Kolejka na Kasprowy Wierch... historia prawdziwa...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

Z tym "odzyskaniem" Kolejki na Kasprowy Wierch przez Prawo i Sprawiedliwość jest tak, jak z historią pewnej pięknej kobiety...
Opowiem Wam tą historię... 
Otóż była sobie piękna kobieta niezwykle zgrabna, o włosach jak jedwab i oczach błękitnych. Walorem jej jednak najważniejszym był niesamowity talent taneczny. Swym tańcem codziennie sprawiała, że domownicy, oraz goście wpadali w niesamowity zachwyt. Była codziennie obdarowywana drogimi prezentami przez wdzięcznych adoratorów. Harmonia, piękno i wdzięk niesamowite emanowało jasnymi promieniami wokół, kiedy tylko piękna kobieta zaczynała tańczyć.  Tego wszystkiego dopełniały najcudowniejsze szaty, na które ojciec pięknej kobiety grosza ze swej kiesy nigdy nie szczędził. 


Niestety sielanka nie trwała długo. Podstępna macocha, która ojca pięknej kobiety skutecznie swym germańskim urokiem opętała, postanowiła sprzedać piękną kobietę do burdelu za marne 215 srebrników. Gwałt pięcioletni się odbywał na pięknej kobiecie, tańczyć musiała od rana do wieczora przed obleśną widownią, śliniącą się na każdą myśl jak wiele ona przyczyni im zysku.
Nie wszyscy domownicy wiedzieli, w jakim beznadziejnym położeniu jest piękna kobieta...bo germańska propaganda macochy skutecznie maskowała ten fakt. Sama wieczorami potajemnie obżerała się ośmiorniczkami i kawiorem podrzucanym codziennie przez alfonsów.

Nastał jednak dzień, kiedy ojciec pięknej kobiety wykopał z domu germańską nałożnicę, ale już w tym samym dniu pod dom podjechał powóz z którego wysiadła następna. Lekko haczykowatym nosem i kruczymi włosami zawróciła w głowie mężczyzny. Co dzień rano szeptała mu do ucha, że jest dla niego dobrą zmianą...co wieczór, że najlepszą zmianą. 
Pojawiła się też dosyć szybko z jej strony propozycja, by poczynić kroki, aby tęskniący ojciec odzyskał swoją córkę, czyli piękną kobietę. Gdy ojciec ożywił się na takie dictum, niczym spod ziemi, jak diabeł Boruta natychmiast przed domem pojawił się wysoki jegomość z długim, al'a pinokio też lekko haczykowatym nosem. Poprawiając sobie na nosie okulary a'la hary potter przedstawił się jako jedyny w okolicy mistrz zrównoważonego rozwoju i innowacji wszelakiej.
Z zimnymi oczyma i swoistym flegmatycznym głosem oświadczył, że najlepszym sposobem, aby odzyskać piękną kobietę będzie założona fundacja, na której zgromadzą się środki, aby wykupić ją z rąk burdelowych alfonsów. Dał jasno do zrozumienia, że domownicy, no i sam zainteresowany muszą zgromadzić odpowiednie środki, coby osiągnąć pożądany sukces.

Intensywnie i ochoczo domownicy i ojciec przekazywali wszystko co mieli, aby fundacja miała odpowiednie środki na wykup pięknej kobiety. Ale było to wszystko mało, mało i mało. Jegomość ów, Mateuszem zwany o kruczoczarnych włosach oświadczył, że trzeba kredyty pobrać, aby osiągnąć cel upragniony. Domownicy wszystkie złote zęby sobie powyrywali, a ojciec cyrograf podpisał na dług do czwartego pokolenia zaciągnięty, aby czym prędzej ukochaną córkę odzyskać.
W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Cudotwórca Mateusz oświadczył głośno i donośnie, że piękna kobieta jest odzyskana, więc radość nastąpić miała wielka. Niemniej część domowników sceptycznie się do tegosz wydarzenia odnosiła...więc trzeźwo pytać poczęła za jaką sumę została ich piękna kobieta odzyskana. 

Niestety próżno było pytać cudotwórcę o to, któremu nos codziennie się sukcesywnie wydłużał...jednak wieść gminna niosła, że 500 srebrników alfonsi za piękną kobietę żądać bezkompromisowo mieli.

Ojciec nie dbał o to jednak, pytał i pytał, kiedy córkę zobaczy i kiedy ona do domu wróci.  Kiedy już cierpliwość się wyczerpywała a ojciec cudotwórcę Mateusza niemal gwałtem pytać począł, ten żachnąwszy się na niego oświadczył, że od teraz to ta kobieta 300 srebrników w jego agencji towarzyskiej przez 15 lat swoją wolność odpracować musi...

Ktoś zapyta, jaki morał wynika z tej opowieści. Ano taki, że historia pięknej kobiety jest fikcyjna, ale już historia Kolejki na Kasprowy Wierch jest jak najbardziej prawdziwa...
 

Errata :

Ponieważ pojawiły się trzy komentarze świadczące, że słowo pisane jest im ciężkie i oceniają wpis tylko po tytule i pierwszych dwóch, lub ostatnich dwóch zdaniach:

No więc szumnie ogłoszono, że "odzyskano" kolejkę sprzedaną przez szubrawców POwskich...nikt nie myślał anulować umowy sprzedaży, choć naruszenie było ewidentne (nie robi się przekształceń własnościowych w Parkach Narodowych)...natomiast propagandowo wmawia się ludziom, że Kolejka na Kasprowy wróciła w polskie ręce. Po pierwsze nie znamy ceny wykupu, choć pytałem posłanki z mojego terenu, to niestety po tym pytaniu zaczęła się jąkać. Nieoficjalnie mówi się, że za Kolejkę wyłożono z budżetu państwa 500 milionów zł, czyli ponad drugie tyle, a szacuje się, że kolejka około 100 milionów zarobiła dla śliniących się luksemburskich alfonsów. Kolejkę wykupiła spółka skarbu państwa, która przy założeniu miała 100% udziałów skarbu państwa, ale teraz nie jestem pewny, ponieważ w skład tzw Polskiego Funduszu Rozwoju wchodzą dziwaczne przystawki, które podejrzewam mają kapitał obcy...więc Kolejka nie jest wpisana, jako "nierozerwalna część Parku Tatrzańskiego" co byłoby szczytnym zapisem, ale jest własnością spółki, która może "zbankrutować", lub może być sprzedana (sprywatyzowana) ponownie wraz z Kolejką przez władzę, która może zmienić tzw "dobrą zmianę"...przypominam, myślenie nie boli, a mądrym trzeba być i przed szkodą i po szkodzie...aha, jeśli chodzi o oceny, to te 13 pał jest dla mnie jasnym sygnałem, że trafiłem w sedno i jest dla mnie satysfakcją, że troglodyci nie potrafią już ani czytać, tylko uciekają się do prymitywnych praktyk jakim jest "danie punkcika) :))))

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:22)

Komentarze

Czyżby przy tej bolesnej operacji zapomnieli o wielu złotych zębach tej podstępnej macochy, czy zębach ostatnio wręcz szalejącej sowiecko-rosyjskiej agentury - z tą podstępną macochą radośnie wspólpracującej?

-- Z tekstu wynika, że miłująca sowiecko-rosyjskiego zbrodniarza tow. Putina agentura wpływu musiała dostać jakieś specjalne rozkazy na wybory, bo ich postbolszewicko-mafijne PO ciągle przegrywa...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1574153

zębami płacić będą ... czy kie licho? Bo wszystko zagmatwałeś. Czy zamiast pokrętnej opowiastki można by tak po ludzku dowiedzieć się w czym rzecz? Czy chodzi tylko o przy.....nie PIS-owi? Piszy, piszy Wania, Maskwa razbieriot!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1574158

Morał jest taki że twoje blogowanie (od zawsze) to czysta fikcja

Nie minusuje z litości, bo i tak masz tego sporo

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574173

Ponieważ pojawiły się trzy komentarze świadczące, że słowo pisane jest im ciężkie i oceniają wpis tylko po tytule i pierwszych dwóch, lub ostatnich dwóch zdaniach:

No więc szumnie ogłoszono, że "odzyskano" kolejkę sprzedaną przez szubrawców POwskich...nikt nie myślał anulować umowy sprzedaży, choć naruszenie było ewidentne (nie robi się przekształceń własnościowych w Parkach Narodowych)...natomiast propagandowo wmawia się ludziom, że Kolejka na Kasprowy wróciła w polskie ręce. Po pierwsze nie znamy ceny wykupu, choć pytałem posłanki z mojego terenu, to niestety po tym pytaniu zaczęła się jąkać. Nieoficjalnie mówi się, że za Kolejkę wyłożono z budżetu państwa 500 milionów zł, czyli ponad drugie tyle, a szacuje się, że kolejka około 100 milionów zarobiła dla śliniących się luksemburskich alfonsów. Kolejkę wykupiła spółka skarbu państwa, która przy założeniu miała 100% udziałów skarbu państwa, ale teraz nie jestem pewny, ponieważ w skład tzw Polskiego Funduszu Rozwoju wchodzą dziwaczne przystawki, które podejrzewam mają kapitał obcy...więc Kolejka nie jest wpisana, jako "nierozerwalna część Parku Tatrzańskiego" co byłoby szczytnym zapisem, ale jest własnością spółki, która może "zbankrutować", lub może być sprzedana (sprywatyzowana) ponownie wraz z Kolejką przez władzę, która może zmienić tzw "dobrą zmianę"...przypominam, myślenie nie boli, a mądrym trzeba być i przed szkodą i po szkodzie...aha, jeśli chodzi o oceny, to te 13 pał jest dla mnie jasnym sygnałem, że trafiłem w sedno i jest dla mnie satysfakcją, że troglodyci nie potrafią już ani czytać, tylko uciekają się do prymitywnych praktyk jakim jest "danie punkcika) :))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1574183

A Ty z uparłeś się nawracać troglodytów. Otóż, my (troglodyci) nie chcemy, gdyż tak jet nam dobrze.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Apoloniusz

#1574185

"My" czy "Wy" ...jakież to typowe i jak to przypomina starą nomenklaturę :))) ...generalnie to "wy" nie macie tu nic do gadania jestem tutaj o 6 lat dłużej od "was"...macie tylko punkciki :)))...ale widzę, że o dyskusji raczej mowy nie ma :))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1574187

więc pisz zrozumiale i nie zaperzaj się. Odnośnie stażu to faktycznie, upomnij się u Gawriona dostaniesz dyplom.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1574189

U mnie masz plusa, bo dobrze prawisz.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1574186

Widzę, że prześwietliłeś Januszka :)) Szacun...pozdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1574188

Byłem ślepy i głuchy, ale odzyskałem wzrok i słuch, łuski spadły z moich oczu, a wosk wypłynął moich uszów.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1574207

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Krótko po tym  udanym zakupie przez Mateuszka kolejki, były podane ceny, dokładne. Nie pamiętam, który portal to podawał...ale cena przekraczała znacznie podwójną wartość sprzedaży. Nawet w RM padło pytanie za ile a odpowiedź ...oj, nie ważne, ważne, że jest w polskich rękach.

Nie przejmuj się zawiedzonymi trollami, zostań z nami !!!!

Wprawdzie tu jest coraz niemilej, robi się ...porno i dusno ....ale tam, u Was, nie lepiej.

Komentarze do Amen są dużo lepsze niż Amen. Pozdrów TzW.

Zostań z nami;.))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1574190

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bóg zapłać za witacke :)))

//....ale tam, u Was, nie lepiej.//

...z tymi portalami to ciekawa historia...wpierw były niepoprawni, potem Tomek Parol z Oparą założyli Nowy Ekran...poszedłem tam, wszędzie są ci sami ludzie i te same trolle...tylko, ze ci tutejsi są zamknięci w gettcie i tam nie mają wstępu...tylko tutaj mogą podokazywać, bo mają punkciki...ja nie mam nigdzie problemu, czy Salon, czy tu, czy Neon, czy Legion Ekspedyta...wszędzie jestem, ale uodporniłem się :)))))

co do Kolejki...uważam, że jest to znów mega szwindel...sprzedawać i kupować można wiele razy, tak jak żydzi ...chcą rząć tam gdzie nie posiali , czyjeś sprzedawać i to po kilka razy...cena 500 milionów jest dla mnie nie do przyjęcia...od posłanki dowiedziałem się, że oni, pisowcy będą odkupywać srebra rodowe, które złodzieje z Platformy rozkradły...ale nie przeszkadza im to, że złodzieje z Platformy chodzą na wolności...to jest niezwykle zuchwałe robienie ludzi w bambus, ale najbardziej dziwi mnie to, ze ludzie na pozór normalni wierzą jeszcze tym politycznym kuglarzom z PO-PiS-u...pozdrawiam 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1574196

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To jest to co wyczytałam...

Państwowy Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił wczoraj, że odkupił od prywatnego funduszu Mid Europa Partners 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL). Kwota transakcji nie została ujawniona, choć nieoficjalnie mówi się, że PKL wyceniono na ok. 500 mln zł. Wszystko byłoby fajne (nabywana spółka przynosi spore zyski), gdyby nie fakt, iż w 2013 roku państwowe PKP sprzedały PKL funduszowi Mid Europa Partners za kwotę 215 mln zł! Nie dziwne, że Matthew Strassberg (partner współzarządzający funduszem Mid Europa) uznał, iż było to "udane wyjście z inwestycji".

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04577-Prywatyzacja-po-polsku-czyli-przypadek-PKL.htm

A gdy idzie o portale...to zastanawiające jest to ,że im większy specjalista-fachowiec,drupalowiec... tym większe dno moralne.

I jak ma w Polsce być dobrze?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1574199

...i zobacz ile tych dziwnych satelit należy do Grupy PFR...szukałem procentowego udziału, nie znalazłem...może źle szukam :)))  i zysk luksemburskich alfonsów t 18,1 miliona razy 5 lat 

https://www.pfr.pl/pl?gclid=CjwKCAjwvNXeBRAjEiwAjqYhFrEd5cpYgAZU_sKsRhPvICWogroMZDhySF0qbAcLTr0n4W4kQPDF_RoCIFEQAvD_BwE

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1574202

Wtedy gdy diabeł mydleniem pomoże

Zaślepi wzrok od wpatrywania w słońce

Szczególnie gdy słowa są tak kojące

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1574218

   Spokojnie, to tylko jedna kolejka. W kolejce po kolejce stoją kolejne podmioty do nacjonalizacji. Na końcu kolejki są weterynarze, adwokaci i artyści. Na nich też przyjdzie kolej. Moim zdaniem lepiej by było sprywatyzować także kolej, zamiast nacjonalizować kolejki, bo kolejki do sklepów pamiętam z dzieciństwa. Na stacjach benzynowych też były kolejki, tyle, że aut. Auta stały w kolejce, blokowały ulice miast i uliczki między blokami też blokowały. W tych kolejkach stali i weterynarze i kolejarze stali. Jednak wtedy aut było tyle co na lekarstwo, choć z lekarstw, lekarze zawsze zapisywali biseptol. Gdyby ci durnie ( Jaruzelski, Rakowski, Urban, Kiszczak, et consortes) zamiast poszukiwać nieuchwytnego Morawieckiego seniora, wzięli juniora na ministra, to kolejki na stacjach by znikły, bo ludzie śmigaliby elektrycznymi Syrenami. Koleje losu potoczyły się jednak inaczej i dziś po kolei nacjonalizujemy to, co się da. Wtedy skończą się oszustwa VAT, a wszystkie etaty będą w 100% oskładkowane! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

              

#1574229