Czy Prezydent Andrzej Duda popełnił faux pas – zgłaszając poprawkę do projektu ustawy dot. Krajowej Rady Sądownictwa???

Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Wiele emocji towarzyszyło procesowi legislacji projektu ustawy, aby… „nie było, tak jak było” dotyczącej sektora wymiaru sprawiedliwości. Nie dziwię się temu, że „totalniaki” grzmieli na potęgę, bo na horyzoncie zauważyli zmierzch „nadzwyczajnej kasty” i niebawem nie będzie komu ich bronić przed sądami za przekręty zwane… kręceniem lodów. Prezydent A. Duda włączył się do tego procesu, ponieważ w swej kampanii wyborczej obiecał w "Umowie Programowej z Polakami", że przywróci sądy społeczeństwu. 

      

Przy istniejącej strukturze i kadrach sądów i prokuratury – nie możemy liczyć na sprawiedliwe procesy sądowe i ferowane wyroki. Dlaczego? Pamiętam, kiedy to Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz broniąc palestrę przed zlustrowaniem powiedział, że sędziowie i prokuratorzy… sami się oczyszczą. Niestety, nie oczyścili się, co było do przewidzenia. I właśnie dlatego, że owi sędziowie byli nominowani przez „samych swoich”, – przeciętny „Pawlak” nie mógł liczyć na sprawiedliwość i wolał… wziąć do kieszeni granat, w myśl jego powiedzenia: – „sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po mojej stronie”.

Kiedy wreszcie trzy ustawy dot. sądownictwa – całe szczęście już przegłosowane – dadzą Rodakom szanse na sprawiedliwe wyroki, na przyspieszenie procesów sądowych, to totalna opozycja resztami sił usiłowała bronić fizycznie starego komunistycznego układu.

A teraz ad vocem, wynikającej z tytułu mojego felietonu.
Otóż moim zdaniem – ingerencja Prezydenta RP poprzez wniesienie swojej poprawki do projektu ustawy o powoływaniu Krajowej Rady Sądownictwa jest w pełni uzasadniona. A w tej poprawce była mowa o tym, że o składzie KRS-u ma zdecydować 3/5 posłów przy ponad 50% spośród 460 głosujących posłów.


Zatem wyobraźmy sobie, że na przykład po udanym puczu przez totalną opozycję i komuchów z UE (czego nie wykluczam!) – zmieni się rząd na lewacki i libertyński, który będzie dążył do kontynuowania i zakończenia V rozbioru Polski, to powoływanie składu KRS-u byłoby w gestii ministra sprawiedliwości. I jeśli tym ministrem byłby ludek, który chce przywrócić koronne dla tej „nadzwyczajnej kasty” przywileje, to wiadomym jest że… my obywatele-patrioci Rzeczpospolitej Polskiej będziemy mieć „pozamiatane”, bo znowu zasiedliby tam starzy stalinowcy i inne komunistyczne ścierwa, które nie zgodzą się np. z takim pojęciem, jak żołnierze niezłomni.

Tak, to prawda że poprawka Prezydenta A. Dudy została uwzględniona przez autorów tej ustawy, ale wiąże się ona z tym, że we wrześniu Zjednoczona Prawica będzie miała spory problem, by znaleźć w sejmie brakujące głosy, by w KRS-ie nie zasiedli już skompromitowani sędziowie. Mam jak najgorsze zdanie o Pawle Kukizie, ale sądzę, że jego ugrupowanie w sejmie dołoży swe głosy do tego, by skomuszałe ścierwa z komunistyczną przeszłością nie zasiadły w KRS-ie.  

Tak więc dzięki przyjętej poprawce A. Dudy – nikt  nie zarzuci Prezydentowi RP, że był nieobiektywny i „chodzi na smyczy” Prezesa PiS-u. To była „zagrywka taktyczna” na linii Duda-Kaczyński, którą wcześniej obydwaj ustalili.

Zauważcie Państwo, że nigdy w przeszłości żaden z prezydentów RP nie obwieszczał na antenie TVP, że zawetuje ustawę, a zarazem wskazywał na swoją poprawkę do ustawy. Coś jest na rzeczy…

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

Reforma sądownictwa powinna być przeprowadzona wraz z lustracją na początku lat 90. Jest ona jedną z kluczowych reform, bez której Polacy nie mogą wybić się na pełną niepodległość i suwerenność, nie mogą być wolnymi we własnej Ojczyźnie. Mam nadzieję, że prezydent Duda zdaje sobie sprawę z tego, jaka ciąży na nim odpowiedzialność przed Bogiem i Historią. I mam nadzieję, że zaufania milionów Polaków, którzy Go wybrali nie zawiedzie. Mimowolnie bowiem stają mi przed oczami obrazy z końca XVIII wieku, kiedy to król Stanisław August Poniatowski, faktyczny inicjator i twórca większości reform, w rozstrzygającym momencie dołączył do obozu zdrady, do Targowicy!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1544680

... i intuicji, wszystko wskazuje na to, że trudno mi będzie przyrównywać Prezydenta Andrzeja Dudę do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. I obym się nie mylił.

Wiem z pewnych źródeł, że Prezydent Andrzej Duda świetnie dogaduje się z Prezesem PiS-u J. Kaczyńskim oraz Panią Premier Beatą Szydło. "Posunięcie" prezydenta z tymi 3/5 głosów posłów potrzebnych do obsadzenia KRS-u było uzgodnione z Radą Polityczną PiS-u tylko po to, by ostudzić głowy "totalniakom" oraz by nikt z nich nie zatruwał opinii publicznej stwierdzeniem, że A. Duda "chodzi na smyczy" J. Kaczyńskiego.

Myślę też, że nie na darmo parę dni temu prezydent rozmawiał w cztery oczy z Pawłem Kukizem. Zapewne padły na tym spotkaniu ustalenia, które pozwoliły prezydentowi "utrudnić" PiS-wi przeforsowanie tych trzech ustaw. A te ustalenia z całą pewnością miały następujący podtekst: - trzeba tak działać, by "wilk był syty i... owca cała", tzn. by "totalniacy" ochłonęli z emocji, a PiS... i tak zrobi swoje.  

Pozdrawiam,

Satyr

Dziękuję Ci Janie, że zechciałeś zaglądnąć na mój blog.     

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544720

... propozycja pana prezydenta Dudy by trzy piąte sejmu wybierało sędziów to podanie ręki opozycji.

Bo teraz PIS będzie musiał kupczyć,żebrać i robić deal, coś za coś, z wrogami by doszło do kompromisu.

A była szansa by rozbić wrogie siły przeciwko Polsce, totalnie, by dać Polsce spokój i porządek, oraz praworządność na wiele lat.

Sprawy wewnętrzne Polski i ustawy, UE nie ma prawa ingerować, bo ich nie ma w zapisie traktatu o UE.

Po drugie, już dwa państwa wyraziły że będą przeciw sankcją przeciw Polsce, więc mogą nas pocałować w d... i nie mają prawa zabrać nam dotacje z UE.

A chuliganów ulicznych karać finansowo, a gdy ponownie złamią prawo, to uznać to jako recydywa.

I dla tego twierdzę, że decyzja pana prezydenta Dudy, utrudni naprawę Rzeczypospolitej.

Czytając mnóstwo komentarzy internautów, internauci stwierdzili że nie na takiego prezydenta głosowali!!!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1544700

a rozpuszczone stare i młode bachory nadal mordy drą ,także i pod Jego siedzibą 

pozdr 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1544706

A przecież Polska nie jest jakimś tam krajem z "Unu w Burmu". Bydlackie zachowania "totalniaków" w sejmie dały pełne spektrum do oceny "opozycji", która nie ma programu dla Polski. Ich program to: - PiS musi odejść!!! Dlaczego musi odejść??? Bo PiS postawił szlaban na dalsze rozgrabianie Rzeczpospolitej i dokończenie V rozbioru Polski. To nie jest program dla obywateli RP. To jest program dla starych komuchów, którzy naciskają,... by było tak, jak było. A ja na to: - a widzieliście totalniackie łobuzy  "gest Kozakiewicza?

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Satyr 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544729

podoba mi się ten GEST ,bo ta DZICZ tylko na TO zasługuje

serdeczne pozdrowienia między Nocą a Dniem :)

ps Dobrego Dnia Tobie,Dobrego Nasza Polsko :)a dziczy ,dziczy opamiętania,chyba,ze to już "zielone robaczki"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1544751

Polityka w szerokim jej pojęciu ma to do siebie, że każde decyzje nie mogą być podejmowane pod wpływem impulsu i bez przemyślenia sposobu rozwiązania problemu.

Prezydent A. Duda  - jestem tego pewien - nie działał pod wpływem impulsu. By ocenić słuszność "posunięcia" prezydenta, trzeba zanalizować wszelkie aspekty związane z dążeniem do krwawej reakcji "totalniaków", o którą jej chodzi. By uniknąć rozlewu krwi, - do której dąży totalna opozycja - które z całą pewnością byłoby nagłośnione przez "ichniejsze" lewackie media, postawiłoby ekipę rządzącą w bardzo złym świetle nie tylko w Polsce, ale także w UE. Decyzja prezydenta wydaje się być właściwa. Ale o tym trzeba wiedzieć na drodze dedukcji wynikającej z analizy związku przyczynowo-skutkowego.

Pozdrawiam,

Satyr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544726

Bardziej zgadzam się ze stanowiska pana Jestem jaki jestem niż z uzasadnieniem pana Satyra. Wątpię w "uzgodnienia". Powiedziałabym, że poprawka pana prezydenta Andrzeja Dudy"3/5" to kij w szprychy dobrze naoliwionej maszynerii. Zachowanie pozorów? Trzeba skutecznie brać byka za rogi bo inaczej rękoma suwerena byk załatwi słabeuszy!

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1544789

 Witaj! Celem ustawy jest pozbycie się 50% całego towarzystwa układu. Obecnie prawie każdy sędzia poświeca większość swego czasu na intratna lukratywną działalność poza sądem. Teraz wszyscy do prawdziwej roboty zgodnie z wykonywanym zawodem w miejscu pracy tj, w sądzie. Co do 3\5 prezydenta, to taktyka, ale to niedługo się dowiesz. Ważne, że wola owocuje czynem dla dobra Polskiego społeczeństwa. Kłaniam się!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1544708

 Na fotografii Pan Prezydent po  Faux pas w wykonaniu Dody.

Na pewno. Takie niezręczności zdarzają się bardzo często kancelarii Pana Prezydenta, przypomnę tu korespondencje z ministrem Maciarewiczem. Szkoda, to się mi zupełnie nie podoba. Składam wszystko na młodość, Przecież mógł tą nie najszczęśliwszą decyzje przynajmniej wcześniej uzgodnić.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1544711

za "Maciarewicza". Tyle czasu min. Antoni Macierewicz jest politykiem, a Ty nadal nie pamiętasz nazwiska?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544721

Jeśli nasz adwersarz o nicku jjr chce tutaj na NP zaistnieć ze swoimi "mundrościami", to powinien przede wszystkim przestrzegać żelaznej zasady: - pisać nazwiska ludzi w oryginale. To tyle i... aż tyle.

Serdeczności,

Satyr   

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544731

Nic się nie zmieni

Po poprawce prezydenta Andrzeja Dudy, w której „Sejm wybiera sędziów członków KRS u większością trzech piątych głosów”, dochodzę do wniosku, że zmiany w sądownictwie w najbliższym czasie nie będą możliwe. Do osiągnięcia 276 głosów potrzebnych do przegłosowania zmian w KRS-ie brakuje 42 głosów.

To teoria, bo przypomnę, że w jednym z najważniejszych głosowań nad ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zabrakło na sali sejmowej 10 członków koalicji parlamentarnej. Zresztą to zadziwiające, że w tak ważnym głosowaniu nie uczestniczyło aż 10 posłów koalicji.

Patrząc realnie, brakuje ok. 50 głosów.

Trzeba zadać sobie pytanie, kto może poprzeć PiS w głosowaniu? Jak dotąd posłowie z Kukiz’15 nigdy nie poparli ustaw reformujących Polskę. Posłom PSL u, żeby zagłosowali, należałoby obiecać dożywotnie synekury w spółkach skarbu państwa. Ci z Nowoczesnej i tak niczego nie rozumieją, więc zagłosują, tak jak im ktoś podpowie.

Czyli wynik głosowania będzie zależał od tych, którzy zawłaszczyli system sądownictwa, i nie myślę tu o posłach PO, ale o tych, którzy nimi sterują. Rozumiem decyzję prezydenta, ale nie wiem, czy Polacy to rozumieją i czy będą czekali latami na zmiany. Szkoda!

Autor: Ryszard Kapuściński

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544724

... który wyraził swoje zdanie w przedmiotowym temacie, z którym to zdaniem się zapoznałem. Mam  zatem pytanie do Ciebie: - a jakie jest Twoje zdanie? Czyżbyś nie miał własnego?

Pozdrawiam,

Satyr 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1544732

Wywołujesz Satyrze temat, a potem oburzasz się, jak ktoś napisze co myśli. Katarzyna roni łzy nad literówką. Nie ja zaczynałem.

Komorowski nie śpi, może jeszcze wystartować, została mu jeszcze jedna kadencja, różnice były minimalne jeszcze żyje Tusk, a w kraju jest nie tylko PIS setki kandydatów przebiera nogami.

W kampanii wyborczej Duda zrobił świetne wrażenie i ledwo, ledwo wygrał. A teraz same wpadki. Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. W zaciszu kabiny wyborczej różne myśli przychodzą ludziom do głowy. Sądzę, że agentura i opozycja wszystko będą robiły, żeby  tych 3/5 głosów nie dało się w sejmie zebrać.

Ten koncert, to komiczne zestawienie Dudy i Dody. Ciekawe, czy Duda osobiście tę "artystkę" wybierał. Jakaś cisza nad tym artystycznym osiągnięciem Ktoś tam przecież musiał sprawdzać, jak jest ubrana, czy umyta, ciasteczko, czy nie zatrute.

To miał być koncert, czy wizyta w kabarecie GO GO? Za podobne wyczyny Misiewicza z partii wyrzucili, ba urzędowo stwierdzono, że nie nadaje się na żadne stanowisko państwowe. Nawet na listonosza.

Przyznam się, że byłem zachwycony Dudą. W czasie kampanii wyborczej wpadł mi w oko wiec wyborczy w Krakowie. Wtedy zostałem "kupiony". I tak bym na niego głosował, ale wtedy wpadłem w zachwyt. Dzięki Pani Premier Szydło zapunktował u mnie i dalej jak ją widzę i słyszę to u mnie punktuje. To jest prawdziwa Dama. Z dużej litery Dama.

PIS Kobietami stoi. Tak, tak Pani Katarzyno Kobietami z dużej litery. Każda to Dama, a Pani Premier zawsze wie jak się znaleźć. Dzielna Kobieta suuuper Dama!!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1544747

w komentarzach u kilku blogerów.

Prezydent zapomniał o pewnej podstawowej w mądrej polityce rzeczy, czyli POLICZENIU GŁOSÓW w Sejmie...

Poza tym, wystarczy poczytać komentarze w sieci, w których jest zawarta bardzo ostra krytyka tego nieprzemyślanego wystąpienia prezydenta Dudy w mass mediach... Wiele stracił na tym PiS, lecz jeszcze więcej prezydent.

             I po co to było? Bo co poniektórzy doradcy prezydenta stwierdzili, że postbolszewicka mafia się uspokoi? Głupi wishful thinking... A nie polityczne myślenie...

To sprowadza do sytuacji, że podstawowe zmiany w sądownictwie staną się jedynie parodią zmian. Czyli niczym u nienawidzącej polskich patriotów tow. Holland - żeby wszystko było, jak było...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544757

Witaj Janku!

 

Dobry i słuszny tekst. Potrzebny tutaj. Ale uczciwie ci powiem, że pisać się nie chce, gdy nawet nasi komentatorzy nie patrzą dalej własnego nosa. I ta małostkowość i czepianie się dupereli.

Tymczasem jest plan. Plan duży i perspektywiczny. Nazywa się dobra zmiana. Jak kiedyś w USA New Deal Franklina Delano Roosvelta. Może też po ponad pół wieku będzie nazywał się Dobra Zmiana Kaczyńskiego?

Rany, jak nasi prawicowi przyjaciele niecierpliwi. Ci z temperamentem najchętniej już by pozarzynali część totalniaków, a resztę zamknęli w Nowej Berezie. Bez dyskutowania, czy im się to faktycznie należy (a należy się), warto się zastanowić, jakie reperkusje by to wywołało. I nasi koledzy zapominają, że ciągle nadal stąpamy na granicy kruchego lodu. Właśnie usłyszałem, że protest w sprawie polskiego SN miały miejsce w Berlinie. Rozumiecie?! W Berlinie!!! Czy migająca lampa wam się nie zapala po niedawnych jatkach ulicznych w Hamburgu?! A tam dobrze wyszkolona policja naprawdę walczyła. Gdyby ci ludzie zrobili to samo w Warszawie, to zanim policja min. Błaszczaka by się zorganizowała, to flaga anarchii wisiała by na czubku Pałacu Kultury. I przypominam, że niemiecka antifa już raz była w Polsce by rozwalić pochód 10 listopada. A przyjechali "tylko" z kastetami, bejsbolami, teleskopowymi prętami i siekierkami. Butelki i benzyną i opony miały być dostarczone na miejscu w siedzibie Krytyki Politycznej.

Czy wam, niecierpliwi prawicowcy i sceptyczne koleżanki, chodzi o rozpoczęcie ogólnopolskich zadym? Przecież oni właśnie do tego prą od samych wyborów, a tylko mądrość władzy powoduje, że to im się jeszcze nie udało.

 

Przegłosowana właśnie, jak to przewidziałem, ustawa o SN, jest trzecią z kolei naprawiającą wymiar sprawiedliwości. I wiem - i musicie uwierzyć - nie ostatnią. Dojdziemy w końcu do tego, że każdy funkcyjny sędzia będzie bezpośrednio kontrolowany przez wyborców, którzy go wybiorą, z prawem natychmiastowego odwołania, gdy się sprzeniewierzy, Tak samo, jak następnie będzie z posłami, wójtami i prezydentami miast, komendantami policji i innymi wybieranymi urzędnikami.

To wszystko jest dosyć poważny proces, który z potężnymi oporami się toczy, a wy, drodzy koledzy chcielibyście już dzisiaj być na jego końcu. W tym tak wspaniali komentatorzy i blogerzy, jak Jestem jaki jestem i Andy-aandy. Dajcie Kaczyńskiemu realizować jego plan według jego założeń i tempa. Widzicie przecież, że cała Polska kibicuje spokojnie, a awanturnicy są po stronie antypisu. My bez awanturników damy radę.

Serdeczności Janku i pozdrawiam wszystkich

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1544755

Ten plan politycznego gangstera kochającego komunizm i Stalina - był wprowadzeniem socjalizmu do USA pod kryptonimem "New Deal"... Komuna zawsze tworzy takie sztuczne twory pod nazwami, które jej służą do oszukania lub wprowadzenia w błąd przeciwników.

Wystarczy trochę poczytać poważnych, a nie lewackich historyków.

Poza tym, to głównie dzięki temu politycznemu gangsterowi Roosveltovi - sowieccy zbrodniarze zrabowali Polsce Kresy oraz wprowadzili swoją agenturę jako namiestników zbrodniczego PRL.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1544758

Tak jest. Komunistyczny gangster uratował od nędzy miliony Amerykanów.

I znowu dłużej nosa nie widzisz. Z odległej Polski obrażasz. A spytaj się Amerykanów.

"...Historians generally agree that during Roosevelt's 12 years in office, there was a dramatic increase in the power of the federal government as a whole.[33][34] Roosevelt also established the presidency as the prominent center of authority within the federal government. Roosevelt created a large array of agencies protecting various groups of citizens—workers, farmers, and others—who suffered from the crisis, and thus enabled them to challenge the powers of the corporations. [...]"

 

https://books.google.pl/books?id=p4B4QkdkTJsC&pg=PT273&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

 

Wróć na ziemię. Przestań wyłącznie słuchać Brauna i Michalkiewicza. Przecież jesteś inteligentny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1544763

Myślę, że wszyscy mamy dobre intencje,  ten portal jest miejscem na to byśmy mieli miejsce gdzie moglibyśmy i powinniśmy różnić się pięknie. To nie tylko nasze dylematy, przed chwilą skończyłem oglądać w TVP program Karnowskiego, sami prawicowi publicyści biorą w nim udział, sami zawodowcy, tam też zdania były podzielone. To wielkie szczęście, że możemy sobie tak bezkarnie dyskutować, najwyżej jeden drugiemu minusa wstawi. Nie zawsze tak było.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1544759

Truizmem jest , że każdy sędzia powinien realizować misję czyli być przede wszystkim  BEZSTRONNY , APOLITYCZNY, MORALNIE CZYSTY i to niezależnie kto go wybiera.Jeżeli  zatem walka toczy się nie o poszukiwanie takich sędziów, ale o to kto ich ma wybierać, to tym samym zakłada się, że mają oni nie tyle być bezstronni , apolityczni i czyści moralnie , ale wręcz przeciwnie służyć wybierającym. Tak było w PRL-u i tak było w III RP i tak jest obecnie. Niestety obecna "nadzwyczajna kasta" z jej panią prezes na czele i innymi tzw autorytetami  prawniczymi są tego  rażącym przykładem i dali liczne dowody  swojej stronniczości , politycznemu zaangażowaniu i nieuczciwości. Tym samym stracili jakikolwiek mandat do orzekania  i do jakiegokolwiek działania w wymiarze sprawiedliwości. Wyłączenie tych sędziów ze środowiska orzekającego i kierującego wymiarem sprawiedliwości  jest bezwzględnie konieczne. Mnie jest obojętne kto na odpowiedzialne stanowiska wybierać będzie sędziów, ale pod dwoma zasadniczymi warunkami :1/ stworzony zostanie mechanizm , który bezwarunkowo i natychmiast usunie  sędziego, który sprzeniewierzy się swojej misji: 2/ w ocenie działań sędziów będą brali udział obywatele, a nie sami sędziowie będą siebie oceniać. Obecne zmiany w przyjętych ustawach idą we właściwym kierunku, natomiast poprawki  Pana Prezydenta mogą stanowić istotną obstrukcję w realizacji tejże ustawy. Założenie, że potencjalnie zabezpieczą one  w przyszłości większy pluralizm w wyborach sędziów jest złudne skoro np do władzy dojdzie dzisiejsza tzw "totalna opozycja" (co nie daj Boże), która z niczym liczyć się nie będzie tak jak nie liczyła się wówczas kiedy władzę sprawowała obsadzając wszystko co się dało swoimi kumplami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1544767

Zapraszam na blog wiele hałasu o nic w którym to wszystko przedwczoraj przewidziałem. Powiem Wam w tajemnicy, że powoli wraca do mnie dar wieszczenia. Od kilku dni jakaś anty Dudowa siła mnie popychała. Czułem przymus pisania tego co pisałem.

Na obrazku Piłsudski i Ossowiecki, Spójrzcie na moje logo, gdybym się ogolił, to trochę bym go przypominał, ha, ha, ha. Oczywiście Ossowieckiego przypominał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1544960