciu urzędu prezydenta przez B.H.Obamę i rozpoczęcia oficjalnie polityki resetu USA-Rosja. Politykę resetu USA planowało wcześniej, co najmniej od 2007 roku i z tym była związana wymiana rządu PIS-u na rzad PO-PSL.

W 2008 roku R.Sikorski spiskował z R.Asmusem, doradcą Obamy, chodziło o blokowanie tarczy antyrakietowej w Polsce.(awantura urządzona mu przez L.K.) Plichta mówił, że do założenia Amber Gold, przygotowywał się już w 2008 roku.

Plichta był już skazany prawomocnym wyrokiem i dlatego służby wzięły go za "słupa" do tej afery a dodatkowo był z Gdańska, matecznika PO i D.Tuska. Pieniądze z tej afery zorganizowanej przez służby IIIRP i niemieckiej BND, posłużyły do sfinansowania operacji fałszywej flagi jaką była operacja "Smoleńsk" 2010.

To klasyka takich nielegalnych operacji w wykonaniu służb specjalnych. Można przytoczyć znaną operację "Iran Contres" w wykonaniu służb USA.

W Polsce to afera FOZZ, która finansowała uwłaszczenie nomenklatury i zainstalowanie w IIIRP postkomunizmu. Afera Art-B finansowała operację MOST czyli przerzut Żydów rosyjskich do Izraela i powstanie jednostki wojskowej GROM do ochrony tych przerzutów.

Firma Amber Gold i OLT zbankrutowały, gdy klęską zakończyła się polityka resetu USA-Rosja w 2012 roku(chodziło o Syrię) i czas władzy PO-PSL był policzony, bo w nowej sytuacji proniemiecka i prorosyjska PO-PSL stały się dla USA szkodliwe.

Jak takie afery, będące źródłem finansowania nielegalnych operacji służb specjalnych wyglądały w przeszłości?

 

Oto kilka danych dla przypomnienia:

Afera Iran-Contras

Afera Iran-Contras – skandal polityczny, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1986-1987. Powodem było ujawnienie przez media informacji na temat nielegalnej, tajnej sprzedaży broni Iranowi, w zamian za co oczekiwano pomocy w uwolnieniu zakładników uprowadzonych w Bejrucie przez bojowników Hezbollahu. Pieniądze uzyskane z tych transakcji przekazywano na wspomaganie nikaraguańskich rebeliantów Contras.

Prowadzone od początku 1985 roku rozmowy na temat sprzedaży m.in. rakiet przeciwczołgowych TOW i przeciwlotniczych Hawk zaakceptował w styczniu 1986 roku prezydent Ronald Reagan. Dostawy broni miały miejsce w czerwcu i październiku roku 1986. W maju 1986 roku podjęto nieudaną próbę zwolnienia zakładników. Wartość transakcji irańsko-amerykańskich to ok. 100 mln dolarów, z czego organizacja Contras otrzymała 48 mln dolarów.

Aferę ujawniono w listopadzie 1986 roku. Sprzedaż broni do Iranu była sprzeczna z amerykańską doktryną zakazu sprzedaży broni krajowi oskarżanemu o wspieranie terroryzmu i nielegalna w myśl nałożonego na Iran embarga. Finansowanie Contras natomiast było niezgodne z decyzjami podjętymi przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1984 roku.

Afera spowodowała dymisje wielu ważnych urzędników administracji Stanów Zjednoczonych i odbiła się na autorytecie prezydenta Reagana, natomiast w Iranie nie była szeroko znana. Po tej aferze, przez którą udało się przejść Reaganowi bez większego uszczerbku, pewna dziennikarka określiła go teflonowym prezydentem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras

Afera FOZZ - matka wszystkich afer ery transformacji ustrojowej PRL-u i afer IIIRP.

(...)Rywalizacja wywiadów, tajne operacje finansowe w rajach podatkowych, związki biznesu, polityki i służb specjalnych, legalne interesy mieszające się z przestępczymi, nielegalne finansowanie polityki, a wreszcie osłanianie przez państwo przestępczych działań - to wszystko wiąże się z aferą Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. To ta afera zadecydowała o powstaniu mafii w Polsce, a dla służb specjalnych i urzędników państwowych stała się poligonem, na którym zdobywali doświadczenie, jak się urządzić w nowej, rynkowej rzeczywistości, jak wykorzystywać struktury państwa do prowadzenia przestępczych interesów. Afera FOZZ jest matką największych polskich afer; to w FOZZ ustalono mafijne antystandardy. Była to afera transformacyjna i przy jej pomocy zainstalowano w Polsce kapitalizm kompradorski i utrwalono rządy postkomunistyczne, które trwają do dziś. (...)

https://www.wprost.pl/tygodnik/47473/Mafia-FOZZ.html

Afera Art-B - afera związana z operacją MOST czyli afera dla finansowania operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992

Andrzej Gąsiorowski, biznesmen, były prezes Art-B w „Piaskiem po oczach” :


(…)- Ja w operację Most wszedłem w 1985 roku. Kiedy poszła informacja, że gen. Jaruzelski podpisał układ, który był wtedy tajny, o tym, że Polska zgadza się na współudział w operacji wypuszczenia Żydów ze Związku Radzieckiego przez Polskę tranzytem, zacząłem tym mocno żyć. Czyli lobbing, wspieranie, angażowanie innych ludzi do tej operacji - mówił Gąsiorowski na antenie TVN24. (…)

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/afera-art-b-gasiorowski-o-art-b-i-operacji-most,553101.html

MOST – kryptonim operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992

GROM - Jednostka Wojskowa powołana dla przeprowadzenia operacji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992, jej utworzenie i szkolenie w USA prowadzono za pieniądze z afery Art-B

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

Rolę Niemiec, Rosji i rządu Tuska w wydarzeniach z 10.04.2010 roku opisywał A.Macierewicz w tekście pt. "Droga do Smoleńska" opublikowanym w Salon24 8.05.2010 roku:

(...)Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego(...)

http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/179901,droga-do-smolenska

Rolę niemieckiej  BND w tej aferze widać bardzo wyraźnie po tym, że Amber Gold wykupiła niemieckie linie lotnicze OLT  a potem po bankructwie sprzedała OLT i 4 należące do niej samoloty za....  1 euro, holenderskiej spółce, w której latają z napisem OLT Ekspress Germany.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1543467

Cały dzień powtarzają dzisiaj bezmyślnemu Ludowi, że „ABW ostrzegało Tuska przed Amber Gold” w maju 2012 a więc na 3. miesiące przed definitywnym zamknięciem interesu.
Ja się pytam, co UBecja robiła przez prawie 4 lata, kiedy to Marcin (po żonie) Plichta ze swoimi Judejczykami grabił ciemne wyborcze masy?
Sam Marcin (po żonie) Plichta mógłby co najwyżej okraść np. listonosza i to tylko wtedy jakby miał szczęście, bo w innym wypadku mógłby tylko stracić zęby.
Cała ta sprawa to jedna wielka hucpa którą kontynuuje teraz PiS.
Dlaczego np. nie ma na wczoraj 1500 aresztowanych? Mówi to coś?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1543494

Lud rzeczywiście nie bladego pojęcia w co jest grane a władze?

Władze PO-PSL realizowały "polską rację stanu" jak to mówił D.Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar z 10.04.2010 roku.

Tą "polską racja stanu" PO-PSL było realizowanie interesu uczestników polityki resetu z Rosją czyli interesu Izraela, USA, Niemiec z Francją i Rosji.

Dlaczego PIS nie chce ujawnienia całej prawdy?

Z prostego powodu- bo nie dostał by szansy na władzę po załamaniu się polityki resetu z Rosją w 2012 roku i nie mógłby realizować zmian w Polsce: likwidować postkomunizmu i przywracania Polsce podmiotowości zwłaszcza w odniesieniu do Niemiec i UE co jak widzimy powoduje proces wypływu piany złości z gąb funkcjonariuszy niemieckich, owczarków niemieckich w Brukseli i w Polsce w postaci totalnej opozycji.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1543513