Z pamiętnika czereśniackiego byłego leminga – czyli co napisał w e-mailu Ryszard Petru do mojego wnuczka Heniutka

Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Psyset do mie z flaskom bimbru mój wnucek Heniutek. A pod pachom mioł laptopa. Jo, Jędrek – jak wicie – jezdem jus starem cłowiekiem, mieskom w Grajdole, a i wypić tys se lubie. Heniutek jezd rolnikiem inżynierem i mo łep nie łot parady. Nawet komputra umi obsługiwać. Łón to chcioł mi pokozać tego maila, którygo łotsymoł łot samygo Ryśka… no wicie, tego… łot Swetrów cy Petrów – pieron jasny wi, łot kogo łón je. Co jo tu bede godoł tak cy tak, – niech tera Heniutek tu napise. Łón umi pisać po polskiemu, to niech ło tem napise językiem literackiem. Kiejś godalim, że to je język parlamentarny. Łot kiedy te posły i senatory zaceły bluzgać nawet publicnie jak szefcy w poniedziałek, to ostało się ino łokreślenie „literacki”.

Witajcie sympatyczni Niepoprawni!

Dziadek Jędrek wiele dobrego opowiadał mi o Was, stąd wiem że mogę się z Wami podzielić treścią tego maila bez skrupułów, że ujawniam prywatną korespondencję. Otóż  24 listopada br. otrzymałem niechcianego maila. W pierwszej chwili potraktowałem go jako spam, ale patrząc na nadawcę, – postanowiłem go jednak otworzyć i przeczytać. I cóż tam przeczytałem? No to i Wy również go przeczytajcie w oryginale, niechlujnie zredagowany, z błędami – który daje obraz "mocy i potęgi" intelektualnej autora Ryszarda Petru.  

Jako adresat powyższego maila uznałem, że powinienem ustosunkować się do niego i odpowiedzieć nadawcy, co też uczyniłem, a tekst tejże odpowiedzi zamieszczam poniżej do wiadomości Użytkowników portalu Niepoprawni.pl.

 

Ryszard Petru – przewodniczący partii Nowoczesna.pl 

Napisał pan do mnie, obywatela Rzeczpospolitej Polskiej, bym wsparł finansowo działalność pana partii, cyt.: „Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe Nowoczesnej”.

Do jakich „Was” – się pytam? Pisze pan do mnie, a stosuje liczbę mnogą, tzn. zaimek osobowy, jaki ongiś stosowali towarzysze z PZPR-u na zebraniu egzekutywy do partyjnego… za przeproszeniem członka? Zatem zaliczył już pan pierwszą „wtopę”. A będzie ich więcej.

Zaznaczam, że jestem przedsiębiorcą rolnym, który gospodaruje na ponad 150-hektarowym areale. Ale nie żyję na tzw. zaścianku! Mam wykształcenie wyższe, a na mojej posiadłości – dzięki swym umiejętnościom i pracowitości oraz pomocy finansowej mojego Dziadka Jędrka – stać mnie było także na wybudowanie okazałego domu z wszelkimi wygodami i nowinkami technicznymi, których niejedna rodzina w mieście mi zazdrości. A moja sprawność intelektualna – tak podejrzewam – znacznie przewyższa pańską, bowiem nigdy bym nie wymyślił czegoś takiego, jak… święto „Sześciu Króli” czy... "Rubikonia".

W pierwszym zdaniu, – zwracając się do mnie o wsparcie finansowe – totalnie mnie pan obraził! Czy jest pan przekonany, że jestem gamoniem do n-tej potęgi? A może zdałby pan sobie wreszcie sprawę z tego, że nie dam się „doić” przez takiego cwaniaczka jak pan, a wcześniej przez pana nauczyciela… Balcerowicza???!!! Ja, – będąc niepoprawnym politycznie – staram się także przywracać pamięć Polakom poprzez przypominanie o rzeczywistym pana planie, tj. wygaszania Polski, na co absolutnie nie ma i nigdy nie będzie mojej zgody, a szczególnie za moje pieniądze!!!

W drugim zdaniu napisał pan, cyt.: „To właśnie dzięki niemu (tj. wsparciu finansowemu – przyp. Heniutek) możemy skutecznie działać”.

Panie Petru!

Naświetlam panu, że o skutecznym działaniu możemy mówić wówczas, kiedy uczciwą pracą najpierw te środki finansowe pan pozyska i wyda je na cele, które wzmocnią Rzeczpospolitą. A mając wobec Rzeczpospolitej nieczyste zamiary, w dodatku otrzymując te środki ode mnie i tysięcy Polaków,… nie będzie miał pan szacunku dla tych środków, a szczególnie dla ofiarodawców – czyt. naiwnych Polaków. Po prostu wykorzysta je pan… przeciwko nam. Czyli… zmalwersuje je pan tak, jak wcześniej kilkaset tysięcy USD otrzymanych od hochsztaplera światowego formatu – George’a Sorosa. Tu gwarantuję panu, – z nami pan nie wygra!!!

Czy pan ma mnie za idiotę i uważa, że nie wiem o tym, iż ów cwaniaczek Soros zasilał pana partię Nowoczesna.pl w kampanii wyborczej, a także po kampanii??? Proszę się zastanowić, przeanalizować i odpowiedzieć na pytanie: – w jaki sposób środki wyasygnowane przez G. Sorosa wykorzystał pan dla dobra mojej Ojczyzny? Napisałem: mojej Ojczyzny, bo nie jest to pana Ojczyzna! Pana ojczyzna jest hen na wschód od rzeki Bug, czego dal pan publicznie wyraz wielokrotnie, choć między wierszami. Ale tylko głupcy pokroju zwolenników i członków pana partii nie widzą, czyj interes pan reprezentuje i w co usiłuje ich pan wkręcić. A może niektórzy z nich wiedzą, bo ich prywatny interes być może jest zbieżny z pana interesem? Ja to widzę, stąd mój gniew, bo jestem patriotą z pokolenia na pokolenie, choć przyznam że był krótki czas w życiu mojego antenata, tj. dziadka Jędrka, który upatrywał szansy osiągnięcia pewnych zysków, – będąc swego czasu członkiem Platformy Obywatelskiej. Ot, była to jego chwila słabości, ale naprawił swój błąd i zadośćuczynił tym, którzy ucierpieli przez jego… niewiedzę, naiwność i głupotę.   I tu, gdy nadmienia pan, iż Nowoczesna.pl działa skutecznie – zaliczam jako drugą pana „wtopę”.

A oto dalszy ciąg bredni z listu pana autorstwa, cyt.: „Dzięki nim (tj. sympatykom i działaczom Nowoczesnej – przyp. Heniutek) jesteśmy w Sejmie i możemy prowadzić szereg działań, takich jak inicjatywy ustawodawcze, uczestnictwo w demonstracjach, akcje piętnujące szkodliwość PiS jak np. Misiewicze czy też zbiórka 100 tys podpisów pod petycją w obronie Konstytucji”.

O jakich inicjatywach ustawodawczych waść prawisz?! Czy ma pan na myśli trzy pierwsze projekty ustaw ze stycznia 2016 roku, bo innych nie zauważyłem? To one miałyby podnieść z ruiny polską gospodarkę, do której doprowadziła szczególnie w ostatnich 8. latach koalicja PO-PSL? Totalna bzdura!!! No to przypatrzmy się teraz zarysowi projektów tych ustaw, którymi się pan tak chwali.

Pierwszy projekt dotyczył zmiany zasad finansowania partii politycznych z budżetu Państwa. Drugi dotyczył zlikwidowania tzw. ciszy wyborczej, a trzeci ograniczenia przywilejów związków zawodowych.

Projekt ustawy o zmianie sposobu finansowania partii z budżetu zakładał między innymi ograniczenie dotacji z budżetu o 50 proc., co miałoby dawać około 200 mln PLN oraz zmniejszenie wydatkowania pieniędzy z budżetu na marketing i reklamę.

W tym projekcie zaproponował pan wprowadzenie modelu niemieckiego, w którym partie od każdej pozyskanej złotówki dostaną drugie tyle. Projekt zakładał także wprowadzenie obowiązku publikacji listy wszystkich darczyńców w BIP. A czy w kontekście pana darczyńców – był pan i jest nadal… transparentny??? G*wno prawda! Chciał pan również obniżyć progi, od których powinny być wypłacane dotacje z subwencji: odpowiednio z 3 do 1% oraz z 6 do 3% (dla koalicji).

Drugi projekt dotyczył likwidacji ciszy wyborczej. Według pana i niedouczonych członków partii Nowoczesna, obecne funkcjonowanie „ciszy wyborczej” to fikcja. Podczas konferencji prasowej w Sejmie wyjaśnił pan, że choć w tym roku nie ma wyborów, ale może jednak dojść do nich w Warszawie, jeżeli woj. mazowieckie zostałoby podzielone. Wynika z tego, że marzy się panu rozbicie dzielnicowe Rzeczpospolitej, które to rozbicie zostało już niechlubnie zapisane w kartach polskiej historii XI i XII wieku i źle się „odbiło” na losach Rzeczpospolitej.   

Natomiast odnośnie trzeciego projektu ustawy, zakładającego ograniczenie przywilejów central związków zawodowych – stwierdził pan, iż nie był on wymierzony przeciwko związkom zawodowym jako takim. Wyraził pan duże wątpliwości, czy centrale związkowe nie za bardzo oderwały się od rzeczywistości, podając przykład „szaleństwa” Piotra Dudy w hotelu nad Bałtykiem, który był tak prawdziwy, jak ten że działa pan dla dobra mojej Ojczyzny.

Wnosił pan w tym projekcie także to, by wynagrodzenia związkowców były pokrywane ze składek członkowskich. A proszę panie Petru dać mi przykład firmy, która finansuje przewodniczącego i członków związków zawodowych. Ja takich nie znam. Owi przewodniczący pełnią tę funkcję bez wynagrodzenia z puli firmy, w której są zatrudnieni. Natomiast członkowie tych związków pracując na określonych etatach w firmie – pobierają wynagrodzenie za pracę, nie zaś za… członkowstwo w związkach zawodowych. A taki pomysł świadczy o pana totalnej indolencji. Ponadto pana projekt zakładał likwidację obowiązku udostępniania przez firmy pomieszczenia dla związkowców oraz nakładał na związki zawodowe obowiązek publikacji sprawozdań finansowych.

Panie Petru! Związki zawodowe zostały zawiązane przez samych pracowników poszczególnych firm w obronie ich praw pracowniczych. Ustawodawstwo Rzeczpospolitej, jak w każdym innym cywilizowanym państwie gwarantuje tym związkom legalne działanie, bo w tzw. wyścigu szczurów – większość nowobogackich właścicieli firm uważa, iż największym ich potencjałem jest majątek firmy (zasobność konta bankowego, hale fabryczne, obrabiarki, urządzenia technologiczne itp.), a… zapomnieli o najważniejszym. Zapomnieli o ludziach, których ciężka praca przynosi im zyski, ale już niekoniecznie pracownikom.

Zatem pana indolencja w tym obszarze nakazuje mi wskazać na trzecią pana „wtopę”.    

A teraz powróćmy do pana zachowywania się na sali sejmowej. Co chciał pan ugrać przez notoryczne wnoszenie do prowadzącego obrady Marszałka Sejmu kilkunastominutowych przerw w obradach? Jestem pewny, że po prostu nie nadąża pan za legislacją nowych ustaw niezgodnych z wytycznymi… pana promotorów i potrzebuje czasu na konsultację z nimi. Z informacji pochodzących z kręgów sejmowych wiadomo mi (mam tam przyjaciół), że jakoś trudno panu zapoznać się z drukami sejmowymi, które otrzymuje pan do swojej poselskiej skrzynki. A to oznacza że pana IQ jest na poziomie dużo niższym od IQ mojego dziadka Jędrka i zdany jest pan na decyzje tych, którzy zza granicy zasilają pana prywatne konto bankowe. A to… pachnie zdradą Rzeczpospolitej!!!  

Chwali się pan w swym liście, że w wyborach parlamentarnych w roku 2015 partię Nowoczesna.pl  poparło 7,8 % wyborców. Ponownie twierdzę, że g*wno prawda! PKW w swoim oficjalnym sprawozdaniu mówi nie o 7,8 %, a 7,6 %. Już te „przegięte” 0,2 % jest kolejną pana „wtopą”. „Naciąga” pan we wszystkich jak dotychczas wyszczególnionych przeze mnie aspektach.

Niby ekonomista, a liczy pan jak sześcioklasista szkoły podstawowej. No,… ale chyba tak pod Moskwą szkolili, co nie??? Policz pan, panie Petru, że te 7,6 % to wyborcy, którzy wrzucili swój głos na pana partię do urny spośród 50.92% uprawnionych do głosowania. A tych uprawnionych do głosowania było 30 629 150 obywateli Rzeczpospolitej. Z moich prostych działań arytmetycznych wynika, że w głosowaniu opowiedziało się za pana partią… tylko 118 tys. 532 obywateli RP, co stanowi w stosunku do wszystkich uprawnionych do głosowania zaledwie 3,8699 % obywateli RP. Więc o jakich 7.8 procentach pan pisał w swym liście???

Zatem zaliczam to panu jako kolejną „wtopę”.

Na koniec napisał pan tak, cyt,: „Po 11 miesiącach działań naszych posłów i posłanek sondaże dają nam ponad dwa razy więcej głosów i drugie miejsce w parlamencie. Ostatnie sondaże pokazują poparcie aż 25% wyborców”.

No i znowu muszę napisać: g*wno prawda! Znowu pan kłamie!!!

Oto ostatni sondaż: proszę się zapoznać z http://niezalezna.pl/89619-nowy-sondaz-nowoczesna-ponizej-10-proc. Kłamstwem nic pan nie zbuduje!!! Sondaż wskazuje na zaledwie 9 %. Kłamstwem chce pan zjednać sobie ludzi? Po co to kłamstwo? Ano po to, że nie działa pan w imieniu Polaków, a w imieniu… –  pan już wie najlepiej, komu służy! Ja też.

Użala się pan, że cofnięto pana partii dotację ze Skarbu Państwa po wyborach. I słusznie! Bo kto – a szczególnie pan… „wielki ekonomista” – jeśli nie potrafi opanować prostych zasad finansowania kampanii wyborczej, to musi się liczyć z tym, że nie będąc transparentnym – nie zasługuje na dofinansowanie także przeze mnie jako podatnika, choć bez mojej zgody. A pana e-mailowe skamłanie o pieniądze… pokrywam warstwą ciepłego moczu.  

Panie Petru!

– Dość tych kłamstw o tym, jak to wy – Nowoczesna czynicie dobro dla Polski i Polaków! Dość już tego bełkotu, bo zbiera mi się na wymioty!

Reasumując,

pozwoliłem sobie posłużyć się cytatem z wypowiedzi 63-letniego Janusza Szewczaka – polskiego polityka
, doświadczonego wieloletniego analityka gospodarczego, nauczyciela akademickiego i publicysty, także posła na Sejm VIII kadencji (przy którym jest pan super-małym pikusiem), który na łamach portalu wpolityce.pl, w dniu 8 maja 2016 roku napisał tak:

„9 maja 1794 roku, równo 222 lata temu, na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęły szubienice dla zdrajców i sprzedajnych posłów. Taki był haniebny koniec Targowickiej Zdrady i jej autorów. Baczcie więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości. Zdrajcy, którzy zawiśli na Rynku Starego Miasta też byli majętni, ustosunkowani, pełni zaszczytów i poparcia na obcych dworach, ważniejszych nawet od Brukseli – dziś. Można bowiem być popularnym i w centrum uwagi i wydarzeń nie zdając sobie sprawy z roli błazna po środku areny cyrkowej. Można być medialnie donośnym i głośnym niczym dzwon i zarazem pustym w środku, co nieustannie czyni przywódca Nowoczesnej Ryszard Petru. Na ile ponurym żartem i parodią są dziś w Polsce na poły masońskie hasła: „Wolności, Równości i Demokracji” czy „Jesteśmy i będziemy w Europie”. [...] Dlatego nie prowokujcie Polaków, uczcie się historii i wyciągajcie z niej wnioski, również z tego co stało się ze zdrajcami i zaprzańcami równe 222 lata temu”.

Pan, jak i wielu pana zwolenników przypisywało posłowi J. Szewczakowi, że straszy Nowoczesną… szubienicami. On nie straszy! On tylko przypomina panu, że miejsce zdrajców Rzeczpospolitej jest na szubienicy! – … By się pan wreszcie opamiętał i przestał szkodzić Polsce!

A na koniec oddam jeszcze głos mojemu dziadkowi Jędrkowi.

Słuchoj no ty gnido Petru!

Jezdem spokojnem i gzecnem dla gzecych cłowiekiem. Ale nie wchodź mi na moje rodzinne podwórko po prośbie z kapelusem, bom choć jus stary – to tak ci dom popalić, ze nie tylko zapomnis, jak sie nazywos, ale tys zapomnis, po co cie spłodził politycnie… Balcerowicz. A twoje wyniki sondazy łodnośnie waszy popularności,… rozbij se o swoigo za pseproseniem… cłonka!!! Konioju to powic, ze wy som najwazniejse na ziemi piastowski. Won! – z polski polityki!!! Niech ci ten g*wnias z GIF-a bedzie aluzjom do twoi postaci, ćwoku!!!

 

 

Spisał i opublikował:

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)

Komentarze

Niech sk*rwiel zydo-masoński da ze swoich, lub niech pisze o zaPOmogę do Sorosa, albo Uni Europejskiej, gdzie wraz z PO kapują na Polskę.

Mam taką nadzieje że PIS rozliczy zdrajców Polski, z PO, Nowoczesnej i PSL-u.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1527002

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1527018

 

Tak się zastanawiam, o co w tym wszystkim chodzi , bo taki Pierdu z Nowoczesną non-stop kompromitują się, i robią cyrk we własnej osobie, i tak naprawdę myślę że jest to zamierzone. W rzeczywistości są sterowani przez jakąś grupę która ma na celu ośmieszyć tę partię , a jednocześnie wywindować inne ugrupowanie jaką jest Kukiz15. Jak można zaobserwować zachowanie kukiz15 to zawsze co do PIS-u mają jakieś Ale , nigdy nie zgadzają się z żadnym argumentem, który zaproponuje PIS.

Można by tu przytaczać dużo argumentów, ale niech każdy zaobserwuje i wyciągnie wnioski sam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1527035

 

Tak się zastanawiam, o co w tym wszystkim chodzi , bo taki Pierdu z Nowoczesną non-stop kompromitują się, i robią cyrk we własnej osobie, i tak naprawdę myślę że jest to zamierzone. W rzeczywistości są sterowani przez jakąś grupę która ma na celu ośmieszyć tę partię , a jednocześnie wywindować inne ugrupowanie jaką jest Kukiz15. Jak można zaobserwować zachowanie kukiz15 to zawsze co do PIS-u mają jakieś Ale , nigdy nie zgadzają się z żadnym argumentem, który zaproponuje PIS.

Można by tu przytaczać dużo argumentów, ale niech każdy zaobserwuje i wyciągnie wnioski sam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1527036

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mamy  podobne marzenia,  też mam serdecznie dość osoby, która ma najwyrażniej powazny problem psychczny.

Może ujawnisz Niepoprawnym ile masz nicków na tym portalu, w sumie nie musisz, myslę, że kazdy kto uwaznie czyta komentarze dokładnie wie.

Wybacz, ale dla mnie to własnie  jest nienormalne - mieć iles twarzy, po co? Jedna nie wystarczy? najwyrazniej nie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1527039

I co? Nawet Jego nie posłuchasz?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1527046