TV Republika: Sakiewicz a o. Rydzyk

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Ledwie coś się ruszyło, nastroje społecznie się zmieniają a tu już co niektórym bije sodówka. O. Tadeusz Rydzyk w obecnej sytuacji powinien zwrócić Sakiewiczowi (http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/508632,ojcze-tadeuszu-spotkajmy-sie) wszystkie podpisy zebrane przez Kluby Gazety Polskiej pod petycjami w obronie TV Trwam. Demonstracje organizowane przez te Kluby to tez niby co było? Wtedy trzeba było protestować. Owszem, teraz TV Trwam ma sto procent i więcej mieć nie będzie, ale TV Republika może rozszerzy scenę medialną i krąg odbiorców się rozszerzy: zamiast stu procent od miliona będzie siedemdziesiąt procent od trzech milionów? W każdym razie niesmak jest.  Jak tak będziecie robić to Polska zginie.

Na początku TV Trwam może stracić tych widzów, którzy oglądali z braku czegokolwiek innego. Ale i "Do Rzeczy", "W Sieci", "Gazeta Polska" mogą stracić część czytelników, którzy przerzucą kasę na TV Republika. Ale na prawdę jest szansa na rozciągnięcie rynku.

Światopoglądowe oblicze TV Republika kształtowane jest przez Tomasza Terlikowskiego, zwanego tez Terlikiem czy nawet Terlikowerem. I jest to oblicze radykalnego katolicyzmu, nie idącego na lube dla co niektórych zgniłe kompromisy. Faktycznie spełnili swoje deklaracje o tworzeniu alternatywnej telewizji, bo różnią się jaskrawo od reszty. Czekaliśmy tyle czasu nie uformowanie się zaczątków ahierarchicznych elit, hierarchicznym bowiem wyraźnie nie szło w mediach. Co prawda opowiada on jakieś androny o Funduszu Kościelnym i odpisie od podatku na Kościół. Zwracam uwagę, że taka TV Trwam powstała przy minimalnym udziale tego funduszu, a z funduszem co powstało? Nico. Kościół w Polsce przechodzi w ostatnich latach na pozycje proreżimowe, tak silne wejście ze swoim poparciem dl systemu podatkowego proces ten przypieczętuje.

My zaś zajmijmy się rozszerzeniem bazy światopoglądowej TV Republika. Nie ukrywam, że Janusz Korwin-Mikke skompromitował się kłapaniem nieprzytomnych bredni o Katastrofie Smoleńskiej. Na pewno teraz nie może liczyć na głosy ludzi uczciwych, same kreatury będą na niego głosować. Wydaje się, że celuje w elektorat nienawidzący Kaczora po pierwsze (czyli ex-PO, palikoty), po drugie rozczarowany rządami PO, po trzecie związany z ideami liberalnymi. Wydaje się też uważać Platformę za skończoną, dlatego atakuje PiS. Te kalkulację nie usprawiedliwiają jednak jego nieprzytomnych ataków na Macierewicza. Zatem jego bym nie brał nawet jakby się dało. A się nie da bo o co zakład że jest na niego zapis?

Myślę że na dziś bym wziął Roberta Gwiazdowskiego, on jest w stanie odrzucić podstawowe dogmaty marksistowskie. Dlatego Bugaj by z nim nie gadał. Bugaj może gadać tylko z kimś, kto wyznaje walkę klas, jak Barełkowski. Można twierdzić, że nie ma rady, że klasa wyzyskiwaczy nie taka znowu drapieżna, że konieczna, że to, że sio. Ale w paradygmacie trzeba tkwić. Jak się Wipler zaczął wyłamywać to się zaczęło robić nerwowo.

Spróbujmy wywrzeć nacisk na TV Republika, jest szansa na korzystne zmiany.  Naprawdę to jest inna filozofia robienia mediów, robią je za własną kasę (też).  Muszę tu dostrzec furię środowisk rzekomo pisiorskich:

Teraz zarysuję zaledwie problem wywierania wpływu przez agenturę poprzez atak od przodu: szpiony mogą być bardziej radykalne bo im nic za to nie grozi. Dlatego krytykują rzeczywistych liderów za ugodowość, zdradę, grilowanie, etc etc i w ten sposób rozwalają od środka. Dlatego krytykanci uważajcie lepiej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów