S447-W Chicago było 2000 protestujących.

Obrazek użytkownika Roman z USA
Świat

Zaledwie kilka godzin temu wróciłem z centrum Chicago gdzie odbyła się demonstracja miejscowej Polonii przeciwko ustawie S447 jak i przeciwko milczeniu w tej sprawie obecnego rządu w Warszawie. Pomimo tego, że większość Polaków mieszkających w chicagowskiej metropolii mieszka daleko od centrum miasta, a niektórzy mieszkają nawet bardzo daleko i pomimo zimna (było zaledwie 2C) przybyło na demonstrację 2 tysiące rodaków. Całe szczęście było słonecznie i od jeziora Michigan wiał niezbyt silny wiatr przeciskający się między wieżowcami. Tydzień poprzedzający niedzielną demonstrację był wypełniony informacjami o demonstracji w programie radiowym pani Łucji Śliwy-"Otwarty Mikrofon", oraz ciężką pracą organizatorów, którymi byli członkowie chicagowskiej organizacji Narodowe Śiły Zbrojne. Podczas demonstracji bardzo ładne przemówienia wygłosili Arkadiusz Cimoch, proboszcz parafii św. Jacka Stanisław Jankowski, oraz po angielsku Karol Buczakowski. Dużo pracy w zorganizowanie demonstracji włożyła także pani Anna Wójtowicz, osoba szczególnie związana z zamachem smoleńskim. Otóż dziadek pani Wojtowicz, Mieczysław Seweryn został zamordowany przez stalinowskich oprawców w Katyniu w 1940-ym roku. Natomiast ojciec pani Wójtowicz, Wojciech Seweryn, który był twórcą dużego i pięknego Pomnika Katyńskiego, stojącego na cmentarzu św. Wojciecha na przedmieściu Chicago w Niles zginął w zamachu nad Smoleńskiem w kwietniu 2010-go roku. Dodam jeszcze, że wywierane są różnego rodzaju naciski na sponsorów programu pani Łucji Śliwy "Otwarty Mikrofon", aby przestali ją wspierać i wycofywali swoje reklamy z jej programu. W tych dniach właśnie jeden z takich sponsorów, chyba pod naciskiem "kogoś" wycofał swoją reklamę. Na demonstracji oprócz polskich i amerykańskich flag było także sporo banerów wykonanych własnoręcznie przez uczestników. Wymagały one włożenia sporo pracy  i zdolności artystycznych. Poniżej zamieszczam tłumaczenia niektórych z nich.

Nie Polska lecz Niemcy powinni płacić wojenne reparacje

Mówimy "nie" rozdawaniu bezspadkowych posiadłości

S447=bezczelność Tomasza Grossa

Ustawa S447 jest oszustwem

Ustawa S447 jest niekonstytucjonalnym precedensem

Unieważnić oszukańczą ustawę S447

Unieważnić ustawę S447 natychmiast!!! Winni są Niemcy, oni powinni płacić, nie Polacy

Demonstracja była transmitowana na żywo przez Media Narodowe do 28-ej minuty i z jakichś powodów została przerwana. Wygląda na to, że dalsza transmisja z wiadomych powodów została zablokowana przez youtube. W amerykańskim dzienniku  telewizyjnym lokalna stacja ABC 7 pokazała urywek z demonstracji, oraz zamieściła krótki wywiad z panem Karolem Buczakowskim.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=x79bkEWo0to]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Za relację z Chicago.

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1584771

Dzięki ci Romek, za te obrazy podnoszące nas na sercu.

No gdzieś tam w świecie jeszcze Polacy mają trochę godności.

Kto by pomyśał, że 30 lat po obaleniu flaszki komuny, Bolek będzie nadal taki najebany a pisda nie rząd dalej będzie chodzić w osranych pieluchach.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1584776

Nie spoczniemy, nim dojdziemy!

Serdeczności i wielki szacunek,

Vote up!
7
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1584825

Dlaczego portal uważający się za patriotyczny, a mianowicie wPolityce.pl zaniża ilość uczestników niedzielnej demonstracji w Chicago przeciwko ustawie S447? Pomimo tego, że redakcja tego portalu miała dokładne dane co do ilości Polaków przybyłych do centrum miasta, aby protestować przeciwko już podjętym działaniom okradzenia Polski, liczbę uczestników uczestników zaniżono czterokrotnie. Napisano mianowicie, że w Chicago demonstrowało 500 osób, co jest paskudnym kłamstwem.

Dlaczego o demonstracjach nie wspomniano nawet w TVP?  Dlaczego rząd kłamie, że ta ustawa nie dotyczy Polski skoro sam sekretarz Pompeo, po konferencji "bliskowschodniej" ponaglał rząd aby ten zaczął realizować rządania żydowskich organizacji? Sprawa tych bezpodstawnych roszczeń dotyczy przede wszystkim Polaków mieszkających w Polsce, dotyczy ich dzieci i wnuków, a nawet istnienia Polski.

Pomimo tego, nie ma  podobnych demonstracji w Polsce. Jeżeli są, to widać grupki 20-to, 30-to osobowe. Czy inżynieria społeczna już zrobiła z Polaków leniwą i zobojętniałą na wszystko masę, której jest już wszystko jedno co będzie jutro i to, że ich dzieci mogą być pomiatane przez obcych?

https://wpolityce.pl/swiat/440603-protest-amerykanskiej-polonii-przeciw-ustawie-447-zobacz

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584882

Oni nie gryzą ręki która ich karmi

To jacyś "dziennikarze" ale  z mleczarni

Nie ma co się łudzić za PiS-u nierządu

Szybciej nabawimy się niestety trądu

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1584933

2 000 to ładnie.

Mogło być gorzej.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Jednak czekam na 2 000 000.

Dlaczego zamykacie się w polskim getcie ?

Należy wyjść do Amerykanów, oświecić ich i ze złej drogi ich sprowadzić.

 

Jeszcze raz gratuluję,

Maciej Krogulski

maciejkrogulski@op.pl

+48 511 183 991

Vote up!
6
Vote down!
0
#1584909

Nie masz pojęcia o życiu Polonii, Polacy nie żyją w gettach, te czasy minęły. Do Amerykanów też się wychodzi, na tyle na ile to jest możliwe. Na proteście w Chicago był kanał telewizyjny ABC i jeden z organizatorów protestu przed kamerą w skrócie bardzo ładnie przedstawił istotę problemu i rządania Polonii. Rozdawano informacje w języku angielskim, duże banery też były widoczne dla przejeżdżających obok kierowców, którzy klaksonami dawali znak poparcia dla demonstrujących (to taki zwyczaj).

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1584926

Polonia w USA zachowała się jak trzeba - a w naszych mediach zadziwiająca cisza...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1584923

Yagonie cisza.

 Jak było w Nowym Jorku trochę widać dlaczego TA cisza. Nie może być chyba inaczej, jak w Polsce na stołkach pejsaci judasze. Jak świeczek chanukowych koszerni jaracze. Na smyczy Jonathana wstrętni pełzacze. Aj! Waj! Szykują sobie w Polsce raj, więc milczenie im w TO graj

https://mail.google.com/mail/u/0/?pli=1#inbox/FMfcgxwBWTFWbrqqPrlbpTzXgfFwBVCQ

Vote up!
2
Vote down!
0
#1585015

Protest Polonii widziało niewiele osób na świecie, ale za to wydanie Newsweeka wydrukowano na wszystkie kontynenty. Poczytajcie.

 

NATIONALIST PROTESTERS TAKE OVER NEW YORK SQUARE AS POLISH ANTI-SEMITIC DEBATE SPREADS TO U.S.

A large group of Polish nationalists took over a major square in downtown Manhattan on Sunday, protesting U.S. legislation that seeks to compensate Holocaust survivors whose property was seized during World War II.

The marchers were draped in Polish flags and carried signs opposing bill SS47, which became law in May 2018. The law calls for the return of property “wrongfully seized or transferred” or “the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation” for Holocaust survivors and the families of victims.

But bystanders and anti-fascist activists reported that the protesters were not only condemning S447, but also carrying anti-Semitic placards and repeating Holocaust-denial conspiracy theories

Hundreds of nationalists took their place in Foley Square, three blocks from the Brooklyn Bridge and City Hall. Some of the crowds’ signs said: “Stop anti-Polish hate,” “Stop slandering Poland in the media,” and “Treat anti-Polonism like anti-Semitism.”

Other attendees held placards proclaiming that the Holocaust was a Nazi German project, and that the infamous death camps built in Poland—such as Auschwitz-Birkenau—were German and not Polish. They also lauded the efforts of the anti-Nazi Home Army, which was the driving force between the 1943 Warsaw ghetto uprising in which Christian and Jewish Poles rose up against Nazi occupiers in the national capital. The following year, Poles launched the Warsaw uprising that also failed to liberate the city.

But according to video of the event and the accounts of activists in a counterprotest, some of the participants were also perpetuating anti-Semitic stereotypes and repeating Holocaust denial myths. One man could be seen holding a sign with the words “Holocaust Industry.”

Calosc tut:

https://www.newsweek.com/poland-nationalism-anti-semitism-holocaust-denial-new-york-city-foley-square-1381690?fbclid=IwAR0qw_RvznM5MiLIBFy3I0fC0xpFozAaTgLRuVr8D_ZduL3ofYUqrWDavL0

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1584985

Dziekuję Polonii, widać, że na nich można o wiele bardziej polegać niż na własnym rządzie i to niby tym "lepszym" z "dobrej zmiany".

Vote up!
2
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1585017

Witaj,

Pomimo choroby i brzydkiej pogody,oraz odległości, (z okolic Rockford) byłem na Daley Plaza, Twój reportaż jest świetny, oddaje atmosfere tego jakże udanego protestu.

Dziękuję i pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jerzy

#1585276