PO, czyli hipokryzja

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

5 lutego na konferencji prasowej liderzy PO zapowiedzieli złożenie projektu ustawy przyznającej 500 zł na każde dziecko w rodzinie. W ten sposób przelicytowali PiS, którego rząd spełniając sztandarową obietnicę wyborczą od 1 kwietnia będzie realizował Program „Rodzina 500 plus” (500 zł będzie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko, świadczenie na pierwsze dziecko otrzymają rodziny z dochodem poniżej progu 800 zł na osobę i 1200 zł z dzieckiem niepełnosprawnym). G. Schetyna, S. Neumann i M. Kidawa-Błońska przekonywali, że Prawo i Sprawiedliwość „oszukało Polaków”, „wyklucza część dzieci”, „dzieli dzieci na lepsze i gorsze”.

Doprawdy, trudno o większe kurioza. Program „Rodzina 500 plus” ma wyrwać Polskę z zapaści demograficznej, wcześniej nikt na taką skalę rodzinom nie pomagał. Platforma przez 8 lat swoich rządów nawet nie pomyślała o wsparciu finansowym dla rodzin. Dzisiaj, gdy większość wyborców w niedawnych wyborach parlamentarnych pokazała jej czerwoną kartkę, obiecuje złote góry. Wygląda na to, że PO pod nowym kierownictwem (G. Schetyna jako polityczna „świeżynka” to żart, który najcelniej podsumowuje znana fraza Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremier w rządzie D. Tuska, „ale jaja, ale jaja, ale jaja, ale jaja!” ) będzie bezpardonowo atakować PiS oraz obiecywać co tylko się da i ile się da . Cóż, nikt ci tyle nie da, ile Platforma może ci obiecać…Swoją drogą gdyby pozostać w groteskowej poetyce kierownictwa PO to trzeba by stwierdzić, że Platforma Obywatelska wykluczyła wszystkie polskie dzieci i wszystkie uznała za gorsze, gdyż za jej rządów Program „Rodzina 500 plus” nie był realizowany i żadna rodzina na żadne dziecko 500 zł nie otrzymywała.

W tym stanie rzeczy aktualności nabrał stary dowcip o krasnoludkach znad wodospadu Niagara. W nadwiślańskiej, zmodyfikowanej wersji brzmiałby on tak: Dlaczego polskie krasnoludki mają takie wielkie nosy i płaskie czoła? Bo rano wstają i wciągają brzydko pachnące powietrze, a potem uderzają się rękami w czoła wykrzykując „Przecież to hipokryzja Platformy Obywatelskiej!”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)