Podzieleni-rozpracowani, czyli kozak ten, kto zakończy wojnę polsko-polską...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Wdrażanie zasady divide et impera, czyli "dziel i rządź" w naszym biednym kraju ostatnimi czasy mocno przybrało na sile. Definitywnie skłóceni są już wszyscy i to nawet na najniższych płaszczyznach, które nawet nie powinny być obiektem żadnej dysputy. 
Znów muszę przypomnieć czasy towarzyszy jedynie słusznej partii. Generalnie partia-matuszka PZPR była jednolita jak beton, jednolita jak ciasto drożdżowe bez rodzynków...bo żadnego rodzynka nie miało prawa być, ponieważ partia żywiła...


Były frakcje, które naparzały się ze sobą, czyli frakcja natolińczyków i puławian...potocznie zjawisko tzw walki żydów z chamami, ale w sprawach dla nich ważnych, czyli dokręcania śruby Polakom byli jednomyślni jak dwie łyse kobyły zaprzągnięte do wozu z owsem. 
Oczywiście do towarzyszy dotarło w pewnym momencie, że jednopartyjny system sprawowania władzy w Polsce jest niepewny, ponieważ Naród jednoczył się przeciwko starym zgredom przywiezionym na ruskich tankach ze schowanymi pejsami pod beretkami, a Kościół Katolicki jednak wspierał Polaków.
Więc przyszła pora na tzw "transformację ustrojową", oraz "zmianę władzy". Najlepszą opcją dla towarzyszy było wprowadzenie dwupartyjnego modelu zarządzania motłochem. Nie będę opisywał inscenizacji tzw "obalania komuny" gdyż każdy inteligentny Polak wie, że towarzysze wyznawali żelazną zasadę, że "władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy", ale też mieli świadomość rozniesienia ich na widłach przez rozwścieczony Naród w razie trwania przy jednopartyjnym modelu.
I tak się też stało, okrągłostołowa sitwa, pijąca gorzałę w Magdalence przy ustawionych na stole menorach rozpisała scenariusz na następne lata.

Dobrze, ale miało być o divide et impera...otóż model dwupartyjny dla towarzyszy jest niemal jak perpetum mobile zarządzania motłochem. Ale zanim tryby tej maszyny będą śmigać bez zgrzytów musi być zastosowana stara, ubecka metoda, czyli gra operacyjna dobry policjant-zły policjant. Mniej więcej wygląda to tak...jeden z policjantów przyjmuje rolę nieprzyjemnego, wrogo nastawionego, agresywnego, niekiedy szalonego twardziela, a drugi jest dla oskarżonego miły i niejako dba o jego dobro oraz jednocześnie uspokaja tego agresywnego. W pewnym momencie ten agresywny opuszcza pokój przesłuchań, a ten dobry, korzystając z okazji częstuje papierosem, łagodzi atmosferę, oswaja i nakłania do współpracy.

Czyli mamy złego policjanta, czyli PO i dobrego policjanta, czyli PiS. PO się nie kryje ze swoimi zamiarami, a PiS udaje, że goni, goni, goni króliczka...już trzy lata i ani jednemu Platfonsowi włos z głowy nie spadł, ale zauważam, że pomimo pełni władzy PiS przez trzy lata straszy zombiakami z PO.

Więc dzięki starej ubeckiej zasadzie, połączonej z zasadą "dziel i rządź" w Polsce skłóceni są niemal wszyscy.  Wyznawcy PiS z wyznawcami PO, pracodawcy z pracownikami, ci co nie dostają 500+ z tymi co dostają, zwolennicy kościoła toruńskiego ze zwolennikami kościoła łagiewnickiego, ci co chcą kupować w niedziele z tymi co chcą, aby sklepy były w niedzielę zamknięte, czarne macice przeciwko obrońcom życia, zwolennicy czarnych marszów przeciwko uczestnikom białych marszów, obrońcy zwierząt przeciwko hodowcom zwierząt futerkowych, miłośnicy kornika drukarza przeciwko tym co kornika drukarza spalili by najchętniej w piecu, tych co szczepią, przeciwko tym co chcą wolności wyboru w sprawie szczepień, pracujący za granicą przeciwko pracującym w Polsce, "ruscy agenci" przeciwko "żydowskim agentom", zwolennicy piwa Tyskiego przeciwko tym co uważają je za pruskie, wegetarianie przeciwko mięsożercom, ci co wolą rosół z tymi co wolą barszcz ukraiński, ci co noszą slipy z tymi co wolą bokserki, ci co uwielbiają Owsiaka z tymi co by go najchętniej kopnęli w dupę, zwolennicy benzyniaków ze zwolennikami diesli...i tak dalej i tak dalej i tak dalej...

Mnie się już rzygać chcę jak na to patrzę...i nie wiem kto zakończy tą wojnę polsko-polską, ale wiem jedno, jeśli taki się pojawi i się mu to uda, to będzie naprawdę niezły kozak...

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (14 głosów)

Komentarze

Ach ci Polacy...

 

Ach ci Polacy

są tacy podzieleni

i rozpracowani...

 

Za to nie ma jak w Wani

tam pod butem cara

wszyscy poddani

są skonsolidowani!...

Vote up!
6
Vote down!
-2

jan patmo

#1574191

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...chce się rzygać. Nawet TU, na tym portalu ,mdli mnie czasem, jak  zawiedzeni zaczną się wypróżniać.

Wtedy trzeba wyjechać na świeże powietrze, zrobić sobie przerwę aby nie obrzydzić sobie Polski i Polaków.

Wydaje się, że im o to idzie, aby zniszczyć  patriotyzm i nie walczyć o wolność naszej Ojczyzny....mimo ,że dziady już świętują coś, czego nie ma...i pewnie długo nie będzie.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1574192

Ktoś bezczelnie zmienia nam historię...ze zgrozą obserwuję podręczniki szkolne...ale nie poddaję się...ostatnio dowiedziałem się, że prof Jerzy Robert Nowak wykłada nadal na WSKSiM...ucieszyłem się ...jest powiew świeżości, gdy młodzi ludzie dowiedzą się prawdziwej historii, będą wyciągać właściwe wnioski....

 

Vote up!
7
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1574198

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Historyczny , jednolity naród polski nie istnieje. Terytorium Polski dzieli z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą, która gotowa służyć każdemu kto im zapłaci. To też jest jedną z przyczyn wojny polsko-polskiej. Naród polski trawią kryzysy: polityczny, cywilizacyjny i moralny!.

https://www.youtube.com/watch?v=BnkF5R5guTY

https://www.youtube.com/watch?v=B6jMjGFqz5U

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1574210

świeży wazduch

 

czy Belzebuba

na wschodzie duch

to jest dla ciebie

ten świeży wazduch?!

Vote up!
6
Vote down!
-1

jan patmo

#1574194

Nie ma wojny Polsko-Polskiej

Jest wojna 3 pokolenia Armi Krajowej i Żołnierzy Wyklętych z 3 pokoleniem sowieckiej dziczy przywiezionej w 44r na tankietkach.

Jeszcze wielu z nich dziś pluje na Polskę, ale biologia wcześniej czy później zrobi swoje

 

Zapamiętajcie te mordy
Pamiętajcie o tych sowieckich ścierwach i onucach

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574215

   Właśnie dlatego mamy demokrację Trybku. Ten system jest dany nie tylko Polakom i jest równie niszczący we wszystkich demokratycznych krajach. Tylko Szwajcaria, będąca konfederacją, jest w stanie trwać jako demokracja, jednak tam ważniejszy jest sołtys, niż prezydent.

Vote up!
6
Vote down!
-1

              

#1574222

Szwajcaria ma bankowość, a to klucz, do spokojnej demokracji...zresztą patrząc nawet przez pryzmat dostępu do broni Szwajcarów, to należy stwierdzić, że nikomu tam nie będzie zależeć na skłócaniu czterech nacji, bo tyle ich tam jest...a przecież z punktu widzenia praktycznego te cztery nacje można by było siarczyście i lekko skłócić :))))...ale tyle bandziorów deponuje tam kasę, więc wiadomo o co chodzi...pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1574224

....światowa finansjera to:

[…] siła niszcząca, która nienawidzi stworzenia, nienawidzi życia.

Zrobi wszystko, aby całkowicie nas zniszczyć, a sposobem na to jest podział ludzkości.

Dzielić i rządzić na lepszy i gorszych, na biednych i bogatych – to jest ich cel, to jest ich prawda.

Wywiad z Ronaldem Bernardem część 1 i 2 (z lektorem)....który za to co powiedział został zamordowany

https://hnews.pl/index.php/2018/08/29/holenderski-bankier-ujawnia-piramide-wladzy-swiatowej-sie-glowie-miesci/

A tak wygląda msza św.w Szwajcarii

https://www.youtube.com/watch?v=koeS-J7ag_I

http://www.prisonplanet.pl/polityka/byly_nazistowski_bank,p1614582812

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1574228

wybielanego Mariana z Lublina z brodatą babą z czarnym parasolem.
Rozsądek by nakazywał pozwolić babie z brodą skrobać się do woli.
Ale na zwolenników benzyniaków i diesli zdaje się już znalazł się kozak - elektromobilny Mateusz.
 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1574246

Jak Polska zniknie, a powstanie Polin

I to tyle zdrajcy, sprzedawczyki i hultaje, Barabasz wam bliższy sercu, jak nasz Bóg i Król Jezus Chrystus.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574287