Film "Smoleńsk" musi powstać!

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Trwają zdjęcia do filmu „Smoleńsk” opowiadającego o dramacie, jaki stał się udziałem Polaków 10 kwietnia 2010 r. Film reżyseruje znakomity fachowiec Antoni Krauze, scenariusz napisali Antoni Krauze, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki oraz Marcin Wolski. Inicjatywa od początku przeszkadzała obozowi władzy, który chciałby, aby ludzie o katastrofie smoleńskiej szybko zapomnieli. Kilku znanych aktorów w myśl zasady, że „dzień bez wazeliny jest dniem straconym” publicznie zadeklarowało, że w tym filmie nie zagra - choć nikt im ról nie proponował (sic!). Państwowy Instytut Sztuki Filmowej odmówił choćby złotówki dotacji (warto odnotować, że „sprawiedliwym w Sodomie” okazał się reżyser Sylwester Chęciński z Wrocławia, autor kultowej trylogii o Kargulach i Pawlakach, który jako jedyny spośród 6-osobowej komisji ekspertów PISF głosował za finansowym wsparciem dzieła A. Krauzego).

Filmu fabularnego „Smoleńsk” rządzący i ich medialni sojusznicy boją się jak diabeł święconej wody. Mimo kłód rzucanych pod nogi obraz jednak powstaje. Dzieje się tak dzięki determinacji reżysera i ekipy filmowej oraz ofiarności ludzi dobrej woli. Trwa zbiórka środków finansowych, budżet filmu wynosi 9,5 mln zł., brakuje nieco ponad 2 mln zł, wpłacać można na konto Fundacji Smoleńsk 2010:  PL 55 1020 1169 0000 8202 0186 3042 . Liczy się każdy gest, każda złotówka. Ten film musi powstać w imię pamięci o Prezydencie Rzeczypospolitej Lechu Kaczyńskim i Pierwszej Damie Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych ofiarach katastrofy smoleńskiej. W imię prawdy. W imię godności zbrukanej tchórzostwem Donalda Tuska, kłamstwami Ewy Kopacz, obelgami Stefana Niesiołowskiego i jemu podobnych. W imię solidarności z rodzinami dotkniętymi tragedią. W imię szacunku dla nas samych.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

To pokazuje, jak mają przewrócone w głowie.

Swoją drogą, przez lata w polskich filmach grał ciągle żelazny establishment, do obrzydzenia.

Bardzo dobrze, że nie każą znów na siebie patrzeć :-)

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473466

odmówił zagrania postaci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Czy to jeszcze aktor?

Pozdr.

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1473481

Sprawa tej katastrofy powinna byc wyjasniona juz dawno. Gdybym mial okazje to osobiscie zapytalbym Putina o co w tym wszystkim chodzi i poprosil bym go o pomoc. Nie boje sie Rosjan. Nie jestem poprawnym politycznie i nikomu nie dam sie zastraszyc. Za stary jestem na strachy.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
4
Vote down!
-1

casey

#1473543

 Witam!  Za to nadciagna tlumy ,aby zagrac Brunka i  Donalda! Bo takie role chyba rowniez przewidziane! Aktorzyny wychowane przez komune,wiec nic odkrywczego!  

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1473546