Droga głupków

Obrazek użytkownika podpułkownik
Kraj

Targowica co cztery lata powtarza ten sam chwyt, który w Polsce zawsze działa. Kilka miesięcy przed wyborami tworzy kilka lub kilkanaście „partii”, których główną cechą jest posiadanie pięknej nazwy. Naprzód, Razem, Wolna Polska, Polska Zjednoczona, Odnowa, Obóz Wielkiej Polski, Odrodzenie – można z łatwością tworzyć o wiele więcej i coraz to bardziej „patriotycznych” nazw. Celem tworzenia komitetów wyborczych tych „partii” jest oczywiście odebranie kilku głosów Prawu i Sprawiedliwości.

Czasem targowicka mafia wybiera jedną z tych grupek na rozbudowanie do wielkości partii mającej szanse na zdobycie kilku miejsc w Sejmie. Niedawnym przykładem była tzw. „Nowoczesna”.

Głupków w Polsce nie brakuje. Oglądają TVN, który zawsze wytłumaczy im, dlaczego Patriotyczna Partia Pracy czy Konfederacja Wielkiej Polski jest najwłaściwszym ugrupowaniem, na które powinni głosować. To jest partia nowoczesna, nie prawicowa, nie lewicowa, partia środka, partia zwykłych ludzi. Każdy głupek uważa się za zwykłego człowieka, za dobrego Polaka, nawet za prawdziwego Polaka. Znalazł więc ugrupowanie, na które będzie głosował! Nie wstydzi się, jest nawet z tego dumny.

Obecnie targowica wprowadziła modyfikację, ulepszenie do swojego wybiegu. „Nowoczesna Partia Trzeciej Drogi” została zmontowana nie dwa miesiące, ale dwa lata przed wyborami. To oczywiście „partia” Hołowni. Jej wczesne montowanie miało na celu przyzwyczajenie głupków do jej istnienia jako bytu rzeczywistego. Aby skutek był pewniejszy, przyłączono do niej ZSL, partię posiadającą rzeczywistych członków, a nawet elektorat (co prawda coraz to mniejszy). Głupek jest zachwycony: znalazł Trzecią Drogę. Fakty nie mają dla niego znaczenia, logiczne rozumowanie nie działa. Kiedy się ocknie? Czy Polska zostanie rzeczywiście krajem głupków?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

To tworzenie podporządkowanych komunistom partyjek o pięknych „patriotycznych” nazwach.

A niemiecko-rosyjska agentura w poskojęzycznych mass mediach pięknie opisze "patriotyzm" tych agenturalnych tworów...

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1651895

Na te nowe partie ze starymi gębami.

Kolejne nowe partyjki szybko stają zombie.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1651900

Raczej mamy nadzieję, że się uodpornili. Z całą pewnością można to będzie stwiedzić jednak dopiero po wyborach. Obecny skład Sejmu (z jachirami, śmiszkami i bezczelnymi komunistami, którzy nazywają się PPS) wcale nie świadczy dobrze o Polakach. Pajac ma poparcie nie tylko tysięcy głupków, ale i przewodniczącego oficjalnej partii. I bezczelnie nazywają się "trzecią drogą". To właśnie nazywam drogą głupków. Więc jeżeli się uodpornili, to na pewno nie wszyscy.

Vote up!
1
Vote down!
0

ppłk

#1651939

A może ludzie, którzy mają w tym konkretny interes. Interes liczony w bardzo konkretnych sumach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1652050