Patrzcie jak ludziom trudno pożegnać się z władzą - Homilia Bp Piotra Jareckiego wygłoszona podczas Uroczystości NMP Matki Bożej Łaskawej

Obrazek użytkownika raven59
Idee

"... żądza pieniądza i żądza władzy. Patrzcie jak ludziom trudno pożegnać się z władzą, jak ludziom ludziom trudno obniżyć swój stan posiadania, walczą na śmierć i życie. To jest wielkie zagrożenie dla człowieka jeżeli ulegnie żądzy pieniądza i żądzy władzy. Przecież widzimy to w naszej Ojczyźnie. Nie tylko w naszej Ojczyźnie, w całym świecie..."

Homilia Bp Piotra Jareckiego wygłoszona podczas Uroczystości NMP Matki Bożej Łaskawej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, po procesji ulicami Starego Miasta - 14 maja 2016 r.

https://youtu.be/4P6MuboOi2Y

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Niektórzy skompromitowani hierarchowie nie potrafią milczeć!

Mieliśmy ostatnio w Poznaniu aferę z chcącym współuczestniczyć w obchodach Rocznicy Chrztu Polski słynnym bp. Juliuszem Paetzem, musiał interweniować przedstawiciel Stolicy Apostolskiej.

Teraz odzywa się bp Piotr Jarecki, który wytłukł zęby odradzającej się Akcji Katolickiej, manipulując wyborem władz tej organizacji i sprowadzając w ten sposób jej rolę do klerykalnej grupki z kościelnej kruchty. Czy ktoś z Państwa słyszał coś istotnego o działaniach tej organizacji po jej odrodzeniu w końcu lat 90.?

Jako wiceprezes AK pamiętam, jak bp Jarecki zabronił nam, krajowym władzom AK, wszelkich kontaktów z mediami Ojca Rydzyka! Uzasadnienie, jakie padło? Natchnienie Ducha Świętego! Szczegóły opisuję tutaj: http://krzysztof.borowiak.pl/akcjakat.html

Last but not least - po pijackich wyczynach za kółkiem kierownicy, zakończonych na warszawskiej latarni, tym bardziej ten biskup mógłby zamilknąć. Przecież nie wszyscy zapomnieliśmy o tych faktach!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

-- http://borowiak.pl mailto:krzysztof@borowiak.pl

#1513347