Głupota czy niegodziwość?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

W ciągu ostatnich może 2 miesięcy pisałem na Niepoprawni.pl o głupocie. Jest tego aż siedem tekstów. Przyznam, że zrobiło mi się nieswojo, kiedy się spostrzegłem, ile tego było. Być takim beserwiserem to wcale nie tytuł do chwały. Ulżyło mi jednak, kiedy dziś, otwierając blog zauważyłem jednocześnie 2 felietony poświęcone głupocie: Głupiejemy; Gdyby głupota mogła fruwać, a odwołano się także do artykułu w „Sieci” Stanisława Janeckiego: Głupienie polityki. Janeckiego cenię szczególnie za jego erudycję, przez co trafia on zawsze w sedno poruszanych spraw i potrafi swój punkt widzenia wyłożyć bez zbytniego gadulstwa.

A więc mnożą się głosy wskazujące na najważniejsze źródło tej degrengolady jaką przeżywa nie tylko Polska ale cały świat. Przysłowia są mądrością narodów, porzekadło jak żadne inne zawierające fundamentalną prawdę. A przysłowie mówi: kogo Pan Bóg chce pokarać, odbiera mu rozum. Bo to, co nazywamy karą bożą polega właśnie na absencji rozumu w ludzkim działaniu. Człowiek sam siebie karze, a Bóg to dopuszcza.

Ta głupota nie jest wyłączną własnością obecnej w Polsce opozycji. W jej przypadku dochodzi coś znacznie gorszego. Bo jak inaczej ocenić denuncjacje posłów i innych „polityków” opozycji do rozmaitych instytucji zagranicznych, zwłaszcza organów Unii Europejskiej, mające na celu wyłącznie szkodzenie Polsce, a jeśli Polsce to przecież jej obywatelom, także tym, którzy na nich głosowali. Jeśli to nie jest głupota, to co nią jest? Bo postępowanie tamtych to jest draństwo i, co tu owijać w bawełnę, zdrada, ale po stronie tych co im to poprzez wybór umożliwili, to głupota. Inaczej trzeba by powiedzieć: piłowanie gałęzi, na której się siedzi

Głupota, to, jak zaznaczono, nie tylko właściwość opozycji i tych, którzy ją popierają. To także grzech wielu z tej prawej strony. Bo czymże innym jest rozbijanie jedności, w której wyłącznie tkwi siła i racja dotąd osiągniętych sukcesów. Nic na tym świecie nie jest idealne, a już najmniej sam człowiek. Ale ma on z natury umiejętność różnicowania, wyboru opartego na kalkulacji rozumowej. Powinien zatem wiedzieć, że realizacja własnego pomysłu, nawet jeśli ma on za sobą wiele atutów, nie zrównoważy zarwania jedności służącej celom nadrzędnym. Kto tego nie rozumie – proszę wybaczyć – grzeszy głupotą wcale nie mniejszą niż tamci operujący argumentem: nie, bo nie. Głupota tych z prawej strony jest jednak o wiele szkodliwsza, bo burzy wszystko, co miało szanse na powodzenie.

Co głupiemu o rozumie? A więc właśnie, może głupota wymyka się jakiejkolwiek kuracji, jest nieuleczalna? I tak chyba jest, zwłaszcza u tych, którzy są przekonani, że ich rozum zastępuje wszystko, co powinno być dla człowieka sterem i drogowskazem, a więc sumienie Stwórcę i te skarby, które On umieścił w człowieku, a które ten dziś wyrzuca na śmietnik. To jest ten szczyt głupoty, autodestrukcyjnej. Jego materializację mamy dziś wszędzie, w mediach, na ulicy, w wandalizmie, deprawacji i rozwiązłości, roszczeniach wziętych z księżyca, wulgaryzmach, bez których nie można wypowiedzieć wyznawanej idei, a przede wszystkim w apoteozie wolności owocującej najsmutniejszym zniewoleniem człowieka, który o nią zabiega.

Nie spuszczajmy zatem głupoty z oczu, bo w końcu jej zaraźliwość groźniejsza jest niż Covid 19 i wszystkie zarazy, jakie od wieków gnębiły ludzkość.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Jest jednak pewna różnica miedzy tekstami księdza, a wskazanym przez księdza paszkwilem. Wydaje mi się, że ksiądz pisze o poważnych sprawach w poważny, choć czasem dosadny (i słusznie) sposób. A może się mylę? Jesli tak, to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Autor wskazanego przez księdza paszkwila to zwykły troll, który pomawia, insynuuje i znieważa. Często "mówi fałszywe świadectwo o blixnim swoim". To jego stałe modus operandi. Mam nadzieję, że ksiądz wziął pod uwagę jedynie tytuł, w którym pojawiło się słowo "głupota", nie zauważając nicka autora ani nie czytając tego paszkwila (nie pierwszego i zapewne nie ostatniego). Tak czy siak to smutne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1667401

Racja, chodziło mi po prostu o słowo: głupota, by pokojkaza cm że jest ona w kręgu zainteresowania, ale powinienem zwrócić uwagę na to kto w jakim kontekście je użył. Beznadziejnych wypowiedzi, niestety, nie brak, a ja tu zbytnio pofolgowałem. Dziękuję za słuszną uwagę. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1667421

Nie będę ukrywać, że cieszę się, że jest ona taka, a nie inna. Kamień spadł mi z serca... na szczęście nie na nogę :)

Życzę spokojnych i mimo wszystko radosnych świąt. Ta radość powinna nam towarzyszyć bez względu na okoliczności.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1667451

Naiwność tych którzy myślą że działania opozycji wynikają z głupoty. 

Dobrze by było gdyby Polacy uświadomili sobie że NIE  MA  PRZYPADKÓW. W polityce, zwłaszcza tej dużej, przypadków NIGDY nie było, nie ma i nie będzie. Wszystko co obserwujemy jest wynikiem pracy obcych agentur, kręgów wpływu, realizacji określonych strategii wobec Poloski... innymi słowy - nic tu nie dzieje się samo z siebie czy też z powodu głupoty elit. 

Eliminacja z polityki tych "idiotów" niczego nie zmieni ponieważ mechanizmy jakim podlega polska polityka gwarantuje że znajdą się tam inni równie "głupi" politycy, działacze, czy fanatycy. Państwo polskie zostało doprowadzone do stanu w którym nie tylko po 2-wojnie ale i obecnie sami Polacy mają niewielki wpływ na swój kraj. Rosja jest mistrzem w dokonywaniu tego typu ingerencji. Ten proces trwa już wieki. Ale nie tylko Rosja. Obecni są u nas również inni gracze. A czy choćby TEN portal jest wolny od osób sterowanych spoza Polski i ciężko nad nami pracujących, dokonujacyh nawet dywersji ? Bardzo udanych dywersji czego najlepszym efektem jest sprawnie przeprowadzona kampania anty-szczepionkowa. Dziwnym trafem nie objęłą ona Rosji. Zastanawiające dlaczego w odpowiedzi Polska nie prowadzi podobnych kampanii u swojego sąsiada. Nie kieruje sił i środków w celu dezintegracji i moralnego niszczenia go.

Wystarczy tego pisania. Recepty na to jak rzeczywiście odzyskać wolność nie mam ale myślę że w tym kierunku powinny iść nasze wysiłki, a nie w kierunku płaczu nad krzywdą jaka nam sie dzieje. Należy identyfikować źródła i wypalać gorącym żelazem. Na "głupków" zaś stworzyć odpowiednie prawo. Nawet nie trzeba go tworzyć od podstaw - wystarczy skopiować amerykańskie.

Mamy wielu mądrych i jasno  widzących rzeczywistość Polaków, więc zamiast samemu się wymądrzać gorąco polecam wysłuchanie dwóch linków pod spodem:

 Jak należy zniszczyć Polskę

Ja się to dzisiaj dokonuje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1667497

Zgadzam się, że krzykaczami na ulicy, w semie, czy zresztą gdziekolwiek, gdzie  szkodzić można Polsce, sterują ludzie  z zewnątrz, najlepszy dowód to haniebne zachowanie się europosłów z ramienia opozycji, ale głupota, oczywiście zawiniona, kieruje wyborcami. I tu rzeczywiście trudno coś poradzić, gdyż ten mob kieruje się każdym skinieniem, byle nie rozumem. Dlatego spodziewam się, że obok takich  Jachir, Biedroniów i podobnych spurków do sejmu wejdzie kiedyś Lempart. To jest po prostu jakaś dekadencja, której źródeł trzeba szukać w różnych agenturach, ale nie lekceważyć głupoty i chamstwa jako "wartości" samoistnych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1667513

Na głupotę wyborców raczej nikt nie ma wpływu. Ciężko wyobrazić sobie w jaki sposób można ją wyeliminować w rozsądnie krótkim czasie. Społeczeństwa zachowują się podobnie wszędzie - Polska, Niemcy, Stany... - więc chyba nie tu trzeba szukać recepty. 

To państwo powinno mieć instrumenty by odsuwać tych agentów od władzy i od służby publicznej. Rosja czy USA takie instrumenty mają i używają ich. Każdy kto otrzyma na swoją działalność choćby jednego centa z zagranicy musi ten fakt zgłosić i zostaje zarejestrowany jak zagraniczny agent wpływu. Wolno mu dalej działać, ale jego źródło finansowania jest już publicznie znane. W pewnych zaś resortach państwowych nie może jednak zostać zatrudniony. 

Takie osoby jak Giertych, Biedroń, Jachira, ten prowokator rozwieszający tablice o strefach wolnych od LGBT, różnej maści youtuberzy i blogerzy, wydawcy prasowi, jak również wszyscy posłowie, wszyscy oni powinni być bardzo dokładnie prześwietlani przez odpowiednie służby pod kątem źródeł ich dochodów. W przypadku ujawnienia finansowania z zagranicy a nie zgłoszenia tego faktu konsekwencje powinny być niezmiernie poważne. W USA oglądali by niebo przez kraty przez bardzo bardzo długo. Żadnych zawiasów. Tam nie ma litości. Dodatkowo otrzymali by ogromne kary finansowe od urzędu podatkowego za nie zgłoszenie do opodatkowania kwoty i źródła. Czasami sam urzad podatkowy wystarczy by załatwić problem. Tak podchodzą do tego państwa rzeczywiste, nie wirtualne. Polska zaś od wieków nierządem stoi, który to nierząd nie jest dziełem przypadku ani tworem własnym. W kraju priwislanskim tak ma być.

Baranki które nie wiedzą kogo wybierają, stają się tymi barankami nieprzypadkowo. Nad ich świadomością pracują grupy interesów o których wyżej. Czyli wszystko sprowadza się do usprawnienia państwa a wraz z tym do eliminacji zdrajców z życia publicznego i medialnego. Na zachodzie demokracja traktowana jest bardzo instrumentalnie. Kiedy zaczyna ona zagrażać państwu - odpowiednie mechanizmy zaczynają działać. Działać cicho i skutecznie. Na wschodzie zaś... głośno i skutecznie. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1667527

Zastanawiałem się czy w tytule użyć słowa "marksizm"  czy "lewica" ponieważ to nie jest to samo. Tradycyjna lewica, rozumiana jako troskliwa polityka społeczna albo nigdy nie istniała, albo zawsze była jedynie maską osłaniającą koncepcję totalitarnych systemów sprawowania władzy.

Jakkolwiek by nie było, lewica rozpłynęła się już dawno. Lewicowe serce po lewej stronie bije we wszelkich działaniach politycznych na całym świecie, nawet w najbardziej prawicowych teoriach i praktykach politycznych. Bezwzględna eksploatacja i wyzysk znikły z języka współczesnej polityki oraz z poważnych nauk ekonomicznych. Wbrew wszelkiej propagandowej gadaniny jest to skutek "naturalnego" technologicznego rozwoju współczesnej cywilizacji XXI wieku. Jest to najoczywistsze wyzwanie przyszłości, zewsząd domagającej się wręcz wyrafinowanych kompetencji.

Troska o godną jakość życia wszędzie jest oczywistością, zarówno po prawicy jak i po lewicy - dlatego już od dawna przestała być kategorią definiującą jakąkolwiek lewicę. Ten kto nie dba o jakość życia ludzi - jest anachronicznym głupcem, bez względu na swoją lewicowość czy prawicowość.

I dopiero w tym miejscu wypływa istotność zjawiska głupoty i jej funkcji w cywilizacji człowieka myślącego. Otóż przez ostatnie parę tysięcy lat, od wieków mamy do czynienia z konfliktem pomiędzy tym co cesarskie, a tym co Boskie. Konflikt pomiędzy dobrem a złem, konflikt pomiędzy demokratycznymi a autokratycznymi a nawet totalitarnymi systemami sprawowania władzy. Historia tego konfliktu jest tak skomplikowana, jak bogata jak sama historia. Skracając tę opowieść prawie do skrajnego uproszczenia mamy wniosek o globalnym podziale politycznym:

Pozostając przy solidarności z Bogiem mamy do czynienia z demokratycznymi organizacjami społecznymi i politycznymi wynikającymi z szacunku do człowieka, jego kultury a także ludzkiego szacunku do Boga i Jego miłości, praw i wartości. Kto uważnie i ze zrozumieniem czyta Katechizm Kościoła Katolickiego wie o czym mówię. Wie jak bogaty jest świat chrześcijańskiej aksjologii, jak piękna może być kultura szacunku i miłości.

Drugi biegun politycznego nurtu współczesnego świata jest pogrążony w domenie antychrysta, która jest kulturą pogardy i nienawiści współczesnego totalitaryzmu. A totalitaryzm jest formacją, która żyje i funkcjonuje uprawiając, pielęgnując i eksploatując wszelkie zasoby ludzkiej głupoty. Głupota jest skutkiem braku umiejętności samodzielnego myślenia.

Nie braku zdolności do samodzielnego myślenia lecz braku umiejętności. Bóg każdemu z nas dał zdolność do samodzielnego myślenia, ale aby z tej zdolności można było korzystać, trzeba się sporo nauczyć, trzeba umieć i wiedzieć jak posługiwać się narzędziami pracy umysłowej. Logika, dialektyka, retoryka i gramatyka. Trivium i quadrivium. Podstawy nauki i wychowania w sztuce posługiwania się rozumem i umiejętności formułowania tego co człowiek ma w głowie. Demostenes ćwiczył sztukę zrozumiałego wypowiadania się, mówiąc z kamieniami w ustach. 

Totalitaryzm świadomie i celowo wyjmuje programów szkolnych wszelkie narzędzia samodzielnej pracy umysłowej. Totalitaryzm usuwa wszelkie elementy wychowania kształtujące samodzielne postawy intelektualne identyfikujące jakąkolwiek tożsamość i indywidualną osobowość - jest programem kształtowania prymitywnego społeczeństwa klientów totalitaryzmu, których jedynym motywem jest hasło "róbta co chceta" oraz "wszyscy jesteście tak równi, że jesteście przepełnieni nienawiścią i pogardą do wszystkiego co inne. 

Tak, głupota jest ostoją kultury pogardy i nienawiści każdej totalitarnej formacji.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1667533

Tragicznym przykładem takiej intencji był program edukacji Hansa Franka w Generalnej Guberni. Program, którego celem było przysposobienie Polaków do niewolniczej pracy w Tysiącletniej III Rzeszy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1667534

na płacy równej 70% tego, co na danym stanowisku zarobiłby Niemiec. Myślę, że każdy rząd, który by dzisiaj doprowadził do takiej sytuacji w Polsce (zarabiamy 70% tego, co Niemcy) byłby noszony na rękach. Pamiętać także należy, że robotnicy "przymusowi" czasem ulegali wypadkom. I otrzymywali kasę z ubezpieczalni. W Jaworznie do tej pory jest knajpa, wystawiona właśnie za pieniądze z tego tytułu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1667600

Mechanizm o którym mówi autor artykułu nie ma nic wspólnego z marksizmem, lewicą czy wyimaginowanym totalitaryzmem. Nie próbuj proszę kierować tego pociągu na boczny tor. Polacy są genetycznie uodpornieni na te dewiacje. Nawet Lenin a później Stalin sami to przyznali. Ba, już caryca Katarzyna zdawała sobie z tego sprawę.

Nad Polakami pracuje od paru setek lat Moskal a od paru dziesięcioleci Bruksela, czytaj Berlin. Jeśli w końcu i raz na zawsze nie położymy temu kres tak jak robią to u siebie Amerykanie, Niemcy czy Rosja, to kres położą oni, tylko że będzie to kres naszej niepodległości. I nie ma tu znaczenia czy zrobią to Rosja, Stany czy Niemcy.

Mam wrażenie że próbujesz rozmydlić prostą i oczywistą przyczynę. Bez rozpoznania przyczyny nie można zlikwidować problemu. Czy tobie o to chodzi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1667536

Szanowny panie Krzywousty, mocno zastanawiałem się nad tym, czy pański komentarz odnosi się do mojego, czy może jest polemiką z kimś innym. Ale użycie pojęcia «WYIMAGINOWANEGO TOTALITARYZMU» wyjaśnia wszystko. Totalitaryzm nie jest żadnym urojeniem, ani wyimaginowanym zagrożeniem - jest faktem współczesnej rzeczywistości, jest także realną częścią historii.

Niestety historyczny totalitaryzm jest ściśle powiązany z marksizmem, a cywilizacja Zachodu, w «prawdziwej globalnej rzeczywistości» toczona jest przez paskudnego totalitarnego robala, który jest bardzo różnie nazywany - a to neomarksizmem, a to marksizmem kulturowym, a to ideologią szkoły frankfurckiej a nawet ideologią LGBT+ i całą nauką gender.
Jak to zwał tak zwał, jest to realne i skrajnie odczłowieczające zagrożenie dla łacińskiej, chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu.

I w zupełności zgadzam się z opinią szanownego pana Krzywoustego, który napisał, że w Polakach i polskiej kulturze tkwi bardzo wielka siła oporu przeciwko wszelkiemu zniewoleniu. Pisałem o tym już dziesięć lat temu w felietonie "Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy, Panie..." [link].
Rzeczywiście rosyjscy i niemieccy okupanci doskonale zdawali sobie sprawę z siły polskiego oporu, pisali o tym wprost w raportach do swoich cesarzy. Pisali o bezskuteczności terroru, pisali o tym, że Polaków nie da się zastraszyć, a najostrzejsze nawet prześladowania nie przynoszą żadnego efektu. I oni właśnie wskazywali na jedyną metodę, która jak im się wydawało może być skuteczna: "Jeśli Polaków nie da się pokonać, trzeba ich zdemoralizować".

Ta metoda okazuje się być skutecznym narzędziem nie tylko przeciwko Polsce, ale także przeciwko całej chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu. Neo marksistowscy filozofowie szkoły frankfurckiej twierdzili, że «Zachód trzeba tak zepsuć, aby zaczął śmierdzieć».

Tak wygląda narzędzie współczesnego lewackiego totalitaryzmu, który jest realnym niebezpieczeństwem, które może doprowadzić do zniszczenia cywilizacji Zachodu. Ten neo marksistowski totalitaryzm, jak zawsze każdy znany historii totalitaryzm, posługuje się językiem szatana - kłamstwem, oszustwem, prowokacją, głupotą, dezinformacją i demoralizacją wodząc na pokuszenie, wykorzystując wszelkie ludzkie słabości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1667546

   Panie Krzywousty, niestety przeczytałem Twoje wywody kilkakrotnie i widzę też pewną manipulację. Piszesz prawdy niezaprzeczalne, czyli oczywiste wplatając systematycznie Rosję, jakoby pozytywny przykład, tylko czego? Przecież Rosja, to totalitarny drapieżnik, najeżdzca i bandycki kraj pasożytujący na sąsiadach. Stawianie ich na równi z USA, jest parodią i swoistą profanacją. To w tej chwili mamy przebarwienie szat komuny, na pstrokatą tęczową Neokomunę, czyli jawny już Marksizm. Oczywiście, dalej postępuje bardziej zmotywowane finansowo zjawisko żydokomuny. Pilna potrzeba zmiany konstytucji, ale lobby marksistowskie jest na tyle mocne, że obecnie można to tylko zrealizować krwawą wojną domową. Coś częściej o tym myślę, że w kraju jest coraz większe parcie na rebelię. Naród Polski, nie zgadza się na zrobienie z kraju  cuchnącego obornika, czyli gnoju moralnego, na zapieczętowanie historii, na wyrwanie korzeni chrześcijańskich. Zdrowia życzę!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1667554

Kiedyś Kościół był głównym, albo jedynym źródłem wiedzy o świecie. Na pewno przed epoką druku. Potem pojawiły się gazety i prawdę, ale też i kłamstwo, można było drukować i rozpowszechniać w setkach tysięcy egzemplarzy.

Dziś w dobie tv i internetu ilość wiadomości (w tym kłamstw i głupot) przekazywanych dziennie, np. w tv, jest większa niż kiedyś przez rok, miesiąc. Jest większa niż przeciętny człowiek może zapamiętać i zupełnie przekracza jego możliwości sprawdzenia prawdziwości informacji. Wiadomości trafiają do MILIARDÓW LUDZI. Od czasów stalinowskich, hitlerowskich, media są najważniejszą armią wroga, sieją dezinformacje czyli kłamstwa, które mają na celu osłabienie woli walki, sparaliżowanie przeciwnika. Najnowsza medialna wojna covidowa z europejczykami jest tu wzorcowym przykładem.

Czy wszyscy, których tu oceniamy jako głupców są głupcami? Albo, czy są głupcami z własnej winy? I tu zawsze twierdzę, że nie. Mamy bowiem masową medialną produkcję głupców. W Polsce największą wydajność i skuteczność ma TVN-24. 

Przykład wyboru Trzaskowskiego na prezydenta stolicy Polski, to najbardziej spektakularny efekt ogłupienia większości warszawiaków. To tu jest najwięcej "telewizji kablowych" (nomen omen) z TVN-24, które praktycznie jest włączone na stałe. To  ogłupienie przyniosło oczekiwany efekt: władzę w stolicy trzyma ta sama klika, nikt nie jest w stanie sprawdzić przepływów pieniędzy, bo i prezydent i rada miasta są z tej samej mafii. Dzieją się więc tak kuriozalne rzeczy jak odwołania od decyzji sejmowej Komisji, tej od złodziejskiej prywatyzacji warszawskich kamienic. Tak to działa.

Niestety samo stwierdzenie, że oto głupcy panoszą się wszędzie, mają głos i głupio wybierają, podcinając gałąź na której siedzą, to mało. Bo problemem jest jak tych naszych oszukiwanych bliźnich odciąć od źródeł głupoty?

Zawsze mnie zdumiewało, że można publicznie kłamać! Że nie ma w kodeksie karnym kar za kłamstwa. Jest jedynie kara i to dość surowa za "poświadczenie nieprawdy" w dokumentach urzędowych. Gazety nie zostały do tego zaliczone ... Gdyby zostały, to taki ogłupiacz jak żydowska gazeta dla Polaków( St. Michalkiewicz), czyli Gazeta Wyborcza, już dawno zniknęłaby z polskiej przestrzeni medialnej. 

Gdyby publiczne kłamstwo było karalne, to ponad połowa polityków siedziałaby w więzieniach, a nie w ławach sejmowych. TVN byłoby zlikwidowane, a cały majątek przeszedłby na Skarb Państwa. TVP miałaby również wielki problem. 

I tu pojawia się kolejny problem, jak odróżnić głupotę i kłamstwo od zdrady? Nie bardzo się da. Tym bardziej konieczne jest wprowadzenie karania kłamstw, szczególnie publicznych. Karalne jest przecież oszustwo, a czymże jest oszustwo jak nie kłamstwem połączonym z kradzieżą? Czymże jest publiczne kłamstwo polityków jak nie oszustwem?

Zlikwidowanie kłamstwa w mediach i przestrzeni publicznej spowoduje natychmiastowe, automatyczne niejako zlikwidowanie głupoty i nawrócenie głupców .....

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1667558

Ja dałem plusa mimo tego, że głupota nigdy nie zniknie, ale zgadzam się z tym, że likwidacja jej najintensywniejszych źródeł jest bardzo potrzebna i pożyteczna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1667567

Głupota jest ostoją totalitaryzmu i najskuteczniejszym jego wsparciem, ponieważ otumanionymi głupotą ludźmi najłatwiej sterować i obezwładniać ich wolę oporu. Wiedzą i wiedzieli o tym wszyscy znani i nieznani historii satrapowie, poczynając od przypowieści o wieży Babel.
Wystarczyło wtedy pomieszać ludziom języki, by ta inwestycja nie doszła do skutku.
Na tym polega siła głupoty.

Dlatego współcześni totalitarni satrapowie tak wiele inwestują w totalne wspieranie głupoty. Proszę o zwrócenie uwagi na to, co stało się z programami szkół. Proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego z polskich szkół zostały po roku 1990 usunięte lub ograniczone programy i wymagania, które były podstawowymi narzędziami pracy umysłowej i ośrodkami konsolidującymi tożsamość i osobowość młodego pokolenia.

Dlaczego tak bardzo nie tylko polskie lewactwo jest tak wrogie Chrystusowi?
Dlaczego to samo lewactwo egzaminuje naszą młodzież posługując się testami?
Dlaczego z programów szkolnych zostały wyprowadzone narzędzia samodzielnej pracy umysłowej?
Dlaczego lewactwo dąży do tego, by uczniowie szkół skoncentrowali swoją uwagę na swojej seksualności, zamiast na swoich życiowych aspiracjach?
Dlaczego globalne lewactwo dąży do tego, by wymagania szkolne, w imię rzekomej równości, prowadziły do równania w dół?
Itd, itp...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1667560

Cieszę się,że mój felieton wywołał taką właśnie dyskusję, Ja tylko wskazałem na zjawisko głupoty i jej wpływ na nasze życie. Źrodła jej i mechanizmy, to rzecz ważna i Państwo na nie zwrócili uwagę. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1667564

Polski pastor wyrzuca kanadyjską policję z wielkopiątkowej mszy kościelnej

 

https://www.facebook.com/ArturPawlowskifromCalgary/videos/4694519653908601/?t=124

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1667611