Na Ukrainie - 9 maja to dzień smutku.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Historia

Dlaczego? Ponieważ wtedy 9 maja 1945 roku Niemcy przegrały. Ukraińskie wojsko w postaci licznych służb pomocniczych, resztek dywizji ochotniczej SS "Galizien", batalionów które postały jeszcze przed II wojną światową w kooperacji z III Rzeszą: "Nachtigall", "Roland" i innych - poniosły klęskę wspólnie ze zbrodniczym aparatem niemieckim. Ich mrzonki o zbudowaniu państwa na zbrodni i mordzie zostały zaprzepaszczone. Klęska Niemiec to przypieczętowała. Ideologia Doncowa tak jak ideologia Hitlera legły w gruzach... Kto jednak w dzisiejszej Europie CHCE to zauważać? Z maila: "W tym roku nie odbędą się uroczystości 09 maja na Ukrainie. Rozpoczęły się natomiast obchody poświęcone ‚bohaterom dywizji SS Galicja’ w Iwanofrankowsku i Lwowie. Wszędzie na Ukrainie organizowane są przez Prawy Sektor i Swobodę marsze z pochodniami..."

Uroczysty pogrzeb (na Ukrainie) szczątek wojaków dywizji SS "Hałczyna":

https://youtu.be/5F1gI0GjLBE

Parada pamięci w Lwowie:

https://youtu.be/uNp6qth_Jdc

I jak to? Europa nie reaguje? Taka przewrażliwiona na punkcie nacjonalizmu, neo-nazizmu i innych form rasizmu i dominacji jednego narodu nad drugim? Jak to jest? Gdzie jest ta spójność europejska, wyrazistość? A może to obłuda? I pilnowanie swojego wojennego interesu? Kogo interesuje ilu cywili zginie, ile dzieci straci rodziców? Ważne że biznes się kręci... Obłuda i umiłowanie pieniądza. Nie wiem jak inni, ale ja głównie z tego powodu zaczynam czuć wstręt do obłudnej, zakłamanej Europy i jej przedstawicieli... Z jednej strony pomoc uchodźcom - z drugiej brak reakcji na gloryfikację SS i chociażby próbę wygaszenia konfliktu zbrojnego, który dotyka setki tysięcy niewinnych ludzi... To jest dumna, wielka Europa? A może zgnilizna, bagno moralne, obłuda, cyganienie, dwulicowość, szachrajstwo i kłamstwo wprost? Ukrywanie prawdy o tej postawie w stosunku do nazizmu i ukraińskich nacjonalistów? Jak to jest? Jeden nacjonalizm jest zły a o innym nacjonalizmie w zasadzie umiłowaniu III Rzeszy i nazistowskich Niemiec nie mówi się w ogóle? Istny machiawelizm...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

Ukraincy kolejny raz przesrają swoje państwo...jak im tęskno za okupantem niemieckim. jakie szlochy za Nachitgal, jakie szlochy za SS Galizien, szlochy za rezaniem Lachów...przesraliście ukry swoje państwo, czekajcie na okupanta, przyjdzie żydowski okupant, to wam zrobi ordung jak się patrzy :)))za głupotę trzeba płacić...

a Jarosław Kaczyński nie woła już "herojam sława"????? ciekawe dlaczego ?:))tfu!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1512934

Pejsaty Balcerowicz zrobi POrządek wraz pejsatym Poroszenką.

I teraz będą wołali sława pejsatym, a na POhybel Ukrainie.

A ty się ciesz, że PIS wygrał, bo gdyby sort pejsatych wygrał, to by ci o 6 rano w drzwi walili.

Jako wroga ludu, a tak możesz sobie ponarzekać i nikt ci piór z kupra nie wyrywa

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1512936

Wódz włoskich faszystów, który mocno wspierał Adolfa Hitlera na arenie międzynarodowej, ostatecznie został odrzucony przez pokonany i upokorzony naród włoski. Dziś nikomu zdrowemu na umyśle nie przyjdzie do głowy stawiać, mu pomników chwały w Rzymie, Mediolanie, Turynie, Wenecji czy w Neapolu. Wyobraźmy sobie jednak, że znalazłaby się grupa Italiano, która oważyłaby się na taki krok, trąbiąc przy tym na lewo i prawo o jego nieprzedawniającym się bahaterstwie. Cóż krajobraz jak widać dość księżycowy!

A jednak na Ukrainie hitlerowskim kolaborantom, podłym zbrodniarzom Stiepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi oraz innym zwyrodnialcom, pomniki chwały się stawia, powołując się na ich zasługi w walce o wolność Ukrainy. Na miły Bóg czyż bestia Hitler i nie mniejsza bestia Mussolini, który go czynnie b. wspierał, nie walczyli czasem o wielkość swoich narodów? Owszem tak! Lecz ani w Niemczech, ani we Włoszech, nikt nie odważy się stawiać im moniumentów chwały i bohaterstwa bowiem to spotkałoby się z ostrym potępieniem opinii publicznej. Ta sama jednak Europa, USA i Kanada oraz inne kraje milczą, gdy na Ukrainie dokonuje się wprost legalnie, gloryfikacja odrażających, hitlerowskich kolaborantów, winnych najbardziej okrutnych mordów na ludności żydowskiej, polskiej, rosyjskiej, ormiańskiej, czeskiej i na przedstawicielach innych narodów. Niestety co jest najbardziej gorszące owe monstrualne pomniki błogosławi zupełnie otwarcie i publicznie Cerkiew grecko-katolicka na Ukrainie i dzieje się to nie tylko za wiedzą polskiego Prymasa abp Wojciecha Polaka z Gniezna, polskiego Episkopatu, ale także za wiedzą władz w Watykanie i samego papieża Franciszka.

Po temu wielkie dzięki dla Ciebie Piotrze, że piszesz i że te sprawy nam naświetlasz, trzeba dziś bowiem o tym mówić, trzeba docierać do szerokich rzesz Polaków, gdziekolwiek są, pracują i żyją, bo pamięć o ludobójstwie na Wołyniu i Kresach, to misja jak najbardziej narodowa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1512947