Paragraf na Stefana

Obrazek użytkownika Alef-1
Blog

W przyszłym tygodniu trafi do marszałka Sejmu projekt ustawy zakazującej między innymi mowy nienawiści.
 
- W szczególności politycy przyczynili się do tego, że w polskim języku, debacie publicznej jest dużo jadu i nienawiści. Z jednej strony trzeba podnosić poziom kultury wypowiedzi, ale z drugiej strony trzeba ustawowo zabezpieczyć pewne granice i ramy - mówi Tomasz Kalita, rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Chodzi o to, by nie tylko granice dobrego smaku, ale i pewne granice etyczne nie były przekraczane - zaznacza.
 
Nie wiadomo jak do projektu odniesie się rządząca koalicja. Lewica chce wprowadzić katalog słów, których nie należy używać.
 
Szczególne zaniepokojenie wobec projektu ustawy wyraził wicemarszałek Niesiołowski.
 
To śmieszne - stwierdził. - Chcą dobrze, ale sposób w jaki chcą to dobro wprowadzić moim zdaniem ich ośmiesza - dodał wicemarszałek Sejmu.
 
Prawdopodobnie marszałkowi chodzi o katalog słów, których nie powinno się używać w debacie publicznej.
 
W najbliższym czasie powinniśmy oczekiwać z jego ust bardziej konkretnej wypowiedzi o proponowanej ustawie: - Ta lewicowa  hołota  chce pozbawić mnie możliwości wypowiadania się publicznie, te  załgane durnie  chcą ograniczyć debatę polityczną, a jeżeli te pisowskie  ćwoki  poprą tę ustawę to potwierdzą tylko, że są  moralnymi  karłami.*
 
Ze względu na osobę wicemarszałka koalicja rządowa prawdopodobnie nie poprze ustawy w aktualnym kształcie. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie poprawki, która w drodze wyjątku umożliwi wicemarszałkowi na korzystanie w jego wypowiedziach ze słów i zwrotów z katalogu.
 
W przeciwnym przypadku wicemarszałek może trafić tam, gdzie nikt – oprócz lekarzy - nie zwraca uwagi na słowa wypowiadane przez pacjentów.
 
Co najciekawsze - niewykluczone, że trafi tam na własną prośbę.
 
*Słowa  i  sformułowania  zaczerpnięte z  oryginalnych  wypowiedzi  wicemarszałka  Sejmu  RP
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

victoria

Nie wiem, co ten człowiek robi w Parlamencie RP. Pluje jadem na prawo i lewo. Jego wypowiedzi są pozbawione merytorycznego sensu. Są uniwersalne - nieważne pod jaki temat komentuje, brzmią podobnie.

A my za to płacimy....eh

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

victor_ia

#152699