Stasia Stefaniak kolonia na Wołyniu. Pamiętamy.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Historia

 (jedna z osób odwiedzających cmentarz czyta ulotkę)

To już 8 lat jak umieszczam kartkę z wydrukiem o Ludobójstwie na Kresach, dokonanym przez OUN-UPA z prośbą o modlitwę.

Przykład bezbronnej i niewinnej ofiary: Stasi Stefaniak z kolonii Katerynówka na Wołyniu jakże jest wymowny.

To dziecko (zaledwie 4,5-letnie) zamordowane tylko dlatego, że było w połowie Polką; druga połowa jej pochodzenia to po matce: Ukrainka.

Dla zbrodniarzy z UPA nie miało to znaczenia.

Straszliwy mord, straszliwa śmierć bezbronnych i niewinnych dzieci... Nawet Ukraińcy, z którymi rozmawiałem o zbrodniach, mówiący kłamliwe rzeczy o polskich odwetach, relatywizujący ofiary, kiedy wprost spytałem ich:

Czym zawiniło dziecko?

Czy dzieci należy mordować za winy i błędy dorosłych (nawet nie tych konkretnych rodziców, którzy przecież się kochali i nie zważali na pochodzenie ze swoją miłością, jak w "Wołyniu" Smarzowskiego)?

Odpowiadali: że nie.Że; to jest Zło.

Chyba tylko jacyś fanatycy, nacjonaliści, źli do szpiku kości zgodziliby się na mordowanie niewinnych i bezbronnych.

]]>]]>

Celem całej akcji jest propagacja szacunku dla niewinnych ofiar polsko-ukraińskich. Ofiar chorego, nacjonalizmu, nienawiści budowanej przez nienawidzących.

Wskazanie też owej pamięci jako drogowskazu dla przyszłych pokoleń. Kiedy słyszę (szczególnie z ust liberałów, ale nie tylko), że dosyć mówienia o martyrologii, pytam się: jak to jest, że w Izraelu na tej właśnie martyrologii buduje się szacunek dla kraju-Ojczyzny i narodu.

My mamy zakaz?

Dlaczego chcą nam zakazać?

Pamięć to najważniejsza cecha ludzkości. Dlatego, że pamiętamy - uczymy się: działać, postępować, wynajdywać. Nie popełniać błędów.

Pamięć może uchronić nas od popełnienia zbrodni w przyszłości. Może zdemaskować nienawiść. Może pomóc zrozumieć, wybaczyć...

Kogo może razić Prawda?

Chyba tylko tych, którzy mają nieczyste sumienie.

Album na FB: ]]> Na poznańskim cmentarzu...Pamięć wśród prostych ludzi trwa. Tylko władza nie chce pamiętać... ]]>

"Między chłopcami Stasia Stefaniak lat ok. 5 której rozpruto brzuszek powyłamywano ręce i nogi. Tak konało niewinne i bezbronne dziecko zamordowane przez bandytów z UPA. Stasia była córką Polaka i Ukrainki: Stanisława i Marii z Bojarczuków."

Na samym dole linkowanego wpisu do pobrania ulotka o Stasi: ]]>Stasia Stefaniak Kolonia Katerynówka Wołyń]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

 nacjonalizm z szowinizmem. To byli szowiniści.

Vote up!
2
Vote down!
0

antyleming

#1551701

 Zbrodni ludobójstwa nic nie usprawiedliwia i nieważne czy ktoś rozpruwa ofiary maczetą czy czyni to przy użyciu bomby nuklearnej bowiem cierpienia zadawanego nie można usprawiedliwiać tym, że oprawca nie widzi swoich ofiar gdy naciska guzik startu rakiety czy morduje patrząc jej w oczy - skutek jest ten sam - ofiary zawsze bardzo cierpią i będąc niewinnymi tracą życie nie mając szansy na obronę.

 Zwyrodnialcy cały czas kombinują jak podjudzić swoich ziomków by usprawiedliwić swe przyszłe mordy i dlatego należy przypominać ich potworności z przeszłości aby odwlec jak najdłużej ich przyszłe dokonania a jeśli to możliwe zatrzymać tą machinę zbrodni za wszelką cenę nawet przez pozbawianie ich czci i życia jak to zapowiedział obecny prezydent USA i jak to od dawna i z bardzo dobrym skutkiem wobec terrorystów robi Izrael.

 Rzeź Polaków na Ukrainie dokonana przez zwyrodnialców - Ukraińców (nie banderowców - bo to nie był inny naród!) wpisuje się w wiele zbrodni ludobójstwa i musi być wreszcie nazwana po imieniu i potępiona aby nie było przyzwolenia na takie ludobójstwo w przyszłości. Sprawcy tego mordu muszą zostać potępieni i osądzeni co najmniej tak jak hitlerowscy zbrodniarze za holokaust i obozy koncentracyjne, dopiero wtedy można będzie z nimi rozmawiać jak z cywilizowanymi narodami. Nie może być przebaczenia bez przyznania się do winy i żalu za grzechy - tak stanowi również nawet religia chrześcijańska - najpierw spowiedź i SZCZERY żal za grzechy - potem pokuta i dopiero przebaczenie.

Vote up!
4
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1551707

Witam Piotrze. Dzięki za ciekawy i b. ważny, pożyteczny wpis. W tych dniach wszyscy w jakimś sensie otwieramy nasze serca na ten świat inny, ten z zaświatów, bo że instnieje to pewne i że Oni żyją w Bogu, to dla nas zbawienne. W tych dniach Męczennicy Wołynia i Kresów są b. blisko  nas, tylko my musimy chcieć pozwolić Im do nas przemówić, a mają o czym do nas mówić. Czas jest krótki Bratankowie. Dziś jest tak oto, a jutro już inaczej i nie możemy tego zatrzymać, możemy jednak uchwycić Pana Boga za serce, tak wprost za serce: naszą miłością i modlitwą za Tych, którzy może jeszcze od 74 lat, a może i dłużej, czekają na naszą żywą, ufną, bezinteresowną modlitwę. Raz jeszcze pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1551734