Słowo HAŃBA to za mało

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Mateusz Morawiecki

@MorawieckiM

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla! Serdecznie gratuluję Pani Oldze wielkiego sukcesu i cieszę się, że polska literatura jest tak ceniona na całym świecie. To wspaniała wiadomość.

Piotr Gliński

@PiotrGlinski

W związku z nagrodą Pani Tokarczuk minister kultury tym bardziej zobowiązuje się powrócić do niedokończonych wcześniej lektur noblistki ;) 2/2

Andrzej Duda

@AndrzejDuda

Serdeczne gratulacje dla Pani Olgi Tokarczuk! Wielki dzień dla polskiej literatury. Kolejna polska pisarka, po poetce Wisławie Szymborskiej, otrzymuje literackiego Nobla. Brawo!

 

Jarosław Kaczyński przyznał w wywiadzie z 2016 r., że czyta książki Olgi Tokarczuk. Prezes PiS pochwalił się wówczas, że jest w trakcie lektury powieści "Księgi Jakubowe".

 

Drodzy Niepoprawni, czy po przeczytaniu tych wypowiedzi „naszych” przywódców nie podniosło Wam się ciśnienie? Czy nie pospadaliście z krzeseł? Strach i rozpacz wynikający z bezsilności ogarnia człowieka, gdy widzi kto trzyma ster okrętu, który nazywa się Polska. Takie wypowiedzi nie mają nic wspólnego z dyplomacją! Rozumiem, że musieli coś powiedzieć, ale czy nie wystarczyło pogratulować i na tym zakończyć, jeżeli bali się potępić antypolską twórczość tej pożal się Panie, „noblistki” i przyjaciółki Agnieszki Holland?

Należy zwrócić też uwagę na to, że robią to tuż przed wyborami, w czasie kampanii wyborczej, w której zapewniają Polaków, że będą walczyć z antypolonizmem i zrobią wszystko, żeby naprawić lata zaniedbań na tym polu. Jakby tego nie było dosyć, minister finansów „zacną” laureatkę zwalnia od zapłacenia PIT-u za otrzymaną nagrodę oraz z wszelkich dochodów ze sprzedaży jej książek. To czego można się będzie spodziewać od tej ekipy po wyborach?

Co za wspaniałomyślność, przecież ta „patriotka” skazana byłaby bez tego zwolnienia na klepanie biedy i dorabianie sobie sprzedając grzyby na chodniku. Ale wtedy zostałaby pogoniona przez miejską straż, lub policję, o nie, co to to nie. Surowe kary nakłada się na ubogich, którym emerytura nie wystarcza na przeżycie i próbują dorobić sobie kilka zł sprzedając kilka kg jarzyn czy grzybów. Czy patrząc na to wszystko możemy mieć pewność, że obecna władza przetrąci kręgosłup totalitarnej hołocie, jak ma nadzieję Witold Gadowski?

Czy dalej będzie: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych, czyli tak jak było do tej pory i niech tak pozostanie? Czy po wyborach obecna władza znowu zapomni o przedwyborczych obietnicach i powie, że dla „świętego” spokoju itd. spełnimy żydowskie roszczenia? Nasi politycy z PiS, nie zauważyli nawet, że ta nagroda została przyznana nie ze względu na literacką wartość książek O. Tokarczuk, ale na przyszłe potrzeby szkalowania Polaków.

Dodać też trzeba, że nawet nie będzie można przed nimi bronić się, przecież dostała ona pochwały i gratulacje od najwyższych rangą polskich polityków. Radziłbym „naszym kochanym” przywódcom brać przykład z Żyda, Pawła Jędrzejewskiego piszącego na Forum Żydów Polskich, który śmiało broni Polaków i obnaża kłamstwa Olgi Tokarczuk.

]]>http://www.wykop.pl/ramka/5167629/forum-zydow-polskich-w-kwestii-nobla-d...]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (9 głosów)

Komentarze

Wpis pro polski o tej porze i już od razu dostał pałe - i kogu tu mamy teraz? Andy andy, czy Romek M? Stawiam na Andy - jak tam Andy przyznasz się do pały, czy może zaprzeczysz?

Romanie - oczywiście, że to co robi rząd PIS to jest hańba! To co robi Prezydent Duda, to jest hańba! Oni już są tak pewni siebie, że przestają ukrywać swoją antypolskość i żydofilskość - a co będzie po wyborach jeśli nie będzie komu patrzeć im na ręce?

Są obłudni i cyniczni jak reszta POmylonych totalniaków! Rzygać się chce... - chwalą i dotują tą, na podstawie której powstał antypolski chłam do oskara - Ida. A co mają Patrioci walczący o Polskę? Pały i gaz od milicji. Oto PiS.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1605768

Hucpa za hucpą goni, - „Nobel” za anty polonizm!!!.
Po Szymborskiej i Miłoszu, po „Idzie” i „Pokłosiu,
kolejnej wybitnej Polce sławę i pieniądze przynosi.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1605803