Jeśli nie honor, jeśli nie sumienie, to może choćby zdrowy rozsadek...?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Sędzia sądu Apelacyjnego, który obniżył o 10 lat wyrok dla zwyrodnialca, mordercy trzylatka nie powinien już nigdy założyć łańcucha sędziowskiego. Takie wyroki nie są zgodne ani z prawem pozytywnym ani naturalnym. A co więcej są pogardą dla moralności, jakkolwiek by się ją pojmowało. Zresztą nie ma dnia, żeby część sędziów nie manifestowała, że może wyrokować według własnego widzimisię, a błogosławi im. Strzembosz – co jest nie tylko tragiczne ale zawstydzające dla tych, którzy mu kiedyś ufali.

Z kolei wypowiedź pani Kidawy Błońskiej, zapytanej co myśli o powyższym wyroku jest o tyle pożyteczna, że stanowi ostrzeżenie dla każdego uczciwego człowieka, a rodzica w szczególności, żeby na nią nie glosować. Jest pożyteczna, a zarazem przygnębiająca, bo okazuje się, że nie ma dziś kryteriów, które by stanowiły barierę uniemożliwiającą sięganie po najwyższy urząd w państwie. Swą wypowiedzią, że nie komentuje ona wyroków sądów dowiodła całkowitego lekceważenia dla spraw dla społeczeństwa najwyższej wagi, w ten sposób wyrażając swój stosunek do prawa i molarności. Nawet u przeciętnego człowieka o poglądach lewacko-libertyńskich może to być nie do przyjęcia. Potrzeba tu deprawacji sięgającej głębiej.

Wiadomo jakim dopustem Bożym dla Polski jest rzecznik praw obywatelskich, który robi raczej wrażenie rzecznika wszystkich, którzy mają chęć Polsce szkodzić. Rzecz jasna spotkał się on z Vèrą Jourovą, gdzie łaskawie stwierdził, że szansa dla wyjście z konfliktu wokół sądownictwa „jeszcze istnieje”. Oczywiście zaraz wyjaśnił jak on to rozumie: „Tym pierwszym elementem szansy była uchwała trzech Izb Sądu Najwyższego, która moim zdaniem w mądry sposób powiązała kwestie związane z niezależnością sądownictwa oraz indywidualnych składów orzekających z takimi zagadnieniami, jak nie doprowadzenie do zwiększającego się chaosu w wymiarze sprawiedliwości”.

Wiadomo co w tej chwili myśleć i o poglądach Bodnara na niezależność sądów i na chaos w sądownictwie, którego przejawem są właśnie takie uchwały SN pod batutą pani Gersdorf. A w ogóle, wydaje się, że Bodnar, podobnie jak pan Grodzki wziął się za chałturzenie w polityce? To już znacznie coś więcej niż chaos.

Najdalej wszakże w tym warcholstwie poszedł niejaki pan Śmiszka. Gdyby to, co zrobił nie było tak podłe, to nomen omen. Wezwał on UE do „objęcia Polski procedurą monitoringu”. Kiedyś to się nazywało zdradą stanu. Ale kiedyś istniało coś takiego, jak honor, na który n. p. nie mógł powoływać się złodziej i oszust. Dziś wprawdzie też się nie powołuje, ale dlatego, że nie wie co ta wartość znaczy. Znam tylko jednego polityka, który udowodnił, że wie czym jest honor, choć przewina jego było o wiele niższa niż jakiegoś łapówkarza. Warto przypomnieć jego nazwisko: Marek Kuchciński, były marszałek sejmu PR. Ale to rarytas.

Smutne to, bo gdyby mnie cudzoziemiec zapytał, czy Śmiszek jest tej samej narodowości co ja? Cóż mógłbym odpowiedzieć? A w końcu on mnie formalnie reprezentuje. Confusio rerum completa, jak mawiali Rzymianie.

Albo Donald Tusk , który jest żywym przykładem, że można nic nie umieć, mieć inną gębę na każdą okazję, mówić o sobie: „Jestem nie tylko obywatelem Gdańska, ale również Kaszubem. Co oznacza, że jestem częścią mniejszości narodowej. Jest to około 300 tys. osób z ich własnym językiem, z ich zwyczajami”, a jednocześnie przez gremia zblatowanego gangu europejskiego być wyniesionym na wyżyny władz Europy – czyli w prostej linii zostać następcą Karola Wielkiego. Koń by się uśmiał, gdyby potrafił.

Ale, ale, czyżby Tusk, kiedyś premier Polski i przywódca partii dotąd pretendującej do władzy, nie wiedział, że przynależność etniczna jest jedna, a ta do mniejszości wyklucza z tej do narodu tzw. państwowotwórczego? Czyżby wymknęło mu się przyznanie, iż nie jest Polakiem, o czym wielu od dawna mówiło. A ponieważ mniejszości kaszubskiej w Polsce, jak dotąd nie ma, to czym właściwie jest? Z Eindeutschung oczyszczano (przedwcześnie) w czasie tzw. rehabilitacji w 1945 r. Może niemieckim Kaszubem, także dziwolągiem, jakim chciał być Günther Grass? Wszystko to zbyt zaplątane na rozum normalnego człowieka.

Może wreszcie ci Kaszubi, którzy w imię nie wiadomo czego go popierają przejrzą na oczy. Pisałem kiedyś felieton p. t. Eingedeutscht – bardzo go na tę okazję polecam. Nie wiedziałem, że Tusk, w czasie swych występów w Polsce myślał uczynić z Kaszubów mniejszość narodową. A przecież Kaszubi mają swą chlubną kartę w dziejach Polski. Oczywiście ci inni Kaszubi, nie ci Tuskowi. „Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polśczi” – Derdowski się przypomina. Miałem przyjaciela, księdza, Kaszuba, jego brat oficer polski został zamordowany we Wronkach przez komunistów, bo w czasie wojny był jednym w dowódców „Gryfa Pomorskiego”, a po wojnie wałczył o wolną Polskę. Patriotyzm tych ludzi zawstydzał mnie, podobnie jak dziś pseudokaszubski patriotyzm Tuska.

Tymczasem „Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Łukasz Grzędzicki wielokrotnie wskazywał, że nie należy dążyć do sytuacji, w której trzeba będzie wybierać, czy jest się Polakiem, czy Kaszubą. Ja czuję się i Kaszubą, i Polakiem. I tak jak oddycham dwoma płucami, nie chcę, by ktoś kazał mi jedno usunąć.” Zawsze znajdzie się ktoś taki, kto chce coś ugrać na mniejszościach, ale historia, panie Tusk, historia ma tu coś do powiedzenia. Podobno ją pan kiedyś studiował.

Mój przyjaciel, a także przyjaciel nas Polaków, ks. Helmut Holzaplel, kiedy w latach 80 chodziliśmy po lubelskim Starym Rynku mruczał pod nosem: „to wszystko piękne, ale brak dobrej farby”.

Można powiedzieć o Rzeczypospolitej, że piękne w niej wszystko, ale brak tego, co to piękno utrwala: brak sumienia, brak honoru, brak tego, co sprawia, że człowiekiem jest się nie tylko z nazwy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

Niestety, 50. lat zbrodniczej, komunistyczno-sowieckiej okupacji pozwoliła komunie na wychowanie podobnych im osobników pozbawionych elementarnych ludzkich uczuć.

Psycholog: potrzeba trzech pokoleń, żeby Polacy pozbyli się wojennej traumy

Aby zmieniły się wzorce, jakie od końca II wojny światowej rządzą zachowaniem Polaków, musi minąć czas życia trzech pokoleń. Licząc od roku 1989 - ocenił w rozmowie PAP psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, prof. Bogdan Wojciszke.

PAP: Od zakończenia II wojny światowej minęło niemal 70 lat. Czy to możliwe, że jako naród wciąż odczuwamy, w różnych dziedzinach życia, jej konsekwencje?

Prof. Bogdan Wojciszke: II wojna światowa jest wciąż obecna w zbiorowej świadomości Polaków i ich zbiorowych zachowaniach. Bo ta wojna przyszła po latach zaborów i pozbawienia państwowości, kiedy i tak mieliśmy silnie rozwiniętą tożsamość zbiorową ofiary... Była kolejnym wydarzeniem w historii, które popychało nas w kierunku zbiorowej tożsamości ofiary, i tę tożsamość podtrzymało.

(...)

PAP: Czym II wojna światowa jest dla pokolenia urodzonego po roku 1989? Czy je również obejmuje traumatyczna spuścizna?

Prof. Bogdan Wojciszke: Dla pokolenia dwudziestolatków II wojna światowa to coś takiego, jak II wojna punicka. Ponieważ jednak zbiorowość podtrzymuje wzorce kulturowe, młodzi ludzie są kierowani na te wzorce, które w Polsce obowiązują. Sądzę, że zmiana tych wzorców wymaga trzech pokoleń życia w pokoju i wolności. Licząc od roku 1989.

(...)

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1617926

Raz prof. Wojciszke powiada, że II wojna jest w zbiorowej pamięci - rozumiem, że całego narodu, a innym razem, że dla młodzieży jest ona czymś takim, "jak wojna punicka". 

Proszę Pana prawda jest taka, że KEN (Komisja Edukacji Narodowej), w ciągu jednego pokolenia zmieniła mentalność Polaków i przygotowała nas do walki o niepodległość. Druga RP zrobiła jeszcze więcej -  w ciągu JEDNEGO pokolenia zespoliła trzy odrębne mentalności kształtowane przez 5 pokoleń i stworzyła jednolity naród. On się jeszcze boksował z sobą, ale nie do pomyślenia były takie antypolskie wycieczki, z jakimi mamy do czynienia dziś. Tak więc, ani pan psycholog, ani pan profesor nie maja racji. To bardzo popularna interpretacja.  

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ryszard Surmacz

#1617960

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pozwole sobie dodac, ze obecnie Polskie Ministerstwo Edukacji ksztalci mlodziez w kierunku sprzecznym, zarowno z wytycznymi KEN, jak i szkolnictwa w II RP.

Juz przynosi to niepokojace skutki, a moga byc one katastrofalne.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617985

MEN jest niewątpliwie nieudolne, brak jasnej, zdecydowanej postawy, np wobec nauczycieli wyprowadzających młodzież na "czarne marsze"; brak zdecydowanej postawy wobec LGBT szturmującej do szkół, itp., itd....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1618512

Oddanie (systemowych- antypolskich) "sędziów" (elit-kast) - zbroDniom...

- dniom po dniach - trwania w podłej 

bezczynności "prawnej"- wobec codziennych zbrodni "łowców Skór" ( hańbiących rozsądek służb zdrowia)

- najskuteczniej, korupcyjnie kompromitujących - imitacje rozsądku "sądownictwa" RP...

ZBRODNIE karzą (POdwładnych)...

- w ten sposób, że osobom związanym z "sądownictwem"... (antypolskim)

(zbrodnie) każą obbierać rozum sobie - osobie "sądzącej" ...

- że nie pOdda się rozsądkowi PRAWdziwych SPRAWiedliwości ... i ludzkich BO, ŻE dOświadczamy...

- tego - o czym informowali Polaków (od 1998r.) pryncypialni prokuratorzy RP...

- że : "polskim wymiarem sprawiedliwości, rządzi mafia lekarsko-sędziwska"...

Od listopada 1997r. opadła przede mną zasłona (za słonej) prawdy - wypowiedzianEgo marzenia...

- pewnego - z prawdziwego zdarzenia Lekarza RP - dr med. ś.p. J.D. : "żeby w zawodzie lekarzy nie pracowali zbrodniarze"...

Wobec powyższego od 1998 roku, również nie mam prawa przestać marzyć o nastaniu systematycznego tematycznego wymierzania teorEtycznej sprawiedliwości - rozsądkowo ludzkiej, nie omijającej władz "sądowniczych"...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1617958

Bardzo realistyczny teksy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ryszard Surmacz

#1617959

Tekst realistyczny jest, gdyż raportuje realia (od 1997r.) - styczne -> z (22 letnimi tekstami prawnymi) i EKSperymentami gorących funkcjonariuszy publicznych, przeprowadzanych "prawnie" na drogę zbrodni - POpełnianych zbiorowo z "wymiarami sprawiedliwości"  ...

- POtwierdzającymi ...-  multi (kulty) zbroDNI -> masowego nie ścigania zbrodni "popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych, z przyczyn politycznych.."

POtwierdzając "sądowniczy" surrealizm prawny -> styczny z art.44 - z ZAKŁAD-NIKiem Konstytucji RP... od 1997 r.

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1617977

Bardzo przepraszam, ale tekst bylby realistyczny, gdyby zostal podany w sposob czytelny. Jak na razie przypomina zawiklany belkot, prawie niemozliwy do odczytania. Prosze sie nie gniewac, ale chyba nie tylko ja "to" tak odbieram.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617981

Zawiłe są - terminy zawite SN...

SN sądzi, że osądzanie zbrodni NIEDOPUSZCZALNYCH - jest "niedopuszczalne" i dlatego "wymiarom sorawiedliwości" ...

- antypolskie "sądownictwo" (od okrągłego...) nie zezwala na ściganie niedopuszczalnych zbrodni "łowców Skór"...

wobec których - prokuratury krajowe i policja w Polsce mają (również z moich stron - od 1998r. znanych - MS ) - stosy stosownych dowodów materialnych zbrodni - kwalifikowanych art 148 k.k....

KPK nie pozwala mi dobitniej i zrozumialej pisać...

Od 1997r. - piszę to co mogę - konkretne haki na antypolskość "sądownictwa" w Polsce, posiadają tysiące Prokuratorów i to do Nich mam zamiar trafiać "niepoprawnie"...

Kompetencji - głowie, dość dwa słowa - resztę "niedopuszczalności" znają lepiej, za wszystkich Polaków - zwykłych, domyślnych ...

Zwykły Polak - zwykł szanować  prawa Ludzi oraz swoje, przestrzegać prawdy, sprawiedliwości i przestrzegać Rodaków, przed przestępczością gołosłowności (TERMINologii) - "sądowniczych wymiarów sprawiedliwości"...

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1617995

Proszę - o przeczy-tanie i zrozumienie POtrzeb antypolskości...

- Zawartych w przewidującym i ZAKŁADAjącym "prawomocność" -> nienormalności

DOPUSZCZALNOŚCI - nie ścigania przestępczości urzędniczej - "popełnianej z przyczyn politycznych" ... (o antypolskim charakterze sądowniczym ?).. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1618004

Dziekuje bardzo za wyjasnienia, zawarte w obu wpisach.

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618039

Dziękuję za porozumienie.

Janusz K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1618052

   Księże Profesorze, dlaczego mamy takie sądy? Odpowiedż banalnie prosta. Całemu środowisku wymiaru sprawiedliwości w Polsce brakuje podstawowej rzeczy. Tym ludziom brakuje podstawowych wartości, a tymi wartościami jest Polski patriotyzm wyniesiony z domu. Pójdę dalej. Tym ludziom w większości brak wielopokoleniowych Polskich korzeni. Zresztą, obco brzmiące nazwiska mówią same za siebie. Czas usunąć plewy. Dlatego, czas na radykalną zmianę, czas na nowy zdrowy kręgosłup państwa. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1617966

...to pełna mobilizacja do wyborów prezydenckich by zapewnić zwycięstwo w wyborach A. Dudzie, który pomimo kilku wpadek, po których zreflektował się, że z "kastą" nie ma możliwości układów, jest gwarantem dalszych pozytywnych zmian w polskim aparacie prawnym i sądowniczym. Tylko i wyłącznie wtedy można będzie zahamować antypolski targowicki front zdrajców Naszego Narodu, gdy ściśle określi się ustawą co jest zdradą stanu w politycznej hucpie i nie bacząc na unijnych lewaków rozliczy się ich za tą szkodliwą działalność. Dotyczyć to musi także polityków wszelkiej maści w rozliczaniu ich za kłamstwa nie poprzez piętnowanie a przez konkretne wyroki a do tego potrzeba nie tylko prawa ale i prawdziwych niezawisłych polskich sądów.

 Ta smutna historia wyroku sądu apelacyjnego dotycząca mordu zboczeńca na bezbronnym trzyletnim dziecku z całkowicie absurdalnym uzasadnieniem jak i skandaliczna uchwała sądu najwyższego potwierdza tezę, że w znaczącej większości w najwyższych organach sądowych zasiadają ludzie "nadzwyczajnej kasty" którzy moim zdaniem nigdy nie powinni orzekać z takim podejściem do wymiaru sprawiedliwości!

 Pełna aprobata dla sądu niższej instancji który zasądził 25 lat z karencją przedterminowego zwolnienia dopiero po upływie 20 lat i mam pełne moralne prawo twierdzić, że ten sąd nie orzekł dla sprawcy dożywocia tylko i wyłącznie dlatego, że spodziewał się właśnie takiej reakcji organów odwoławczych jaka nastąpiła!

 Nie bez wpływu na wyrok sądu apelacyjnego jest tu także fakt, że sprawca okazał się być pedofilem - pederastą co w dzisiejszej postawie części sędziów ulegających lewackiej propagandzie nie jest czynnikiem obciążającym choćby przypomnieć sędziego sądu najwyższego który chwalił się, że "przepiłował trzynastkę" i nadal to lubi. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

niezależny Poznań

#1617970

Napisz co pozytywnego zrobił dla Polski Duda przez te pięć lat i nie pisz o jego "kilku wpadkach", ich było kilkanaście i nie będę ich wymieniał po raz któryś tam z kolei. Ten chaos z sądownictwem trwa "dzięki" niemu. Po drugie to nie były jak je nazywasz wpadki, lecz szkodliwe i przemyślane decyzje. Przerabianie Polski na "polin" to wpadka? Zawetowanie ustawy dezubezacyjnej, to też wpadka? Jakie kolejne "wpadki" wymyśli w drugiej kadencji, kiedy to już na niczym jemu nie będzie zależało i powie wyborcom, teraz możecie mi "skoczyć"? Nawet jego córka myśli o emigracji (ewakuacji?), to co on znowu szykuje Polakom?

Wczoraj napisałem, że nie widzę różnicy między Dudą a Tuskiem i zdania nie zmienię. Obyś po zagłosowaniu na Dudę nie pluł później sobie w brodę i mówił sam do siebie "miałeś chamie złoty róg". Polacy mają teraz sprawdzonego kandydata, znanego od wielu lat i nie powinni tej szansy zmarnować. Dudy nie znał prawie nikt, prezes wyciągnął go za uszy z cylindra. Duda wyszedł z Unii Wolności, ale ta zdradziecka unia nie wyszła z niego.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1617989

Pozwolisz, ze sie nie zgodze z pierwsza czescia Twojego komentarza, Po pierwsze, ze nie dotyczy on poruszanego tematu, a po drugie, ponowny wybor obecnego prezydenta, w mojej opinii, nie zmieni istniejacej, powolnej degrengolady Polski, prawie we wszystkich dziedzinach jej "rozwoju". Oczywiscie oddanie wladzy w rece totalnej opozycji to nieunikniona szybka katastrofa, a wlasciwie, likwidacja resztek tego, co pozostalo z Polski. Istnieje trzecia, jeszcze nie zbyt dobrze rozpoznana i skrystalizowana opcja "polskiej drogi" w postaci Konfederacji. Jednak osobiscie wole niepewnosc, niz pewnosc upadku Rzeczypospolitej. To tyle na temat, poza tematem, a wlasciwie na temat Twojego pierwszego zdania.

Pod dalszym tekstem podpisuje sie wszystkimi swoimi konczynami. :-)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617990

baju baju...

 

baju baju

z "Konfederacją"

trafim do raju!

 

PS Z jednego takiego "raju" to wychodzimy już..., a nawet więcej, i końca tego wychodzenia jeszcze nie widać...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1617993

   Witam!  Ciekawy jestem, w którym momencie  obecna "konfederacja" rozwinie nad sobą czerwony sztandar z sierpem i młotem. Nam potrzeba Ruchu Narodowego na silnych Polskich katolickich fundamentach, a nie agentury onuc. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618005

Na nachalny ultrakatolicyzm o sekciarskim charakterze, epatujacy katolickimi symbolami, wielu katolików daje się łatwo nabierać. Lech Wałęsa, bardziej teraz znany  jako agent Bolek z Matką Boską w klapie, pozostaje wręcz modelowym przykładem tego, jak moskiewskie i peerelowskie służby zaprzęgły religię w służbie totalitarnego systemu komunistycznego, w procesie jego przepotwarzania się w państwowy kapitalizm sterowany przez towarzyszy z dawnych służb, wbitych w biznesowe "gangi". 

Religia pozostawała oczywiście w służbie moskiewskiego imperium od jego początków, podporządkowana całkowicie woli cara, uważającego się i uważanego przez wiernych prawosławnych za Boga. Wschodnią głównie prowieniencję przypadków, jak wspomniany wyżej, można bez większego trudu rozpoznać. Trzeba tylko trochę chcieć!       

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618011

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ruch Narodowy to jeden z zespolow tworzacych Konfederacje. O ile sie nie myle, wyrasta on i kontynuuje tradycje RN ABC, Zwiazku Jaszczurczego, Narodowych Sil Zbrojnych i Zolnierzy Niezlomnych. Dosyc trudno posadzac te organizacje o sympatie do ruskich onuc, czy czerwonych sztandarow. Problem polega na tym, ze w Konfederacji znajduje sie sympatyk Rosji Korwin. Jak na razie Narodowcy sa liderami Konfederacji poniewaz wystawili kandydature Bosaka. Mozna miec nadzieje, ze pan Mikke zostanie calkowicie odsuniety na boczny tor. On juz dawno powinien znalezc sie na emeryturze.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618015

  Witam! Czym Twój idol Bosak może się pochwalić, chyba tylko pochwałą od "Sputnika" Proszę nie mylić obecnej 'Konfederacji", która ma twarz Korwina, Brauna, Winnickiego, Michalkiewicza, Bosaka, z Polskimi Narodowcami. Stawianie tych ludzi na równi z Polskimi Narodowcami, uwłacza ludziom potomkom pokolenia AK, z którego się wywodzę. Obecną "konfederację" postrzegamy, jako agenturę wpływu sowieckiego. To widać jaskrawo po głosowaniach w sejmie wpisujących się, jako całość Totalnej Targowicy. Dla mnie obecnym RN aktywnym w Polsce, są Kluby Gazety Polskiej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618029

Tak sie sklada, ze czlonkowie mojej rodziny byli zwiazani z AK i niektorzy zgineli w Powstaniu. Co gorsze, na emigracji, dlugo przyjaznilem sie z oficerami NSZ i od nich przejalem gradacje naszych wrogow. Ciekawym jest, ze przed wojna racje miala Sanacja, a w czasie wojny Narodowcy (ONR). Osobiscie nie znam dokladnie ani Bosaka, ani Brauna. Oceniam ich na podstawie ich wypowiedzi. Chyba najbardziej poznalem Korwina - jako antypolaka i pozera. Michalkiewicz nie nalezy do Konfederacji. Nie widze zadnych nienatualnych poz i falszow w wypowiedziach Winnickiego i Bosaka - dostrzegam je u Brauna. Nie zarejestrowalem tez prorosyjskich wypowiedzi tych osob - mozliwe ze nie znam wszystkich ich wypowiedzi. Zauwazylem tylko jedno glosowanie Konfederacji przeciwko wg. nich szczatkowej reformie sadownictwa - co uznaje za powazny blad. Inna rzecz, ze czlonkowie PiS podobnie zareagowali  swoja absencja. Zeby osadzic pochwale "Sputnika", musialbym zapoznac sie z nia. Kluby Gazety Polskiej powolal do zycia Sakiewicz, ktororego nie obdazam zaufaniem. Dobrze ze wiele z tych klubow wylamalo sie spod jego kontroli.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618045

   Witam ponownie. Wypowiedż Brauna - "nie chcemy w Polsce wojsk okupacyjnych USA". Chyba zapomniał, że to wojska NATO. Wypowiedż Michalkiewicza - "Polską ma rządzić obca agentura". Opcja Prusy zajęta przez PO, to łatwo mu było zmienić woltę na Rusy. Dla mnie ci osobnicy, to obca antypolska nacja. Bosak też anty NATO. I tacy ludzie mieliby kreować Polską Rację Stanu? Konfederacja, to zmontowane szczepy palikociarni i kukizowców przez byłe służby reżimu komunistycznego i agenturę usilnie kreowane przez obce media. Społeczeństwo nie uda się już ogłupić.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1618082

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Moze uprzejmie zapoznasz sie ze statusem wojsk USA w Polsce. Oni nie podlegaja polskiemu dowodzctwu. Zasadniczo to wyjasnia wszystko, na temat czy sa wojskiem okupacyjnym, czy tylko obcym, poslusznym rozkazom obcego panstwa.Patrzac z Twojego punktu widzenia, bardzo sie ciesze, ze nasza obronnosc powierzylismy naszym najwiekszym przyjaciolom, zamiast wlasnemu wojsku. Ty tez - prawda? Ciesze sie rowniez z tego, ze utrzymujemy ich, jako wojsko zaciezne w Polsce, nie posiadajac nad tym wojskiem najmniejszej kontroli. To naprawde moze cieszyc. Tylko czasami kojarzy sie z innym wojskiem przebywajacym w Polsce. Tamtym, to nawet nie musielismy placic za ich pobyt u nas. To nie jest wazne. Najwazniejsza jest wiara , ze nasi najlepsi przyjaciele tak nas kochaja, ze gotowi sa ginac za Polske. Mielismy na to dowody w czasie Drugiej Wojny. Ze nie jest to calkowicie zgodne z faktami, to nieistotne. Najwazniejsz jest wiara w zapewnienia naszych sojusznikow, ze beda nas bronili. Chcialo by sie powiedziec, ze do ostatnigo polskiego zolnierza.

Tyle na temat wojska. Co do polskiej Racji Stanu, to patrzac z Twojego punktu widzenia, nalezy w Polsce zaklady przemyslowe zlikwidowac, lub oddac obcym, likwidujac jednoczesnie drobny przemysl finansowym i administracyjnym terrorem. Powinno sie zniszczyc rolnictwo, ustawiajac tak ceny na  rynku, by rolnikowi nie oplacala sie produkcja mleka, miesa ani ziarna. Za to mamy piekne laki, tylko krow nie widac.  Dobra regulacja cen pozwala tez na sciagniecie do Polski milionow naszych najlepszych ukrainskich przyjaciol w celu umozliwienia Polakom, zwiedzania egzotycznych krajow na swiecie. Natomiast z Zachodu nalezy sciagnac bardzo atrakcyjne zboczenia, a co najwazniejsze, rozwinac tak jak nalezy nauke o seksie i ksztalcic w tym kierunku dzieci w polskich szkolach. Juz nie chce mi sie dalej rozwijac zalet Twojego punktu widzenia, bo musialbym napisac prace doktorska, a nie zwiezly komentarz. Reasumujac, przyznaje Ci racje. Juz dawno zauwazylem, ze brak zmiany  kierunku "Polskiej Racji Stanu", ktory jest utrzymywany od trzydziestu lat bedzie mial konkretny epilog zawarty w mysli pana Rymkiewicza, ktora zamieszczam w kazdym moim komentarzu.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Masz racje. spoleczenstwo juz sie nie da bardziej oglupic. Tylko nieliczne wyjatki sa odporne na propagande.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618099

   Większej bzdury nie słyszałem. TAMCI, to byli pokoleniowi sowieccy okupanci, których tylko dzięki głównie A.Macierewiczowi ,zostali wykopani w 1993 r.z Polski. Obecne wojska USA NATO zostali zaproszeni przez sojusznika, czyli państwo Polskie. Co do drugiego tematu, co ma NATO do rolnika i przemysłu? Przecież, Niemcy chcieli tanią siłę roboczą, czyli skolonizować Polskę ekonomicznie. Dopiero PIS przerwał te zamiary. Wojsko Polskie będzie silne dopiero za kilka lat. Nie chcieliśmy za chwilę drugiej Ukrainy, więc stąd obecność naszych sojuszników. Silny sojusz militarno gospodarczy Polska-USA kończy strefę wpływu drapieżnej Rosji. Polska staje na nogi, błyskawicznie budując swoją siłę, podmiotowość i suwerenność, co oczywiście niszczy zamiary wrogiej Polsce nacji. Jesteśmy dużym krajem Europejskim, który za kilka lat będzie węzłem krwioobiegu węzła ekonomicznego Europy, więc stąd obawa dzisiejszych chemegonów państw sterujących obecną UE. Można by tak pisać do rana, ale kreślę myśli bez poprawek. Dla Polaków najcenniejszą wartością jest Wolność i dlatego nie pozwolimy Obcym rządzić naszym krajem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618116

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty naprawde wierzysz w to, co powyzej napisales?

Szczegolnie o tej blyskawicznie, od trzydziestu lat, budowanej sile, podmiotowosci i suwerennosci.

Jezeli tak, to moge Ci tylko pogratulowac.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618139

 Nie od 30 lat, ale od roku 2015, z małym przerywnikiem rządu Pana Olszewskiego. Po 89r, dalej rządzili Moskiewscy namiestnicy fałszując wszelkie wybory w Polsce. Żaden rząd nie przeprowadził dekomunizacji i mamy skutki. Naród obecnie coraz silniejszy i mocno wierzę, że uporządkujemy prawem Polskę usuwając chwasty, komuny, neokomuny, dewiantów i innej antypolskiej agenturalnej swołoczy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1618144

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I wlasnie o to mi chodzi! By wreszcie mozna bylo usunac chwasty komuny, neokomuny, dewiantow i innej agenturalnej swoloczy.

Natomiast mam powazne watpliwosci, czy cyklicznie zmieniajacy sie zespol PO i PiS, ktory od trzydziestu lat kolekcjonowal te wszystkie "bledy i wypaczenia", nie respektujac Paragrafow Kodeksu Karnego, nagle zmieni kierunek swojego postepowania i zacznie niszczyc to co dotychczas osiagnal. Zakladajac, ze PiS ma rzeczywiscie dobre zamiary, uwazam ze popelnia karygodny blad, nie dopuszczajac do siebie mlodych. Patrzac na kierunek obu tych, dzialajacych zgodnie stronnictw, widze, ze postepuja oni z Polska, tak jak ze slynna gotowana zaba. Zobacz tylko ilu uczestnikow Okraglego Stolu zajmuje do tej pory eksponowane stanowiska i robi za przedstawicieli naszego narodu. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_(Polska)#Strona_opozycyjno-solidarnościowa  

Oraz to:  "Prezydent Francji będzie w poniedziałek w Warszawie rozmawiał również z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Wieczorem Macron w ambasadzie Francji w Warszawie spotka się ze społecznością francuską oraz polskimi intelektualistami i środowiskami kulturalnymi, m.in. z Adamem Michnikiem, Agnieszką Holland, Marianem Turskim oraz Pawłem Pawlikowskim."

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618145

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jakos nie mozemy wyjsc z tego raju jakies trzydziesci lat, mimo rzadzenia przez ten caly czas metoda rewers-awers, tej samej monety. Nie trzeba byc jasnowidzem, by przewidziec, czym sie to skonczy. Rowniez nie mozna przewidziec dokladnie, czym moga sie skonczyc rzady Konfederacji, dopoki siedzi tam Korwin. Mimo to, uwazam ze przyszedl najwyzszy czas, by rozbic eunuchowaty uklad okraglstolowy i dopuscic, mloda krew do wladzy. Na Bosaka bede glosowal (pomijajac jego wysokie zalety osobiste), glownie dlatego, ze trwa wsciekla nagonka na niego. To oznacza, ze bardzo przeszkadza on tym, ktorzy chca zeby bylo jak bylo, az do wiadomego konca. 

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618010

Gdyby tak Kaczyńskich uznać za integralną część układu magdalenkowego, jak  Pan to czyni (i wielu innych), to należałoby zapytać, kto z tych nie uwikłanych ponoć w układ głównych działaczy obecnej  "Konfederacji" był prześladowany przez III RP? Ze zrozumiałych względów, nie dotykam tematu zamachu smoleńskiego, ale domyśla się Pan o co mógłbym w związku z tym zapytać. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1618017

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie chwytam zwiazku uczestniczenia w cyrku Kiszczaka z postawionym pytaniem. Kaczynscy byli wsrod aktorow tego widowiska. Mysle, ze Braun byl posadzany o to, ze spral szesciu policjantow. Nawet nie wiem, jak zakonczyl sie jego wieloletni proces. Winnicki natomiast, musial zaplacic jakas wygorowanna sume, poniewaz zgodnie z prawda, pomowil komendanta policji, ze jest on bandyta. Korwin byl w stanie wojennym kilkakrotnie aresztowany, siedzial w Bialolece, podpisal lojalke i w trzeciej RP, zyje mu sie niezle. Nie wiem, czy taka odpowiedz zadowoli Pana. Ja bardzo przepraszam, ale jestem zupelnie wolnym czlowiekiem, niezaleznym od zadnych zgrupowan i ukladow, wiec moge nie znac glebszych zaleznosci. Wpisuje tu swoje refleksje w miare wolnego czasu i swoich kaprysow, bo czasem lubie podzielic sie osobistym spojrzeniem na swiat, a przyszlosc Polski lezy mi na sercu.  

Chyba mam troche za mala glowe, by domyslic sie zwiazkow czlonkow Konfederacji z zamachem. Oni bronili brzozy?!

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618055

Z tymi zarzutami wobec Kaczyńskich o przynależność do magdalenkowego układu jest jak z oskarżaniem Józefa Piłsudskiego o agenturalność. Nikt nie był tak atakowany w II RP, jak właśnie Naczelnik, a w III RP  Lech i Jarosław Kaczyńscy (dodać trzeba jeszcze koniecznie Antoniego Maciarewicza). Lech Kaczyński wraz z najbliższymi współpracownikami i elitą niepodległościową został zamordowany z tych samych przyczyn, z jakich usiłowano zabić Józefa Piłsudskiego.

Moskowia z własnego i świadomego wyboru była, jest i pozostanie najbardziej śmiertelnym z wrogów Polski i Polaków. Kto więc Jej się wysługuje w jakikolwiek sposób sam się określa jako antypolak.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618141

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Sluszna racja. Prosze tylko zauwazyc, ze uczestnikow obrad Okraglego Stolu, wybieral niektorych osobiscie, a napewno zatwierdzal obecnosc pozostalych - gen. Kiszczak. Z cala pewnoscia nie wszyscy byli jego agentami. Jednak w czasie dwumiesiecznego bratania sie z komuna, pewne sympatie zostaly zawiazane, a umowa przewidywala gruba kreske dla zbrodniarzy. Wiekszos uczestnikow tych obrad otrzymala pozniej wysokie stanowiska w strategicznych obszrach panstwa polskiego. Niektorzy w dalszym ciagu je piastuja. Jezeli Pan wygoogluje haslo "Okragly Stol strona opozycyjna", pewnie Pan sie zdziwi, ile z tych nazwisk trwa tam do dzisiaj.  Macierewicz nie uczestniczyl a obradach, ale mam do niego pretensje, ze spartolil dekomunizacje. Uwazam, ze kiedys byl energicznym dzialaczem spolecznym, ale po konfrontacji z SB, zrobil sie dla nich grzeczny. Niesiolowski tez zrzucal jakas tablice i chcial spalic pewien dom w Bukowinie, ale szybko dal sie przekonac i wsypal, nie oszczedzajac nawet swojej narzeczonej, cala niepodleglosciowa organizacje, ktora sam zalozyl.  Za Macierewiczem tez sie ciagnie jakis smrod na temat kablowania kolegow. Chyba chodzilo o Onyszkiewicza.

Ja, wiedzac o tym jak latwo mozna czlowieka przekonac, juz dawno przestalem wierzyc w naszych obecnych bohaterow narodowych. Prosilbym tez Pana o pewna wstrzemiezliwosc, a przede wszystkim, o jak najdokladniesz zbadanie zyciorysu danego polityka, by poznie nie czuc sie oszukanym. Ja przezylem to wiele razy - od 1956 roku. Nawet nie chce mi sie liczyc, ile razy dalem sie nabrac.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618146

W totalnej wojnie propagandowej (dziś informacyjnej), toczonej z krótkimi przerwami od trzech stuleci przeciwko Polsce i Polakom, byliśmy właśnie świadkami i uczestnikami jednej z największych bitew. Od razu dodam, że bitwie wygranej przez Polaków. Antypolska międzynarodówka, na czele z Moskowią w symbiozie z wściekle antypolskimi żydowskimi środowiskami, odsłoniła w tej bitwie (nawet przed ślepcami) to, co zazwyczaj pozostaje zasłonięte przed maluczkimi.

W czasie bitwie takiej jak wyżej wspomniana, w której rozstrzygały się (i będą dalej nie raz rozstrzygać)) losy Polski i Polaków, widać jak na dłoni, kto jest po jakiej stronie. Pański pupilek Bosak wraz innymi posłami "Konfederacji" usiłowali w tej bitwie zachować to, co stanowi dla nich przysłowiowy fundament prawdziwej niepodległości i suwerenności Rzeczpospolitej, czyli "neutralność". Nie na długo jednak starczyło im determinacji, sił i wytrwałości w dążeniu do tego wiekopomnego i zbożnego celu,  szybko bowiem przyłączyli się do antypolskiego frontu. Zresztą kierując się wcale nie odosobnionymi zdaniami, można zapytać, czy kiedykolwiek się z niego tak naprawdę wyłamali?  

  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1618167

Calkowicie zgadzam sie z Panska mysla zawarta w pierwszym akapicie Panskiej wypowiedzi - mam tylko watpliwosci, czy rzeczywiscie wygralismy ta bitwe.

Co do czesci drugiej. Bosak nie jest moim pupilkiem. Uwazam go tylko za o wiele lepszego kandydata na fotel prezydenta niz obecny prezydent, reprezentujacy interesy zydowskie na terenie  Polski i zabiegajacy o glosy zboczencow. Rozumiem, ze Pan twardo broni polityki PiS, poniewaz zwyczajnie nie ma oprocz nich, nikogo innego, zaslugujacego na obrone. To fakt. Natomiast ja mam pewne zastrzerzenia co do ich polityki. Zaczelo sie to od obrad w Magdalence. Prosze zauwazyc, ze w owym czasie Lech Kaczynski pracowal w zespole Tadeusza Mazowieckiego. Mam prawo podejrzewac go, ze jako prawnik przygotowal zasady czy fundamenty "Grubej Kreski". Nie bede tego komentowal. 

Mowi Pan, ze Bosak zachowywal neutralnosc wraz z innymi Konfederatami. Zgadzam sie co do Bosaka - byl raczej umiarkowany. Natomiast Winnicki widzial bledy popelniane przez PiS i czasem ostro je krytykowal z pozycji opozycjonisty dbajacego o interesy polskie. Braun atakowal PiS jako partie dazaca do zaglady Polski. Korwin mowi wszystko, a szczgolnie to co mu moze dodac splendoru, reszta go nie interesuje. To jest moje osobiste spojrzenie na tych politykow. Najbardziej z nich podoba mi sie Winnicki, a Bosaka bardzo szanuje za inteligencje i oddanie sprawie polskiej. Mam im za zle, ze byli przeciwni chociazby czastkowym zmianom naprawy sadownictwa. Bardzo sobie tym zaszkodzili w opinii chyba wszystkich. Nie wiem dlaczego to zrobili, ale wyczuwam tu reke Korwina. 

Pozostaje z szacunkiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618190

Jeśli posłowie "Konfederacji" opłacani z pieniędzy polskich podatników, nie patrząc na to, że 75 % Polaków opowiada się za reformą  sądownictwa, nie popierają  zmian w tej najbardziej zdegenerowanej sferze polskiego życia, to wygłaszane przez nich wzniosłe hasła i prezentowane programy naprawy Rzeczypospolitej funta kłaków nie są warte.

Czas najwyższy urwać się ze smyczy Korwina i Putina!

Pozdrawiam   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618194

Nie przesadzalbym z tym funtem klakow na temat ich programow, ale podzielam Panskie zdanie.

Wydaje mi sie, ze juz jest za pozno, na oderwanie sie od Korwina.

Korwinowski Wilk szczur, wlasnie ich zalatwil.

Dawno temu twierdzilem, ze wejscie JKM do tej koalicji, bedzie ich koncem.

Czasem przykro miec racje.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618197

Czyli z tych, co nadejdą wraz z "reformą" PiS. Jest to sędzia Krzysztof Eichstaedt, jeden z sędziów dyscyplinarnych z rekomendacji KRS z nadania Ziobro. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1618056

moga liczyc na szczegolna wyrozumialosc pana Eichstaedt. Ciekawe, czym jest powodowana taka wlasnie przedziwna litosc dla zwyrodnialego mordercy. To nie bylo zabojstwo. To bylo szczegolnie wyrafinowane, sadystyczne morderstwo i z tego artykulu powinien odpowiadac ten bydlak. Na szczescie Ziobro wniesie apelacje w tej sprawie. Ziobro powolal w 2018 roku  134 sedziow dyscyplinarnych. Szkoda, ze nie mogl sprawdzic, czy niektorzy z nich, nie sa zboczencami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618060

 Przy nominowaniu nie wszystkich da się "prześwietlić". Na przykład, Polacy zgłosowali na Dudę ponieważ nic o nim nie wiedzieli, zaufali Kaczyńskiemu. Wielu brzydzi się nim teraz, ale jest jeszcze wielu, którzy ponownie mają zamiar na niego głosować.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1618064

Motywowano niskimi wartościami moralnymi sędziów. Pamiętamy czarne bilbordy. Mieli zastąpić ich prawnicy uczciwi (taki oksymoron). Podczas gdy ci mianowani przez Ziobro przezentują równie niskie wartości moralne, co "nadzwyczajna kasta" lub nawet niższe. Tu posłużę się przykładem pani Teresa Kurcyusz-Furmanik, która za wykrytą wadę w sprzedanym jej używanym samochodzie pozbawiła pierwotną właścicielkę tegoż samochodu mieszkania. Ta sędzia kasty Ziobro dziś jest jedną z sędziów KRS. Dlatego choć nie popieram żadnej z tych kast to sprzeciwiam się praniu umysłów Polaków, że tzw. "reforma sądownictwa" służy czemukolwiek innemu niż przejęciu kontroli nad sądami w celu ochrony aferzystów PiS.

Duda, kim będzie i czyje interesy będzie reprezentował interesujący się polityką Polacy wiedzieli już od stycznia 2014, gdy Andrzej Duda został przedstawiony przez PiS (m.in. Annę Fotygę) na wyjazdowych obradach Knesetu na Krakowskim Kazimierzu. Od tej pory w mediach zmienił się obraz Komorowskiego, z człowieka, co by przegrać musiałby przejechać ciężarną zakonnicę na pasach stał się śmiesznym człowieczkiem skaczącym przez fotel w Japonii.

O ile Duda musiał się ograniczać w pierwszej kadencji by uzyskać poparcie PiS. W drugiej już tego ograniczenia mieć nie będzie, tak więc bez ograniczeń będzie reprezentował interesy tych, co go na tym stanowisku osadzili.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1618074

Podczas zjazdu Kaszubów w dniach 12-14 czerwca 1992 roku Tusk nawoływał Kaszubów do oderwania Kaszub od Polski i stworzenia osobnego państwa z własną armią i rządem. Wypowiedzią tą był zaskoczony nawet komuch Albin Siwak, który wypowiedź tą przypomniał w swojej książce, której tytułu nie pamiętam. Zawsze dziwiłem się dlaczego ta wypowiedź nigdy nie była nagłaśniana i wykorzystywana przeciwko Tuskowi przez polityków PiS.

https://www.fronda.pl/blogi/memento-mori/tusk-o-autonomii-kaszub-z-wlasnym-rzadem-i-wojskiem-czy-taki-ma-byc-slask,19238.html

Skoro mowa jest o zdrowym rozsądku i wszystkim co jest z tym związane, to dodam, że nie potrafię zrozumieć dlaczego tak wielu Polaków stara się obrzydzić Krzysztofa Bosaka i wykorzystuje do tego obecność K. Mikke w Konfederacji. Krzysztof Bosak to nie Korwin Mikke i różnica jest bardzo widoczna. Swoje zdanie o Krzysztofie Bosaku wyrobiłem już dawno temu sam, nie pytając co o nim myślą inni. Po prostu słuchałem go i czytałem jego wypowiedzi. Polska ma świetnego kandydata na prezydenta i nie powinna tej szansy zmarnować, bo wtedy to się zemści na ich dzieciach, wnukach i Polsce.

Teraz znowu wrócę do zdrowego rozsądku, nie rozumię dlaczego tak wielu Polaków tak bardzo popiera Dudę, woli człowieka, który ich oszukał, nie dotrzymał wyborczych obietnic i po ewentualnej wygranej w maju może zaszkodzić Polsce jeszcze bardziej niż w pierwszej kadencji. Czy jest to syndrom bitej żony? Nie widzę różnicy między Tuskiem a Dudą, od jednego i drugiego bije fałsz.

Tyle rzazy dopytywałem się co dobrego zrobił Duda dla Polski i niestety nikt nie może dać mi jakiejś dopowiedzi do tej pory.  Profesor Robert Nowak napisał książkę o szkodach jakie wyrządził Duda Polsce, a więc i Polakom. Dziwne, że nawet zrobienie przez Dudę z Polek puszczalskich dziwek nie przeszkadza wielu Polakom ani Polkom. Gdzie sens i logika?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1618061

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

byloby mi trudno nie zgodzic sie ze wszystkimi Twoimi ocenami, na temat wymienionych przez Ciebie politykow. Z tym, ze ja obecnie oceniam Dude, jako wyksztalconego Walese, bo wlasciwie dzieli ich tylko oglada. Bosaka tez poznalem, sluchajac dosyc krytycznie jego wypowiedzi.  Brzydze sie klamstwem i pewnie dlatego potrafie je z daleka rozpoznawac. W  wypowiedziach  Bosaka i Winnickiego, nie znalazlem cienia pozy, czy jakiejs afektacji. Mowia prosto o tym co mysla i jak widza taki czy inny problem. Bez przygotowania potrafia celnie odpowiedziec na podchwytliwe pytania. Nie zarejestrowalem u zadnego z nich wypowiedzi niezgodnej z polska racja stanu. Odwrotnie, wypowiadaja sie zdecydowanie w obronie wszystkiego co polskie. Zrozumiale, ze ich przeciwnicy ostro atakuja Konfederacje i Bosaka, poniewaz nie w smak im zadna zmiana na lepsze, lub cokolwiek inna polityka niz ta, ktora widzimy dotychczas. Od trzydziestu lat Polska jest systematycznie niszczona. Nie chce mi sie wymieniac strat poniesionych w tym okresie, pod wzgledem demograficznym, gospodarczym, finansowym i obronnym, ale kazdy czlowiek, ktoremu  Polska jest droga, powinien to poznac, widziec i wiedziec.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618068

Sędzia może ma podobne skłonności skoro nie widział w tym czynie strasznego okrucieństwa. Nie można tego inaczej wytłumaczyć brak jakiejkolwiek wrażliwości na okropne potraktowanie małego dziecka.Pewnie taką gorszą zbrodnią jest dla kastowych resorciaków nazywana przez nich ustawa kagańcowa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1618083

  Witaj! Bolszewia słusznie nazwała ustawę, ustawą "kagańcową". Wszak kagańce zakłada się agresywnym psom, aby nie pogryzły ludzi. I właśnie ten przekaz można odczytać jednoznacznie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618088

  Witaj! Bolszewia słusznie nazwała ustawę, ustawą "kagańcową". Wszak kagańce zakłada się agresywnym psom, aby nie pogryzły ludzi. I właśnie ten przekaz można odczytać jednoznacznie, komu potrzebny kaganiec. Sorry, powieliłem...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618089

Z dużą dozą życzliwości odnosiłem się do obecnych posłów "Konfederacji", poza oczywiście Korwinem, mając jednak nadzieję, że, gdy otrzymają mandat od wyborców, będą z całych sił służyć Polsce. Tymczasem stanęli oni murem za wściekle antypolską totalną opozycją, choćby głosując tak jak ona w sprawie ustawy dyscyplinującej sędziowską kastę. A kandydat na prezedenta Bosak posunał się znacznie dalej, uzasadniając swoją krytykę podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę rzeczonej ustawy tym, że przeczyni się to do pogłębienia podziałów i natężenia kłótni między Polakami (sic!!!). Czyli jawnie dołączył do antypolskiej paranoi, czemu zresztą najlepszy wyraz dał sam Korwin swą ostatnią wypowiedzią, jakże podobną do niedawnego "wystąpienia" Kukiza. Jak widać, nadszedł już czas dla tych całkowicie skompromitowanych, na spłacanie zobowiązań wobec śmiertelnych wrogów Polski i Polaków tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych.    

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1618085

Sądowa manifestacja braku kar kwalifikowanych ... (POwodowana jest brakiem kwalifikacji - sumień zawodowych "kast sędziowskich"...)

Motywacja "sędziowskiego" POniżenia kary - za brutalną zbrodnię - pojedynczego mordu kwalifikowanego art. 148 k.k...

- może wynikać z sędziowskiej praktyki i śWiadomości grupowej -> przewidującej KONIECzność "sędziowskiego" (stopniowego?) doSTOSowywania się kwalifikacji sądzenia - do właściwego (najcięższego)karania zbrodni najcięższych : -> nietykalnych zbiorowych zbirów, którzy z wyższą kwalifikacją "lekarską" i szmalcownicownictwem stowarzyszonym z "łowcami Skór" - świadomością grupową "solidarnie" POdtrzymują INTEResy "resortowych dzieci" - grupowych grabarzy państwowości Polski...

SYSTEMatycznie, statystycznie "demokratycznie"- demograficznie -> POzbawiających życia bezbronnych Pacjentów...(podatkowych Petentów specjalnych służb "prawa do zdrowia"...)

- "Służb" motywowanych materialnymi korzyściami - przelewanymi z kont ZUS Ofiar "wymiarów osądów" -> na konta bezskładkowych POstaci "samorządnych" - skorych do antyspołecznych POżądań -> grupowych sadyZmów - "sądowych" sadów zmów - antyludzkich antypoloniZmów...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1618087

"Sądy" sadyzmów, sądyzmów - są Dyzmów ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1618096

By całkiem nie było tak, że Autor sobie, a komentatorzy sobie a Muzom, krótko odniosę się do myśli głównej zawartej w tytule, odwracając tok myślenia księdza profesora. Na podstawie bowiem wielu moich spotkań i rozmów z ludźmi nie z wielkich miast i nie wykształconych, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zdecydowanej większości z nich nie brakuje zdrowego rozsadku. A jeśli nie brakuje im zdrowego rozsadku, to mają i sumienie, i nie zbywa im na honorze.

Serdecznie pozdrawiam 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618174