Sprawa roszczeń wygląda coraz groźniej

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Nie jest żadną tajemnicą, że Donald Trump został prezydentem dzięki głosom Polonii i on zdaje sobie doskonale z tego sprawę. Już za kilka tygodni przybędzie on do Polski i zapewne ponownie wygłosi piękne, pełne pochwał i miłych słów pod adresem Polski i Polaków przemówienie.

Czy tym razem jego słowa wystarczą, aby ponownie otrzymać nasze głosy? Jest to raczej wątpliwe, za słowami powinny iść także czyny, inaczej jest to pusta gadanina. Po podpisaniu antypolskiej ustawy S447, a która to ustawa po złożeniu jego podpisu stała się amerykańskim prawem, Trump stracił wiele w oczach Polaków, chociaż obecny rząd stracił w moich oczach jeszcze więcej, ponieważ nie podjął żadnej akcji, która to akcja mogłaby pomóc Trumpowi w odmowie złożenia podpisu pod tą ustawą. Jeżeli naciski na polski rząd nie ustaną, a wszystko wskazuje na to, że nawet się nasilą, to zastanawiam się, tak jak i moi bliscy i znajomi, czy nie pozostać w domu w listopadzie przyszłego roku w dzień wyborów na prezydenta.

Trump podpisując ustawę stworzył problem także dla siebie, wie doskonale, że bez głosów Polonii nie  pozostanie w Białym Domu na kolejną kadencję. Smutne jest to, że polski rząd w sprawie ustawy S447 nie zabiera głosu, poza wypowiedziami kilku polityków, które to wypowiedzi obliczone są na uśpienie Polaków i nie mają większego znaczenia. Wypowiedzi ambasador Mosbacher i list 88-miu senatorów (na stu) do M. Pompeo ponaglający go, by przypominał polskiemu rządowi o sprawie tych przeklętych roszczeń powinien otworzyć oczy wszystkim Polakom, którzy do tej pory bagatelizowali tę sprawę.

Polacy powinni w końcu zauważyć, że mogą w najbliższej przyszłości stracić Polskę i żyć pod nową okupacją, a nazywanie tych, którzy ostrzegają przed taką ewentualnością ruskimi trolami, którym śmierdzą onuce może już nie być takie śmieszne. Przypomnieć też należy, że gdy część Polonii informowała kongresmenów w ubiegłym roku o bezprawnych roszczeniach Izraela i żydowskich organizacji, polski rząd i T. Sakiewicz sabotowali tę akcję.

Poniżej zamieszczam bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony w Radiu WNET z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej w południowej Kaliforni, panem Wojciechem Jeśmanem, który po raz kolejny wypowiada się w tej sprawie. Dodam, że pan W. Jeśman był główną osobą kierującą akcją informacyjną kongresmenów w Waszyngtonie w marcu ubiegłego roku. Wywiad z panem Jeśmanem zaczyna się od 22-ej minuty.

https://wnet.fm/broadcast/makowski-jankowski-jesman-bednarz-popoludnie-wnet-7-08-2019/?fbclid=IwAR22KNYsgnOjsL_9TwhNkGf20vHPYlXYcC-ZD7jO_k1J0mSH-GZTwYjDHVk

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:14)

Komentarze

- zainstalowaną tam przed laty siatkę komunistycznych ubeków.

Nawet taki niedawny polski ambasador w USA R.Sthenepf (czy jakoś tak bo zawsze te żydowskie nazwiska trudno się pisze jak i prezes SN - Gersfort) - to żydo-bolszewicki agent którego jak wyrzucili na zbitą mordę to zaczął bluzgać na Polski Rząd (notabene był ostatnio 22 lipca na marszu żywych Żydów w Warszawie choć łeb chował między kołnierzyk koszuli)
Czy taki max golonko, - oni są "uśpieni" ale jak mogą odegrać ważną rolę to są natychmiast aktywizowani.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599243

wbrew temu co piszesz nie został wyrzucony na zbitą mordę przez PiS, lecz był chroniony. Obecny rząd trzymał go w Waszyngtonie aż do wygaśnięcia jego kadencji. Gdy Polacy domagali się odwołania go ze stanowiska ambasadora, jego kolega Waszczykowski, chronił go i mówił czego wy od niego chcecie. 

Człowieka, który zawsze szkodził Polsce trzymano w najważniejszej ambasadzie i nie odważono się na wyrzucenie. Poniżej zamieszczam artykuł o tym gagatku jak i ostatnie nagranie Witolda Gadowskiego, w którym mówi on między innymi o ustawie S447 i podejściu rządu do tego problemu. 

https://wiadomosci.wp.pl/ambasador-rp-w-waszyngtonie-nie-wpuscil-6031295261262977a

https://www.youtube.com/watch?v=Vrk-VhR9APU

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599343

- (ja zawsze to robię). Dobrze jest nawet w wielkim skrócie opisać o czym jest w "zalinkowanym" materiale.

- Link pierwszy jest 2012 roku kiedy ten żydo-bolszewik schnepf wypędził Polaków z ambasady, żydy zawsze tak postępują z Polakami i dla mnie to nic nowego. PiS doszedł do władzy w 2015 roku - więc zalinkowany materiał dotyczy platformy obcych, komunistycznych bandytów.

Ten bolszewicki zbój jest szczególnie niebezpieczny i prawdopodobnie brał udział w wyprowadzeniu z polskiego sytemu archiwum ksiąg wieczystych. Dlatego nie miał czasu bo żydzi robią tu cały czas krecią robotę stąd ich ta niebywała beszczelność. Dodam że tens...syn nie chciał opuścić polskiej ambasady (możliwe że ten żydowski szpieg montował podsłuchy w ambasadzie).

Temat Gadowskiego obejrzę później.

A tu w nagrodę zdjęcie tego obcego Polsce zbója i s****yna z marszu jeszcze żywych Żydów w Warszawie z 22 lipca. Pola obok celowo zamazane aby nie można było ustalić na jakim etapie zostało wykonane zdjęcie.

Patrz foto-miniaturkę na moim profilu.

Powiem prawdę - mnie osobiście przeraża jak bardzo oni przeniknęli Polskę a te wydarzenia z 10-04-2010 roku to podejrzewam ich współudział. Jak został zamordowany J.F.Kennedy (sprawa do dziś nie wyjaśniona bo w zamachu brała udział najblizsza ochrona Prezydenta USA-jak mi wiadomo pochodzenia żydowskiego) o od tej pory Izrael ubezwłasnowolnił Amerykę a dziś około 65 % Kongrsmenów to Żydzi lub wielbiciele Izraela.

Żydzi rozpętają kolejną wojnę światową - to oni destabilizują Bliski Wschód i szczują zamachowców na Księży Katolickich i Kościół.

A tu wpadki żydowskiego mossadu. Oni nie są wcale silni jak wielu uważa tylko ich przeciwnicy są słabi - w tym Polska. Pasożyd może żerować tylko na słabym organiźmie.

https://www.youtube.com/watch?v=sYuYYp7BNEY

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599353

ale ja pisałem o tym, jak długo PiS pozwolił temu draniowi być ambasadorem, zamiast tego szkodnika usunąć natychmiast.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599356

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/byly-ambasador-ujawnia-korespondencje-z-waszczykowskim/3tmfxxs

Został wywalony na zbitą mordę w czerwcu 2016 roku. PiS miał mnóstwo pożarów do ugaszenia po "rządach" rudego bandyty który dokonywał kolejnego rozbioru Polski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599364

a posiądziesz olbrzymią wiedzę, gratuluję wyboru źródła informacji. Jeszcze raz powtarzam, Sznepfa nikt nie wywalał, cierpliwie czekano aż minie termin jego kadencji, kłamie jak z nut, a Ty jemu wierzysz i jednocześnie mówisz jaki to z niego drań. Z urzędu ambasadora został odwołany 31 lipca 2016 roku i prawdopodobnie, gdyby nie naciski Polaków pozostawiony byłby na tym stanowisku na następną kadencję. Poza tym widzę, że mam lepszą pamięć niż Ty.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Schnepf

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599412

jeszcze mały dodatek o tym jak to PiS "zwalczyło" biurokrację w Polsce. Oto przez co musiał przejść Polak mieszkający na Florydzie, gdy chciał podczas pobytu w Polsce załatwić prostą sprawę związaną z jego mieszkaniem, tego rodzaju sprawy załatwia się tu przez telefon w kilka minut.

"Mam mieszkanie w Warszawie, z ktorego uciekla mi lokatorka, nie płacąc rachunku za prąd. INNOGY wyłaczylo mi prąd. Byłem dziś w biurze INNOGY i po odczekaniu 2 godzin w kolejce, wyświetlono mi numerek na tablicy na 30 sekund, czego nie zauważyłem, po czym poinformowano mnie że kolejka mi przepadła i muszę czekać kolejne 2 godziny z nowym numerkiem. Po mojej interwencji u kierowniczki oddzialu, przyjęto mnie po to aby dać mi druczek i poinformować, że jeśli nie spisze protokołu z była lokatorka, to nie będę miał prądu przez 3 miesiące. Chcialem zapłacic zaległy rachunek b. lokatorki, ale poinformowano mnie, że to niemozliwe i nawet nie podano mi zaległej kwoty. Do tego nie mogę spisać licznika bo INNOGY odłączył go i zaplombowal. Debile... Tak nadal działa PRL w Polsce, 30 lat od okrągłego stołu i,.

PS: tego typu sprawe załatwiam na Florydzie w ciągu 5 minut rozmowy telefonicznej."

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599344

- powiem na przykładzie kulinarnym,- widzisz talerz zupy stół i łyżkę ale nie wiesz jaka kuchnia gotowała zupę, który kucharz i kiedy, z czego była przygotowana potrawa i skąd pochodziły składniki na jej przygotowanie (czy czasem nie z Czarnobyla). Ja wiem że to dużo trudu trzeba włożyć ale "tylko prawda jest ciekawa".

Tu link do materiału. Poświęć trochę czasu i przeanalizuj każdy z punktów tam wymienionych a zrozumiesz dlaczego jeszcze komunistyczny system działa. Sporo agentury zostało w Urzędach a czerwone,zdradzieckie świnie celowo sabotują Polskę.

Oni-platformiane,zakonspirowane zbóje, TW-u i inne fekalia chcą znowu z naszej Ojczyzny zrobić wycieraczkę do butów dla lewackiego ścierwa i rzucić moskalom i żydo-bolszewikom pod nogi.

https://www.youtube.com/watch?v=tSY4ONsXju0

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599359

I według Magdalenkowych ustaleń zmieniają się tylko grając rolami "lepszego" i "gorszego" POlicjanta. Musi do parlamentu wejść KONFEDERACJA by rozwalić ten mafijny układ.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

antyleming

#1599350

nie ma szans na rozwalenie żadnego układu, jest za słaba i nie może dojść do porozumienia w swoim gronie, ale byłoby dobrze gdyby weszła do sejmu, aby patrzeć na ręce politykom PiS. Proszę posłuchać co mówi Kaja Godek o sytuacji wewnątrz konfederacji.

https://www.youtube.com/watch?v=gYAZEJYkP50

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1599355

- znaczy ubecka konfidencja.

Tylko PiS zaatakowali łapciuchy z konfedracji (czyt.konfidencji) - przed ostanimi wyborami, - nikogo innego. Nawet partia kiszczaka sld czy antypolskie zbóje z platformy obłąkanych PO-myleńców ich przyjaciółmi są. Tak zdjęli maskę świnie choć Rząd za mało uwagi im poświęca aby rozmontować to łajno.

To wszystko to instrukcje z moskwy i KGB jak osaczać Polaków we własnym kraju. Otaczają Rząd siatką mini partyjek w których jest samo antypolskie ścierwo.

Jakiś procent Polaków się na nich nabiera ale wrogowie naszej Ojczyzny wiedzą że czasem jeden odebrany głos może zaważyć i wektor polityczny można przestawić o 180 stopni.

TVP za mało uwagi poświęca demaskowaniu tych bydlaków i pasożytów bo większość z nich tu się urodziła i żarli polski chleb.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599358

Żyd tu rządzi od 1944 i tyle. Dlaczego na zebranie podpisów i rejestrację list do październikowych wyborów dał tylko 25 dni?

MOTTO: Bo PiS MUSI wygrać wybory aby sprostać prośbom żydków z NYC (dlatego sprzedaliby własne matki ...)

447 JUST – moje uwagi:

Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

 

Jarosław Kaczyński powiedział w ambasadzie USA, że Polska zapłaci żydom 20%. Skąd te 20%? Stąd, że nagle żądania podniesiono z 65 mld. $ na 300 mld. $ po to by zrabować te wcześniejsze 65 mld. $. Dzięki temu misz-masz PiS będzie mógł się pochwalić, że oszczędził 240 mld. $. Taki psychologiczny myk - jak to u żydokomuny zawsze bywało (patrz załączony link od 3:01). PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:

Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300/65 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.

 

Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat "wolności" już dała uzurpowane 300 mld. $.

Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300/65 mld. $.

Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.

Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce "Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu" - Marian Miszalski

https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737

Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

 

"Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…"

Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża... i tak cię potem ugryzie - bo musi.

https://www.youtube.com/watch?v=_zFWliYsb5w

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1599397

tacy sami

 

wszyscy są tacy sami

tylko pan Marek

uczciwością nas mami

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1599404

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zamiast mówić ciągle o 300 mld. $ dla żydów może lepiej o tym nie wspominać tylko mówić o 2 000 mld. $ odszkodowania od żydów dla Polaków za zainstalowanie komunizmu Polakom i wynikłe stąd straty tak ludzkie jak materialne. O tym w koło trąbić a przy okazji o zbrodniach żydowskich na Polakach po A.D. 1944.

Do wyceny wziąć do porównania idealny wzorzec, czyli rozwój RFN i NRD po 1945 roku.

 

cyt. za: @Rastlin

A zastanowiłeś się czemu żydzi nie molestują Białorusi i nie "wkładają im ręki do kieszeni"?

Odpowiem: bo tam nie ma takich zasrańców, co przed nimi klękają na kolana, przy każdej marcowej okazji a przy innych kontaktach popuszczają w gacie.

Wielka mi rzecz - żydzi. Śmiech na sali plutonu piechoty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1601280