Wściekła nagonka na Ewę Stankiewicz

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Rozpętała się dziś w mediach.  Jaka była jej przyczyna?  Oto pani Ewa Stankiewicz odważyła się zadać pytanie:


 "czy jeśli ginie rodzina dziennikarzy razem z dzieckiem, czy to nie jest jakiś rodzaj prewencji środowiska, które chce zdyscyplinować po prostu swoich ludzi w Polsce. Oczywiście to może być bardzo oderwane od rzeczywistości i nie twierdzę, że tak jest, natomiast zadaję sobie to pytanie - stwierdziła publicystka. - Agentura rosyjska w Polsce jest i ponieważ w tej chwili coraz bardziej nasila się konflikt Polska-Rosja to jakby mocodawcy tej agentury muszą zdyscyplinować środowisko, które ma i wśród nich na pewno są dziennikarze, to wiemy.".

  Uczyniła to w radiu WNET wczoraj rano.  Nic w tym na pozór dziwnego.  Podobne myśli na temat katowickiej tragedii  /kiedy to w wybuchu gazu zginął reporter TVN Dariusz Kmiecik wraz z rodziną/ niejednej osobie przychodziły do głowy.  Oto komentarz  na temat artykułu w "Fakcie":

  ~wygramy

  :W kopalni w wyniku mega winy kliki węglowej giną ludzie. Kmiecik prowadzi śledztwo. Znajduje tropy i dowody. I ginie Kmiecik i jego rodzina, i oczywiście materiały pracy Kmiecika. A wszystko dlatego, że nie odpuścił nawet wtedy, kiedy go straszyli, że zabiją mu dziecko i żonę. Ślązaki, jeśli dalej będziecie się dawali skubać tym blido i aleksodobnym mafiom, to znaczy, że ten wybuch nie tylko zabił rodzinę Kmiecików ale i wam wszystkim urwał jaja. Śmierć Kmiecików to nie przypadek ale zemsta za tropienie przekrętów węglem. Nie fanzolcie o wypadku, kiedy akurat dziennikarza śledczego dotyka wypadek zaraz po wypadku, który starał się wyjaśnić.  24 paź 19:00 " /]]>TUTAJ]]>/.

  Podobny komentarz na temat tekstu w portalu Wpolityce.pl /link poniżej/ pojawił się też dziś:

  "i tyle w temacie 89.65.253.*2014-10-26 13:34:08  Ewa Stankiewicz ma rację. To podejrzana sprawa. Też słyszałem czym zajmowali się Kmiecik z żoną. Sprawa wybuchu metanu w kopalni w Mysłowicach i nieprawidłowości w tej kopalni."

Jak więc widać, stawianie pytań na temat przyczyn nieszczęścia wydaje się jak najbardziej zasadne.  Rosyjskie FSB wsławiło się w swoim czasie wysadzeniem w powietrze bloków mieszkalnych, by dać pretekst Putinowi do wszczęcia wojny w Czeczenii.  Od tego czasu w podobnych przypadkach podejrzenia kierują się automatycznie w strone Rosjan oraz ich agentury.  A tymczasem u nas....

  Dziś w portalu Wirtualnemedia.pl pojawił się tekst "Szok i spór dziennikarzy po agenturalnej teorii Ewy Stankiewicz o śmierci Brygidy i Dariusza Kmiecików" /]]>TUTAJ]]>/.  Opisano w nim reakcję środowiska dziennikarskiego na cytowana wyżej wypowiedź Ewy Stankiewicz.  Nie dziwi to, że mainstream rzucił się na nią z wrzaskiem.  Czegóż w końcu można się spodziewac po "Gazecie Wyborczej" i podobnych mediach.?  Co zadziwia - to postawa "naszych", "niezależnych" i "niepokornych" prawicowych publicystów.  Wedłu tekstu w Wirtualnemedia.pl:

  Samuel Pereira napisał na Twitterze,  iż "wpis Ewy jest nie do zaakceptowania.",  Michal Szuldrzyński nazwal go "szalonym tekstem", a Matek Magierowski w odpowiedzi na krytykę  Ewy Stankiewicz ze strony maistreamu podkreślał, że dziennikarze liberalni nie odcinali się od kłamstw na temat Smoleńska.  Łukasz Warzecha stwierdził, że "No tak, to faktycznie jest oderwane od rzeczywistości ." .  Nawet dzisiejszy artykuł w portalu Wpolityce.pl "Co naprawdę powiedziała Ewa Stankiewicz o wybuchu w Katowicach? Wyraźnie ją poniosło, ale też wyraźnie zastrzegała: „dzielę się tylko i wyłącznie pytaniem”"  /]]>TUTAJ]]>/  zawiera dobre rady cioci Kloci:

"nie zawsze warto różne teorie i wątpliwości, które u ludzi myślących są czymś naturalnym, od razu wygłaszać w radiu. Warto też wcześniej zastanowić się jak nasze słowa będą odebrane, warto skonfrontować je wcześniej z opiniami innych.".

  A niby dlaczego nie warto?  Bo ktoś nas nazwie "oszołomem"?  Jak mamy dojść do prawdy, jeśli będziemy się bać wygłaszać kontrowersyjne hipotezy?  To i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Internecie.  Pod notką Trescharchi  /]]>TUTAJ]]>/zleciały się wszystkie trolle i hejterzy, pragnacy rozszarpać p. Ewę Stankiewicz na kawałki lub co najmniej spalić na stosie.  Również w portalu Wpolityce.pl hejtu nie brakuje.

  Może sie oczywiście okazać, że wątpliwości Ewy Stankiewicz nie były uzasadnione i prawdziwa okaże się wersja sugerowana przedwczoraj przez dziennik "Fakt"  /]]>TUTAJ]]>/, że za katastrofę odpowiedzialny jest jeden z lokatorów, który nielegalnie podłączył się do sieci gazowej.  Być może.  Mieliśmy jednak w ostatnich latach tyle podejrzanych "wypadków" oraz "samobójstw", że nie należy wykluczać tego typu przypuszczeń z góry.  A już urządzanie histerycznych nagonek w celu "zamknięcia gęby" ich autorom jest karygodne.  Co wiecej może ono tylko wzmóc podejrzenia  /choćby były bezpodstawne/.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (40 głosów)

Komentarze

Trzeba uciszyć te Stankiewicz ! - myślą lemingi - bo jak nie, to znaczyłoby że żyjemy w putinlandzie gdzie wybuchają budynki zamieszkałe nie tylko przez "niewygodnych", lecz przede wszystkim przez szare lemingi.

Nie dopuścimy do siebie myśli, że nie jest bezpiecznie. 

Vote up!
18
Vote down!
-3

#1447581

Jak usłyszałem o tym wypadku to zaraz pomyślałem, że ciekawe by było wiedzieć czym ostatnio zajmował się zawodowo red. Kmiecik.

Zginęły trzy osoby, dziennikarz, jego żona i dziecko. Mnie przypomina to trochę sytuację z Gdańska.

http://www.wprost.pl/ar/392291/Brutalny-mord-w-Gdansku-areszt-dla-Rosjanina/

Przypomnijmy sobie, że była minister Barbara Blida ginie w obecności funkcjonariuszy i pomimo iż ulica mówi o mafii węglowej to nic nie ustalono na 100%.

A może to znowu była mafia węglowa i maczała w tym palce, co powinno być wzięte pod uwagę przez śledczych. W kontekście byłej minister widać, że jak idzie o duże pieniądze to nie ma zmiłuj.

Proceder ukrywania przez nadzór wypadków w kopalniach opisał niedawno nasz kolega Pasierbiewicz. Widać, że sprawy tego rodzaju mają już długą tradycję.

Vote up!
16
Vote down!
-3
#1447584

Mieliśmy w ostatnich latach tyle podejrzanych "wypadków" oraz "samobójstw"a jeszcze ile ich będzie tego nikt naprawdę nie wie.

Demokracja w Polsce zamieniła się w dyktaturę.

Kazde przeciwstawienie się dla władzy grozi śmiercią.

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1447595

  Może jednak nie każde.  Trzeba dodatkowo nadepnąć na odcisk którejś z mafii.

Vote up!
11
Vote down!
0

elig

#1447603

W tej zawalonej części, gdzie nie wybuchł gaz zginęły 3 osoby, czyli rodzina red. Kmiecika, a tam gdzie wybuchł gaz nikt nie zginął i poleciały tylko szyby, a w mieszkaniu sprawcy wybuchu futryna i kawał murku pod oknem.

Mnie to przypomina zawalenie się WTC7 w który nie uderzył żaden z samolotów, które dosięgnęły bliźniacze WTC.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1447708

... dyktatury! To nie musi być z definicji AŻ TAKI syf.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1447709

To Ona nagłośniła sprawę Janusza Świtaja, który uporczywie chciał poddać się eutanazji.

TAK NAPRAWDĘ, TO PANI BRYGIDA URATOWAŁA PANU JANUSZOWI ŻYCIE.

Bardzo możliwe, że miała w planie nakręcenie reportażu, a może nawet większego programu o tragedii górniczych rodzin po katastrofie w kopalni.

Dziwne, że wszyscy lokatorzy zdążyli opuścić budynek, poza tą jedną rodziną.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1447593

  Nie wiedziałam, że miała taką zasługę.  Wszyscy mówili raczej o jej mężu.

Vote up!
8
Vote down!
-1

elig

#1447604

Pan Świtaj wypowiadał się. Ś.p. Pani Brygida była pierwszą osobą z telewizji i jedyną, która się Nim zainteresowała i problem  nagłośniła.

 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
9
Vote down!
-3

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1447609

Ciekawy wpis odnosnie tej sprawy znalazłem w sieci :

anka (16:53)

Mogą sobie obszczekiwać Ewę Stankiewicz, ale w tym tragicznym zdarzeniu jest coś, co jest wspólne dla kilku innych tragicznych zdarzeń , które miały miejsce w Polsce w czasie ostatnich 7 lat. Jednym z nich jest śmierć Grzegorza Michniewicza -szefa kancelarii Tuska, który w niezwykłych okolicznościach popełnił samobójstwo 23 grudnia 2009 roku, a prokuratory i patomorfolodzy tak się uwijali w czasie świąt BN i Nowego Roku,że spopielono i pochowano go w pierwszych dniach stycznia. Przerwę świąteczną zrobili i bimbali sobie wtedy na swoją pracę tylko dziennikarze - kto o tym wiedział, kto o tym pisał? kto o tym czytał???? Tutaj, w Katowicach też niezwykłe tempo w porządkowaniu miejsca tragedii robi wrażenie.... Ciekawe,czy chociaż znależli tę rozszczelnioną rurę, która była podobno sprawcą zdarzenia..Może nie muszą szukać, bo lekarka lecząca oparzonego lokatora wydała opinię w pierwszej godzinie po wybuchu. Powiedziała,że to u niego się stało - taka to była ekspertka od wybuchów gazu ta doktorka od oparzeń....Nikt nie zebrał pozostałych przedmiotów, nikt nie mówi o materiałach, które ocalały...I wiele jeszcze innych, zastanawiających myśli i pytań można by zadać w tej sprawie. Ale kto je zada, kto je zadaje - te pytania. No właśnie - nieliczny głos to Ewa Stankiewicz. Wśród dziennikarzy zapewne małe rotacje na wakatach dały satysfakcję kilku tym, co niespodzianie się wywindowali. Inni - jak są myślący, to kombinują jak Stankiewicz, ale cicho siedzą i palą niebezpieczne materiały - i tyle... Młodzi Polacy mają swoje problemy - jak się uporać z kredytem we frankach, z kredytem w ogóle, z maluchem posłanym do bezwzględnej placówki zwanej szkołą, z walką o karierę, z walką o chleb powszedni, który musi koniecznie być z kawiorem, bo tak wypada, z wyścigiem o sprawność seksualną wszędzie i na życzenie - szefa, szefowej,kolegi, koleżanki, a potem wyfiokowanej żony i kochanki....Kogo z nich obchodzi,że ktoś nie żyje - dlaczego właśnie ten ktoś, dlaczego właśnie tak, dlaczego tak szybko się zamiata, dlaczego wszystkie ślady się zaciera - niby z konieczności- ale przecież to nie całkiem jest prawda.... Tak,że nie obszczekujcie Stankiewicz - na razie powoli potwierdza się teoria smoleńska, której jest ta osoba rzecznikiem. Komu za mało tego, co się okazuje w czasie tych lat, niech dalej wierzy Tuskowi (który wystarczająco już chyba dał i codziennie daje znać swoim wyborcom, gdzie mu oni zalegają), Kopaczowej i całej tej grupie która na oszustwie specjalistów od PR nabiła naród w butelkę( z piwem)....

 

Vote up!
15
Vote down!
-2
#1447598

  Dobry tekst.  Mogłby Pan podać link?

Vote up!
8
Vote down!
0

elig

#1447606

Jest tam jeszcze kilka interesujących komentarzy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Burza-po-wpisie-Ewy-Stankiewicz-nt-smierci-Dariusza-Kmiecika-i-jego-rodziny,wid,16986899,wiadomosc.html

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1447610

  To jest logika dziecka: jak się schowam pod kołdrą, to potwór  sobie pójdzie.

Vote up!
9
Vote down!
-2

elig

#1447600

Duże dzieci wiedzą że pod kołderką jest duszno, więc robią głośniej "taniec z gwiazdami" , a obok odkręconej flaszki kładą otwartą książkę z serii "nike". To do nich ma w przerwie dotrzeć wiadomość o pospiesznym odgruzowywaniu. Zakładam się że padnie propozycja powieszenia bannera wielkoformatowego i zrobienia miejsca na znicze bo idzie święto. Gdyby ktoś chciał postawić krzyż, natychmiast zostanie zrealizowany banner ! Tu nie ma miejsca na fuszerkę !

Vote up!
10
Vote down!
-1

#1447623

"A już urządzanie histerycznych nagonek w celu "zamknięcia gęby" ich autorom jest karygodne.  Co wiecej może ono tylko wzmóc podejrzenia  /choćby były bezpodstawne/".

Przede wszystkim to podejrzaną jest GW, bo swoją akcją kryje sprawców.

Nawet nie wątpię, że to jest świadome i zamierzone, że jest częścią większego planu. To nie jest propolska gazeta - ona chce źle dla Polski i Polaków. Trzeba działać, by ją pozbawić możliwości szkodzenia, trzeba ją traktować jak każde zło, które zagraża ludziom dobrym.

miarka

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1447611

Elig Droga.

 

To oczywista oczywistość,

że przypuszczenia, i delikatne sformuowanie Ewy Stankiewicz znajduje pokrycie w rzeczywistości.

To jest 150 %

pewności, że tak właśnie się stało i dlaczego.

Podobnie jak w Smoleńsku, jeden pierwszy rzut oka na farfocle pozostałe z 80 tonowej maszyny,  pozwalał stwierdzić bez cienia wątpliwości, że to wybuch.

O potwornej sile explozja unicestwiła, rozerwała na strzępy samolot, że to mord polityczny i krwawe przejęcie władzy w

POLSCE

przez proruską jaczejkę,

przez komotuskoruską mafię.

A Szojgu, ruski kretyn w 5 minut po explozji autorytatywnie stwierdza:

....wybuchu nie było a silniki pracowały do końca.....

Faktów wiele późniejszych,

wszystkie fakty, potwierdzają tyko słuszność tego pierwszego wrażenia, konkluzję wynikającą z tego pierwszego rzutu oka na farfocle dymiące w podsmoleńskim lesie, słyszane strzały pojedyńcze dobijania rannych i ruski okrzyk w tle:

 

ubijaj siuda !

 

A z przeszłości dawniejszej, proszę przypomnijcie nazwisko Karp, Marek Karp.

 

Był szefem Instytutu Badań Wschodnich zdaje się.

Dotykał swą pracą tego agenturalnego bagna, tych wszystkich agenturalnych syfów. Całej tej agentury sowieckiej w Polsce.

I w ościennych krajach za Bugiem.

Opowiadała mi historię pani, rusycystka, która razem z nim studiowała w Warszawie chyba, której był pan Marek Karp dobrym znajomym.

 

Ta pani mówiła mi jak zginał.....

Jechał samochodem i nagle z bocznej drogi wyjechała wielka ciężarówa tam na niego czekająca.

(pewnie GPS specyficzny tykał i informował mordercę, że ofiara nadjeżdża)

 

Uderzył w nią z wielką prędkością..

 

Ciężarówa była na białoruskich papierach. Odjechała sobie i cześć.

Nikt jej nie zatrzymywał.

Pewnie można w internecie namierzyć więcej  szczegółów.

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=25725

 

Historia strasznie śmierdząca.                                                                                                                                               Sprzed lat.                                                                                                                                                                           Śmierdząca tym samym smrodem co i ten wybuch gazu.

A te głupki,

pismaki na uwięzi, na smyczy g...ggg...add...dzinówki wyborczej i innych tefałenów myślą, że zaszczekają rzeczywistość.

Jak będą głośno i wściekle ujadać na słowa

PRAWDY.

 

Nie uda wam się !

ścierwa

 

Vote up!
13
Vote down!
0
#1447612

Kiedy byłem na Marszu w obronie Tv-Trwam, wygłosiła bardzo odważne i super krytyczne przemówienie w stosunku do Tuska.

Pozdr.

Vote up!
8
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1447632

też byłam i słyszałam - świetne przemówienie. Słusznie też dostało się bigosowemu.

Vote up!
7
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1447668

Całkiem niedawno służby zatrzymały Rosjanina z Kaliningradu, jadącego pociągiem akurat do Katowic. Wiózł jakiś arsenał typu szkielet karabinu maszynowego, pistolety automatyczne produkcji czeskiej, jakąś amunicję. Twierdził (niczym Putin o "zielonych ludzikach")że kupił to wszystko na bazarze - w Częstochowie bodajże - choć miejsce nie ma tu znaczenia. Pytanie można zadać, komu on to wiózł i po co. Facetom typu RAŚ? Żeby zmontować separatystów na Śląsku? Czy innej jaczejce GRU, tudzież innych służb mieszających w Polsce dość intensywnie? Dziennikarze którzy zginęli w eksplozji w kamienicy pisali o sprawach śląskich. Na coś wpadli? Na coś trafili i trzeba było ich uciszyć? Seryjny samobójca byłby dziwny i mocno rażący w przypadku całej rodziny? Nie było na niego czasu? Ewę Stankiewicz próbują obśmiać i wyszydzić jacyś dziennikarze. Może warto się przyjrzeć komu oni służą, niczym ostatni publicysta Krytyki wiadomej co to ostatnio wpadł jako agent GRU. Tylko on jeden pracował dla GRU? Więcej agentury nie ma? A może warto to środowisko przeczesać gęstym grzebieniem kontrwywiadu ABW? Za chwile będziemy mieli sytuację równie idiotyczną jak w Niemczech, gdzie szef kontrwywiadu ostrzega przed terroryzmem islamskim w momencie gdy wylał się on już na ulice. Dziękuję za taki kontrwywiad. Można szyderczo zapytać czy tam też Maciarewicz lustrował agentów? A może powinien?

Vote up!
8
Vote down!
0

rumjal

#1447643

aby działały tu służby z jednego państwa.

To tygiel środkowoeuropejski nazwany przez prezesa "Kondominuim" i tak należy rozpatrywać te sprawy.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1447648

Nie przekręcamy nazwisk! Macierewicz.

Do ostatniej serii nieprzypadkowych wypadków należy zaliczyć kraksę w której został ranny Wiktor Węgrzyn, komandor rajdu Katyńskiego. Klasycznie - zderzenie z ciężarówką.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/komandor-wiktor-wegrzyn-ranny-w-wypadku/

Vote up!
8
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1447669

Oczywiście mój błąd poprawna pisownia: Macierewicz. Sam nie lubię przekręcać nazwisk.

Co do Wiktora Węgrzyna i jego "wypadku" mam identyczny pogląd, z ciężarówką parę osób sie zderzyło i to na prostej drodze a niektórzy na jednokierunkowej. Na gierkówce zginęło trzech oficerów (jeszcze) SB wiozących archiwum sefa NIK-u prof. Waleriana Pańki. Zderzyli sie czołowo z ciężarówką. Sam prof. Walerian Pańko badał wtedy sprawę FOZZ-u i zginął - również na Gierkówce - w czołowym zderzeniu z autem osobowym. Jego służbowa Lancia bardzo dziwnie się wtedy rozpadła na pół w poprzek.

Vote up!
6
Vote down!
0

rumjal

#1447681

że znajoma Barbary Blidy, na rzecz której lobbowała była zwana - w światku handlujących węglem - Alexis, a faktycznie nazywała się Barbara Kmiecik.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1447649

 

 

 Widzę specyficzny związek pomiędzy zamordowaniem Majora Antoniego Żubryda i Jego Żony Janiny, wtedy,
a tym wybuchem gazu w Katowicach
dzisiaj.......
 
 

piątek, 24 października 2014

68. rocznica śmierci mjr. Żubryda
68. rocznica śmierci mjr. Antoniego Żubryda "Zucha"
 
...Nie dajmy zginąć poległym.
Zbigniew Herbert

Mjr Antoni Żubryd "Zuch"
 

68 lat temu, 24 października 1946 r., w lesie w pobliżu Malinówki (pow. brzozowski), agent UB Jerzy Vaulin strzałem w tył głowy podstępnie zamordował mjr. Antoniego Żubryda „Zucha”, dowódcę Samodzielnego Batalionu Operacyjnego NSZ „Zuch”, jednego z największych antykomunistycznych oddziałów partyzanckich działających na terenie ówczesnego województwa rzeszowskiego, operującego w powiatach sanockim, brzozowskim i krośnieńskim w latach 1945-1946. Wraz z Żubrydem śmierć poniosła również jego żona Janina, będąca w ósmym miesiącu ciąży.

Oddział „Żubryda” został ostatecznie rozbity przez pracowników Informacji Wojskowej z 8 Dywizji Piechoty, którzy wprowadzili do oddziału własnych ludzi. Dzięki nim 23 czerwca 1946 roku grupa ppor. Kazimierza Kocyłowskiego (dowódca ochrony oddziału Żubryda) została otoczony przez 32. Pułk Piechoty w rejonie Niebieszczan; do niewoli dostało się wówczas 21 partyzantów. Wcześniej, trzech schwytanych „żubrydowców” zostało na przełomie maja i czerwca powieszonych w publicznych egzekucjach: dwóch na stadionie piłkarskim „Wierchy” (Władysław Skwarc, Władysław Kudlik), a trzeci na rynku (Henryk Książek).
29 września 1946 roku Żubrydowi wraz z resztą oddziału udało się jeszcze rozbić grupę operacyjną wojska, MO i UB z Sanoka – partyzanci ujęli i rozstrzelali kilku milicjantów oraz aktywistę PPR biorącego udział w obławie, jednak od tego czasu inicjatywę strategiczną na polu walki przejęły komunistyczne siły bezpieczeństwa. W tych okolicznościach Żubryd, zdając sobie sprawę z beznadziejności sytuacji, postanowił wraz z żoną Janiną przedrzeć się do Austrii.

Janina Żubryd z d. Praczyńska ps. „Janek”

O zmierzchu 24 października 1946 roku Żubrydowie przybyli do Malinówki. Był wraz z nimi towarzysz broni Jerzy Vaulin ps. „Mar”. Vaulin, były żołnierz AK, kilka miesięcy wcześniej zwerbowany przez UB jako tajny współpracownik „Mewa” i skierowany do oddziału Żubryda.
Major Żubryd pozostawił małżonkę i wraz z Vaulinem poszli sprawdzić dalszą trasę przemarszu. Kiedy obaj weszli do lasu Vaulin niepostrzeżenie wyjął z kabury swojego browninga – kal. 7,65 mm i strzałem w tył głowy zabił Antoniego Żubryda. Chwilę potem podstępem zwabił w to samo miejsce będącą w ósmym miesiącu ciąży Janinę Żubryd i ją również zamordował. Następnego dnia UB zabrała ciała małżeństwa Żubrydów. Nigdy nie odnaleziono miejsca ich pochówku.....

http://podziemiezbrojne.blox.pl/html

Vote up!
11
Vote down!
0
#1447656

rezydentów obcych wywiadów na terenie "naszego?" kraju jest widoczna na każdym kroku i nie ma sensu przytaczać po raz kolejny całej listy. Nazwisko "Kmiecik" jest stosunkowo dość popularne na Śląsku, może bardziej w Zagłębiu i  być może to tylko niefortunny zbieg okoliczności....ale tylko?!?!.Jesli chodzi o miejsce detonacji, to do tej pory możemy w internecie zalezć zdjęcia z eksplozji na Retkinii w Łodzi a tutaj służby wszelkie błyskawicznie uporały się z bałaganem...Głęboko weszło w krew znajdowanie przyczyn eksplozji w fusach oraz bezwzględna miłość do uporządkowanych miejsc tragedii odpowiednim funkcjonariuszom!!!Nie zdążyłem przypatrzeć się konstrukcji kamienicy, ale bezwzględnie rzucało się w oczy "uporządkowanie" eksplozji,niejako segmentarne. Na wspomnianej Retkinii wybuch gazu dosłownie wydmuchnął ćwierć niemałego bloku mieszkalnego a tu jedynie segmencik został usunięty i przypomina to planowe wyburzenie. Nie wiem czy były użyte detektory ale nie przypuszczem by komukolwiek pozwolono by zajrzeć do materiałów sprawy i ,poza tym, każdy ma prawo przechowywać niezwkle niestabilną, smoleńską pastę do butów. Może to tylko mój chory umysł...Ciekawy będzie ewentualny ciąg zdarzeń i beneficjenci tego zdarzenia, gdyż w tym  miejscu, już na starcie, 2+2=/ 4(?)...Nasi bracia zza Buga mieli i mają bezwzględny interes w unicestwieniu polskich kopalń, a sposób eksploatacji kopalni urągał WSZELKIM przepisom...Tak stracić wzrok mógł jedynie ktoś "olśniony" wysokością sumy-to jedno.Jeżeli by przyjąć, że zbieżność nazwisk NIE jest przypadkowa, to sama nasuwa się analogia ze zgonami synów płk.Kuklińskiego-zemsta czy konflikt interesów?!?! A może i jedno i drugie wraz z informacją o przybyciu nowego szeryfa...Spiskowa teoria dziejów, którą nam się wypomina z uporem maniaka, musi się włączać,jeżeli z wyjątkiem gen. Jarulskiego, nikt z polityków na przestrzeni ostanich 5 lat a może i trochę dłużej, nie dokonał żywota w sposób ogólnie przyjęty tzn. własne łóżko lub szpital, nieuchronność postępującej choroby, ogólna rodzinna świadomość zbliżającego się "końca". U nas samobójcy mają i krótko i długoterminowe plany, nie przejawiają objawów depresji lub najczęściej do samobójstwa(?) lub tragicznego zgonu doprowadza niezwykły zbieg okolicznośći...ciężarówka wymuszająca pierwszeństwo, złe, leki nasercowe czy też awaria rozrusznika, ba, zdarza się także nienawiść własna, prowadząca n.p. do dziurawienia opon we własnym samochodzie... Nie mogę, osobiście, przeżyć tego, że cała praca Komisji Macierewicza z nieznanych przyczyn wpadła w łapy najbardziej zaintrtresowanych, w tym wiadomo   kogo.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1447658

Na całym świecie pojawiłyby się w związku z taką sprawą pewne podejrzenia, pytania, śledztwa dziennikarskie... Ale u nas pojawia się "rechot centralnie sterowany". Oczywiście, przez "niezależne i w większości prywatne media".

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1447663

Czego

można oczekiwać, jeśli bandycka, mafijna sitwa "rządzi" i na krótkiej smyczy trzyma zależnych pismaków ?

całe to lisie p...ppp...ollll...actwo.

kazali rechotać to "rechotajom".

na musiku

głupcy !

z błogosławieństwem żyrandola

i kopanej

matolskiej

elyty

Vote up!
8
Vote down!
0
#1447665

Złożyli wizytę na ulicy Miedzynarodowej, gdzie spokojnie zyje sobie drań-morderca

http://telewizjarepublika.pl/czlonkowie-mlodziezy-wszechpolskiej-i-kibice-legii-odwiedzili-zabojce-mjr-zucha-dla-nas-nie-ma-przedawnien,13032.html

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1447671

Akceptacja prostej zasady życiowej,nie ufaj nikomu,trudna jest dzisiaj do zrealizowania, Jeżeli chcesz przeżyć w obecnych czasach w względnym spokoju,nigdy o tym nie zapominaj.Najlepszy przyjaciel może okazać się twoim wrogiem.Może chce cię oszukać,okraść a nawet zabić.Trudne jest życie w takich warunkach,ale nie ma tu alternatywy.W czasie okupacji hitlerowskiej,warunek ten był przestrzegany,a mimo tego zdarzały się przypadki zdrady,które kończyły się tragicznie.Wtedy ,można było poznać Niemca,lub osobę,z nim się kontaktującą.Dzisiaj sytuacja jest o wiele bardziej złożona,bo rozróżnienie,"kto jest kim" jest bardzo trudne i wymaga wnikliwych,wzajemnych obserwacji,a przede wszystkim,zainteresowań politycznych i skłonności do pewnych wzorców życiowych osób,z którymi się kontaktujemy. Od kilku lat zdarzają się przypadki dziwnych morderstw,samobójstw,które najczęściej nie znajdują uzasadnienia.Jedyne co ich łączy to fakt,że miały związek,z niemal kluczowymi wydarzeniami,w naszym kraju.Odnosi się wrażenie,że w Polsce istnieje tajna organizacja,która jest wyspecjalizowana w usuwaniu osób,które wiedzą znacznie więcej od przeciętnego obserwatora szklanego ekranika.Obawa,przed ujawnieniem kompromitujących obecny system rządzących krajem,sprawia,że ta tajna organizaja wykonuje polecenia władzy.Sądzę,że każdy zdrowo myślący Polak do takiego wniosku dochodzi.Konspiracja w obecnych warunkach jest prawie niemożliwa.Można jedynie prowadzić sprawy w sposób mylący.Takie są moje przemyślenia,ale sądzę,że każdy zainteresowany tematem ma na ten temat swoje zdanie.Oj przydał,by się przyrząd umożliwiający czytanie myśli rozmówcy.Kto wie,może taki zostanie w przyszłości skonstrułowany?.Wtedy życie byłoby zabawniejsze i łatwiejsze.W tej chwili nic takiego nie mamy,to na razie utopia,tak jak demokracja

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1447687

...nie mieli odwagi zapytać w przeddzień Sikorskiego o faktycz dotyczące spotkania Tuska z Putinem. Propaganda wymownie przemilczała fakt, iż takie spotkanie - co potwierdzili dziennikarze - miało miejsce...

Skomentowałem zresztą ową - nie wierzę, że przypadkową - katastrofę budowlaną w Katowicach, bowiem twierdzę, że sprawa Sikorskiego ucichła w gruzach kamienicy...

Zresztą, jak wskazują fakty - śledztwo w srawie tej katastrofy, jest jednym z wielu ekspresowych śledztw. Sgliszcza po kamienicy są już uprzątnięte. A, że siła propagandy jest okrutna - skazano już w nich mieszkańca kamienicy, który rzekomo spowodował jej zawalenie...

Chłopcy ze wsi rządzą Polską i tylko biedne lemingi wciąż wypierają to ze śiadomości...

Vote up!
5
Vote down!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#1447707

wcale sie nie dziwie ze pani Ewa Stankiewicz ma watpliwosci co do wybuchu w Katowicach ale dziwi mnie za to sceptycyzm i krytyka zaleznych i niezaleznych? jak wspomnialem na wstepie po tylu "przypadkach" i zwyklych zabojstwach coz jeszcze moze nas zadziwic oni chca nas wszystkich wystraszyc nie cofaja sie przed niczym czyz nie jest to dziwne ze nikt nie zgina oprocz rodziny dziennikarzy i na dodatek wscibskich najlepiej sie odciac i wszdzic pania Ewe do czubow po radziecku oby reszta miala spokoj w polsce jest jak w najgorszym okresie komuny po wojnie i my jestesmy temu winni pozwolilismy bandzie nieukow i agentow ocego wywiadu albo wywiadow rabowac polske mordowac opornych bezkarnie przez 7 lat teraz zbieramy zniwo kto bedzie nastepny?

Vote up!
5
Vote down!
0

adolfnr2

#1447769

Po pierwsze - jeśli np.Paradowskim, Kublikom itd.  wolno głośno twierdzić, że Tu154M walnął w brzozę bo była mgła, leciał za nisko, za szybko itd. to Stankiewiczom wolno mieć podejrzenia.
Po drugie - "państwo polskie zdało egzamin"  -  tusko-komorowski wypierdek i wrzód na dupie Polski w jej tysiącletnich dziejach - sprawiło niestety, że czerwona lampka w głowie pali się już non stop bo wszystko jest możliwie, nawet to najbardziej absurdalne. Reklamacje za to należy zgłaszać nie do Ew Stankiewicz, a do kancelarii obu urzędów na "P".

Co do Komorowskiego to mam wrażenie, że ostatnio bardzo mu zależy by jego publiczne działania (bez znaczenia czy kretyńskie czy nie) były uważane za odruch Pawłowa bo kampania wyborcza do samorządów, potem prezydencka, a w rzeczywistości Bronek coś kombinuje na boku bo proszę zauważyć, że on ostatnio jest do bulu proNATOwski, do bulu lojalny względem atlantyckiego sojusznika ale... do dziś nie ma oficjalnego dokumentu, zrywającego lub przerywającego na czas nieokreślony umowy z FSB, które w imieniu Polski i głównodowodzącego SZ RP i z jego pełnomocnictwa  podpisywał w Moskwie jego lokaj  gen.Koziej !!! Bóg jeden wie z kim jeszcze B.K. i o co coś podpisywał. Oczywiście żaden mainstreamowy  żurnalista mu takiego pytania nie zada, niestety nie zadają mu go i prawicowi dziennikarze.
Brak odpowiedzi to też odpowiedź.
Zamiast sekować Ewę Stankiewicz, sekujący powinni zadać pytanie - co wiedzieli w katowickiej kamienicy, że Komorowski szybko przyznał ordery by po tamtadracku... zamknąć temat.

Pozdrawiam.

 

PS. Ten komentarz zamieściłam u Z.Korusa na naszeblogi.pl jakieś 30 min. temu ale wciąż się nie ukazuje.

http://naszeblogi.pl/50271-wybuch-i-ordery-co-wie-komorowski#comment-990654

 

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1447810

Bo Contesso od Twojego domu do redakcji nasze blogi to sporo kilometrów

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1447811