Takich macie spiskowców, na jakich zasługujecie

Obrazek użytkownika Alef-1
Blog

Najbardziej zadziwiającą cechą prowadzonego od dziesięciu miesięcy dochodzenia w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem jest to, że im więcej czasu upływa od 10 kwietnia 2010,

tym bardziej przyczyny te stają się niejasne.

 
Tak naprawdę nie powinno nas to jednak dziwić. Katastrofa ta wydarzyła się na terenie Rosji, badanie jej przyczyn było prowadzone „transparentnie” przez niezależną i na dodatek międzypaństwową komisję rosyjską, a śledztwo prowadzi dalej równie niezależna prokuratura rosyjska. Wobec takich faktów, nawet polscy prokuratorzy oraz eksperci zasiadający w komisji Millera są bezradni.
 
Nie bez przyczyny przewodniczący tej komisji w wywiadzie dla GW mówił:
 
„Ale w polityce dwa plus dwa...
...jest  tyle , ile  ma  być.
- Właśnie.  Pojąłem,  że  jak  ktoś  mówi:  dwa  plus  dwa  równa  się  sześć,  to  nie  należy  podejmować  tematu”.
 
Przez kilka miesięcy po katastrofie społeczeństwo karmione było następującym komunikatem:
 
- Nie  przesądzajmy  z  góry,  nie  twórzmy  teorii  spiskowych, poczekajmy  na  wynik  pracy MAK-u,  wtedy  wiele  spraw  się  wyjaśni,  będziemy  mieli  wtedy  o  czym dyskutować.
 
Równocześnie bez przerwy w mainstreamowych mediach pojawiały się nieustanne oskarżenia prezydenta, pilotów i generała Błasika o spowodowanie katastrofy - nie poparte żadnymi materialnymi dowodami.
 
Opublikowaniu raportu końcowego dolało tylko oliwy do ognia. Okazało się bowiem, że raport nie tylko nie wyjaśnia przyczyn katastrofy, ale w bezczelny sposób manipuluje faktami, a te niewygodne pomija milczeniem. Pojawił się zatem następny komunikat:
- Spokojnie … komisja Millera  pracuje,  poczekajmy na  wyniki.
 
Nic więc dziwnego, że gdy dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy przez cały okres było prowadzone w sposób urągający cywilizowanym standardom, pojawiła się grupa ludzi, która od miesięcy usiłuje odnaleźć alternatywne rozwiązanie dla idiotycznych oficjalnych wyjaśnień przyczyn tej katastrofy.
 
Natychmiast pojawiło się też dyżurne hasło - „teoria spiskowa”.
 
Hasło to jest jednym z kluczowych elementów manipulacji masami, które w sposób jednoznaczny ma zasugerować racjonalnie myślącym obywatelom, że jakiekolwiek fakty o spiskach na najwyższych szczeblach władzy są jedynie wymysłem garstki niezrównoważonych psychicznie ludzi. W ten sposób ucina się wszelką merytoryczną dyskusję, a osoby które mimo wszystko podejmują niewygodny dla władzy temat, określane są mianem oszołomów. Działania tych osób podważają pracę ekspertów i niezależnych komisji , równocześnie wprowadzają w błąd tych, którzy ich słuchają.
 
Mało tego - ludzie ci podkopują jedność narodową i zaufanie do rządu, które są konieczne do prowadzenia przez ten rząd swojej nieustannej „polityki miłości”. Czy grono ludzi usiłujących odnaleźć alternatywne rozwiązania niewyjaśnionych do tej pory tajemnic , na dodatek innych niż podają oficjalne czynniki można określić jako coś niebezpiecznego?
 
Oczywiście, że tak.
 
Potwierdzeniem jest dzisiejsza wypowiedź Tomasza Tomczykiewicza, przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej dla Onetu:
 
„- Zawsze  znajdzie  się  jakiś  margines  osób  wierzących  w  PiS,  podobnie jak w  UFO. PiS roztacza  przed  społeczeństwem  teorie  spiskowe, a  część społeczeństwa  jest  podatna  na te  nieprawdopodobne  historie. Partia  prezesa  Kaczyńskiego  to  mistrz  w  snuciu  teorii spiskowych  i  w  działaniu  na  podświadomość  społeczeństwa. Oni  szkodzą  relacjom  międzyludzkim,  skłócają  nawet  rodziny  ofiar tragedii  smoleńskiej,  wymyślając  nieprawdopodobne historie  i  nastawiając  społeczeństwo  przeciwko  rządzącym.  Szczęśliwie  Polacy  mają  swój  rozum  i  głęboko  wierzę, że  nie  ulegną  oni  obsesjom PiS.”
 
Zatem rząd mówi: - Spokojnie,  twój rząd  dba  o  ciebie  i  za  ciebie  myśli, a  cała  reszta  to bzdury,  którymi  nie  musisz  się  martwić”.
 
Jest to bardzo wygodne tłumaczenie, szczególnie dla kompletnych ignorantów, którym wystarcza nagłówek z gazety, czy portalu internetowego lub „gadające głowy” w mainstreamowych mediach. Nie muszą wcale dogłębnie zbadać tematu, przeczytać całego artykułu – oni już wiedzą, reszta jest „teorią spiskową”.
 
Największym zagrożeniem dla rządzących ze strony tzw. „specjalistów od teorii spiskowych” jest to, że uświadamiają oni ludziom bardzo prosty fakt:  -Jesteście   oszukiwani.
 
Gdyby polski rząd zachował się jak przystało na rząd Rzeczpospolitej i zadbał o prawidłowe prowadzenie dochodzenia, gdyby w debacie publicznej toczyły się poważne dyskusje z udziałem ekspertów nie tylko jednej opcji, gdyby wokół tej katastrofy nie toczono bezpardonowej walki politycznej - to rząd nie doczekałby się tak marnych – według ich opinii - „spiskowców”, których próbuje jedynie lekceważyć.
Społeczeństwo otrzymałoby poważną i odpowiedzialną dyskusję o przyczynach tej katastrofy.
 
Badacze teorii spiskowych nie zawsze mają rację, ale pobudzają ludzi do myślenia i wybudzają ich do rzeczywistości - ze stanu uśpienia. Rzeczywistości, czasem brutalnej i niewygodnej, ale taka ona jest i nic na to nie poradzimy.
 
Rządzący sami wyhodowali tych spiskowców i dlatego muszą się z nimi zmierzyć. Wyhodowali marnej jakości  - według ich oceny - oszołomów, ale pocieszmy się tym, że to marność tego rządu jest z niczym nieporównywalna. Mają spiskowców, ponieważ sami sobie na nich zasłużyli.
 
Spiskowcy ci jednak różnią się od tej władzy tym, że ona w swojej marności całkowicie ugrzęzła w zakłamaniu i obłudzie, oni natomiast - jej dążenia do zakłamania i usunięcia z życia społecznego idei wyrażających prawdziwą wolność i indywidualizm - chcą zamienić na umacnianie wizji nadziei i prawdy.
Brak głosów

Komentarze

Jak dla mnie, owi "spiskowcy" (czy raczej tropiciele spisku) nie są marni, a wprost przeciwnie: najwyższej próby. Zatem nie ryzykowałabym porównywania ich "marności" z marnością rządzących, i z jaskrawie tandetną jarmarcznością ich tak zwanej narracji o katastrofie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#132124

Nie o to chodziło - skoryguję

Pozdrawiam
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#132127

Tekst dobry ,

Wniosek błedny ;

Celem spiskowcow jest obalenie i przejecie wladzy

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#132162

Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#132170

poszukiwaczy prawdy, którzy wzdragają się przed ściemą za ściemą, przed kłamstwem za kłamstwem, a przecież oni są spiskowcami, oni tworzą nie teorię spiskową, ale czysty spisek. Jakże się to obróciło!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petrus

#132196

Jak świat światem spiski istnieją i istnieć będą. Jeśli zaś rząd z całą masą debili mu potakujących uważa,że rozwazanie teorii spisku to idiotyzm to albo rządzą nami przygłupy albo ludzie umoczeni w spisku po same uszy. Nie ma innej opcji. Bada się zawsze wszystkie przyczyny, nawet te najmniej prawdopodobne. A u nas cisza jak MAKiem zasiał. Nie ma prawdy obiektywnej jest za to ruska PRAWDA. Kto zaś śmie mówić ,że jest inaczej jest PISowcem, mocherem, bydłem, idiotą i Bóg wie kim jeszcze. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że rząd sam wyhodował spiskowców.Pomijajac karygodne wręcz zachowanie polskiego ( podobno) rządu w trakcie przygotowania ( a raczej jego braku ) wizyty Prezydenta i całą masę zaniedbań, to co się stało po katastrofie wręcz prosi się aby uznać ,że katastrofa była celowa. To nie są niejasne poszlaki, to cała masa pośrednich ,jak i bezpośrednich, dowodów na to,że Prezydent i ludzie z nim lecący zostali zamordowani. To nie są już teorie spiskowe tylko fakty. I juz nie chodzi o to czy zostali zabici ale jak i na czyje zlecenie. Jeśli policjant prowadzący śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku swojego najgorszego wroga, który to wypadek mial miejsce na posesji owego policjanta (pomijam już ,że taki policjant nie powinien prowadzić tego śledztwa) niszczy dowody nawet się z tym nie kryjąc to czy jest, na miłośc Boską na świecie człowiek, który mógłby w takim przypadku uznać tego policjanta za niewinnego? Ależ tak.I to nie jeden. Między innymi Donald Tusk i jego zgraja ( zwana dla niepoznaki rządem).I to jest ,k...a jego mać, premier mojego kraju?!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132204

można go znaleźć w innych moich notkach.

Pozdrawiam
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#132242

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ja również uważam, że zachowanie po katastrofie wskazuje na zamach. Pojawia się wiele faktów związanych z samą katastrofą, ale to właśnie wycinka drzew, zmiany oświetlenia, betonowanie, demolowanie wraku, zabranie ciał, w tym nawet ciała Prezydenta na samowolną sekcję czy Bóg raczy wiedzieć na co, zakaz otwierania trumien, itp. itd. są więcej niż podejrzane. Podejrzany (choćby nawet nie był jedynym podejrzanym) jest tu śledczym i sędzią we własnej sprawie. Jaki może zapaść wyrok z góry wiadomo!

PS Do dziś nie mieści mi się w głowie jak BOR - obecny przecież na miejscu - mógł odstąpić od ciała Prezydenta? Dlaczego nie zabrano ciała bezpośrednio do Polski? Dlaczego Rosjanie dokonali sekcji? Czy mają prawo tak postąpić wobec cudzoziemca o statusie dyplomatycznym? Ciarki chodzą mi plecach, gdy wyobrażę sobie zwłoki naszego Prezydenta ponoć tylko w krawacie bezczeszczone w odrapanym prosektorium. "Państwo polskie zdało egzamin". Z czego? Ze służalczości?

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#132416

Pozwolę sobie zakwestionować Twoje jedno stwierdzenie.....
Otóż jest inna opcja. Trzecia :

Nami rządzą przygłupy umoczeni w spisku nie tylko po same uszy. Z " uszamy " .
Najpewniej inicjatorzy tej zbrodni, i jej organizatorzy pracujący nad całą logistyką przez wiele wcześniejszych miesięcy. Pamiętamy przecież to zdanie wypowiedziane, przez ówczesnego marszałka Sejmu Rzeczpospolitej. Wiele miesięcy przed Tamtym Kwietniem . Z diabelskim rechotem.... " he he he... będą wybory , albo Prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni...he he he.
Zmieniło, wszystko. powiedział ten osobnik wtedy, o sobie, że nie jest wróżką, he he... No nie jest wróżką co dobrze widzimy. Czyli wiedział co powiedział. Nie zawsze wie co mówi. Tamten raz był wyjątkowy. Wtedy wiedział. he he he Tu nie trzeba senatorskiej głowy, ani szpakami karmionej za młodu, by z tej wypowiedzi byłego marszałka taki wysnuć wniosek. To oczywista oczywistość. Do bulu. Bez nadzieji.
Zbrodnia dokonana z zimną krwią. Co już po " Katastrofie " zauważył w swoim wywiadzie dla " Prokapitalizm "
Ksiądz Małkowski. Tam przecież powiedział,...." że w każdym normalnym kraju ci przestępcy zostaliby oskarżeni przez prokuraturę, postawieni przed sądem i skazani na najwyższy wymiar kary. No ale, skonkludował Ksiądz, jakie są prokuratury i sądy w Polsce to wszyscy wiemy "....
Niestety wiemy, o czym dziś pięknie tu napisał Nasz Kapitan Srebrnego Wiatru, z dalekich Mórz Południowych. Pierwszo kwietniowy dowcip wojskowej prokuratury. " polskiej ".
Te przygłupy umoczeni w spisku z "uszamy " nie mają żadnego, najmniejszego interesu w tym by wyjaśniać cokolwiek. Owszem, mają ogromny i jedyny interes w tym aby nic nie zostało wyjaśnione. Nic, to znaczy NIC.
I to jest ich racjonalne działanie. Co doskonale widać. Od pierwszej chwili po
" katastrofie ". Decyzje podejmował niejaki Morozow. I Syberią powiało pierwszego dnia. Suwerenność inaczej. Prawie tak jak z tą miłością. Kochać inaczej. I jak z zieloną wyspą.
Kiedyś był Wiatr od Morza a teraz zdaje się, że musi powiać Wiatr od Piramid. Wszystko inne, jak mawiał kiedyś jeden z bohaterów mojej ulubionej książki to " przesądy światło ćmiące ".... I to byłoby na tyle...Niestety, to znów cytat, mojego ulubionego.. Z przeszłości.

PS. I trochę optymizmu na koniec, Amelio, Zobacz. Dwóch młodych chłopców, jeden śpiewa w Polsacie, i cztery razy NIE, od durnowatych jurorów dla których Polskość to nienormalność . On od nas ma 44 x TAK. My przecież jesteśmy chorzy na TĘ NIENORMALNOŚĆ.
I drugi chłopiec, na krótkim filmiku na You Tube, pod Krzyżem, zmieszał równo z błotem pajaca starego z parasolką co podskakiwał przed nim i coś tam bełkotał od rzeczy. Te dwie Historie. To powiew Optymizmu. Od tych co idą po nas. To nie młodzi wykształceni z wielkich miast. To ci trochę młodsi, z Polski B. Naszej Polski. Tej chorej na Polskość. To Nasza Przyszłość. CI MŁODZI CHŁOPCY. No i DZIEWCZĘTA ( jak chociażby ta z mojego wierszyka co dała w twarz ustom krzyczącym ..vivat Rosja, na manifestacji w dniu 11 Listopada ubiegłego roku) . ONI Nie mają w sobie lęku. Mają w Sercach Patriotyzm i Miłośc Do Polski .
O TYM mówił Poeta Jarosław Marek Rymkiewicz w swoim wywiadzie " Elity nie potrzebują Polski " i na zdrowie, a my nie potrzebujemy takich elyt, ustanowionych przez generała " ojca założyciela " Czempińskiego .
Amelio, to nie jest k...mać, premier Twojego ani mojego kraju. Nasz Kraj chwilowo bez Premiera i bez Prezydenta.
A po tej ekipie co teraz pod żyrandolem się panoszy i niszczy Naszą Polskę, niedługo pozostanie tylko, jak pięknie powiedział Poeta Rymkiewicz....smród historii. Amen

Vote up!
0
Vote down!
0
#148891

W każdym wystąpieniu polityka PO jest widoczna bardzo sprytnie przemycona manipulacja. Dochodzi w nich do zamiany argumentu na rządowe kłamstwo, To w jak ofensywny i systemowy sposób jest robiona propaganda społeczna jest coraz bardziej groźne, ponieważ przypomina działania ideologów komunizmu i faszyzmu z lat dwudziestych i trzydziestych poprzedniego wieku. 

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#132208

Musimy się jakoś bronić i próbować ratować nasz kraj.

Pozdrawiam
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#132247

oficerów, katolików z honorem. Najlepsi piloci na świecie ponad wszelką wątpliwość nie mogli popełnić błedu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#132257

Twój komentarz nie jest merytoryczny. Jakie masz kompetencje w tej materii i wiedzą o załodze samolotu, by ich, w według Ciebie ironicznym wpisie, obrażać. Spadaj do piekiełka, boś na prawdziwe piekło za malutki.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#132302

Wężykiem, wężykiem!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132395

Tego to ja szatanie nie zakładam. Ale, że winien jest jakiś diabeł nie człowiek to rzecz dla wszystkich normalnych ( nie z piekła rodem) pewna!

Wracaj na swoje miejsce, bo węgła pod NKWDowcami gasną!

Vote up!
0
Vote down!
0
#132402

„- Zawsze znajdzie się jakiś margines osób wierzących w PiS, podobnie jak w UFO. PiS roztacza przed społeczeństwem teorie spiskowe, a część społeczeństwa jest podatna na te nieprawdopodobne historie. Partia prezesa Kaczyńskiego to mistrz w snuciu teorii spiskowych i w działaniu na podświadomość społeczeństwa. Oni szkodzą relacjom międzyludzkim, skłócają nawet rodziny ofiar tragedii smoleńskiej, wymyślając nieprawdopodobne historie i nastawiając społeczeństwo przeciwko rządzącym. Szczęśliwie Polacy mają swój rozum i głęboko wierzę, że nie ulegną oni obsesjom PiS.”
... i bardzo dobrze! Jeżeli jestem traktowany jako margines wierzący w UFO to w porządku, ja się zgadzam, ba! mam do tego prawo tylko proszę mi później nie imputować wichrzycielstwa i działania na podświadomość bo to się kupy nie trzyma. Albo wariat albo nie wariat- ja chciałbym żeby się "władza" zdecydowała! ;)
A co do tego jakie i w jakiej części treści wystarczą... ano mnie też wystarczy spojrzeć na tytuł i ja już wiem. Nie zajmuję się tropieniem debilizmów ale może zacznę. Przechodzę nad tym do porządku dziennego a może nie powinienem. Tu dostrzegam analogię z czasów, które podobno minęły a jednak rzeczywistość przeczy. Choćby cytowana wypowiedz przedstawiciela "kół zbliżonych do władzy" jest na to idealnym dowodem. Za Gomułki też była reakcja i elementy wrogie. Za Jaruzelskiego też były grupy siejące destabilizację. Jakby to powiedzieć towarzysze: złej baletnicy...
Osobiście, nie zauważyłem aby PIS działał w jakikolwiek sposób podprogowy :) tyle, że niestety są oni i NP a pomiędzy ludzie, którzy zwykle stronili od specjalnego zagłębiania się nie mówiąc o tym, że obecna sytuacja zagłębianiu się specjalnie nie służy. Nie zdziwiłbym się w takim razie gdyby za chwilę gdy dojdzie do ekonomicznej zapaści rząd znów zwalił winę na katastrofę: bo nie mógł zajmować się niczym innym. ... i siłą rzeczy to znowu będzie wina PIS i wiernych.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#132353

No przepraszam, ale mu przecież jeszcze trochę czasu na walkę z Krzyżem Smoleńskim zostało.

Wprawdzie wspólnie z prezydentem, nie umniejszaj jednak niewątpliwych zasług.

Tak łatwiej zrozumieć "obiektywne trudności i przejściowe kłopoty".

Nawet frank szwajcarski jest przeciw rządzącym, a oni OBIEKTYWNI,przecież jeszcze na niego winy nie zwalili!

No chyba, że w TVN ale od tej telewizji to ja specjalistą nie jestem.

Pozdrowienia.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#132398

Kiedyś oglądałem film.... Dawno to było i nie pamiętam specjalnie treści. Wiem tylko że to był film sympatyczny i taki raczej optymistyczny. Z jakiegoś dialogu głównych bohaterów w sytuacji extremalnej, padły słowa wypowiedziane chyba przez młodą dziewczynę, zapamiętałem te słowa
wymówione właśnie przez nią. ..." spokojnie, damy radę "......

Vote up!
0
Vote down!
0
#148887