Ukraina na bezdrożu i manowcach.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Idee

Drodzy moi Czytelnicy na niepoprawni.pl!

Poniżej przeczytacie przede wszystkim tekst mojego listu otwartego do Europejczyków spowodowany ...całkowitą amnezją, ślepotą a może obłudą sił UE i krajów w skład UE wchodzących - jest to niejako kontynuacja wpisu mówiącego o politycznym werdykcie dotyczącym głosowania Eurowizji. Link znajdziecie w tekście. Zapraszam do lektury a co najważniejsze do podzielenia się nią ze swoimi kolegami, przyjaciółmi, rodziną i oponentami... Szczególnie tymi ostatnimi.

Pozdrawiam Nie[poprawnych] w myśleniu.

Piotr Szelągowski

Z maila od dr Zapałowskiego:

Oświadczenie organizacji Przemyśla w sprawie promocji ideologii UPA. Opinia w sprawie cmentarza.

Poniższą opinię w 2012 roku otrzymał Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Rzeszowie Pan Dariusz TRACZ

Nastąpiła podmiana tablic na grobach członków UPA którzy zginęli w bandyckim napadzie na Birczę w Bieszczadach. Efektem tego jak i innych zbrodniczych działań UPA w tamtym rejonie Bieszczad było przeprowadzenie prewencyjnej "Akcji Wisła". Tablice obecnie mają taki napis (Zgodny z prawdą historyczną):

"W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Tablice z takim napisem pojawiły się na mogiłach 47 żołnierzy UPA, którzy zginęli w 1946 r. podczas ataku na Polaków w Birczy."

 

(Foto nadesłane przez dr Zapałowskiego)

List Otwarty do Obywateli Europy:

Naród ukraiński ma prawo do istnienia i samostanowienia. My (naród polski) jako starsi bracia, powinniśmy pomagać naszym braciom Ukraińcom w wyjaśnianiu błędów historii, jakich dopuścili się niektórzy Ukraińcy (zdecydowana mniejszość), a o jakich w tej chwili uczą się u siebie w szkołach. Niestety, nauka ta przedstawia z goła inaczej ich czyny. Jest to wypaczanie historii. Wystarczy przeczytać książkę pt " Iluzja " aby wiedzieć, że Niemcy i III Rzesza niemiecka nie chciała niczego innego jak tylko wykorzystania sił witalnych Ukraińców, aby ich rękami mordować Żydów, Polaków i Rosjan. Inna sprawa, że nacjonalizm ukraiński silnie w tym dopomagał.

Dziś Ukraina i Ukraińcy powinni odciąć się zdecydowanie od [niestety] - wspólnej przeszłości z nazistami, jeżeli chcą wejść do Europy. Nie można nazywać nacjonalizmu - patriotyzmem, a nazizmu i współpracy z nim - bohaterstwem i walką o niepodległość. Ukraina zabrnie w ślepą uliczkę gloryfikując zbrodniarzy współpracujących z III Rzeszą, którzy mordowali niewinnych Ukraińców, Polaków, Ormian, Rosjan, Czechów (a nawet Niemców), w imię planu Doncowa oczyszczenia terenów ukraińskich od obcych narodów.

Swoją działalność najbardziej zajadli nacjonaliści ukraińscy kontynuowali na terenach Polski do 1949 roku, a na terenach ZSRR do późnych lat 50-tych. Teraz tą walkę obracają jako walkę ideologiczną z komunizmem, co jest oczywistą nieprawdą i "naciąganiem" faktów. Fakty to chociażby zbrodnie na bezbronnej i niewinnej ludności cywilnej. Nie wyobrażam sobie wejścia Ukrainy do Europy z takimi "bohaterami".

Nawet jak to się uda poprzez manipulacje i nieczyste machinacje polityczne popleczników nacjonalistów w Radzie Europy - wcześniej czy później wyjdzie ta smutna przeszłość na ogólnoeuropejskim forum i będzie nie tylko wstydem, ale i klęską Ukrainy. Porównania i współpraca z III Rzeszą i SS nie są chlubą dla jakiegokolwiek narodu. Francuzi wstydzą się swojej przeszłości i wręcz ja ukrywają. Ukraińcy (niektórzy - nacjonaliści i neo-naziści) postępują odwrotnie.

Jestem Przyjacielem Ukraińców i Ukrainy - chciałbym aby to państwo rozwijało się u naszego boku, aby wzrastało, aby wygaszono konflikt na wschodniej Ukrainie za wszelką cenę - giną tam niewinni ludzie po obu stronach - jednak chciałbym też, aby to co złe, było oddzielone od tego, co dobre. Powinniśmy jako obywatele Europy zdecydowanie wesprzeć tych Ukraińców, którzy chcą walczyć z nacjonalizmem w swoim kraju, z symbolami SS i hitleryzmu, który tak srogo odbił się na przeszłości wszystkich narodów Europy. Powinniśmy zewrzeć szeregi przeciw neo-nazizmowi, i nacjonalizmom budowanym na ideologii nazistowskiej - a takim nacjonalizmem jest niewątpliwie nacjonalizm ukraiński opracowany przez Dmytro Doncowa miłośnika Hitlera i tłumacza na język ukraiński jego zbrodniczej "Main Kampf". Wspieranie i przemilczanie tego co dzieje się na Ukrainie jest zagrożeniem dla Europy. Wszelkie ślady III Rzeszy, SS i Hitlera to wielkie zło, gloryfikacja tego na Ukrainie zrobi w przyszłości jeszcze większą krzywdę -  Ukraińcom, i nam Polakom, niewykluczone że też i całej Europie.

Piotr Szelągowski

Jednym z wielu dowodów pamięci polsko-ukraińskiej o zbrodniach nacjonalistów ukraińskich (OUN-UPA) jest nieistniejący Perczyn: Od Mirosława Kowzana syna ocalałej z tej zrównanej z ziemią wsi:

„Tygodnik Nowy” zamieścił moją informację o mających się odbyć modlitwach za bestialsko pomordowane przez bandy UPA-OUN osoby z Perczyna /patrz załącznik/. Pamiętajmy o okrucieństwach jakie naszym rodzinom zgotowali banderowcy. Choć umierają naoczni świadkowie - my BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!!!

Na koniec fragment komentarza:

"...Ludzie w Europie nie znają historii, młodzież nie przykłada wagi nawet do położenia geograficznego, takie masy społeczne bardzo łatwo zmanipulować medialnie dlatego nie oglądam tv, tam łatwo kogoś oskarżyć, zniszczyć i w drugą stronę gloryfikować a lud to kupi i ma już gotową opinię na każdy temat – kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą,..." Jakże dosadny i jakże na czasie... Do tego idealnie tłumaczący obraz z FB (próba manipulacji - namawianie do milczenia o zbrodni, co więcej, również o zbrodni na swoich własnych rodakach):

Ukraińcy (Ukraińcy? - a może tak nacjonaliści ukraińscy...) apelują o nie poruszanie sprawy Ludobójstwa wołyńskiego:

Cytat jaki wykorzystałem pochodzi z materiału TVP o dziwnie brzmiącym tytule: "Polsko-ukraiński zgrzyt w tle apelu o odroczenie waśni" - waśni? jakiej waśni?

Tak TVP nazywa starania o wyświetlenie prawdy o zbrodni Ludobójstwa? Czyja to jest TVP? Polska czy ukraińska?

Polecany link: Amerykańska krytyka Ukrainy

Uzupełnienie: Z maila o werdykcie Eurowizji… ustawka!

Cytat pochodzi z: Polsko-ukraiński zgrzyt w tle apelu o odroczenie waśni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Piotrze, mam dziwne wrażenie, że podążając za zachodnią modą, niektórzy nasi rodacy otworzyli swoje serca i trzosy na przymusowych gości.Tylko, że nas wzięto niejako w dwa ognie, bo z jednej strony nadciągają tłumy oliwkowoskórych imigrantów,a z drugiej, przenoszą się do nas tysiącami wschodni sąsiedzi. Niczym dziwnym jest dzisiaj widok zamotanej turbanem głowy w tramwaju, czy ukraiński gwar za plecami. 

Z Bogiem sprawa, jeśliby jedni i drudzy byli nam przychylni...niestety, nie są. O pierwszych, wiadomo powszechnie, a co tyczy drugich...

Z mieszanymi uczuciami przysłuchiwałam się rozmowie młodych Ukraińców, idących tuż przede mną, chodnikiem.Jeden drugiego poprawiał w wypowiadaniu polskich słów.Śmiechy, chichy...wiadomo, młodzież. Jednak, w pewnym momencie jeden z nich, w swoim rodzimym języku,powiedział coś, co mnie zastanowiło: Nigdy nie myślałem, że będę w Polsce mówić po ukraińsku. I to na ulicy!

Ciekawe, pomyślałam, a dlaczegoż to? Czemu ten język nie miał być w Polsce używany? Z jakiego to powodu?Czy aby nie z obawy, że wzbudzi niechęć? A jeśli tak, to z jakiej przyczyny miałaby być ta niechęć? I tu puenta! A może z powodu świadomości, która w owym młodym Ukraińcu jest od dawna? A może też i inni jego koledzy ją mają? Może wszyscy Ukraińcy doskonale znają historię, a Wołyń wcale nie jest białą plamą w społecznej świadomości?

A może przyczaili się tylko i strugają wariatów, by zamydlić nam oczy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1513451

Mnie zastanawia zbieżność tekstu polskiego i ukraińskiego Hymnu: jeszcze nie umarła Ukrainy ni sława ni wola

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1513454

Ujmę to tak:

 

1. Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski - czy wynikają jakieś zagrożenia z tego tytułu?
- kto przyjeżdża? Emigranci, uciekinierzy (wojna) - ok, szukający pracy -ok,
-nacjonaliści, źle nastawieni do Polaków - nieporządany element. Co z tym robią organy państwowe?
2. Dlaczego nie ma reakcji na te zagrożenia ze strony władz państwowych?
- celowe działanie pod wpływem lobby ukraińskiego.
-celowe działanie pod wpłwem zewnętrznym - ....
-niecelowe działanie wynikające z braku rozpoznania sytuacji.
(powody: zminiejszajacy się przyrost nat., ucieczka Polaków na zachód - wypełnienie brakujących rezerw).
3. Dlaczego działa się na niekorzyść ustawy 11 lipca?
nie drażnienie coraz wiekszej ilości Ukraińców w Polce -cel uniknięcie napięć. Założenie prawidłowe w sferze nie uwzględniającej interesów rodzimej grupy etnicznej, narodowej.
Jednak jak to się ma do statusu patriotycznego, narodowego partii rządzącej?
Czy partia rządząca stara sie ukryć prawdziwe motywy działania poprzez blokadę informacyjną, nie nagłaśnianie pewnych treści, a takzę wyciszanie innych?
Po co prowadzi się dialog z przedstawicielami państwa które samo w sobie jest w kiepskiej kondycji politycznej? Czy to objaw słabości? Czy też posłuszeństwa innym interesom politycznym, uleganie wpływom?
Czy jest to dostrzegane na arenie międzynarodowej?.....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1513528

Ujmę to tak:

 

1. Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski - czy wynikają jakieś zagrożenia z tego tytułu?
- kto przyjeżdża? Emigranci, uciekinierzy (wojna) - ok, szukający pracy -ok,
-nacjonaliści, źle nastawieni do Polaków - nieporządany element. Co z tym robią organy państwowe?
2. Dlaczego nie ma reakcji na te zagrożenia ze strony władz państwowych?
- celowe działanie pod wpływem lobby ukraińskiego.
-celowe działanie pod wpłwem zewnętrznym - ....
-niecelowe działanie wynikające z braku rozpoznania sytuacji.
(powody: zminiejszajacy się przyrost nat., ucieczka Polaków na zachód - wypełnienie brakujących rezerw).
3. Dlaczego działa się na niekorzyść ustawy 11 lipca?
nie drażnienie coraz wiekszej ilości Ukraińców w Polce -cel uniknięcie napięć. Założenie prawidłowe w sferze nie uwzględniającej interesów rodzimej grupy etnicznej, narodowej.
Jednak jak to się ma do statusu patriotycznego, narodowego partii rządzącej?
Czy partia rządząca stara sie ukryć prawdziwe motywy działania poprzez blokadę informacyjną, nie nagłaśnianie pewnych treści, a takzę wyciszanie innych?
Po co prowadzi się dialog z przedstawicielami państwa które samo w sobie jest w kiepskiej kondycji politycznej? Czy to objaw słabości? Czy też posłuszeństwa innym interesom politycznym, uleganie wpływom?
Czy jest to dostrzegane na arenie międzynarodowej?.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1513529