Świat paralelny Grzegorza Brauna

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Niestety, świetny niegdyś dokumentalista jakies 4-5 lat temu TOTALNIE ODJECHAŁ, a szkoda bo jego filmy naprawdę były dobre.

Ludzie chorują. Psychicznie też. Zwykła rzecz.

Może dlatego tak rzadko się goli ?

 

Grzegorz Braun, członek redakcji „Służb Specjalnych”, gdzie zasiada zupełnie przypadkowo z Tomaszem Szwejgiertem, przypadkowo synem śledczego w sprawie „Ognia”, zupełnie przypadkowo zatrzymanym przez CBA pod zarzutem powoływania się na wpływy w ABW, SKW i CBA oraz w ministerstwach, stworzył sobie świat paralelny, w którym USA od czterech lat na rozkaz Żydów dążą do wymordowania Polaków. Oczywiście by zająć wszystkie miasta Międzymorza.

 

Ciekawe, jak ma to zrobić 7 mln ludzi. Marines pomogą. W Polsce są przecież po to, by strzelać do Polaków stawiających bohaterski opór Żydom. Od 2015 roku Braun czuje się jak we wrześniu, tylko coś wojna nie wybucha. Wiosną 2016 r. wzywał do ogłoszenia neutralności, czyli wystąpienia z NATO, i apelował: „Musicie się przeciwstawić wprowadzaniu na teren Rzeczpospolitej wojsk obcych państw”. Przed ćwiczeniami Anakonda pytał: „W jakim celu atakować warszawskie metro bombą chemiczną przywiezioną przez gwardzistów narodowych z Illinois” i wyjaśniał, iż ma to być amerykańska prowokacja, celem wepchnięcia Polski do wojny z Rosją. Zapewne Marines się przestraszyli i bomb chemicznych nie podłożyli, a Braun uratował Polskę. Potem mieliśmy stracić wojsko wygubione na froncie irańskim i młodzież na froncie rosyjskim, a teraz Braun czeka na wojną z Ukrainą, sprowokowaną rękami USA przez cwanych Żydów, kryjących się w tajnym bunkrze pod Centralnym Portem Komunikacyjnym, w lasach pod Ciechanowem, w kopalni odkrywkowej w Złoczewie czy w aquaparku w Mszczonowie. Może nie warto byłoby zajmować się tym przypadkiem, skoro nie jest się lekarzem, ale opuszczające szkoły roczniki coraz to bardziej upośledzonych maturzystów stają się naturalnymi ofiarami zachwyconego swoim głosem Mesjasza.

 

 

http://niezalezna.pl/forum/237214-swiat-paralelny-grzegorza-brauna

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

Nawet domyślam się, kto Cię "spałował": tu nadal są admiratorki Brauna.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572518

Ja nie domyślam się.

Ja wiem ze to admiratorki Brauna

No ale Ludzie chorują. Psychicznie też. Zwykła rzecz....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572526

Głoszony przez Grzegorza Brauna postulat neutralności Polski nie jest wcale takim nietrafionym pomysłem, pod jednym wszakże warunkiem. A mianowicie - o czym niestety zapomniał wspomnieć autor tego "rewolucyjnego pomysłu" - gdy Rosja przekaże Polsce połowę swego arsenału nuklearnego, wtedy Polska będzie mogła ogłosić neutralność!

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1572523

Co dziś już w innym komentarzu napisałem - Wiatr historii niektórym osusza mózgi. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1572525

Witaj

Niestety prawdziwa konstatacja. Dobrych parę lat temu Braun dołączył do grona nawiedzonych wyznawców alternatywnej historii dziejów, oceny współczesności i programów na przyszłość. Po prostu zgłupiał.

Lecz, bądź, co bądź, to człowiek inteligentny. Dlatego ja nie wiem i rozmyślam, czy chłopina zapędził się w umysłowy kozi róg, czy cynicznie wykonuje zlecone mu zadanie. Popatrz, ilu słabszym umysłom, tym swoim pseudo-intelektualnym bełkotem, zakręcił w głowach. Szczególnie starszym paniom, bo lubią takich mądrych, brodatych macho.

To przykre, że w końcu taki gość robi dla kraju wrażą robotę.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1572529

Znowu puściłeś pawia "już międzynarodowym słowem"! Wraża robota w przełyku pogromcy ruskich agentów rzeczywiście musi powodować odruch wymiotny.
Chyba ci ten hub zaszkodził!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1572538

wielu się zatraca i zatraciło. Na początku wygłaszają słuszne, uniwersalne  idee( przedstawiając siebie, jako osobę pobożną, bliską Kościołowi Katolickiemu), aby trafić w głód ludzkiego serca, pragnącego słyszeć i poznawać  prawdę, w świecie zgiełku i kłamstwa. Część ludzi uzależnia się od swoich "guru", stając się niepostrzeżenie akolitami. A z upływem czasu, niektórzy gotowi są nawet wspierać finansowo swojego "mistrza duchowego".w jego codziennych potrzebach, by mógł głosić im dalej szlachetne idee. Są gotowi bronić zażarcie wszelki  wypowiedziany absurd przez "guru". Zyskując na popularności, uruchamiają machinę businesową.Guru zaczyna wierzyć także w .swoją sprawczą  "boskość", tworzy absurdalne teorie, opowiada ludziom farmazony, które w o jego oczach i akolitów, czynią jego  osobę wyjątkową i niezwykle oryginalną,.A skoro jest kimś niezwykłym, należy mu się "zysk".za pracę.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1572535

... powiedzmy w 1937 roku był jakiś Grzegorz Braun i mówił : nieufajcie Brytyjczykom ,wprawdzie nad ich imperium słońce nie zachodzi ,ale te  wojska walczą tylko i wyłącznie w krótkowzrocznym interesie metropolii . Nie ufajcie Francuzom ,bo nie wywiążą się z umów . Zastanówcie się czy przekazywać szczegóły rozpracowanej enigmy ,bo przypiszą sobie zasługi ,a np. polskim weteranom lotniczej bitwy o Anglię nie pozwolą nawet wziąć udziału w paradzie zwycięstwa . Zdradzą w Teheranie , Jałcie . Nie kiwną palcem w sprawie zbrodni katyńskiej ... No ale to przecież szaleństwo podważać sojusz z imperium trzymające w garści  cały glob  ... :-)

Pozostaje "gorzka satysfakcja" po fakcie "a nie mówiłem" ...

A (patrz ustawa 447 i nieznane cywilizacji białego człowieka konstrukcje "prawne") sojusz ten nie będzie oparty o prawdę historyczną , sprawiedliwość itd. (wspólnotę wartości)   .

"(...)Cieszy mię ten rym: Polak mądr po szkodzie;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Więc osobiście jednak z pewną dozą sympatii słucham wywodów Brauna studzące rozgrzane głowy chcące jak najszybciej robić sojusznikom (ł)askę ... .

A może i tym razem nie da się uniknąć dziejowego "sprawdzam" i po raz kolejny sparzyć się na toksycznym związku . Ale można "na kolanach" ,a można także starać się zachować jakieś resztki "godności" .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1572536

Zawiedzoni piłsudczycy nie patyczkowaliby się z nim jak PiS z folksdojczami czy z farmazonem - minimum wp.....dol i Bereza.
Za sam antyeskimoski "mesjanizm" taki Jonny Berman osobiście by go dopadł i odpalił jeszcze przed 45tym.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1572537

... natomiast tych "entuzjastów" ,co to krzyczą Kosciushko , Pulawski , "Za wolność waszą i naszą" ,braterstwo broni wypróbowane w Iraku ,Afganistanie itd. to trzeba zmartwić . Zderzą się z zimnym wyrachowanym cynizmem ,z tamtej strony i bezwzględną maksymalizacją zysków ,czy to finansowych, czy politycznych ,czy wizerunkowych itd. ,a nie "ułańską ,romantyczną fantazją" i poczuciem długu i zobowiązania za cokolwiek . Anglosasi biorą , nie kwitują ,a później ...

 

Tylko niestety lepszej alternatywy nie widać na horyzoncie "so far" ... :-( . A nasze władze muszą "grać" jak sojusznik pozwala ...

Może takie "luźne refleksje" z loży ... malkontentów

https://www.youtube.com/watch?v=X6I_dKUYyI4

:-) . Jedyna ,jawna ,otwarta ,niesformalizowana ,rozproszona ,samoorganizująca się i egalitarna  loża do której można bez obaw należeć :-)

(Z łac. mal-kontent źle/nie ukontentowany/zadowolony obecnym stanem rzeczy ... :-) .

??? https://niepoprawni.pl/blog/6063/organizacja-bez-organizacji ???

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1572571

coraz częściej przywodzą na myśl analogię Alfreda co to nawet w Lampe nie dostał za „Ależ Wando, na ch*j nam Wojsko Polskie, mamy przecież Armię Czerwoną” (wiem - co autor, to inna wersja tej wypowiedzi).

Lepszej alternatywy nie widać bo jest systematycznie niszczona przez transformersów wg. ustalonego planu. I tu pewien paradoks: pan Targalski napisał o tym planie i początkach jego realizacji poprawną książkę a jeździ po Braunie za to, że ten, obserwując obecną fazę, dostrzega do jakich ewentualnych skutków ten plan prowadzi. I właśnie to jest największy problem, bo skoro tak wyształcony i inteligentny człowiek jak Targalski nie zauważa, że jest w tym planie bezwolnym narzędziem, to znaczy iż cała reszta też śpi i idziemy jak barany na rzeź.
Owszem, ma Grzegorz Braun wiele egzotycznych i kontrowersyjnych pomysłów, jednak portretowanie go jako guru czy nawiedzonego mesjasza........ tylko jednego określenia mi tu zabrakło, którym pan Doktor często szastał wobec wszystkich na prawo od pisu. W końcu przecież panu Targalskiemu bardziej się opłaci zaprzyjaźnić z Jonnym Danielsem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1572589

nie słyszałem ,że Braun mówił coś o bombie chemicznej ,którą miałyby podłożyć służby USA . No ale pewnie dr Targalski lepiej wie .Tylko bardzo bym prosił by szanowny doktor powiedział z czego można się śmiać jako z rojeń wariata .

a) https://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_attempts_on_Fidel_Castro

Some of them were a part of the covert CIA program dubbed Operation Mongoose aimed at toppling the Cuban government. The assassination attempts reportedly included cigars poisoned with botulinum toxin, a tubercle bacilli-infected scuba-diving suit along with a booby-trapped conch placed on the sea bottom,[13] an exploding cigar (Castro loved cigars and scuba diving, but he quit smoking in 1985),[13][14] a ballpoint pen containing a hypodermic syringe preloaded with the lethal concoction "Blackleaf 40",[13] and plain, mafia-style execution endeavors, among others

b) https://en.wikipedia.org/wiki/Embassy_attack_accusations_in_Cuba

The Cuban government was at first exonerated by the U.S. government, but then in a reversal, Cuba was accused of perpetrating unspecified attacks causing these symptoms.

The U.S. reduced staff at their embassy to a minimum, and U.S. President Trump declared in October 2017 that he believed Cuba was responsible for the attacks

c) Rzekoma chemiczna bomba w warszawskim metrze .

d) Talibowie w Klewkach .

e) Bomba termobarycza w Tu-154 Smoleńsk 2010 .

 

Ze wszystkiego , czy może z niczego . Czy tylko z jakiejś części tych punktów . Której ? . Odpowiedź na to testowe pytanie byłaby wręcz bezcenna i wielemówiąca o polityce jaka pan doktor Targalski "wspiera" .

Bo ośmieszanie kogoś jako wariata ,to jest dosyć duży i toporny kaliber w wojnie informacyjnej  ...

W tym jest sęk i pies pogrzebany ( https://www.youtube.com/watch?v=JGVOtZjtY-s :-) Gdyby nie "Talibowie w Klewkach" i tajny plan Donka i Bronka  https://wpolityce.pl/gospodarka/263170-im-dalej-w-las-tym-wiecej-widac-kto-i-dlaczego-nie-chce-konstytucyjnej-ochrony-polskich-lasow-przed-wyprzedaza by z przekazać lasy państwowe w ramach zaspokjenia wydumanych roszczenień https://pl.wikiquote.org/wiki/Israel_Singer . To tak, ludzi mówiących o kahale w aquaparku w Mszczonowie należałoby ubrać w kaftan bezpieczeństwa . No ale ...

A zbliżają się wybory do polskiego sejmu i jako Suweren :-) trzeba się interesować polityką ,tą jawną i tą mniej ,by dać głos ,dać głos ...

Bo rola "babci" ( https://www.youtube.com/watch?v=0RoESGVCMzk ) zaczyna trochę uwierać :-) .

A babci i dziadkowi nie udało się zabrać dowodu i pozbawić praw wyborczych ...

Again (-: https://www.youtube.com/watch?v=X6I_dKUYyI4 :-)

Natomiast jeśli połowa z tego co w wikipedii jest napisane o Fidelu Castro i podchodach CIA ,to przywódca Kuby musiał cierpieć na ostrą manię prześladowczą , tak okiem domorosłego psychiatry :-) . Pewnie symetryczną miał Lew Trocki wobec KGB/GRU ,czy Kazimierz Świtoń wobec SB . No cóż służba nie drużba ...

https://www.youtube.com/watch?v=t6qDEidleqg  Z jedną poprawką . Coraz bardziej kosztowne ... może wręcz kosmicznie (bądź piekielnie , tak "w duchu" http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zaproszenie-do-piekla/  http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pokusa/ ) :-) . Biurotwór złośliwy służbo-specjalno-administracyjno-państwowy ,który dotyka prawie wszystkie państwa  , pewnie jest o wiele większym problemem niż "global warming" coś jak słoń i mrówka ... no ale wygląda na to ,że łatwiej dostrzec mrówkę ... (Taki "obywatelski" "donos" "życzliwego" "sygnalisty" wołającego na puszczy ...  :-)

Więc oskarżenia ,że np. ,że Braun kłamie ,bo jest agentem chińskim , ruskim , nowozelandzkim , eskimoskim itd. ,a dr Targalski ma sztywne łącze do pentagonu ,a tam go zapewnili ,że nie planują chemicznego ataku na warszawskie metro , im wierzy i chce za to "poręczyć"  ,to bym zrozumiał . Ale ,że istnieje jakaś podłość do której nie posunie się żadna służba specjalna ( w tym te z USA)  ,w żadnych okolicznościach ,a kto twierdzi inaczej to waryjat , to jednak mi się nie chce ...  :-) .

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1572592

"... powiedzmy w 1937 roku był jakiś Grzegorz Braun i mówił : nieufajcie Brytyjczykom ,wprawdzie nad ich imperium słońce nie zachodzi ,ale te  wojska walczą tylko i wyłącznie w krótkowzrocznym interesie metropolii . Nie ufajcie Francuzom ,bo nie wywiążą się z umów"

Nie róbmy z Brauna wieszcza a z polskich polityków- z czasów jeszcze prawdziwej Polski- naiwnych głupców, jak właśnie sekta Brauna z moskalofilskimi przyległościami obsesyjnie wpiera maluczkim (a przy okazji staje się już projektem do zagospodarowania nienajmądrzejszych, zwł. celowo podsycając antysemityzm i antyukraińskość, tak jakby w Polsce trzeba to rozpalać jeszcze bardziej).

Metoda "na Brauna" jest prosta, zawzięte krytykanctwo podbudowywane historycznymi analogiami, trudno więc, by w czymkolwiek miał nie miec swojej "racji" a byle luźne zdarzenie nie podpasowało do jego tez i natchnionych przepowiedni. Warto zerknąć, w jaki sposób klei swoją narrację, wyszukuje, interpretuje i łączy wydarzenia logiką wariata bądź dezinformatora. Uwiarygadnia się też i wzajemnie z rusofilami, ciekawe kto zyskuje na tym całym ogłupianiu. Oczywiście nie mają nic do zaproponowania, tylko ściemę i maskę katolika. Bardzo łatwo rozkminić takich zbawców z kwiecistymi przemowami na yt, nie trzeba wiele wiedzy czy masy sprawdzania, starczy się zastanowić, czy się zgadzamy z każdym słowem guru, jak by to wyglądało merytorycznie w druku (przykładowe suche punkty i wnioskowanie można zanotować w pamięci) albo co byśmy powiedzieli na ulicy, jakby podszedł jakiś facet i zaczął tak nawijać (a nie żaden zalegendowany geniusz z d*poprawicowych mediów).

Weźmy na przykład jego gadkę, jak to żydy budują tajny schron w Polsce, izraelski desant ćwiczy a z Zachodu do Polski sprowadza się palmy. Z takich wyszukiwanych a następnie wytłumaczonych przez siebie info potrafi zbudować historyjkę, zagrać na emocjach, postawić sugestywne pytania (że on tylko ostrzega czy tam się zastanawia, bo inaczej z miejsca by wyszedł na wariata) a jak coś zagra to podbuduje to i nawet opisze. A jego akolici, ścigający sie w wykrywaniu spisków, wraz z fanami wschodniego mocarstwa i zwierzęcymi żydożercami jeszcze porezonują z mocą, bo to oni walczą z mitami i objawiają prawdy maluczkim. Naoglądałem się tego trochę i mam zdrowy odruch wymiotny

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1572596

Nie trudno wykazać pewnych słabych punktów argumentacji reżysera. Np. jakiś czas temu na spotkaniu, gdy przekonywał do restytucji monarchii  zadałem pytanie "kto mógł by być królem?"  I czy nie obawia się, że króla nam zainstalują ruskie służby. Braun nie był w stanie odpowiedzieć.  Bałamutne są jego rozważania o masonie Kościuszce i powstaniach (czy bez powstań mówilibyśmy po polsku?).W końcu to papież potępiał powstańców za rękę podniesioną na zaborczych monarchów namaszczonych z woli Boga. Proponuję traktować Brauna jako sygnalistę - katastrofistę. Wiele z jego przewidywań się sprawdziło (np. powrót Schetyny do wielkiej polityki). Nie można też lekceważyć zagrożenia ze strony "przedsiębiorstw Holokaustu". Braun zdaje sobie sprawę z wpływu środowisk żydowskich na politykę USA.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1572548

Czytając Brauna można się wiele nauczyć, bardzo wiele,o spiskach, Marsjanach i piramidach egipskich oraz innych ruskich pudelkach trzeciego sortu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572549

Bez wątpienia śmiertelnym wrogom Polski chodziłoby o takiego właśnie króla Polski jak dzisiejszy król Europy, a wcześniejszy namiestnik Polski z niemieckiego nadania. Zresztą temat ten został już gruntownie przećwiczony na ostatnim królu Rzeczpospolitej - Stanisławie Antonim Poniatowskim. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1572606