Kiedy Dzień pogaństwa w Kościele Katolickim?

Obrazek użytkownika trybeus
Idee
Cztery dni temu odbył się tzw "Dzień islamu w Kościele Katolickim"....w tym samym czasie na Filipinach na wyspie Jolo w katolickiej katedrze wybuchają dwie bomby zabijając 27 i raniąc około 80 osób. Jak czytam na stronie Episkopatu ponoć... cytuję: "„Wszyscy mamy prawo i obowiązek zaświadczać o Jedynym Wszechpotężnym, którego wyznajemy i dzielić się z innymi treścią naszej wiary, przy jednoczesnym poszanowaniu ich religii i uczuć religijnych. Abyśmy zatem mogli postępować na drodze pokojowych i braterskich relacji, pracujmy razem i okazujmy sobie wzajemny szacunek”...zaplanowano m.in. czytanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu, modlitwę i przekazanie znaku pokoju oraz wystąpienia...wszystko w Archidiecezji Białostockiej...
 
Sam fakt pisania o "Jedynym Wszechpotężnym" bez sprecyzowania, że chodzi o Boga Trójjedynego i z pominięciem Osoby Jezusa Chrystusa, który jest jedyną (!!!) "Drogą, Prawdą i Życiem" świadczy o wysokich lotów religijnej politpoprawności organizatorów tejże nie zawaham się nazwać "pogańskiej imprezy".
Oczywiście wyprzedzam pytania...rozróżniam normalnych muzułmanów od muzułmanów z tak zwaną zjechaną psychiką na tle religijnym. Warto w tym kontekscie przeanalizować fakt, że tzw "demokratyczny świat zachodni" pała nienawiścią i de facto czynnie rozwala normalne państwa muzułmańskie takie jak Libia, Tunezja, Liban, Syria, Irak...z ostrzeniem pazurów na Iran, a wspiera serdecznie wrogo do chrześcijan nastawionych wahabitów saudyjskich. Tak samo rozróżniam muzułmańskich Tatarów, którzy żyją w Polsce nie wadząc nikomu, od czeczeńskich napływowych, którzy trzeba to podkreślić są grupą podwyższonego ryzyka.
Ale to temat na inną opowieść. Przy okazji tematu męczeństwa chrześcijan zmartwił mnie okrutnie komentarz księdza katolickiego, którego znam od dzieciństwa i bardzo go poważam, ale który stwierdził, że według wypowiedzi jakiegoś "biskupa Kairu" na jednego zabitego chrześcijanina ponoć nawraca się 100 muzułmanów. Szczerze powiedziawszy mam w "głębokim poważaniu" nawracanie muzułmanów. Wolałbym, aby to raczej katolicy się nawracali i odrzucili prymitywny modernizm posoborowy, który trawi jak nowotwór wiarę naszych ojców, niż tracili niepotrzebnie życie, aby wątpliwie "nawracać" innowierców.
Dobra, przechodzę do sedna...czyli tego, co można wyczytać w Koranie na temat Jezusa Chrystusa, Jego Matki..to tak przy okazji tzw "dnia islamu w Kościele Katolickim"...przy okazji podziękowania za wersety dla Pani Joanny, dzięki której mogłem je opublikować...
 
"Zaprawdę, Mesjasz - Jezus, syn Marii - był tylko Posłańcem od Allacha oraz spełnieniem Jego Słowa, którego zesłał Pan Marii wraz z litością od Niego. Zatem uwierzcie w Allacha i Jego posłańców oraz nie powiadajcie: "Jest ich troje". Odstąpcie od tego, tak bowiem będzie dla was lepiej. Zaprawdę, Allach jest Jedynym Bogiem. On jest Święty, daleki od posiadania syna". (Koran, rozdział 4. werset 172.)
 
"(...) powiadali: "Zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, Posłańca od Allacha", podczas gdy nie zabili go, ani nie spowodowali jego śmierci na krzyżu, on bowiem tak tylko wyglądał, jak ktoś ukrzyżowany; ci, którzy mają w tym względzie różne zdania, są z pewnością w stanie zwątpienia co do tego; nie posiadają o tym pewnej wiedzy, lecz tylko słuchają domysłów, a nie zdobyli w tej sprawie pewności." (Koran rozdział 4. werset 158.)
 
"Kiedy Allach powie: "O Jezusie, synu Marii, przypomnij sobie (...) kiedy Ja powstrzymałem Dzieci Izraela przed zadaniem ci śmierci ( przypis 806: Nawiązuje się tutaj do prób, jakie Żydzi podejmowali w celu zabicia Jezusa na krzyżu, od czego uratował go Bóg.)" Koran rozdział 5. werset 111.)
 
"I kiedy Allach powie: "O Jezusie, synu Marii, czy powiedziałeś ludziom: >>Weźcie mnie i moją matkę za bogów oprócz Allacha?<<?" (przypis: 811.: Werset ten odnosi się do praktyki Kościoła chrześcijańskiego, polegającej na przypisywaniu Boskiej mocy Marii. W Litaniach błaga się o pomoc Marii, zaś w Katechizmie rzymskokatolickim wpaja się doktrynę, że Maria była matką Boga.
 
(...) Wszystko to składa się na wyniesienie jej na piedestał Boskości i to jest właśnie to, co protestanci określają mianem Mariochwalstwa." (Koran rozdział 5. werset 117.)
 
Przypis 814: (...) werset ten mówi o Jezusie wykazującym ignorancję wobec faktu, iż jego uczniowie po jego śmierci zaczęli traktować go oraz jego matkę jako dwoje bogów (...) (Koran rozdział 5.)
 
Reasumując: muzułmanie, zgodnie z Koranem, uważają, że:
 
- Jezus nie jest Synem Bożym i żaden Syn Boży nie może istnieć;
- Jezus nie został ukrzyżowany i tym bardziej nie zmartwychwstał;
- chrześcijanie wierzą, że wg chrześcijan Trójca Przenajświętsza to Allach, Jezus i Maria;
- chrześcijanie oddają Marii cześć boską;
- po śmierci Jezusa (lecz nie krzyżowej, a zwykłej) chrześcijanie przekręcili Jego naukę.
 
Jeśli tak ma wyglądać "dialog" z innowiercami, to ja stanowczo upraszam, aby organizatorzy tychże nie zawracali doopy katolikom w Polsce, ale niechże by rychło pojechali choćby do Arabii Saudyjskiej nawracać tamtejszych Imamów...
 
I to by było na tyle, jeśli chodzi o "dzień islamu w Kościele Katolickim"...
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:21)

Komentarze

Rosenfeld przychodzi do rabina i żali się
- Mam problem. Mój syn ochrzcił się. Co robić?
Rabin odpowiada
- To poważna sprawa. Zapytam Jehowę i za parę dni dam ci odpowiedź.
Po kilku dniach rabin mówi
- Mam odpowiedź od Jehowy. Powiedział "Mój syn też się ochrzcił. No to ja zrobiłem Nowy Testament. Niech Rosenfeld zrobi tak samo."

Ja mam wrażenie, że Bergolio chodzi ze "swoimi" problemami do tego samego rabina co Rosenfeld, a nasz Episkopat w implementowaniu tych talmudycznych porad zrobił się gorliwszy od papierzu.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1579579

Redakcja "Akcja słowiańska" na www.gloria.tv (portal internetowy dla katolików) 26.10.2016 r.  stwierdziła, że pochodzenie "polskiego episkopatu" posiada mocne talmudyczne związki. Trudno uwierzyć by tak wielu z tych co na samej górze doszło do władzy  przez poparcie UB, SB, WSI, aparat partyjny PRL? Rzekomo większość z nich była TW i do dzisiaj nie ujawniono ich powiązań ze służbami specjalnymi PRL-u. Gdyby "fakty" powielano niezgodnie z prawdą to na pewno nie obyło by się bez pozwów o zniesławienie. Tymczasem w eterze od 30 lat panuje zaskakująca cisza!

Czy mogą dziwić w tej sytuacji: "Dzień Islamu w Kościele" oraz inne kontrowersje ...?

PS

https://gloria.tv/article/sheeMREtFvSA21xfxgrUbntMx

https://gloria.tv/andreaswelt

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1579581

Jezeli rzad i Prezydent, to...dlaczego nie... ?

Przeciez juz " jakis czas" mamy dobra zmiane..

Episkopat, to przeciez jest / nalezy do firmy...

 pzdr.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

chris

#1579589

dlaczego szkalujesz KK bez dowodów?

co to za chora logika, że wobec każdego świra ma byc pozew o zniesławienie, bo jak nie, to ma byc dowodem ubecko-talmudycznego spisku? odkąd tak postępuje Kościoł?

a może przełączę się w anonimowośc i zacznę wypisywac w necie brzydkie rzeczy o twojej mamie, czy wtedy tez uznasz, że są prawdą?

opluwaj dalej, na Sądzie zdasz sprawę z każdego słowa

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1579596

IV departament zrobił swoje...a teraz czują się bardzo pewnie..mści się brak lustracji Kościoła pozdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1579603

to po co udajesz katolika? coś jak opara.

jeśli masz gdzieś nawracanie innych, to jesteś heretykiem.

a cały tekst- bzdurny. i nawet sam go nie wymysliłeś, powiązałeś zamach z dniami islamu a potem wynalazłeś sobie czyjś komentarz a wszystko tak, by podpasowało pod herezję i zasłanianie się posoborowiem. sorry HERETYKU, dobrego karczma nie zepsuje

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1579595

Jak cytuję, to to robię, a nie tak jak ty robiłeś podpinając pod swój tekst :))

Reszty nie komentuję bo nie chce mi się polemizować z idiotą...jedź do Arabii nawracać beduinów :)) jak wrócisz, o ile wrócisz opowiesz więcej o "nawracaniu"...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1579604

Tryb był prawdziwym katolikiem jeszcze na Nowym Ekranie, bo i sam portal był patriotyczny, prawicowy i katolicki. Od sześciu lat, kiedy jego świętojebliwość Opara zamknął ten portal (podobno jak mówi, grupa blogerów z Tomkiem Parolem na czele chciała go oszukać, w co ja nie wierzę) i powołał do życia Neon24, portal już zupełnie inny, znany z wielu antykatolickich tekstów, to i często piszący tam trybeus przesiąkł jego duchem. Nie przeszkadzają mu obrzydliwie, krytykujące kościół i wiarę katolicką teksty, tak samo jak nie przeszkadzają jego świętojebliwości, który jako właściciel portalu uważa, że Neon24, to "Forum Polaków", gdzie można pisać praktycznie wszystko, co się chce. To tak, jak kiedyś mogłeś kupić u Forda samochód w dowolnym kolorze......  byleby nie pisać krytycznych tekstów o właścicielu portalu, czy też o kilku takich, będących pod ochroną. Trybeus dobrze wie o czym mówię.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1579619

Gdzie ty widzisz u Trybeusa zmianę poglądów?

Przecież to ostatni z tych katolików , co tak poloneza wodzi i wie o co w tym wszystkim chodzi?

Tekst o islamie jest obroną kościoła katolickiego przed muzułmanami.

Czy Polaków dopada wtórny analfabetyzm?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1579620

Trybeus "to ostatni z tych katolików, co tak poloneza wodzi i wie, o co w tym wszystkim chodzi" ---- cha, cha, cha, zaśmiała się Królewna Śnieżka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1579622

A skąd możesz wiedzieć, czy nie przeszkadzają mi " obrzydliwie, krytykujące kościół i wiarę katolicką teksty"?. Ja nie mam władzy aby wywalać stamtąd heretyków, tym bardzie się z nimi boksować bez sensu, poza tym piszą tam tak samo ludzie porządni, więc nie wiem po co się przypieprzyłeś akurat do mnie. Tak... zmieniłem poglądy co do PiS-u bo nie lubię, nienawidzę jak ktoś robi z gęby dupę tym bardzie wyklękując w pierwszych ławach kościelnych dziury, aby się tylko katolikom przypodobać. A może się denerwujesz, że widzę zainstalowane żydostwo w KK i to na najwyższych szczeblach i o tym piszę? Jeśli tak, to wiele wyjaśnia Twoje rozczarowanie co do mnie...i zupełnie z tego powodu jest mi naprawdę wszystko jedno...

Nie będę milczał, kiedy gwałci się już oficjalnie Święty Kościół Katolicki ...czy to "judaizmami", "islamistami", "protestantami""ekumenizmami"...

Co do Opary, to chciałbym Ci przypomnieć,  że Twój ulubieniec z Gdyni wystawił mu najlepsze świadectwo zarywając noce, aby "coś znaleźć na Oparę" i ponoć nic nie znalazł...wkleić Ci ten wiernopoddańczy tekst raba z Gdyni? :))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1579628

Pośmiejemy się trochę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579632

Nie zauważyłem Trybie przez kilka ostatnich lat, żebyś się boksował jak piszesz, czy choćby wypowiadał  krytycznie przeciwko tym obrzydliwym, krytykującym kościół tekstom. Schowałeś się gdzieś za szafę i udajesz jak Naczelnik bogobojnego katolika. A to, że teraz walisz w PiS i prezydenta, jak w bęben z małpiej skóry, też o czymś świadczy. Zapewne pamiętasz, że 6-8 lat temu patrzeliśmy podobnie (wyjątkowo zgodnie)  na to,co się w Polsce działo, dzisiaj niestety już wiele nas dzieli, a więc jak napisałem w tytule, któryś z nas się zmienił. A jeżeli chodzi o Naczelnika, to wystarczy przeczytać trzy linki Respola w 32 odcinku, żeby zobaczyć, że te oskarżenia nie były bezpodstawne. Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1579637

//A to, że teraz walisz w PiS i prezydenta, jak w bęben z małpiej skóry, też o czymś świadczy.//

Tylko skończony idiota może popierać partię, która z prawie wszystkich deklaracji się wycofała...zostało 500+, na które ordynarnie wydzierają z kieszeni podatnika...Dudłaj też się już doszczętnie skompromitował .jako pucybut żydowsko-ukraiński..nie chcę mieć z nimi nic do czynienia...tak, zmieniłem się. Po prostu zmądrzałem, ale Ty spokojnie tkwij w tym politycznym ogłupianiu baranów wełnianych...

Nie wiem o co chodzi z tym 32 odcinkiem Respola...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1579639

To był 32 odcinek Amena, pod którym Respol w swoich komentarzach wkleił trzy linki, które pokazują Naczelnika w zupełnie innym świetle

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1579640

Ale widzę, że Ty namiętnie :))...nie czytam Amena, bo uważam, że ten cykl jest cienki jak dupa węża...mam swoje tematy, a pan Opara nie jest z mojej bajki, wklejam tam teksty ponieważ... powtórzę jeszcze raz, są tam oprócz sekciarzy i heretyków także porządni ludzie z którymi warto dyskutować...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1579641

cyt

są tam oprócz sekciarzy i heretyków także porządni ludzie z którymi warto dyskutować...

 

O kurwa, ale dowcipniś
tzn. kto?
Ruszkiewicz?
Wrzodak?
Kosiur czy Rekas?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1579650

Trybeus to taka na dziś wersja soft D.Kosiura.

Jeszcze tylko nie o nas napisze katodebile i będzie komplet

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1579649

Proboszcz ani nie wspomniał ani jednym słowem o dniu pogaństwa w kościele katolickim.

A wręcz przeciwnie o wzmocnieniu wary w upadającej moralności i obyczajów Polaków, gdzie zabijanie dzieci nienarodzonych, katolicy i chrześcijanie nie protestują, bo to się stało codziennością  dnia powszedniego i to ich już nie wzrusza, ani ich sumień. 

Tym problemami, zanikającej wiary, obyczajów, tradycji, historii wśród Polaków, powinien się zająć kk, a nie dniem pogaństwa w Polsce.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579608

Nie szukać poklasku i tarzać w barłogu

Rozrzedzanie Wiary prowadzi do piekła

Tam na zagubionych czeka banda wściekła

Zwą się diabłami o przeróżnych imionach

Nie wyjdzie z nich nikt kto wpadnie w ich ramiona

Trafiają tam grzesznicy różnych zawodów

Niestety też pasterze z grzechu powodu

Pozdrawiam

PS.

Polecam adopcję kapłanów dla wsparcia

By nie były ofiarami dla pożarcia

https://ddak.wordpress.com/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1579626