Chanukowy ogarek

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W prezydenckim pałacu i sejmie uroczyście zapalono chanukowe świece, a ambasador Izraela w Polsce, pani Anna Azari stwierdziła: "Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myślę, że to jest polskie święto".
 
Trudno mnie chrześcijaninowi uznać Chanukę z polskie święto wiedząc, że w czasie jego trwania w sposób szczególny traktowane są żydowskie kobiety na pamiątkę bohaterskiej Judyty, która podstępnie uwiodła wodza Asyryjczyków, Holofernesa, a kiedy ten spał pijany obcięła mu głowę. No, ale ja świec chanukowych nie zapalam, a więc nie mam dylematu i nie musze sobie zadawać pytania czy łamię pierwsze przykazanie. Zastanawiam się jednak nad tym czy w siedzibie prezydenta Izraela przygotowywana jest bożonarodzeniowa szopka i czy w Knesecie ubierają już choinkę? Tylko to moim zdaniem tłumaczyłoby jakoś ten pęd polskich polityków do czynienia podobnych gestów. Niestety jakoś nigdy poprzednimi laty nie dotarła do mnie wiadomość by w Jerozolimie władze Izraela czyniły podobne gesty wobec chrześcijan.
 
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Przecież Polskę zamieszkują nie tylko wyznawcy religii mojżeszowej. Są przecież i inne mniejszości religijne, które mogą czuć się dyskryminowane. Dlaczego tylko judaizm jest tak wyróżniany? Moim zdaniem o wiele bardziej zasłużeni dla Polski są zwani dawniej Lipkami i Muślimami polscy Tatarzy. To oni walczyli u naszego boku pod Grunwaldem, w czasie szwedzkiego potopu, w wojnie polsko-bolszewickiej, wojnie obronnej 1939 r. To oni działali w AK, a po wojnie niejednokrotnie padali ofiarą żydokomuny. Nieznane mi są historyczne wzmianki o tym jak to polscy Tatarzy witali kwiatami sowieckie czołgi. To przecież od walczącego ze Szwedami podczas potopu, tatarskiego pułkownika Aleksandra Ułana wzięła się nazwa ułani.
 
Proponuję, więc dla równowagi, aby na cześć polskich Tatarów, którzy przez całe wieki walczyli ramię w ramię z Polakami w największe muzułmańskie święto, Kurban Bajran zabijano rytualnie w sejmie i w pałacu prezydenckim owieczkę, barana, wielbłąda lub krowę. Zgodnie z tradycją prezydent i marszałek sejmu mięso powinni podzielić tak, aby jedna trzecia trafiła do biednych, jedna trzecia do krewnych, a jedna trzecia została spożyta na uroczystych ucztach w parlamencie i pałacu prezydenckim. Mimo wszystko święto Kurban Bajran odwołuje się do mniej makabrycznych wydarzeń niż Chanuka, gdyż jest to Święto Ofiarowania upamiętniające poświęcenie Abrahama, który gotów był oddać Bogu w ofierze swego syna, a Bóg widząc jego posłuszeństwo pozwolił mu zamiast dziecka złożyć w ofierze baranka.
 
A już tak na poważnie. Czy warto, co roku wykonywać gesty, które nigdy nie były i nie będą odwzajemnione? Czy ma to sens skoro w zamian spotykamy się ciągle z atakami na naszą religię i Kościół Katolicki? Czy tradycja świętowania Chanuki w sejmie i pałacu prezydenckim to przykład religijnej tolerancji czy raczej objaw słabości i poddaństwa państwa polskiego? Przecież środowiska żydowskie w sposób wyjątkowo bezczelny oprotestowały nawet Misterium Męki Pańskiej, jakie co roku odbywa się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Czy zamiast czczenia cudzych świat nie rozsądniej jest bronić własnej wiary i religii oraz związanych z nimi tradycji?                 
 
Tekst opublikowany w tygodniku ]]>Polska Niepodległa]]>
Najnowszy nr ]]>Warszawskiej Gazety]]> już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (18 głosów)

Komentarze

Ten filoizraelizm jest dziwaczny podobnie jak filoukraińskość patriotycznych elit...nie bardzo wiem czemu tak sie dzieje ale od stuleci wiadomo,że starozakonni mają - kiepełe...

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1502437

państwa polskiego? Raczej to ...lub co gorsza całkowitej ignorancji, żeby nie powiedzieć głupoty.Owszem, byłoby dużo rozsądniej bronić własnej wiary.....ale najpierw trzeba ją mieć.
I tu jest pies pogrzebany, źródło wszelkich polskich problemów.
Pozdrawiam wszystkich katolików.

Vote up!
6
Vote down!
0

Verita

#1502440

Czy nie wynika to z wiedzy, że znaczna część "naszej" elity władzy - to Żydzi?  

Vote up!
4
Vote down!
0

Stasiek

#1502443

"znaczna część "naszej" elity władzy - to Żydzi?"  

 

Nazwiska,nazwiska,adresy,kontakty - zajmiemy się tym 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1502450

ludzi pochodzenia mojżeszowego w polskich oraganach władzy i wyniakajcej z tego preferencji - niezrozumiałej i nieuzasadnionej dla wiekszości Polaków - do wszystkiego co żydowskie lub chociażby z tym związane.

Vote up!
3
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1502448

...ciężki orzeszek by go ufryźć. kokos26 - ma rację, ale....JPII jak pamiętam wypowiadał się o żydach jako o starszych w wierze braciach.....

Fktycznie by było po równo to Izrael też jakiś gest winien zrobić - ale oczywiście nie zrobi - zatem po co głaskać kota na śmierć ????? Po co być frajerem. ( sorki za ostre słowa )

Jestem jednak za rezaniem baranka czy tam owieczki - czy dobrze pamiętam z historii że to Turcja nie uznała rozbioru Polski? - jak się mylę to przepraszam. Panie Prezydencie proszę do spowiedzi :)

Vote up!
3
Vote down!
0

ardawl

#1502491