Jarosław Kaczyński górą!

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz klubów „Gazety Polskiej”, aby obchody Święta Niepodległości zorganizować w Krakowie okazała się wszech miar słuszną. 11 listopada, gdy w Warszawie podczas Marszu Niepodległości zorganizowanego głównie przez narodowców dochodziło do bijatyk i awantur, w Krakowie panowały powaga i spokój. Tusk i jego medialni sprzymierzeńcy nie mogli obciążyć swojego głównego politycznego rywala odpowiedzialnością za burdy chuliganów, w szczególności zaś za spalenie budki wartowniczej pod ambasadą rosyjską. Co prawda działacze PO opowiadali później o „pośredniej” odpowiedzialności J. Kaczyńskiego, a „Gazeta Wyborcza” pisała o „potencjalnym” elektoracie PiS dopuszczającym się zadym, ale był to tylko groteskowy łabędzi śpiew, na który mało kto dał się nabrać. J. Kaczyński nie dał się złapać w pułapkę, przenosząc obchody z udziałem zwolenników PiS do Krakowa uniemożliwił ilustrowanie awantur w stolicy jego twarzą i logo jego partii. Teraz Donald Tusk, Paweł Graś i Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej muszą się spierać o przebieg warszawskiego marszu z jego organizatorami Arturem Zawiszą, Krzysztofem Bosakiem i Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz musi się tłumaczyć z nieudolności policji. Jarosław Kaczyński, poważny polityk, który zorganizował dostojne obchody w Krakowie, w milczeniu przygląda się tym przepychankom.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie co to te chuligany "narodowcy". PIS nie ma z nimi nic wspólnego , zabrało ostentacyjnie swoje zabawki i przeniosło stolicę do Krakowa.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#390287

A Kazek to jest konstruktywny komentator. Poczekajmy, może kiedyś zabierze ostentacyjnie swoje zabawki ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390289

...
to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#390292

świetna opozycja że od lat jest bezradna wobec tego co PO-lszewia robi z Polską. Tak więc nie róbmy z Kaczyńskiego jakiegoś wytrawnego polityka z powodu tego jednego dnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#390294

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#390360