Kłótnia z Prezydentem Kaczyńskim

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim pokłóciłem się na długo przed 10 kwietnia.

Oczywiście Profesor Kaczyński o tym nie mógł wiedzieć, byłem tylko jednym z 40. milionów. Ale zlekceważenie rodzin Polaków pomordowanych na Wołyniu, prawdopodobnie z powodu pewnego zbliżenia politycznego z Wiktorem Juszczenką, bardzo mnie zirytowało. W tym punkcie jednak podpisałbym się pod postulatami przedwojennych endeków, którzy w Ukrainie widzieli wroga Polski - nieważne już, czy słusznie. Z przyjacielem ze studiów tak sobie zakładaliśmy, że zagłosujemy w I turze na kogoś innego - ja osobiście myślałem o Kornelu Morawieckim, póki nie stwierdziłem, że jest trochę oderwany od współczesnych realiów.

Ale tego poranka, gdy zadzwonił do mnie Andrzej i powiedział, że Prezydent nie żyje, to cały świat runął mi na głowę. Na początku nie wierzyłem, przecież ledwie co wyłączyłem komputer i radio, a tam - wiadomo - celebrytka zgubiła pantofelek, Niesiołowski się zająknął i Cymański to skomentował...

W moim życiu i w życiu moich bliskich wiele się zmieniło. Moje drogi rozeszły się z ludźmi, którzy wciąż żyli w postpolitycznym świecie i dla których 10 kwietnia był sensacją, a nie dramatem. Jeden z moich przyjaciół porzucił zwyczajne, codzienne życie i uaktywnił się społecznie i politycznie - jak nigdy dotąd. Inny przyjaciel rozstał się z dziewczyną. Brzmi głupio? Nie - "ona nic nie rozumiała" - powiedział mi. Pękło też coś w życiu mojej Mamy, która przed 10 kwietnia zastygła w swoich domowych i zawodowych obowiązkach, a od tamtego dnia... tak wiele się zmieniło. Ile osób także ruszyło się po smoleńskiej tragedii?

Ale moja kłótnia z Prezydentem Kaczyńskim miała dwojaki sens. Z jednej strony się z nim nie zgadzałem. Ale z drugiej strony mogłem się z nim uczciwie nie zgadzać i właśnie mogłem się nawet obrazić. Na innych prezydentów nie warto było nawet spojrzeć - z nimi nie było dyskusji o programie, o idei, o Polsce; na innych prezydentów nawet nie warto się było obrażać.

Lech Kaczyński był jedynym prezydentem III Rzeczypospolitej, który nie był współpracownikiem żadnych służb specjalnych.

Lech Kaczyński był najbardziej wykształconym prezydentem III Rzeczypospolitej.

Lech Kaczyński był jedynym prezydentem III Rzeczypospolitej, który grał z Europą jako reprezentant znaczącego kraju.

Był człowiekiem, którego zaszczuły media i salon, a rzesze omamionych ludzi - z którymi nie chcę mieć nic wspólnego - im wtórowały.

I dziś Go wspominam z wielkim bólem, wśród jazgotu "tych co na kolanach, odwróconych plecami i obalonych w proch".

Tutejszy

P.S. A media milczą. Jazgot pewnie się zacznie wieczorem.

Brak głosów

Komentarze

"na innych prezydentów nawet nie warto się było obrażać."

Skąd takie rozbudzone nadzieje i oczekiwania.
Wołyń,Katyń ,Traktat i cały konglomerat spraw społeczno-gospodarczych.
Wszedł na Urząd jak antyczny Herakles - zadania ,zadania.

Mówił o marzeniach a realizował cele.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114086

to prawda, istnieją też i takie interpretacje.

W sprawach społeczno - gospodarczych się z nim nie zgadzałem. W sprawach Wołynia - także nie. Co do traktatu lizbońskiego - choć byłem jego zdecydowanym przeciwnikiem - to jednak mam świadomość, że na górze wiedzą więcej. Skoro nawet Klaus podpisał, to znaczy, że są jakieś przesłanki, o których my nie wiemy. Po prostu uznaję, że "są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się naszym filozofom".

Zresztą - powiedzmy to sobie szczerze, jakkolwiek by to brzmiało - dzień 10 kwietnia legitymizuje Kaczyńskiego. Rosja grała tak, by go upokorzyć i zdezawuować jego wizytę. Był to jedyny prezydent, przeciwko któremu grało obce mocarstwo wraz z rządem jego własnego kraju - dlaczego nie grali przeciwko innym? Wałęsie, Jaruzelowi, Kwaśniewskiemu?

Dlaczego?

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#114088

- dobre pytanie - czemu nie grali preciw innym...

Vote up!
0
Vote down!
0
#114090

Tak, Kwaśniewski przesiedział tylko kilka godzin w Kancelarii Prezydenta Rosji, zanim ten go przyjął.
Podobno dopiero na prośbę przewodniczącego Rosyjskiego Parlamentu, zresztą kolegi Kwaśniewskiego ze " studiów " na Moskiewskiej Komsomołce.

Takie sobie upokorzenie.

Oczywiście w Polsce spotkanie odtrąbione jako sukces.

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#114233

"na górze wiedzą więcej. Skoro nawet Klaus podpisał, to znaczy, że są jakieś przesłanki, o których my nie wiemy."

przesłanki?- bez poparcia wewnętrznego trudno o stanowcze stanowisko.
Zauważ Pan Prezydent stanowczo opierał się w ramach mandatu jaki miał.
Nie rozpoczęto żadnych innych kroków - myśle o Trybunale i zabezpieczeniu konstytucyjnym.
Klaus-

Patrze na wpis Twój - z tym z owantym - jednak Bolejesz nad stratą jaką poniosła Polska.

Prezydent - nie jest małpą na gałęzi ku uciesze gawiedzi .

Z Lechem Kaczyńskim - mogłeś się sprzeczać.

z obecnym pomiotem - trudno o spór .
tu tylko batem dziada gonić -"Spieprzaj dziadu"

Vote up!
0
Vote down!
0
#114093

 a 9-go wieczirem TVP2 zaprosila jaruzela dostudia. Jaki to wspanialy patriota.

Udowadnial wraz z redaktorem prowadzacym,ze zagrozeniem dla Polski byla ekstrema Solidarnosci.

Co za podlosc !!!!! A Polacy  popieraja tych mordercow.

pOZDRAWIAM z za wody.

Do Chicago ten dran nie przyjechal. Mial by przyjecie.-

Vote up!
0
Vote down!
0
#114223

A ja po południu na Wawel...
Cześć Jego pamięci...

Vote up!
0
Vote down!
0
#114087

V.Klaus podpisał traktat .... ale wcześniej
został sam z decyzją o jego podpisaniu bądż nie.
Fakt, że nie znamy kulis, szantażu, kart przetargo-
wych traktatu.
Fakt podpisana go był dla mnie zdradą wobec
Nas Polaków, wystawienie nas na UNICESTWIENIE !

Vote up!
0
Vote down!
0

merypol

#114095

Przypomnę - Klaus nie podpisywał traktatu chcąc wymusić zapisy podobne do tych, które Polska już wcześniej UZYSKAŁA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114096

Ech- ciągle przypominać .
Jak się komuś ubzdyczy -nie nawrócisz.
Fałsz powtarzany na stronkach kanapowców żyje, tworząc mit .

I jeszcze te chamskie naciski na Klausa.(Pan prezydent określiłby "niebywałe") - nawet linkować nie warto .
I jak tu wierzyć w ludzi :)

Gdyby tzw. prawica polska zdolna byłą jasno i wspólnie artykułować - możliwe było referendum .
Brakło wizji(sprytu szachowego) polskim politykom-
Mając asa w postaci referendum - można było grać wyżej.

Tak na własne życzenie - jesteśmy w 2 lidze z perspektywą okręgówki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114100

 Ma Pan racje.  Mysle,ze Jakuboskie,Kowale i Kluziki juz dzialaly.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114224

O "Paniach"
http://niepoprawni.pl/blog/75/ruch-autonomii-polski#comment-130432

Jeśli idze w temacie:)"Kłótnia z Prezydentem Kaczyńskim"-

rozumie; podziela Pan - Prezydent nie jest o cudów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114290

media, jak kiedyś mówią swoim żargonem, który jest adresowany, i który rozumieją tylko niesamodzielnie myślący. Prezydent prof. Kaczyński mówił swoim językiem nie próbując przypodobać się komukolwiek. Traktował poważnie swój urząd i swoją misję. Poza tym miał wizję Polski i jej miejsca w świecie. Kiedy runie nadmuchany świat marionetek stojących obecnie na eksponowanych stanowiskach, może naród przejrzy na oczy i doceni chociaż w części zasługi tragicznie zmarłego Prezydenta. Wowczas będą powstawać pomniki i będą szkoły nazywać Jego imieniem. Oby jak najszybciej. terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#114116

Kochani  kiedys  pisalem  ze  w  mojej  Ojczyznie  zle  sie  dzieje, to  byl  czerwiec 2010  i  za  to  wyrzucono  mnie  z  bagna  ktory  zwa  S24. Pisalem  ze  Kutz  to  nowego  typu  volksdeutch, ktory  z  Tuskiem, Palikotem  osmieszaja na arenie miedzynarodowej  Polske  i  Polakow,  a  wewnatrz  kraju  prowadza  systematyczna  destabilizacje  organow  panstwa, ze daza do  oderwania  Slaska  i Pomorza  od  Polski  -  wysmiewano  mnie, no  coz  moze  z  dala  od  Ojczyzny wie  sie  wiecej  z  ust ludzi  bezstronnych,  nie  zawsze  Polakow !  Oni  beda  prowokowac  do  rozlewu  naszej  polskiej  krwi,  musimy  byc  czujni  a  zarazem  do  bolu  konsekwentni. Mam pomysl  do  gnebienia  tej  bandy  oszustow i zlodziei. Kolportarz  wynikow  ekonomicznych ich  rzadow  i stanu  finansow  publicznych jezykiem  prostym i  zrozumialym  dla  kazdego  Polaka,  tego  ktory jest  rolnikiem  i  tego  ktory  jest prf. uniwersytetu.  Musi  to  byc  opracowanie  bardzo  dokladne,  niepodwazalne  w  sadach,  wydane  w  formie  biuletynow  papierowych,  ulotek  ktore  zasciela  cale  terytorium  Polski,  praca  jak  za  krola  CWIOCZKA, jak  przed  30- laty.  No  coz  jezeli  sie  nie  ma  wolnego  radia i tv  trzeba  do  ludzi  docierac  jak  sie  da ! Nawet  w  tych  wielkich  miastach  ludzie  nie  wiedza  jak  sa  robieni  w  "bambuko". Taki  drugi  obieg  informacyjny  musi  sie  ukazywac  co  2 tygodnie  i  to  bezplatni. Nalezy  tez  ukazywac  realne  sciezki  wyjscia  z  tego  szamba. PO  przygotowala  grunt  pod  taka  inicjatywe ; podwyzki  wszystkiego  oprocz  poborow   i  emerytur,  balagan  biurokratyczny,  marnotrastwo  pieniedzy  w  sluzbie  zdrowia,  rzeczy  strategiczne  w  ruinie,  o  wojsku  nie  wspomne,  oglupiajaca  polska  oswiata  polskie  dzieci  i  mlodziez - szkola  coraz  dalej  od  ucznia,  samorzady  pozostawione  bez  pieniedz  tylko  z  zadaniami  nie  do  wykonania. Wybory  odbeda  sie  wiosna,  wiecej  jak  pewne, Tuskomatoly  traca  sponsoring  zewnetrzny,  no  i  sytuacja  z  zamachem  smolenskim  zaciesnia  sie  jak  petla  na  szyi  wisielca!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#114227

Kochani  kiedys  pisalem  ze  w  mojej  Ojczyznie  zle  sie  dzieje, to  byl  czerwiec 2010  i  za  to  wyrzucono  mnie  z  bagna  ktory  zwa  S24. Pisalem  ze  Kutz  to  nowego  typu  volksdeutch, ktory  z  Tuskiem, Palikotem  osmieszaja na arenie miedzynarodowej  Polske  i  Polakow,  a  wewnatrz  kraju  prowadza  systematyczna  destabilizacje  organow  panstwa, ze daza do  oderwania  Slaska  i Pomorza  od  Polski  -  wysmiewano  mnie, no  coz  moze  z  dala  od  Ojczyzny wie  sie  wiecej  z  ust ludzi  bezstronnych,  nie  zawsze  Polakow !  Oni  beda  prowokowac  do  rozlewu  naszej  polskiej  krwi,  musimy  byc  czujni  a  zarazem  do  bolu  konsekwentni. Mam pomysl  do  gnebienia  tej  bandy  oszustow i zlodziei. Kolportarz  wynikow  ekonomicznych ich  rzadow  i stanu  finansow  publicznych jezykiem  prostym i  zrozumialym  dla  kazdego  Polaka,  tego  ktory jest  rolnikiem  i  tego  ktory  jest prf. uniwersytetu.  Musi  to  byc  opracowanie  bardzo  dokladne,  niepodwazalne  w  sadach,  wydane  w  formie  biuletynow  papierowych,  ulotek  ktore  zasciela  cale  terytorium  Polski,  praca  jak  za  krola  CWIOCZKA, jak  przed  30- laty.  No  coz  jezeli  sie  nie  ma  wolnego  radia i tv  trzeba  do  ludzi  docierac  jak  sie  da ! Nawet  w  tych  wielkich  miastach  ludzie  nie  wiedza  jak  sa  robieni  w  "bambuko". Taki  drugi  obieg  informacyjny  musi  sie  ukazywac  co  2 tygodnie  i  to  bezplatni. Nalezy  tez  ukazywac  realne  sciezki  wyjscia  z  tego  szamba. PO  przygotowala  grunt  pod  taka  inicjatywe ; podwyzki  wszystkiego  oprocz  poborow   i  emerytur,  balagan  biurokratyczny,  marnotrastwo  pieniedzy  w  sluzbie  zdrowia,  rzeczy  strategiczne  w  ruinie,  o  wojsku  nie  wspomne,  oglupiajaca  polska  oswiata  polskie  dzieci  i  mlodziez - szkola  coraz  dalej  od  ucznia,  samorzady  pozostawione  bez  pieniedz  tylko  z  zadaniami  nie  do  wykonania. Wybory  odbeda  sie  wiosna,  wiecej  jak  pewne, Tuskomatoly  traca  sponsoring  zewnetrzny,  no  i  sytuacja  z  zamachem  smolenskim  zaciesnia  sie  jak  petla  na  szyi  wisielca!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#114228

może nie był wyjątkowy,ale wierzę,że chodziło mu o Polskę/tu zgadzam się z Tutejszym/.
Harcerzu,pozdrawiam Cie serdecznie,zwłaszcza,ze wyczytałam gdzieś w Twoim komentarzu,ze należysz do pokolenia,które tworzyło NZS/ja miałam 3 legitymację NZS na swojej uczelni/,ale styl masz taki,że nie zawsze rozumiem o co Ci chodzi/ale może to kompleks polonistki/:)/nie gniewaj się!/

Vote up!
0
Vote down!
0
#114282

Nie rozumie -
Polonistka ?
Oto droga Pani - Prezydent to nie małpa na gałęzi .

Pan od cudów.
Jarmarczny artysta.

Ma kilka zadań - których ocena nie zależy od wyjątkowości i zjawiskowści w działaniu.

"Może nie był ..."- k..... jaka delaratywność , asertywność.
ect
Był ili nie był - oto jest pytanie?
I na tle dotychczasowych postaci- lepszy od Bieruta
dajesz Im punkty jak Małyszowi za skok?

Dobrze że wierzysz- po deklarowanym wyuczeniu - powinnaś wiedzieć :(
Nie mam kompleksów -

Vote up!
0
Vote down!
0
#114296

No cóż,chciałam sympatycznie,ale jest Pan zgryzliwy,a styl fatalny!

Vote up!
0
Vote down!
0
#114314

a w meritum - masz uwagę ?

Bo My Tu o :"Kłótnia z Prezydentem Kaczyńskim"

Vote up!
0
Vote down!
0
#114317

Prezydent Lech Kaczyński był uczciwym i mądrym człowiekiem. Nie ma konieczności zgadzać się z Nim lub nie. Dyskusja z różnych punktów widzenia jest rzeczą naturalną. Ale był uczciwym człowiekiem i patriotą - wśród tych "co na kolanach, odwróconych plecami i obalonych w proch". A teraz "trzeba dać świadectwo".

Vote up!
0
Vote down!
0
#114961

 prezydentem Polski? na pewno nie zaszkodzi.

Zgadzam sie z The Economist, ze LK byl czlowiekiem z innej epoki, czasow kiedy pojedynkowano sie z powodu urazenia honoru.

w dzisiejszym swiecie liczy sie real politik, a z ta LK zupelnie sobie nie radzil. Czy ktos moze wymienic realne zaslugi i osiagniecia prezydentury LK czy pozostanie nam czcic za dobre checi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#120064

temat notki dotyczy jednak czegoś innego w akurat w tej dyskusji nie chciałbym moich refleksji sprowadzić do wymieniania konkretnych decyzji i inicjatyw.

Dla mnie to jest jak tłumaczenie elementarza, gdy ktoś nie zna liter alfabetu, to ja nie będę z nim dyskutował listownie.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#121893