Trump w Polsce

Obrazek użytkownika Traczew
Świat

Potwierdzienie wizyty prezydenta w Polsce 6 lipca jest doskonałą wiadomością dla Prezydenta Dudy, rządu i obozu rządzącego (Zjednoczonej Prawicy). Polska jest PIERWSZYM państwem UE, które odwiedzi amerykański prezydent. Pobyt Trumpa w Europie kilka tygodni temu, to spotkanie na Sycylii  (G-7) i szczyt NATO w Brukseli. Pierwszym państwem europejskim , który odwiedził Trump to Vatykan. Inne spotkania prezydenta US to udział w gremiach międzynarodowych, a nie wizyty bilateralne. Tak więc Polskę zdecydowano wyróżniono. Prezydent weźmie także udział w konferencji państw Trójmorza i jak zapowiedziano, wygłosi ważne przemówienie. Po opublikowaniu komunikatu Białego Domu o wizycie Prezydenta US w Polsce i o tym, że wygłosi WAŻNE PRZEMÓWIENIE na spotkaniu szefów państw Trójmorza, zaświeciły się światła ostrzegawsze w Berlinie (tu przede wszystkim), Paryżu i oczywiście w Brukseli. "Co, do cholery, powie ten parweniusz polityczny" w stolicy tego kraju Irokezów (określenie Fryderyka II , króla Prus, z 1772 roku) w tym ważnym przemówieniu? Będzie to ZAGWOZDKA dla eurokratów i Niemców oczywiście, co można tylko z satysfakcją odnotować.

Nie wiadomo co Trump powie w Warszawie na spotkaniu liderów Trójmorza, ważne jest, że WEŹMIE UDZIAŁ w tym spotkaniu, co Biały Dom oficjalnie dziś potwierdził. Musi to wszystko poważnie niepokoić Berlin i Brukselę. Gdyby Trump pochwalił państwa Europy Środkowej za ROZSĄDNĄ politykę wobec tzw. uchodźców (czyli w istocie pazernych imigrantów) to by oznaczało, że US "stawia" na mniejsze państwa EŚ i otwarcie rzuca rękawicę, nie tylko Berlinowi i Brukseli, ale przede wszystkim wpływowym nieformalnych struktur (nie wymieniam) lansujacym politykę "otwartości" "multi-kulti" i innych idiotyzmów środowisk lew-lib. To wzmocniłoby opór mnieszych państw EŚ wobec nacisków Brukseli w sprawie przyjmowania imigrantów. Czy tak będzie? Ha, kto to wie, ale mam na to nadzieję.

Zobaczymy jak będzie. Może będą jakieś przecieki z Waszyngtonu o zamierzeniach Prezydenta US. Pomijam tutaj kwestię możliwego silnego wsparcia dla rządu RP, gdyż sam fakt obecności Trumpa w Warszawie 6 VII jest wymowny.  Opozycja totalniaków otrzymała dziś potężnego kopniaka. mam nadzieję, że PiS wykorzysta tę sytuację w rozgrywce wewnętrznej.

Podsumowując. Jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale nie może rząd RP się nadmiernie "puszyć" na arenie międzynarodowej, ale oferować dobre usługi dla przywódców mniejszych i małych państw EŚ, którzy bez Polski nie mieliby szans na rozmowę z prezydentem US. Dziennikarze piszą o liderowaniu Polski w EŚ. Będziemy LIDEREM tylko wówczas gdy inni to uznają i zechcą z tego ledershipu RP korzystać, a nie wtedy kiedy my chcielibyśmy tego.

WIzyta Trumpa w Polsce jest klęską opozycji totalnej i to cieszy mnie najbardziej. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Nic dodać, nic ująć.!!!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1541658

Marzy mi się, żeby Trump zaproponował Polsce coś w stylu " Planu Marshala" tak , żeby Makreli i Makaronowi kopary opadły do ziemi.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1541671

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541674

Możej raczej eksluzywną, obustronnie korzystną umowę gospodarczą, zawartą poza strukturami UE. Będziemy sporo kupować w US dla MON, w ramach ofsetu można sporo skorzystać. W ramach ofsetu za zakup samolotów Finlandia zbudowała Nokię i zarobiła na tych telefonach grubą forsę. Plan Marshalla to była w zasadzie darowizna, a to nie wchodzi dziś w grę. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Traczew

#1541686

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541687

czyli marzenia o offsecie  na zakup lepszego  sprzętu. Akurat dostaną używany złom z USA czy UE i niech się cieszą.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1541693